Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Jordana » 08 Апр 2017, 12:22

То и в тая тема пишат доста българи от чОжбината . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Мордехай » 08 Апр 2017, 12:31

Сигурен съм само в едно. Ако на alx му падне, ще прати някой в друг щат вместо до общината примерно.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Larbi » 08 Апр 2017, 12:58

Jordana написа:То и в тая тема пишат доста българи от чОжбината . :mhihi:


Имам предвид когато си в голямата чожбина, там българите да не разбират е и ти си българин. Има вероятност да си ме разбрал, но в твой стил да се закачаш, но нека да си жив и здрав и благословен, Амин!
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 08 Апр 2017, 14:35

Не знам за лелеяната ЕС, но тук "П,ееби другарчето" е нацинален спорт. Ядох го първите две години от нашенци и си направих изводите. След осем години в Монреал, нашенците с които поддържам връзка там се броят на пръстите на едната ръка. Сега в Отава попаднахме на хора, които са от съсвсем друго тесто. Пак си има "цветенца", но процентът им е несравнимо по-малък. Тя и бг-общността тук е и по-малобройна. Заговарял съм тук други българи, нещо абсолютно немислимо оттатък :nono:

Няма да забравя една циганка пред обществена тоалетна (дъжат си бизнеса братята) във Венеция през 2007, която нареждаше на цигански и български по клиентите :OT:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 08 Апр 2017, 16:47

Larbi написа:
Bogat-Beden написа:нямах предвид това,но щом са ти ясни нещата,сичко е ток :yes:


Е, чак да са ми ясни нещата... Но предпочитам да отида някъде където не е бъкано с Българи. Интересното е че установявам че от познати Румънци с които ме е срещнал живота доста от тях не понасят да са в чужбина с или край други Румънци особено ако става въпрос за съквартиранти.
За да не излезе,че съм написал непродуктивно и заядливо мнение,да се опитам да разЯсня.
Всъщност може да има причина да няма много българи в някои от районите.
Например БарцИлона-тама ако не говориш испански,ще трябва да учиш два езика-каталан(местният им "език") и кастейано(баш испански).Като цяло за екскурзия е страхотно,просто трудно е установяването,когато местните не са много гостоприемни. Малага си е по-обширно понятие,но ако си метнал око на Марбея,там нещата не знам как са,но си е богаташка зона-с положителните и отрицателните му последствия.Четеш,смятш мислиш,ако поне на книга те устройва-опитваш,в крайна сметка е на няколко евро и няма 3 часа път.Законно,без визи мизи и т.н.
За българите в чужбина всички сме чували,знаем и от личен опит,но си има и бели лястовици.В крайна сметка не са само изроди дали,и хора емигрират все пак :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 08 Апр 2017, 17:03

Bogat-Beden написа:За българите в чужбина всички сме чували,знаем и от личен опит,но си има и бели лястовици.В крайна сметка не са само изроди дали,и хора емигрират все пак :lol:


Хора много, човеци малко ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 08 Апр 2017, 19:21

Който иска да е пита за подробности в Испания. Имам 15 години стаж в страната основно Мадрид, Тенерифе и по малко в Сантандер и Валенсия.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Larbi » 08 Апр 2017, 20:48

alekangg написа:Който иска да е пита за подробности в Испания. Имам 15 години стаж в страната основно Мадрид, Тенерифе и по малко в Сантандер и Валенсия.


Те въпросите са много, но като цяло от всички места на които си живял в Испания и Канарите къде най-много ти хареса и къде хората бяха най-готини? Разбира се всичко е индивидуално, но все пак. И с колко евро горе-долу може да живее един человек нормално, като под нормално разбирам да си посреща наемите, сметките, да излиза 2 пъти седмично навън, да има някое евро под душека за спешни нужди и да може да си позволи да си направи 1-2 пъти годишно някоя разходка до някъде извън Испания. Всичко е много общо с разходите, но главното което ме интересува е къде е най-яко за живеене. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от E34 » 09 Апр 2017, 0:16

И аз имам определен стаж в Испания та да споделя. Говоря специално за Валенсия! Лоши неща: скъп интернет, скъпи мобилни услуги, скъп транспорт (особено напоследък), малко по-скъп бензин от нашия, но това според зависи. Продължаваме: скъпи коли, скъпо обучение на децата (дори да са в държавни училища, разни такси за униформи, учебници и храна си ги плащаш кат поп и не са евтини), сравнително малки заплати на фона на другите нормални европейски държави, даже май най-ниските като изключим Португалия, и ГОЛЯМАТА ЖЕГА брат! Викате готино било на жега, да ама ако си некой негър. За нас, които генетично сме за друг климатичен пояс малко терсене идва. И отделно консумативите, водата е скъпа, климатика бичи целогодишно . Верно е нема зима ма лятото ти компенсира с тоя климатик тока.
Готините неща: определено по-опростен начин за правене на бизнес отколкото у нас! като се почне от отварянето на фирма, счетоводство, данъчни проверки и подобни простотии, по-ниски наеми на помещения за бизнес, по-евтини имоти (говоря за Валенсия), хубава и разнообразна храна (с изключение че нема сирене и кисело млеко, което си е проблем), голяма държава с много история, колкото и да обикаляш все има за ходене, перфектни пътища, плажове бол и слънце бол! ако си човек милионерче, а не тираджийче или портокаладжийче от тия дето са по плантациите спокойно може да избичиш 5-6 години там без да се усетиш. Иначе колко пари ще му трябват на нормален човек да се чувства добре там ли....мисля че спокойно с едни 1000 евро може да си живее (тва без наема и консумативите естествено). Болшинството от хората живеят скромно и човек се вписва идеално в средата. И да спокойно е, даже малко скучно може да дойде, ако се сравнява с Лондон или Берлин. Леко провинциално. Определено не е за некой млад меринджей търсещ яката кинта и подскачащ от трудово вдъхновение за бачкане. Тц , по-скоро е за леки мързеливи чички с две три деца като мен дето ги боли онаа работа дали ше вземат 1000 или 2000, важното е децата да са добре и много много да не ми развалят рахата. Та тва беше накратко.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 09 Апр 2017, 8:37

E34 написа: с едни 1000 евро може да си живее (тва без наема и консумативите естествено)


A с наема и консумативите? Какви хора взимат 3-4к евра чисти там...изключваме меринджеите, докторите, архитектите и адвокатите?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Апр 2017, 8:41

Жегата е отвратителна наистина,проблемът идва май от влажността на въздуха,27 градуса там са като 227 :lol: тук ,добре де ,нека са 40 ,сериозно.Свиква се донякъде на 2ра или 3та година,хубавото е ,че като се върнеш тука и лятото не те плаши :lol: Вярно е за бавния и скъп нет, скъпите коли,ниските заплати,неоспорим факт.
Но инак храната не е скъпа.И аз съм стигнал до извода,че е супер място за харчене,не толкова добро за печелене на пари (поне не като наемен служител..)Но е по-добре за работа от наш провинциален град.София я изключваме,че наистина е друго :)
Ако не се лъжа и във Валенсия имат някакво наречие-валенсиано ли му викаха..
Абе 4ри официални езика имат в Испания :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 09 Апр 2017, 20:05

Мордехай написа:Сигурен съм само в едно. Ако на alx му падне, ще прати някой в друг щат вместо до общината примерно.


... хм... накара ме да се замисля :) за секунда ;)

Аз лично избягвам да общувам с българи защото като цяло нищо добро не съм видял и не са ми и "нужни". Имам едно тясно общество от приятели българи и периодично си ходиме на гостита... ама да стъпя по тия мероприятия дето се организират- разни празненства, чалга концерти и т.н- забрави...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 10 Апр 2017, 7:07

Larbi написа:
alekangg написа:Който иска да е пита за подробности в Испания. Имам 15 години стаж в страната основно Мадрид, Тенерифе и по малко в Сантандер и Валенсия.


Те въпросите са много, но като цяло от всички места на които си живял в Испания и Канарите къде най-много ти хареса и къде хората бяха най-готини? Разбира се всичко е индивидуално, но все пак. И с колко евро горе-долу може да живее един человек нормално, като под нормално разбирам да си посреща наемите, сметките, да излиза 2 пъти седмично навън, да има някое евро под душека за спешни нужди и да може да си позволи да си направи 1-2 пъти годишно някоя разходка до някъде извън Испания. Всичко е много общо с разходите, но главното което ме интересува е къде е най-яко за живеене. :dunno:


Ще те посъветвам да отидеш поне на разходка на 1-2 места в страната. Не знам как може да се интересуваш толкова, а да не си ходил дори, като последното не трудно или свързано с визи, мн пари и пр.
Няма как да дам отговор на повечето въпроси, това е все едно да питаме къде в България е най-добре за живеене и къде хората да най-добре. Като махнем София защото се взимат доста повече пари, всеки ще си хвали неговия град.

Страната e голяма и има широк избор от климатични зони. На места е както я Англия, има топло и сухо, топло и влажно, климат подобен като в България и т.н.

Като цяло испанците са супер за контактуване.
Мога да дам само няколко + и - за там без значение къде сте.
- Минусите основно са, чакане с месеци за лекар специалист, на частно по-малко, но пак в пъти повече спрямо БГ.
В пъти по-скъп интернет и на всичко отгоре бавен, като ъплоуда е 1:10.
Тока е точно х2 от БГ.
Скъпи услуги както навсякъде из Европа. Монтьори, всякакви ел, ремонти и др.

Средното образова в голямата си част е много зле. Това което се учи там в 7 клас се учи в БГ в 4.

-Плюсовете спрямо друго страни от Европа са отлична храна както в Италия, Португалия и Франция.
Много от хранителните продуктите са като в България или на по-ниски цени.
Дрехи и пр също.
Малко черни и забулени.

Сега колко пари трябват и кой колко взима е както в БГ има 2 и 200.
Наема зависимост от мястото варира много. Може да се дават 400 или 1000+.
Ако не ядеш деликатеси както казах останалите неща са на цена като в БГ ако говорим за качествени неща или по-евтини, като понякога разни сирена и марки като Президент са точно на 50% и под от цените в БГ.

Кръчми има бол, като цените са в зависимост от кръчмата, зоната и какво точно ще се яде. Не мога дам дам цена, защото не знам какво значи за теб кръчма, какво ядеш и пиеш и колко.



Каквото и да си говорим Испания е най-желаната стана за живеене от всички европейци, с всички свои + и -. В това число не слагам само пенсионерите от Европа.
Най-скъпите зони са Паис Баско, Каталуня и Мадрид. Най-евтините са Канарите и Галисия.
В Канарите почти всичко е много евтино. Бензин 80 цента , беше станал под 70, а нафтата беше 60+. Храни и пр също, тока не е проблем, защото не се хаби.
Все пак там разликата между средната дневна зимна и средната дневна лятна температура е само 7,5-8 градуса! Много хора си мислят, че лятото там става 40+, понеже зимата е 19-21, да ама не. Лятото рядко минава 30 градуса.
Разбира се винаги има и нещо лошо, там UV-то на лъчите през лятото е много високо 13-14. Макар да не е много горещо, трябва да се слага слънце защитен крем, особено, ако не си по-тъмен.
Имат 50% намаления, ако си постоянно живеещ там за самолети, кораби и др.
Имаш лесна и евтина връзка със самолет с почти всички държави от Европа.
Цялото им производство на плодове и зеленчуци може да се сметне за БИО, ама наистина, не само на хартия като у нас.

С две думи, ако няма да се търси работа в Испания, избора къде да се живее е огромен и много различен като цени, климат, традиция, локална храна и др.

По въпроса ти, къде най-много ми харесва, също не мога да кажа генерално, а и това няма да е меродавно за теб най-вероятно. Навсякъде е имало някакви разлики и ми е харесвало едно, а друго не. Зависи какво търсиш и очакваш от живота ти там, какво обичаш и т.н. Има градове с много хора, забавления, възможности и пр, други с по-малко, трети са като откъснати от забързания свят.
Като се замисля, бих живял отново в града в който съм живял над 10 години и това е Мадрид, но да отбележа, че зависи къде!

Ако няма да се търси работа за мен няма по-добре от Тенерифе.
Вечна ваканция, плаж, хубаво време и храни.

Има толкова различни места за живеене там, че все едно си в различни държави.



Опита ми е базиран от 2001 до края на 2016, не от преди 5 или 10 години.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.12.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E39

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от IvanGt » 23 Апр 2017, 5:31

От 2 години съм в Кипър(Гръцката част),това е един малък рай.На 2 часа съм от Бг,самолетните билети до Бг са смешни пари(тоест мога да се прибера когато поискам за малко).Толкова спокоен живот като тук не съм виждал никъде.Една продавачка в магазин получава 800€,средно заплатите са 1000-1200€.Цените са горе доло като в Бг,някой неща дори са по-евтини.Наемите са горе-доло като в София и много по-ниски от останалите Европеиски даржави.Престъпност НЯМА!!!Всяка сутрин виждам жени и момичета в 4-5 сутримтасами вървят на някъде...никой не се притеснява за нищо.Просто народа е доволен и за това е така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 25 Апр 2017, 9:42

Прави ми впечатление, че всички южни топли дестинации в Европа са зле, а всички студени северни са добре. Гърция, Италия, Испания, Португалия топличко, хубавичко, ама икономиките им зле и за обикновен бачкатор е трудно. Обратно, всички скандинавски и около скандинавия държави яко студ, но супер добри икономически и на нормалния бачкатор му е екстра :dunno:
Слочаенос ли е или да не мисла :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook