Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 15 Фев 2017, 9:43

Denmark написа:...но сега вече това лято напускам, for good...


E, щом е толкова хубаво и добре уредено, що се махаш, ако не е тайна?

Denmark написа:Работа за ИТ човек какво ще рече? DBA, нещо с мрежи или съпорт?


Сисадмин/"инжИнер", кой как го накъдри заглавието. Реално проекти, имплементация и поддръжка на почти цялата или направо цялата ИТ инфраструктура.

Denmark написа:Според мен ще е трудно намираема такава работа, но естествено не невъзможна


Що така?

Denmark написа:37к (за software developers) на месец.


Чисто или бруто? В glasdoor и payscale за подобни на моите позиции гледах 450-650к годишно, но не знам дали са чисти или брутни. Дали ще предизвика :shock: реакция у работодателите 600к брутно годишно в коя да е от 4-те държави?

Denmark написа:П.С. И да както написа по-горе колегата, важното е да си намериш работа, иначе всичко ще е скъпо.


Тва едно на ръка. Никога не съм ходил на място и така да си търся работа. Винаги първо намирам работа, подписваме договора и едва след това заминавам. Сега пак ще е така без значение на коя дестинация се спра този път :mhihi:

Denmark написа:Апартаментите обикновено се запазват с 3 месечен депозит, 1 предплата + такса за освежаване като напуснеш и се събира една прилична сума.


:shock: А комисионните на агенциите колко наема са :mhihi: Искат ли референции или някакви подобни глупости на чужденци или само парите и влизаш?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 15 Фев 2017, 15:39

madafaka_donkele написа:Сисадмин/"инжИнер", кой как го накъдри заглавието. Реално проекти, имплементация и поддръжка на почти цялата или направо цялата ИТ инфраструктура.


седни си на опорната точка, учи и вземи някакъв (а най-добре няколко) сертификати по специалноста ти. иначе с едното голо цв от родината ще си точно за никъде. примерно ако ще наблягаш на пц-тата гледай comptia a+, ако налиташ на уйндоус сървъри - mcse, ако си по мрежите ccna, ако си силен в секюрити-то cissp и тн но това е за америка... за региона ти разгледай местните обяви за работа която те интересува и виж какви сертификати се търсят. предполагам, ще са същите или подобни. и вземи седни с някой дето ги разбира нещатата да напишете едно смислено цв дето да не ставаш за смях като се чете...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 15 Фев 2017, 16:03

alx написа:седни си на опорната точка, учи и вземи някакъв (а най-добре няколко) сертификати по специалноста ти.


8 бр. стигат ли :mhihi:

alx написа:...и вземи седни с някой дето ги разбира нещатата да напишете едно смислено цв дето да не ставаш за смях като се чете...


То верно, пиша предимно, като абориген, ама без да си го видял що реши, че ми е куцо CV-то не разбрах :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 15 Фев 2017, 16:11

madafaka_donkele написа:
alx написа:седни си на опорната точка, учи и вземи някакъв (а най-добре няколко) сертификати по специалноста ти.


8 бр. стигат ли :mhihi:

alx написа:...и вземи седни с някой дето ги разбира нещатата да напишете едно смислено цв дето да не ставаш за смях като се чете...


То верно, пиша предимно, като абориген, ама без да си го видял що реши, че ми е куцо CV-то не разбрах :dunno:


То един е достатъчен- стига да е верния за "визията" дето работодателя я има.. а може да имаш и 10 и нито един да не е подходящ.

За цв-то. Разбира се, че не знам какво ти представлява. Ама знам в 99.99% от случайте на хора от източна Европа, че цв-тата им са написани лошо и не преставят кандидатите в най- добрата им светлина дори и да имат квалификациите. Затова и споделих.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 15 Фев 2017, 16:53

alx написа:Ама знам в 99.99% от случайте на хора от източна Европа, че цв-тата им са написани лошо и не преставят кандидатите в най- добрата им светлина дори и да имат квалификациите.


Тва е щото всички използват Europass шаблона. Правил съм CV-та на английски на поне дузина приятели и познати. Някои даже не си правят труда да зачистят watermark-овете и footer-ите от документа. Не, че и аз не съм го ползвал въпросния шанлон де, ама само за първата ми работа. Оттогава насам, ползвам един единствен къстъмизиран шаблон, който допълвам със съответната информация своевременно и с който горе-долу където кандидатствам почти винаги се обаждат :mhihi: Може да ми се обадят само за да ми откажат, ама се обаждат :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 15 Фев 2017, 18:16

не съм ги видял да ползват някакъв шаблон... просто са лошо написани.

по темата - http://www.dnes.bg/eu/2017/02/15/rechen ... ite.332042

на колегата bmw_power сега ша му се качат на главата :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от nqmam_bmw » 15 Фев 2017, 18:54

alx написа:не съм ги видял да ползват някакъв шаблон... просто са лошо написани.

по темата - http://www.dnes.bg/eu/2017/02/15/rechen ... ite.332042

на колегата bmw_power сега ша му се качат на главата :ok:



Много добра информация. Значи от 1.12.2017 г. можем да посетим и една от най-титулованите дестинации за емиграция. :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 15 Фев 2017, 20:24

То и до сега можеше. Пращаш си паспорта по пощата (май беше до Букурещ за България, от там не съм взимал виза), плащаш си таксата и ти го връщат с визата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от nqmam_bmw » 15 Фев 2017, 20:26

steeN написа:То и до сега можеше. Пращаш си паспорта по пощата (май беше до Букурещ за България, от там не съм взимал виза), плащаш си таксата и ти го връщат с визата.


Ами хората казват, че става безвизово ама щом и до сега можело, няма какво да добавя. :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 15 Фев 2017, 20:28

Никога не е било трудно да вземеш туристическа виза за Канада. Сега просто отпада необходимостта да се занимаваш за този вид виза. Нищо повече.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от nqmam_bmw » 15 Фев 2017, 20:31

steeN написа:Никога не е било трудно да вземеш туристическа виза за Канада. Сега просто отпада необходимостта да се занимаваш за този вид виза. Нищо повече.


Взимането на виза е винаги съпроводено с потенциален отказ, ама щом черното било все пак бяло, аз съм ок. :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Denmark » 15 Фев 2017, 23:05

madafaka_donkele написа:E, щом е толкова хубаво и добре уредено, що се махаш, ако не е тайна?
Сисадмин/"инжИнер", кой как го накъдри заглавието. Реално проекти, имплементация и поддръжка на почти цялата или направо цялата ИТ инфраструктура.
Що така?
Чисто или бруто? В glasdoor и payscale за подобни на моите позиции гледах 450-650к годишно, но не знам дали са чисти или брутни. Дали ще предизвика :shock: реакция у работодателите 600к брутно годишно в коя да е от 4-те държави?
Тва едно на ръка. Никога не съм ходил на място и така да си търся работа. Винаги първо намирам работа, подписваме договора и едва след това заминавам. Сега пак ще е така без значение на коя дестинация се спра този път :mhihi:
:shock: А комисионните на агенциите колко наема са :mhihi: Искат ли референции или някакви подобни глупости на чужденци или само парите и влизаш?


Напускам Дания защото имам други цели, никога не съм планирам да оставам да живея тук. Харесва ми, щастлив съм и определено винаги ще имам добро мнение за страната, но просто искам да опитам нещо друго и няма да мирясам докато не стане :D
За обявите за работа може да погледнеш тук например - https://it.jobindex.dk/, https://www.it-jobbank.dk/ и в linkedin. Бих ти препоръчал да гледаш в Копенхаген и Midtjylland (така се казва 'територията', Орхус се намира там) ако си избереш Дания. За заплатите или аз съм се объркал или нещо сайта който ползвам ми изкарва грешни данни, но да според мен представите ти са напълно реални и може да очакваш заплати в тия граници.
За наемите без майтап, наистина е сериозно положението, особено ако търсиш апартамент през есента, когато идват студентите. Май и Юни има повече апартаменти. Иначе аз докато бях студент са ми отказвали апартамент - просто казаха, че не искат студенти да живеят в апартамента им, ама то навсякъде по света го има това. А и другото е, че в Копенхаген се правят яко схеми с депозитите и предплащането и много хора си загубват парите, имай го в предвид, пък която и страна да избереш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 16 Фев 2017, 14:45

От една седмица съм в Швейцария. В големи, малки градове и села 30-40% от населението не е бяло. В другите европейски държави поне в малките градчета и села няма външни или са малко, та тук ме изненадаха.
Ясно е, че заплатите са им най-високите в света, но цените са невероятни, дори в магазините.
Транспорта, влакове и т.н е свръх скъп. В 18:30 всичко е затворено, моловете са до 19:00

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 16 Фев 2017, 18:50

alekangg написа:От една седмица съм в Швейцария. В големи, малки градове и села 30-40% от населението не е бяло. В другите европейски държави поне в малките градчета и села няма външни или са малко, та тук ме изненадаха.
Ясно е, че заплатите са им най-високите в света, но цените са невероятни, дори в магазините.
Транспорта, влакове и т.н е свръх скъп. В 18:30 всичко е затворено, моловете са до 19:00


о, да швейцария е абсолютно залята... и то предимно в по-малките населени места - което ме изненада. ходих по планините тази зима, има разни (не знам как ги избират пришълците) малки градчета в които дори ми се струва, че тъмните имат превес... болшинството швейцарци са спокойни, толерантни хора с добри доходи и ония са ги налазили страшно...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 17 Фев 2017, 13:36

Маймуните са навсякъде. А меркел докарва повече и повече. Докато вие се чудите, дали първото дете трябва да се роди на 30 или 35, то човекоподобните се разнможават като гниди. Имам колега, дето има девет, да ДЕВЕТ :shock: Има дете на три години и наскоро му се роди внук. Въпрос на 100-200 години и бялата нация ще изчезне.

За ситуацията в бг не искам да коментирам. Наскоро четох доклад с име "бг след българите"...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook