Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Сондьора » 17 Фев 2017, 23:53

Негър в ЮАР на 40 имаше 12 деца....в Ангола на 35 -15...Тия в Швеция със сигура ше са на 20броя..няма 100-200г, много по-бързо ще стане.

Едно франсе, на жена си (мулатка) направи на бързо 5...и всичките беха черни, смивъл, че гена им е по здрав явно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Jordana » 18 Фев 2017, 9:28

Имам познати швейцарско семейство , тази година решеха трайно да напуснат Швейцария и да живеят в БГ Някъде от или около Люцерн са :dunno:
Смятам че ако нещата в БГ се задържат в този си вид като етническа карта и разпределение доста заселници ще има от толерантната европа .
С тая непрестанна вълна от хуни прииждащи от юг , до 10 години старите европейски демокрации с дашни социални системи ще бъдат залети . Родовообщинния строй предполага живот в компактни маси затова си избират малки населени места където магат да завземат територия и да се размножават по техните си закони необезпокоявани . Те така или иначе не работят или се захващат само с "тънки" схеми така че не им трябват големи градове където има работни места .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 18 Фев 2017, 9:47

Аз за това не ги харесвам социалните държави. "Какво значение имало колко данъци ти взимат". Съгласен съм, че ако удържим да не станем социална държава като западноевропейците дето църфят и вързват в момента, наистина може да се привлекат точно хора, които искат да работят и да допринасят нещо, а не такива, които идват само щото държавата (т.е. тези дето работят) ще им "даде".
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от acer » 18 Фев 2017, 19:29

Четох че проблема със застаряващото населиние в европа "greying of еurope" не е проблем, а предстояща икономическа катастрофа. Tекущата средна възраст в европа е 37г, дават че до 2050 ще стане 52 :shock: докато в сащ 35

Навързва се що пуснаха чалмите
И за Украйна щели да падат визите


By 2060 the German government expects the population to plunge from 81 million to 67 million, a decrease that is being accelerated by depressed areas in both eastern and western parts of the country that are haemorrhaging large numbers. The UN predicts that, by 2030, the percentage of Germans in the workplace will drop 7% to just 54%. No other industrial land is as starkly affected – and this is despite a strong influx of young migrant labourers.
In order to offset this shortage, Germany needs to welcome an average of 533,000 immigrants every year, which perhaps gives context to the estimate that 800,000 refugees are due to come to Germany this year.
https://www.theguardian.com/world/2015/ ... n-disaster
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 19 Фев 2017, 15:52

Завърнах се от страна на космическите цени-Швейцария.
Изводите са ми, че местните са много готини като хора, явно и за това е пълно с всякаква паплач навсякъде в страната.

За пореден път се убедих, че нормален човек(не броя милионери и пр) колкото и пари да взима, винаги мрънка, че е трудно, взимали му много данък, било трудно и пр. В случая става дума за швейцарец живеещ в малко градче с нормална средна за страната заплата около 4 и нещо хиляди чисто франка.

Цените са жестоки на всичко, с изключение на горивото което е по-евтино отколкото в другите страни от Западна Европа.

В блоковете и кооперациите има интересни правила за вътрешен ред.
Най-интересните неща, бяха забранено къпането след 22:00 часа и още по-яката забрана за пускане на прахосмукачка от следобеда в събота до понеделник!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от TNT » 19 Фев 2017, 16:41

Еми тук като си нямаме правила, моите комшии с любими вещи чук и бормашина ми лазят по нервите целогодишно. Преди години един щях да го набия неделя сутрин. Хубаво си сменя дограмата и си бута стени, ама... Преди още повече години :mhihi: друг пък си цепеше дърва на терасата. Сега това с къпането е малко простотия. Швейцарците или не се къпят след секс, или секса е преди вечерята :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от ukelichko » 19 Фев 2017, 16:59

Живял съм в блок и винаги разбирах кога комшийката над нас се къпе. През нощта, когато всичко в сградата беше притихнало, се чуваше доста силно шумът от водата в банята.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 19 Фев 2017, 17:03

alekangg написа:В блоковете и кооперациите има интересни правила за вътрешен ред.
Най-интересните неща, бяха забранено къпането след 22:00 часа и още по-яката забрана за пускане на прахосмукачка от следобеда в събота до понеделник!


Няма нищо ненормално в това. Чисто и просто извън бг има нормални (в повечето случай) правила и закони. Кондото, в което имахме апартамент в Лавал имаше правилник с големината на енциклопедия Британика. Говорим за пет апартамента. В този правилник е описано какво имаш и какво нямаш право да вършиш. За да монтирам патио на балкона си, трябваше да имам съгласието на поне двама от съседите си. И то малко при това, 3х3м. По външния вид на фасадата НЯМАШ ПРАВО ДА ПРОМЕНЯШ НИЩО. Прозорци, балкони, ...... Да не си платите кондо фийто (такса вход :shock: ), съседите могат да ви осъдят и да ви вземат апартамента. Едно писмо до банката (ако плащате моргидж), че сте спрели да плащате, ще ви направи луди.

В момента, в който купите жилището, вие вече приемате тези правила на 100%. Големите блокове имат още по-шеметни правила. Там се гласува и се избират трима представители, които решават всички въпроси. Ремонти, проблеми и т.н. Ако нещо не ви кефи, събирате подписи от поне 75% от съседите и можете да промените решение....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2017, 17:15

Не знам защо се опитвате да изкарате реда в подобни жилищни кооперации като нещо странно. Според мен по-добре да има ред, който да се следи изкъсо и ще е една идея по-приятно за живеене с още 5-10 или повече домакинства в непосредствена близост. Тук да не е по-добре - неделя сутрин стените били най-меки и затова ще ги бутам и дупча тогава, жената ще пуска прахосмукачка в 23:30 вечерта, хората ще си оставят боклука на стълбите, няма да чистят, няма да сменят изгорели крушки и тн. Аз самия живея в къща и се съобразявам с околните (за жалост - те не, но съм свикнал) - режа и цепя дърва от 10:00 до 12:00, след това ако продължавам е задължително след 16:00, силна музика не се слуша, лампи по тераси не светят за да дразнят комшиите (едните лятото осветяват едната си тераса и все едно имам улична лампа в хола :banghead: ). Тук явно сме си свикнали на кочинката и такива правилници не ни допадат или просто не ни харесва, някой да ни казва какво може и не може, също така и кога го може ако го може изобщо :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от @2bar » 19 Фев 2017, 20:44

alekangg написа:Завърнах се от страна на космическите цени-Швейцария.
Изводите са ми, че местните са много готини като хора, явно и за това е пълно с всякаква паплач навсякъде в страната.

За пореден път се убедих, че нормален човек(не броя милионери и пр) колкото и пари да взима, винаги мрънка, че е трудно, взимали му много данък, било трудно и пр. В случая става дума за швейцарец живеещ в малко градче с нормална средна за страната заплата около 4 и нещо хиляди чисто франка.

Цените са жестоки на всичко, с изключение на горивото което е по-евтино отколкото в другите страни от Западна Европа.

В блоковете и кооперациите има интересни правила за вътрешен ред.
Най-интересните неща, бяха забранено къпането след 22:00 часа и още по-яката забрана за пускане на прахосмукачка от следобеда в събота до понеделник!


колега, малко ала - бала приказки разказваш. не можеш от няколко седмици престой в Швейцария да започнеш да вадиш генерални заключения...После се започват едни митове и легенди в България....

Данъкът в Швейцария изобщо не е висок - движи се около 20%. В същото време в Германия се движи около 40% (ерген, без деца и т.н.). 4 и нещо хиляди франка нето изобщо не е нормална средна за страната заплата, ами доста над средното.

Цените жестоки....колко да са жестоки, малко по - високи от Германия. Глобите обаче за превешена скорост са повече от жестоки.

Къпане, прахосмукачка....това са по - скоро неписани правила. Никой не може да те спре със закон да се изкъпеш в 1:00. Пускане на прахосмукачка - има някакви неписани правила и съобразяване със съседите, ама ако си я пуснеш в събота в 16:00 ч никой нищо не може да ти каже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 19 Фев 2017, 21:44

Разбира се, че не са генерални заключения, а някакви изводи, които споделям.
Като писах средна заплата, се консултирах с гугъла, иначе не знаех, че е точно такава.
Цените било то в кръчма или магазин сравнено с Германия са с 50-100% отгоре, може за теб това да е малко повече.

Най-гадното е, че наистина положението с цветното население е отчайващо в Европа и по-добре няма как да става за в бъдеще.
Все си мислех, че в Швейцария е по-различно положението с тях, но се оказа май най-тежко.
Последна промяна alekangg на 19 Фев 2017, 21:58, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Kurtov » 19 Фев 2017, 21:54

Здравейте, тепърва ще чета цялата тема, но не мога да се сдържа да попитам как е положението във Великобритания ?
Аз съм ходил, но на селскостопанска бригада за два месеца и всеки, който е ходил знае, че нищо не може да разбереш за самата страна понеже живееш като роб и въпреки всичко останах с впечатлението, че животът на англичаните е доста уреден нищо, че е гадно времето :lol: .
Мисля, че минималната заплата е 1100-1200 британски лири, но не съм сигурен.
Дизел и бензин по около 1,20 и газ 0,50 поне, когато аз бях там, даже цените бяха по-ниски по спомен.
Храната много евтина, телешка кайма 3,50-4 паунда, кашкавал пак толкова.
Пътищата ги бива :D , едва ли са като в Испания, но определено не са каквито са в България.
Та останах с впечатлението, че не е лошо за живеене там, ще се радвам някой колега, който живее там да сподели по-подробно как е положението.
Поздрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от @2bar » 19 Фев 2017, 22:26

alekangg написа:.....Най-гадното е, че наистина положението с цветното население е отчайващо в Европа и по-добре няма как да става за в бъдеще.
Все си мислех, че в Швейцария е по-различно положението с тях, но се оказа май най-тежко.


аре стига ся.....не че обикалям редовно из цяла Швейцария, ама имам приятел в Цюрих и като му ходя на гости (Щутгарт - Цюрих са има, няма 2 часа, с две думи често) не съм забелязал, кой знае колко цветнокожи из града. Пък и да ги има, защо трябва автоматично за означава, че е зле? Ако си бачкат и плащат данъци, какъв е проблемът? Малко на расизъм те избива.....Не забравяй, че има и кофти работи, които точно такива ги работят.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 20 Фев 2017, 0:18

@2bar написа:Не забравяй, че има и кофти работи, които точно такива ги работят.


Колега, според мойте скромни наблюдения, в 99.999% от случаите, "кофти" работите ги работят бели :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 20 Фев 2017, 1:32

Don_Diego написа:Не знам защо се опитвате да изкарате реда в подобни жилищни кооперации като нещо странно. Според мен по-добре да има ред, който да се следи изкъсо и ще е една идея по-приятно за живеене с още 5-10 или повече домакинства в непосредствена близост. Тук да не е по-добре - неделя сутрин стените били най-меки и затова ще ги бутам и дупча тогава, жената ще пуска прахосмукачка в 23:30 вечерта, хората ще си оставят боклука на стълбите, няма да чистят, няма да сменят изгорели крушки и тн. Аз самия живея в къща и се съобразявам с околните (за жалост - те не, но съм свикнал) - режа и цепя дърва от 10:00 до 12:00, след това ако продължавам е задължително след 16:00, силна музика не се слуша, лампи по тераси не светят за да дразнят комшиите (едните лятото осветяват едната си тераса и все едно имам улична лампа в хола :banghead: ). Тук явно сме си свикнали на кочинката и такива правилници не ни допадат или просто не ни харесва, някой да ни казва какво може и не може, също така и кога го може ако го може изобщо :mhihi:


Ми, да. Реда е доброволен. Ако не те кефи, не си купуваш/наемаш апартамент там. Нали за тва подписваш...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook