С какво се бръснете?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 21.08.2012
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320d Touring 150 к.с.
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво се бръснете?

Мнение от niki_future » 26 Сеп 2016, 13:25

Колеги,

Тъй като и аз съм напълно отегчен от бързото износване на ножчетата на жилет и др., а електрическите на филипс не ми понасят на кожата, се запалих да си купя от тези Razor Blade на Mühle. Дилемата обаче остава дали да бъде отворен или затворен гребен.

Моля ако може някой запознат да обясни по-подробно разликите?

Иначе преди над 10 години съм пробвал с една такава самобръсначка на дядо ми, че бях забравил моята и по спомен не се порязах. :lalala:

Колебая се между долните два модела и мисля да си купувам и ножчета на Mühle:

http://bestshave.eu/index.php?route=product/product&path=59&product_id=54&sort=p.price&order=ASC

http://bestshave.eu/index.php?route=product/product&path=59&product_id=75&sort=p.price&order=ASC

Моля за препоръки.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Zagy » 26 Сеп 2016, 13:33

Задължително затворен! С отворен какъвто си новобранец ще се заколиш за норматив.

Не е задължително да взимаш Muhle - може да намериш евтина жилетка или стара руска самобръсначка от продавалника и първо да опиташ с нея, пък после скачай на хубавите.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 21.08.2012
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320d Touring 150 к.с.
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво се бръснете?

Мнение от niki_future » 26 Сеп 2016, 13:58

Благодаря колега. Затворена взимам. :bchug:

А ножчета? Кои и от къде са за препоръчване?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Borymeckata » 26 Сеп 2016, 14:04

Ако някой е навит да се пробва с бръснач (сам да се обръсне), трябва да има предвид, че бръсначът се държи по специален начин - всъщност се хваща самото острие, а "дръжката" изобщо не се използва. Също така острието се движи под определен ъгъл спрямо кожата. На мен стар бръснар (бай Дрено) ми показа как се държи, иначе не става... И самото движение е малко особено - не се плъзга перпендикулярно на острието (като самобръсначката), а малко косо и се прави и едно леко въртеливо движение от китката на ръката. Абе има си чалъм...
Excellent! Steven is my name!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Zagy » 26 Сеп 2016, 15:16

niki_future написа:Благодаря колега. Затворена взимам. :bchug:

А ножчета? Кои и от къде са за препоръчване?

Аз се бръсна с Wilkinson Sword - средна хубост са, изкарват по 2-3 месеца, 5 ножчета са 2 лева. Не съм си търсил нещо по-хубаво - и тия ми вършат работа.

С бръснач е много яко - когато ми се лигави и имам време, се бръсна с бръснач - няма самобръсначка на тоя свят, която да постигне и половината от това, което прави бръснача.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: С какво се бръснете?

Мнение от frizzante » 05 Окт 2016, 17:47

Абе пичОве разликата между Muhle R89 и R106 само в цветът на дръжката ли е или има и нещо което не виждам като начинаещ? Разбрах, че за начинаещи е closed comb и смятам да пробвам и аз с такава, че ми писна от Жилети и разни такива по 20 лв ножчета...
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Cyberloner » 09 Окт 2016, 20:16

За глава/лице:

Изображение


За останалото е някаква еднодневка от DM, вече мисля към година нарпави и си е екстра :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: С какво се бръснете?

Мнение от frizzante » 10 Окт 2016, 8:58

frizzante написа:Абе пичОве разликата между Muhle R89 и R106 само в цветът на дръжката ли е или има и нещо което не виждам като начинаещ? Разбрах, че за начинаещи е closed comb и смятам да пробвам и аз с такава, че ми писна от Жилети и разни такива по 20 лв ножчета...

Чакайки някой да отговори си поръчах R106 и 10 бр. ножчета и чакам да пристигне та да видим дали ще има касапница. Засилих се в магазина за ножчета за моя Жилет макс ултра гига дупер мач мегатрон и цената 37.90 за 4 бр. ме накара да се замисля...Та скоро време ще разбера дали съм взел добро решение.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Zagy » 10 Окт 2016, 12:48

89-ката май е една идея по-деликатна, но общо-взето нямат голяма разлика - само в дръжките.

Касапница е много вероятно да има :) но ще свикнеш бързо. Цената на едно бръснене ще ти падне драстично - в много пъти, отделно ще видиш, че самото бръснене е много по-качествено.
Si non confectus, non reficiat.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: С какво се бръснете?

Мнение от N.Mihaylovski » 16 Окт 2016, 17:27

Аз след като преди почти 2 години дадох 32 лв за 4 ножчета, "на промоция" се зарекох никога повече да не дам на ЖИЛЕТ нито един лев повече и си купих Muhle open comb, първите няколко пъти имаше кръв, но вдигнах левел :lol: и сега съм много доволен, но стигнах до извода, че с четка и крем става доста по добре, повечко време трябва, но си заслужава, сега за нова си мисля, и се чудя каква :lalala:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какво се бръснете?

Мнение от gromovich » 17 Окт 2016, 6:16

Аз също за нищо няма вече да сменя Muhle open comb. Иначе днес пробвах с този сапун за бръснене на Арко, като до сега си ползвах крем Каро. Според мен разликата е, че като че ли сапуна оставя усещането след бръснене за доста по чиста кожа. Иначе миризмата му не е нищо особено.
SG_1358612.jpg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ivokomandos » 27 Авг 2019, 23:41

Малко, да раздвижим темата.
https://www.youtube.com/watch?v=d7ufpGHRbeI
Някой има ли мнение за philips one blade, ползвате ли още ретро самобръсначките със бръснарските ножчета?
Другия ми въпрос е, https://www.emag.bg/trimer-za-tjalo-phi ... DNNWRQBBM/ тези тримери, бръснат ли брадата и кожата до кожа, като уанблейд или остава малко брада?
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ukelichko » 28 Авг 2019, 0:20

Имам Уанблейд на Филипс и ми е ОК. Когато ми е скучно се бръсна до дупка, но понякога го настройвам на тридневна брада. Горе долу на два месеца трябва да се смеи ножчето, което не е евтино.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: С какво се бръснете?

Мнение от madafaka_donkele » 28 Авг 2019, 9:05

ivokomandos написа:Другия ми въпрос е, https://www.emag.bg/trimer-za-tjalo-phi ... DNNWRQBBM/ тези тримери, бръснат ли брадата и кожата до кожа, като уанблейд или остава малко брада?


Зимата взех едно такова. Бръсне до кожа, но аз лично се обринах, без значение дали до кожа или 1-2-3мм косъм и го заебах. Продължавам с еднократните с едно ножче. Засега те най-ми понасят.

Я да питам и аз някой бръсне ли се с такова:

Изображение

Става ли човек да се бръсне сам с такова нещо? Порязва ли се много и лесно човек?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ivokomandos » 28 Авг 2019, 21:55

ukelichko написа:Имам Уанблейд на Филипс и ми е ОК. Когато ми е скучно се бръсна до дупка, но понякога го настройвам на тридневна брада. Горе долу на два месеца трябва да се смеи ножчето, което не е евтино.

Да разбирам, че бръсне гладко, а само за брада ли го ползваш и се износва за 2 месеца ножчето?
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook