С какво се бръснете?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какво се бръснете?

Мнение от gromovich » 29 Авг 2019, 6:21

Бръсненето с класически бръснач си е висш пилотаж. Един път пробрах да се бръсна с такова нещо, но нещо не успях или не можах да хвана ъгъла или самият бръснач не беше добре заточен. Моето мнение е, че класическият бръснач е доста скъп инструмент за бръснене (качествените), иска си майсторлък при точене и съответните атрибути, които още вдигат цената. Човек, които не знае как трябва да се заточи бръснача рискува да го съсипе. С една дума хамалогия. Реално ако се ползва бръснач със сменяеми ножчета, много от гореизброените въпроси отпадат.
Аз лично гоня ниската себестойност при бръсненето и като гледам много хора взеха да се отказват от самобръсначките на жилет с по 5 ножчета. Няма и да се учудя ако Жилет пуснат някой нов продукт тип класическа самобръсначка, придружена с агресивна реклама (те поне там са царе).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ukelichko » 29 Авг 2019, 7:37

ivokomandos написа:
ukelichko написа:Имам Уанблейд на Филипс и ми е ОК. Когато ми е скучно се бръсна до дупка, но понякога го настройвам на тридневна брада. Горе долу на два месеца трябва да се смеи ножчето, което не е евтино.

Да разбирам, че бръсне гладко, а само за брада ли го ползваш и се износва за 2 месеца ножчето?

Да, бръсне си гладко, но има приставка с която можеш да си оставиш лека брада. Аз в повечето случаи се бръсна гладко и когато съм отпуск си пускам и оформям брада и за около 2 месеца започва да бръсне по-лошо. Не че се износва на 100 процента, но като се сложи ново ножче, разликата се забелязва.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ivokomandos » 29 Авг 2019, 14:15

Ясно, благодаря за отговора, тези дни, ще си взема и, ще го пробвам.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Jordana » 29 Авг 2019, 18:52

Гледай промота по разните вериги , кауфланд и подобни . Пускат от време на време комплекти за 50лв с 4 ножчета . Ако не си ползвал такова ножче може и да не ти допадне , не конкретно блейда на филипс а изобщо . Това не бръсне като ножче при класическите остриета . Зависи от типа на брадата и на колко време се бръсне човек . При мен брадата е стандартна но косъма е твърд и на 5 дневна брада е почти невъзможно да се обръсна с такова . Почва да скубе и дъвчи косъма ако е по дълъг . Освен това става бавно , по бавно от класическото бръснене с готов гел пяна и обикновено ножче .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ivokomandos » 29 Авг 2019, 21:48

Гледах, че в дм е намалена от 65 на 55лв с едно ножче и приставки. Мерси за инфото, ще взема да го пробвам, че едни казват, че бръсне гладко, други, че не бръсне гладко, ще трябва да го пробвам няма как иначе.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: С какво се бръснете?

Мнение от c04 » 29 Авг 2019, 23:50

ivokomandos написа:Гледах, че в дм е намалена от 65 на 55лв с едно ножче и приставки. Мерси за инфото, ще взема да го пробвам, че едни казват, че бръсне гладко, други, че не бръсне гладко, ще трябва да го пробвам няма как иначе.

После сподели ако може, че и на мен ми е интересно. Преди няколко месеца си взех нова ел. самобръсначка на Филипс, но тогава се колебаех за блейда. И аз дочух, че "толкова" гладко не бръсне. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Zubcho » 30 Авг 2019, 7:18

Ето ви 1:1 копие на Мюле. Не съм го пробвал ама разни влогъри казват, че е ок.

Ползвам на Wilkinson класическа самобръсначка. За 8лв е супер. Ножчета по 1-2лв за 5бр.

Класическите самобръсначки с 1 ножче са най-добри.

BGN 7.92 37%OFF | QSHAVE Adjustable Safety Razor Double Edge Classic Mens Shaving Mild to Aggressive 1-6 File Hair Removal Shaver it with 5 Blades
https://s.click.aliexpress.com/e/mhozqEIG
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: С какво се бръснете?

Мнение от M17cH » 30 Авг 2019, 11:42

Привет, аз използвам бръснач (с отделни ножчета) от половин година, бая благинка е като се научиш как да го използваш. Определено отнема повече време от масовите самобръсначки, но винаги резултата е много по-добър. Аз не се бръсна толкова често, та не ми е проблем да губя време, дори го приемам като "време за себе си". Избрах отворен гребен, щото не се задръства при по-дълго брадата, но пък е една идея "по-опасен".
Първоначалната цена за цял комплект, държач, ножчета, четка и крем за бръснене е определено висока, но в рамките на 1-2 години с моето темпо на бръснене сигурно ще е по-ниска от колкото алтернативите на Жилет. Лично не бих се върнал обратно.

Сета който събрах е:
Държач: Parker 24c (понякога дръжката ми идва прекалено дълга, ако бих купувал пак бих избрал нещо по-компактно)
Ножчета: Feather (Жълта опаковка)
Четка: Omega 106
Крем: Taylor of Old Bond Street Sandalwood

Естествено някои хора препоръчват да се използват pre-shave кремове и тн, не съм пробвал до сега такива пособия... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: С какво се бръснете?

Мнение от ivokomandos » 30 Авг 2019, 17:23

.
Последна промяна ivokomandos на 31 Авг 2019, 11:50, променена общо 1 път
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: С какво се бръснете?

Мнение от turieca » 30 Авг 2019, 19:08

BGN 7.92 37%OFF | QSHAVE Adjustable Safety Razor Double Edge Classic Mens Shaving Mild to Aggressive 1-6 File Hair Removal Shaver it with 5 Blades
https://s.click.aliexpress.com/e/tJpGxsQc

Поръчах си и аз.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какво се бръснете?

Мнение от empar » 31 Авг 2019, 9:15

Жълтият Feather за сега се обособи като ножче номер 1 измежду познати, които се бръснат с класически самобръсначки.
Някой да е открил нещо по-добро, слОчаЕно? :conf:
Последна промяна empar на 22 Яну 2020, 9:33, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какво се бръснете?

Мнение от gromovich » 01 Сеп 2019, 6:23

empar написа:Жълтият Feather за сега се обособи като ножче номер 1 измежду познати, които се браснат с класически самобръсначки.
Някой да е открил нещо по-добро, слОчаЕно? :conf:


Аз още не мога да ги докопам ножчетата на Feather, но мога да споделя от какво не съм доволен. Astor, Polsilver, Jillette, Derby, Rapira са посредствена работа. Пробвах ножчетата на Muhle, но не останах впечатлен. Единствена за сега съм доволен от Wilkinson.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какво се бръснете?

Мнение от empar » 02 Сеп 2019, 13:42

gromovich написа:Аз още не мога да ги докопам ножчетата на Feather, но мога да споделя от какво не съм доволен.


Най-бързо и най-лесно.

Иначе в ebay има доста големи "разфасовки", с които цената на кутийка от 10бр. пада сериозно.
Наскоро с колеги уцелихме някаква скандална разпродажба от едни поляци и цената за 10бр. стъпи на малко под 6лв. с все доставката.

За някакви сини израелски бях чувал преди време, че били топ ъф дъ топ, със съдържание на волфрам и не знам си още какви магически свойства, обаче така и не открих въпросните. :help: :help: :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: С какво се бръснете?

Мнение от nikola59 » 03 Сеп 2019, 12:06

empar написа:
gromovich написа:Аз още не мога да ги докопам ножчетата на Feather, но мога да споделя от какво не съм доволен.


Най-бързо и най-лесно.

Иначе в ebay има доста големи "разфасовки", с които цената на кутийка от 10бр. пада сериозно.
Наскоро с колеги уцелихме някаква скандална разпродажба от едни поляци и цената за 10бр. стъпи на малко под 6лв. с все доставката.

За някакви сини израелски бях чувал преди време, че били топ ъф дъ топ, със съдържание на волфрам и не знам си още какви магически свойства, обаче така и не открих въпросните. :help: :help: :help:

:mrgreen: Бързо лесно и скъпо. Израелски са PERSONNA -та и въобще не са лоши.
Който иска количество или да пробва различни първият попаднал линк: https://www.ebay.co.uk/str/labarbiera

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: С какво се бръснете?

Мнение от Vasko » 17 Сеп 2019, 23:47

N.Mihaylovski написа:Аз след като преди почти 2 години дадох 32 лв за 4 ножчета, "на промоция" се зарекох никога повече да не дам на ЖИЛЕТ нито един лев повече и си купих Muhle open comb, първите няколко пъти имаше кръв, но вдигнах левел :lol: и сега съм много доволен, но стигнах до извода, че с четка и крем става доста по добре, повечко време трябва, но си заслужава, сега за нова си мисля, и се чудя каква :lalala:




Колега, правиш си един съботен шопинг до Одрин и освен разходка си взимаш и ножчета на Жилет на супер цена. 4 броя ти са 40 лири =12 лв :)))
Оказа се, че освен лекарства ,прахове ,гориво , хранителни продукти даже и ножчетата за бръснене са по-евтини в тази Турция .Ей, да не се оплаквате тогава- явно сме баровци щом плащаме по 3 лв за кило домати,а там са 1,5 лири = 0.45 лв/кг , пилешко филе по около 15 лири /кг=4,.50лв, гориво 6.40 лири = 1.92лв/литър,натурални сокчета литър по около 2-3 лири при цена тук уж на промоция 3-4 лв. още да изброяваме ли ?
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook