Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от K_Ilkov » 29 Юли 2015, 8:19

Ако ти се пише повечко разкажи как е климата, как е с работата (има/няма),
какви за възможностите за придобиване на статут, какво е отношението на местните към емигранти ...

Инфото от 1-ва ръка винаги е интересно и полезно :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от acer » 29 Юли 2015, 8:57

Интересно що никой не пише за емиграция в Русия :lol:
Мен тука в европа ме притеснява единствено проблема с чернокожите, ся ако бяха от американските нямаме грижи, ма тия чалми с промити мозъци дет се взривяват щот ги чакат 32 девственици.. поне в Русия знаем че никога няма да имат среда за живеене. По принцип и българската среда е прекалено сурова за тях, ма знае ли човек.. европа ако не са стегне и не заеме обща позиция или някакъв централизиран начин на управление явно ще потъмнява.. докато не се събуди някое наци де :mhihi:

Иначе интересна статия - http://news.yahoo.com/tough-history-bec ... ef=Default
Вече много от нещата в статията се сбъдват, ако този тренд продължи, България наистина ще стане техническа дестинация.. и тогава няма да има нужда само от програмисти, а листа е дълъг през дизайнери, качество на контрол (quality assurance), мрежи, съпорт, инженери, адвокати, мениджъри и т.н. Проблема е че в тези компаниии изискванията са големи, дори за един мениджър в такава среда се изискват тесни технически познания, а баш специалистите трябва да знаят 2 пъти повече отколкото колегите им в чужбина.. виждал съм абсурдни изисквания за 1 работна позиция, която е поне за 2-ма души... но пък поне се дава среда за развитие и тая среда се развива бурно и то Въпреки ония в парламента.

България си има много, много минуси, особено пък ако си сеемеен и имаш деца, има къде къде по-сигурни места ;) но пък и България си има също и плюсове, които се виждат едва когато си далече.

п.с от нещата които прочетох за Канада, особено за здравеопазването им... е сега разбрах що янките все ги ебават :mhihi: някои неща звучат ъпсурдни.. като паднах със ски след 2 дена ме оперираха и то с направление, само почерпих после доктора с един джак + 100лв и то не щото някой ме задължи, а щото бях доволен че толкова светкавично ме приеха и оправиха (коляното)
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от K_Ilkov » 29 Юли 2015, 9:26

acer написа:... ся ако бяха от американските нямаме грижи

Бил ли си в щатите?
acer написа: някои неща звучат ъпсурдни..

Смяташ че Ицо Хазарта има пръст в тая работа ли :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от anttonev » 29 Юли 2015, 9:49

А за Австралия, истина ли е че дори в градовете има много змии и паяци? Аз имам фобия и се изприщвам само при мисълта. :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Haddess » 29 Юли 2015, 9:53

anttonev написа:А за Австралия, истина ли е че дори в градовете има много змии и паяци? Аз имам фобия и се изприщвам само при мисълта. :paranoid:

И аз това щях да питам :mhihi: ? Че като видя някоя таранутла и ще пищя като девствена нестинарка :mhihi:
acer написа:Интересно що никой не пише за емиграция в Русия :lol:
Мен тука в европа ме притеснява единствено проблема с чернокожите, ся ако бяха от американските нямаме грижи, ма тия чалми с промити мозъци дет се взривяват щот ги чакат 32 девственици.. поне в Русия знаем че никога няма да имат среда за живеене. По принцип и българската среда е прекалено сурова за тях, ма знае ли човек.. европа ако не са стегне и не заеме обща позиция или някакъв централизиран начин на управление явно ще потъмнява.. докато не се събуди някое наци де :mhihi:

Иначе интересна статия - http://news.yahoo.com/tough-history-bec ... ef=Default
Вече много от нещата в статията се сбъдват, ако този тренд продължи, България наистина ще стане техническа дестинация.. и тогава няма да има нужда само от програмисти, а листа е дълъг през дизайнери, качество на контрол (quality assurance), мрежи, съпорт, инженери, адвокати, мениджъри и т.н. Проблема е че в тези компаниии изискванията са големи, дори за един мениджър в такава среда се изискват тесни технически познания, а баш специалистите трябва да знаят 2 пъти повече отколкото колегите им в чужбина.. виждал съм абсурдни изисквания за 1 работна позиция, която е поне за 2-ма души... но пък поне се дава среда за развитие и тая среда се развива бурно и то Въпреки ония в парламента.

България си има много, много минуси, особено пък ако си сеемеен и имаш деца, има къде къде по-сигурни места ;) но пък и България си има също и плюсове, които се виждат едва когато си далече.

п.с от нещата които прочетох за Канада, особено за здравеопазването им... е сега разбрах що янките все ги ебават :mhihi: някои неща звучат ъпсурдни.. като паднах със ски след 2 дена ме оперираха и то с направление, само почерпих после доктора с един джак + 100лв и то не щото някой ме задължи, а щото бях доволен че толкова светкавично ме приеха и оправиха (коляното)


Русия не се заслужава като дестиняция тъй като е една огромна България..Много цигани, пазара също като нашия е залят с евтина китайска стока.Има бедни и богати... Рублата е стотинки. Всеки си преценява но не е от най предпочитаните дестинации :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от cod-cdbp » 29 Юли 2015, 10:56

acer написа:Интересно що никой не пише за емиграция в Русия :lol:


Не се пише, защото просто ще породи излишни глупави спорове. :winky:
Освен това, тези които ще спорят, изобщо няма да са стъпвали там за дълго, в последните поне 10 години или поне да са проучвали или попивали опит.
Просто няма смисъл, освен това е силно индивидуално, както и в България - има бедни, има цигани, има и много богати, и много умни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 29 Юли 2015, 11:35

acer написа:Интересно що никой не пише за емиграция в Русия :lol:


no comment :lol: освен може би "хората гласуват най-добре с краката си"
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от acer » 29 Юли 2015, 12:33

В джърси съм ходил и в петербург, 100 пъти бих избрал рускините пред дебелите негърки в джърси, ако съм заможен де :mhihi: ако съм беден сащ

Всъщност Швеция винаги ми е изглеждала като много готино място, но съм чувал че Дания и Норвегия са върли националисти, не приемат добре чужденци, та сигурно и Швеция не е много различно.
Северна Италия също изглежда готино, но едно е отдалече друго е да живееш там, лично имам проблеми с адаптацията и не мърдам освен ако не умирам от глад.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.08.2009
Местоположение: Australia
Пол: Мъж
Кара: e31 850i ,f10 520d
Мечтае да кара: Детско багерче

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMWgiunter » 29 Юли 2015, 13:45

K_Ilkov написа:Ако ти се пише повечко разкажи как е климата, как е с работата (има/няма),
какви за възможностите за придобиване на статут, какво е отношението на местните към емигранти ...

Инфото от 1-ва ръка винаги е интересно и полезно :yes:


Здравей колега,работа има доста,но трябва да владееш поне говорим английски иначе много трудно межеш да си намериш работа но не е невъзможно...,естествено ако има някой да ти удари едно едно рамо ще е доста по-лесно.

Относно статуса вариянтите да дойдеш са няколко :

- Точкова система - може да се кандидатсва от България,но трябва да владееш отлично ниво на английски ,необходимо е да имаш професия с която да кандидатсваш и т.н (доста тромава система)

- Може да се кандидатсва онлайн за студентска виза за 6 месеца,но е необходимо да се платят около 6000 - 8000 долара на някой австралийски университет в който за в бъдеще ще учиш и ще имаш право да работиш по 4 часа на ден,след изтичането на визата може да се удължи визата и за в бъдеще да се кандидатсва за работна виза ,но трябва да се издържи не лесен изпит по английски ielts.

-Има възможност и за спонсорска виза - тоест някой работодател тук да ти даде спонсоршип и да ти гарантира че ще ти осигури работа за даден период от време и ще поеме всички разходи по изготвянето на визата,но е доста трудно да намериш такъв работодател.

Относно климата тук в Пърт е най-благоприятен климата в цяла в Австралия (не защото живея аз тук :mhihi: )просто влажността на въздуха не е много голяма и се диша нормално за разлика от Дарвин например където трябва да ходиш със скафандър :mhihi: ,също така тук лятото е между 30-40 градуса като рядко надскача 40 а зимата е около 18-20 градуса като има само един месец във който повечко вали.

Отношението на местните към емигрантите е добро тъй като на практика местни са само аборигените и всички други са пришълци и аз лично никога не съм се чувствам дискриминиран.

anttonev написа:А за Австралия, истина ли е че дори в градовете има много змии и паяци? Аз имам фобия и се изприщвам само при мисълта. :paranoid:


Колега така наречените паяци редбег са навсякъде ,но при ухапване те не са животозастрашаващи освен ако не си алергичен към насекоми - което няма как да знаеш винаги докато не пробваш,също така са опасни и за малки деца .. абе като цяло човек трябва да внимава защото последствията след ухапване не са много приятни... ,иначе змии тук няма много ,но се случва някога когато отиваш на плаж да подритнеш някоя ама се свиква.... :lol: Та те такива работи колеги,айде че много се разписах :mrgreen:
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от nqmam_bmw » 29 Юли 2015, 14:36

acer написа:.....Всъщност Швеция винаги ми е изглеждала като много готино място, но .....


И аз за там разпитвам, ако някой живее там ... да даде знак :wave:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Сондьора » 29 Юли 2015, 15:08

BMWgiunter написа:Относно статуса вариянтите да дойдеш са няколко :

- Точкова система - може да се кандидатсва от България,но трябва да владееш отлично ниво на английски ,необходимо е да имаш професия с която да кандидатсваш и т.н (доста тромава система)

- Може да се кандидатсва онлайн за студентска виза за 6 месеца,но е необходимо да се платят около 6000 - 8000 долара на някой австралийски университет в който за в бъдеще ще учиш и ще имаш право да работиш по 4 часа на ден,след изтичането на визата може да се удължи визата и за в бъдеще да се кандидатсва за работна виза ,но трябва да се издържи не лесен изпит по английски ielts.

-Има възможност и за спонсорска виза - тоест някой работодател тук да ти даде спонсоршип и да ти гарантира че ще ти осигури работа за даден период от време и ще поеме всички разходи по изготвянето на визата,но е доста трудно да намериш такъв работодател.


Колега, а има ли вариант екскурзия и на место да се търси спонсоршип, тъпо но все пак?
Че от тия трите, ми остава само точковата, но и там мисля се държеше ielts?
Или примерно да купиш имот и така виза, или нещо подобно?

Щото аз работа намирам, ама ми искат виза, а за да ми дадат виза ми искат работа и ебати омагьосания кръг (фирмите не ми дават спонсоршип, понеже изискването е да имаш виза )...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от doomy525 » 29 Юли 2015, 15:20

BMWgiunter написа:....


т.е. в крайна сметка излиза невъзможно да се установиш отатък голямата локва? Какви са вариантите, ако искам да дойда на почивка там? А ако евентуално ми хареса /впрочем да посетя Австралия е една от целите ми в живота :) / какъв е начина да се установя /владея английския перфектно и имам и сертификати от cambridge /2те нива/ - те признават ли се?/
Вие, колега, по какъв начин успяхте да го направите? :bchug:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 29 Юли 2015, 21:44

Най-лесно е с точковата система, ако се знае добре английски и професията е търсена там. Остава една подробност, че самото заминаване е доста пари.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 29 Юли 2015, 22:34

Колеги, не е важно колко печелиш, а колко ти остават след като си платиш сметките. В Алберта (или Албърта, както искате я наричайте) Калгари беше страшен бум покрай петрола. Що народ продаде де що има и замина натам. Сто бона заплата си беше нещо нормално. Но с това си вървяха и високите наеми и разходи за всичко. Петрола падна, народа изпогуби работа и нещата тръгнаха надолу.
Всеки се простира според чергата си. Вие сега имате примерно 500 излишни кинта и спокойно може да вземете кола на лизинг или някое друго удоволствие. Но ако разходите ви се вдигат с 8-10% годишно (на база данъци, такси, инфлация), а заплатата ви с 2%, в много кратък период колата заминава на кино. И така е не само с нея.
Имах съсед, който беше петролен инженер. Нямам идея колко е взимал, но жена му не работеше. За три години купиха две нови коли. Джета и Субару и го купиха кеш. Двете са около 75 000$ общо. Той обиколи света по проекти. От януари е безработен и му плащат 400$ на седмица. На 55 години е и по специалността не може да си намери работа. Косата му започна да белее със страшна скорост...

Всяка страна си има плюсове и минуси. В Холандия се сблъсквам с такива абсурди, каквито не съм и предполагал че мога да имам нещо общо. Не мога да наема жилище (е, мога ама 1500 евро и + на месец ми се виждат множко). Искат да имам работа, ама аз без жилище трудно ще започна работа. За да наема като фирма ми искат доходи на фирмата за три години назад. Американците били тъпи??? Идете поискайте на някой оттатък да ви покаже доходите си. Това е меко казано нетактичен въпрос. Искам да сключа договор за наем за 12 месеца и го плащам кеш на секундата. НЕ МОЖЕ :shock: За смяна на 3.3л двигателно масло и филтър ми искат 130 евро в малък сервиз :shock: , данък печалба на фирмата ми е 41%, банкирането е уникална тъпня за мен. Аз от всяка една точка на света мога по телефона на правя каквото си искам със сметките в Канада. Тук нямат кредитни карти :shock: или можели да ми дадат след не знам си колко време, но при безумни условия.

Дал съм им още два месеца и ако не се стегнат, обратно през водата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от jorsenbmw » 29 Юли 2015, 22:59

Аз за Ниската земя ти бях казал още като беше само план намерението ти да идваш насам :mhihi:
1500 кинта само за хубава квартира каквато разбирам аз-та ти си късметлия :mhihi: Само една или две предплати,а не три-уоуу ти си супер късметлия. :mhihi: :mhihi:
Попазарувай малко и в Алберт Хайн и пак ще те питам какво мислиш за НЛ.
Кеш НИКОГА нищо не искай да купуваш или предплащаш ако не искаш да попаднеш в ареста за кратко.
Обърни внимание как на местните им минават личните карти през един четец когато купуват нещо в брой :mhihi: Като се тарикатееш да не плащаш с карта така е.
Недей НИКОГА вкарва и пари в брой ти през банкомат или гише на банка в собствените си карти/сметки.Наказуемо е вече от няколко месеца.
Изобщо в Европа властва един върл комунизъм в най-важните отношения държава/предприемач,какъвто ние само си мислим че наричаме това което някои си спомнят.
Фирма в Холандия въобще не стартирай,по-добре ако имав право в дадената област да си направиш българска фирма с право на действие там.Отношенията ти с наетите работници са по българските закони,данъци плащаш по холандските ама нали се сещаш как и кой да ти води счетоводството.
Ако приемаш съвети-не си губи времето,заложи на сигурно,и си ходи навреме преди да си набил пари и нерви.
Ако се чудиш как все пак по дяволите виждаш толкова екзотик карс - БеНеЛукс е на четвърто място в света по пране на пари и сиви доходи а са една плюнка място.
Каквото ти говорят от Европарламента е БОЗА.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook