Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Mini » 20 Фев 2017, 2:23

magareto_yori написа:Тва теоретично, реално как се чувстват дъртите? Няма ли там такива домове за възрастните, дето им угаждат постоянно ? :)


Има колега.
http://www.residencessoleil.ca/home

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 20 Фев 2017, 8:05

Изображение

marginal rate е данъка, който се плаща за всеки допълнителен спечелен лев над сегашната заплата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от magareto_yori » 20 Фев 2017, 8:47

живи да ги оплачеш :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 21 Фев 2017, 1:48

magareto_yori написа:живи да ги оплачеш :mhihi:


Математиката трябва да се прави на 100%. Мен не ме интересува, колко ще ми платят. Интересува ме, след данъци, такси и разходи, колко ще ми влезнат в сметката. В Квебек правех около 30% повече от сега бруто. След данъците, разходи за кола (такси, поддържка, бензин) и т.н., реално в сметката ми влизаха по-малко пари. Там бачках средно по 62 часа на седмица (на две работи). Сега бачкам на едно място около 45-47 часа и всичко над 40 ми е овър-тайм. Плаща се по 1.5. Ако искам бачкам, ако искам - не.

Не гледайте, какво ви плащат. Проверявайте, какво можете да си позволите с тези доходи :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от magareto_yori » 21 Фев 2017, 8:23

BMW_POWER написа:
magareto_yori написа:живи да ги оплачеш :mhihi:


Математиката трябва да се прави на 100%. Мен не ме интересува, колко ще ми платят. Интересува ме, след данъци, такси и разходи, колко ще ми влезнат в сметката. В Квебек правех около 30% повече от сега бруто. След данъците, разходи за кола (такси, поддържка, бензин) и т.н., реално в сметката ми влизаха по-малко пари. Там бачках средно по 62 часа на седмица (на две работи). Сега бачкам на едно място около 45-47 часа и всичко над 40 ми е овър-тайм. Плаща се по 1.5. Ако искам бачкам, ако искам - не.

Не гледайте, какво ви плащат. Проверявайте, какво можете да си позволите с тези доходи :OT:


a Axl разправяше,че парите не играели роля в избора за емиграция :D Важното за мен е как се чувствам в края на месеца и то не само от банковата сметка.Нещата са строго индивидуални. В България пари не са ми липсвали, обаче просто нямах място за развитие. По едно стечение на обстоятелствата се занимавам с неща дето ги купуват само богати хора. Преди да тръгна за Норвегия бях една седмица в Осло да видя тия за кво се борят. Хареса ми. Преди това съм живял около 4 години в Щатско и там не беше зле,но бих се върнал там само,за да видя стари приятели.
Та който иска нека да гледа данъците и статистиките и да цъка с език, аз предпочитам да ударя чертата не само на заплатата.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 23 Фев 2017, 17:41

Ако не се лъжа,тук пишат и колеги ,пребиваващи в Германия.

Моля за съвет за най-удачно настаняване за период от 3-4 месеца в района на Есен.Човекът е с уредена заетост,но не и осигурена квартира.За предпочитане е ако може да си осигури нещо от тук,преди заминаване.Стартовата му дата е скоро,след 2 седмици.Не говори никакъв немски,има отличен английски.
Приемам всякакви мнения и съвети,благодаря предварително!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Benord » 23 Фев 2017, 17:53

Bogat-Beden написа:Ако не се лъжа,тук пишат и колеги ,пребиваващи в Германия.

Моля за съвет за най-удачно настаняване за период от 3-4 месеца в района на Есен.Човекът е с уредена заетост,но не и осигурена квартира.За предпочитане е ако може да си осигури нещо от тук,преди заминаване.Стартовата му дата е скоро,след 2 седмици.Не говори никакъв немски,има отличен английски.
Приемам всякакви мнения и съвети,благодаря предварително!


За Германия е много важно да напишете и пощенският код на населеното място,за което се интересувате,за да има възможност от реална подкрепа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 N46B20

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Luki Junior » 23 Фев 2017, 18:15

Bogat-Beden написа:...

Нека търси тук
http://www.wg-gesucht.de/en/wohnungen-i ... 2.1.0.html

Нека си избира категориите, дали иска да живее сам, със съквартиранти, итн. Есен е също студентски град, ще се намери със сигурност нещо за Untermieter.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Фев 2017, 11:29

Данке :D
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 16.06.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Найка :)
Мечтае да кара: е38 740i, A8 D3

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Angel152 » 16 Мар 2017, 13:06

Здравейте на всички! Някой да има информация за Малта ? Как е положението там ? Аз в момента съм в Англия (Лондон) , но определено не ми харесват много от нещата , няма как да е перфектно , знам !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 16 Мар 2017, 14:06

Angel152 написа:...Аз в момента съм в Англия (Лондон) , но определено не ми харесват много от нещата...


То оставаше и баш там да ти хареса :mhihi: Малта е тьопло, евтино, следователно и няма много $$$$ за заплати. От приятели и познати - много кражби. Карат пак в грешната лента, като в UK :mhihi: Иначе и аз ми се ще да чуя нещо повече за там :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от nickstorm » 16 Мар 2017, 14:26

Малта е още по-малък остров и от UK :mhihi: ,освен това нямат нито един извор на целия остров, сиреч нямат собствена прясна вода :shock:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от AngelG » 16 Мар 2017, 22:59

Angel152 написа:Здравейте на всички! Някой да има информация за Малта ? Как е положението там ? Аз в момента съм в Англия (Лондон) , но определено не ми харесват много от нещата , няма как да е перфектно , знам !



В Малта е страхотно , но да си почиваш или да развиваш собствен бизнес . Ако отиваш да работиш някаква обща работа , която не изисква специални умения или квалификация - парите няма да ти стигат ( ако в Лондон минималната е 7.2 паунда , в Малта е 3,5-4,0 евро ) .
Летният сезон е около 7 месеца , като времето е хубаво през 10/12 месеца . Има много туристи постоянно , много руснаци и англичани .
Нощният живот е готин , има купон и бутилка водка с редбули струва 60 евра .
Ако си решил да развиваш собствен бизнес е благоприятно , държавата много е улеснила процедурите и изваждането на документи и т.н .
Автомобил не ти трябва , ако не работиш с него . Като излезеш на разходка , минаваш през 3-4 различни градове ( пеша ) .

Ако те интересува нещо конкретно , питай .

ПС : Ако сменяш Лондон , заради кофти тръпката да живееш с още 10 маймуни в една къща или ти е писнало пътуването по 3 часа на ден , просто смени града - по на юг ! Заплащането е почти същото , но наемите са доста по евтини и пътуването не ти отнема половината ден :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 16.06.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Найка :)
Мечтае да кара: е38 740i, A8 D3

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Angel152 » 16 Мар 2017, 23:19

Здравейте , благодаря за отговорите ! Живял съм и извън Лондон ,но просто не ми допада тази държава ! За сега оглеждам само и черпя информация . Някой ,ако има други по-добри предложения , ще се радвам да ги чуя.Благодаря на всички , че отделихте от времето си !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 17 Мар 2017, 18:01

Малта е прекалено малък остров, това му е най-големия кусур. Рано или късно отеснява яко.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook