Go Pro - камера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.02.2013
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW 330Ci E46 231HP+
Мечтае да кара: BMW M3 E30 Sport EVO (Evolution lll) S14B25 ~240HP

Go Pro - камера

Мнение от BMWMPOWERE30 » 27 Май 2015, 20:48

Колеги дайте мнения за Go Pro камера. Плюсове и минуси. На мен ми трябва, когато ходя на разни мероприятия като ралита, дрифт и БМВ събори да имам хубави снимки и клипове. Ще ми върши ли работа ? Ако може някой да ми прати клип, за да видя какъв е звукът.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Go Pro - камера

Мнение от k.milanov » 27 Май 2015, 21:49

Зависи за кой модел говорим, вече май са до Hero 4 или Hero3+ :dunno: , не съм сигурен. Ако изсикванията са ти просто да имаш клипчета с цел да си ги гледаш след това, без да правиш монтажи, слоу моушъни и тн мисля, че и една Хиро2ка ще ти свърши работа. До колкото си спомням тя снимаше задоволителните 30кадъра в секунда на full hd.
Вече нагоре по моделите имаш вече по-добри резултати при ниска осветеност (вечер) повече кадри в секунда, което реално влиза в полза ако ще правиш след това слоу моушън сцени.

Колкото по-нов модел го про си вземеш толкова по доволен ще останеш :yes: Като съвет, просто не си взимай по - старо от Hero 2.

До тук за видеото, не съм гледал снимки от най-новото, но определено не ми харесват. Видеото е мнооооого добро, но снимките не са нищо особено, но за такава камерка с тези размери...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Go Pro - камера

Мнение от AGD » 27 Май 2015, 23:04

Ако искаш да снимаш от твоята кола, екшън камерите, каквато е GoPro, са добър избор. Но аз оставам с впечатление, че искаш да снимаш като страничен наблюдател и не мисля, че са много подходящи.
Аз взех едно JVC, заедно с кутия за подводна работа, за баща ми (харпунджия е) и той я е използвал точно 0 пъти. Но тестовото видео, което направих от колата се получи добро. Когато преди година гледах сравнителни тестове JVC-то беше със сходни характеристики, но по-изгодна цена от GoPro-то и затова се спрях на него. Тогава още нямаше Hero 4.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 19.02.2011
Местоположение: SW
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: Go Pro - камера

Мнение от armagedon_762002 » 28 Май 2015, 7:27

Колега как да ти пратя като на 4k 8 мин е 4Gb
Иначе GoPro 4 black имам и съм много доволен от кочеството

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Go Pro - камера

Мнение от Nickelback » 28 Май 2015, 8:17

На Hero2-ката звукът ми се струва леко тенекиен, от по-новите нямам впечатления.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Go Pro - камера

Мнение от M10 » 28 Май 2015, 11:14

Без да съм имал GoPro, съм доволен от http://www.sjcam.com/cameras/9-sj4000-full-hd-1080p-waterproof-action-camera-sport-dvr.html особено предвид цената :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: Go Pro - камера

Мнение от E21maniak » 28 Май 2015, 17:22

Колега,аз лично имам HD Hero,първата камера от поредицата на HD Hero и точно тя,която вече е стара може би на 4-5 години изкарва стабилно качество на 60 fps и в същото време на 720 hd,втора употреба вървят към 150 лева с нормалния кейс само,без вендузи и т.н.Иначе втората ми HD Hero 3+ black edition си бичиш 60-те кадъра на 1080 full HD ,даже трябва да ги компресираш малко после,иначе клиповете са 5 минути към 4-5 гигабайта.Поддържа много по-големи микро сд карти от предшествениците си,както има и ремуут контролер за да го контролираш ако си на дистанция.Резолюцията особено за снимките е в пъти по-голяма.Има повече опции за бърст фото моуд-а,както и автоснимачката я има и при 50милисек.Като размери е по-компактно,но ако говорим за издържливост на батерията,старото ми държи много повече.Е ако включиш Wi-Fi за ремоут-а особено пада за 3-4 часа при интензивно снимане.Допълнително има яка опция за включване през телефона и да гледаш какво снимаш,осовни характеристики на камерата до като снима и т.н.Задължително си купуваш и памет карта,препоръчана от производителя.Аз направих грешката да си купя по нискокачествена и камерата отчиташе доста често грешка.Класа на картата трябва да бъде задължително с клас 10.
Изображение
Тази снимка е правена от мен с GoPro Hero 3+ black edition.
Изображение
А това е снимка направена с GoPro Hd Hero 1st gen.

https://www.youtube.com/watch?v=bzgQIIKMUnM - Този клип е направен на 60fps на 720Hd oт GoPro Hd hero 1st gen.
https://www.youtube.com/watch?v=YHJ1ubgWEmc - GoPro black edition 3+

Колега имай в предвид че и двата клипа са компресирани за да могат да се качат в youtube.Особено от 3+ блек едишъна клиповете в суров вариант не могат да ми тръгнат на компа.Видеото ми е 4200 Аti Radeon HD
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.02.2013
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW 330Ci E46 231HP+
Мечтае да кара: BMW M3 E30 Sport EVO (Evolution lll) S14B25 ~240HP

Re: Go Pro - камера

Мнение от BMWMPOWERE30 » 28 Май 2015, 21:55

Благодаря за бързата информация. Ами ще пообиколя магазините, и ще реша какъв модел да си купя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Go Pro - камера

Мнение от k.milanov » 17 Юни 2015, 12:33

Пак ги заглеждах тези камерки и се чуда дали да не си взема едно Hero. Виждам, че цените баая са им скочили и най-високия модел е вече 1100 лева, но пък са пуснали доста достъпна камерка за 280лв - въпросното Hero. Някой имал ли е досег до нея? До сега съм си играл с HERO 1, HERO 2 и с HERO3 Black. Като последното просто ме очарова. Имам си никон с фиш, но просто не е удобно да го закрепям по капаци, прозорци и тн, риска е много голям :mhihi: За това ми е много мерак за някакво по обикновено го про. Втора ръка херо 2 още си държи цената.

Та питането е новото HERO: http://www.technopolis.bg/bg/Sport-camc ... RO/p/42014 като качество на видеото дали е колкото на Hero 2. За мен това е задоволително и ако е такова ще скачам до технополис :yes:

Единственото сравнение, което намерих е това: https://www.youtube.com/watch?v=XS2P_r8gsdE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Go Pro - камера

Мнение от don_gori » 12 Дек 2017, 9:35

Колеги я да видим дали ще получа някакви предложения за action camera :roll: От това което съм видял и изчел мисля, че едно Xiaomi Yi върши страхотна работа за парите си. Но като за начало искам нещо по-евтино и бюджетно, защото ако не ми хареса тоя тип щракане и снимане да не е яд че съм дал 500+лв ей така на вятъра.
Основно ще я ползвам сега зимния сезон по пистите, карам и mtb така че и там може да влезне евентуално в употреба. Основно искам да поддържа 1080р/60fps и да има някакъв вид стабилизация :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Go Pro - камера

Мнение от stocky » 12 Дек 2017, 10:57

Говоря от опит - за това, което искаш камерата - задължително оптична стабилизация и по-висок frame rate. Не съм наясно с цените на алтернативите, но лидерът в тази област не е случаен - GoPro. Пробвай да вземеш от приятел/познат/под наем едно GoPro и пробвай с него, ако не си сигурен дали ще го ползваш. Аз подходих така, защото исках камера само за заснемане на ски каране. В един момент ми падна пердето и си купих Hero 5 Black. Не съжалявам и за секунда и снимам много повече с него, отколкото очаквах. Огромното разнообразие от аксесоари, холдъри, батерии, кейсове и т.н. също е огромен +. Съжалявам единствено, че 2 или 3 сезона се ослушвах дали да си взема или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Go Pro - камера

Мнение от don_gori » 12 Дек 2017, 11:42

Колега както казах ако опре работата до висок клас камера бих взел Xiaomi-то пред GoPro-то. Но тук не става въпрос за тези камери, става въпрос за някоя ефтинийка от сорта на 200лв макс просто да видя дали ще ми хареса да снимам с такова. Надали всички започват с GoPro-та :mhihi: да снимат, така че най-вероятно има и бюджетни изпълнения с добро качество за парите си. Аз намерих някакъв Elephone ELE Explorer 4K 16MP , също и SJ CAM SJ4000 :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Go Pro - камера

Мнение от Phil » 12 Дек 2017, 12:16

Ето тук има Xiaomi Yi за 170лв. Черната е международна версия и с последният firmware поддържа 2К@30fps(или поне моята, че те са няколко ревизии). Досега съм снимал само FullHD@60fps и видеото е доста добро...Звукът обаче малко куца :roll: Има супер много шум от вятъра, когато се кара по-бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Go Pro - камера

Мнение от Knoxville_ » 12 Дек 2017, 12:24

Ако искаш хубав звук, търсиш камера, към която можеш да включиш микрофон. С видеокамера заставам на 20-30 метра от 5000 (5 хиляди!) души и при най-слабия полъх на вятъра не се чува нищо. С GoPro резултатът беше още по-зле.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Go Pro - камера

Мнение от cmdkick » 12 Дек 2017, 18:53

stocky написа:Говоря от опит - за това, което искаш камерата - задължително оптична стабилизация ... но лидерът в тази област не е случаен - GoPro. ...

GoPro нямат и никога не са имали оптична стабилизация, имат дигитална, а на най-новото GoPro Hero 6 стабилизацията е брутална, все едно си с Gimbal... Sony имат екшън камери с оптична. Един съвет от мен, аз също исках да дам по-малко пари и да видя дали това е за мен, купих си GoPro Session и сега ме е яд че не си купих Hero 5 което беше последен модел тогава, а сега как да дам още пари за още една при положение че старата си работи идеално и така като гледам няма да спре скоро.
Tires are evil - destroy them all ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, Bing [Bot], nanio77

Последни теми
Facebook