Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Alexch » 27 Май 2015, 19:34

Няма как в една морга да има служители, които да разбират от всички марки и модели.

Аз съм доволен от цените, на които изкупуват автомобилите. Дават повече пари от фирмите за скраб, идват на място да я приберат и издават документите.

Части не съм купувал от тях, а и не смятам да го правя при наличието на форума ни.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Elesar74 » 28 Май 2015, 10:06

Малко инфо от колегите: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 1%82%D1%81
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от vankatagsi » 28 Май 2015, 10:30

За мен цените са им нереално ниски, неоправдаващи труда за снимане и описване , снимане и раглабяне на частите.. Това важи най-вече за старите коли. Други части пък, които нямат никаво търсене има искат нереално много пари. В последно време се забелязва повишение на цените,което е неизбежно според мен, предвид ресурса който влагат. Но каквото и да си говорим те са първите които въведоха този онлайн начин за пазаруване на части втора употреба, възможност за връщане до 14дни, доставка и тн.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 20.01.2014
Пол: Мъж

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от passi » 28 Май 2015, 13:55

А аз имам лекинко съмнение, че това е поредната рекламна тема на Мегапартс в авто форум. :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Silverlight » 28 Май 2015, 17:23

Съгласен съм с колегата @vankatagsi няколко пъти съм поръчвал части от тях и не съм имал проблеми. Даже чух, че дават най-високите цени при покупка на автомобил за части и мисля да им продавам 2 коли скоро. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Alexch » 28 Май 2015, 18:22

БМВ 320d написа: Даже чух, че дават най-високите цени при покупка на автомобил за части и мисля да им продавам 2 коли скоро. :dunno:


Гарантирано! Поне за София проверих почти навсякъде как вървят цените, а не вярвам някъде из страната да дават повече.

Чудя се само как им излиза сметката като дават много за колите, пък продават частите толкова евтино :dunno:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Lenco » 28 Май 2015, 22:05

Така е, друго е да пазаруваш от форума, всички части са с 3 месеца гаранция, с по 3 снимки, и всички продавачи са атомни физици завършили Българска филология в Софийския университет.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от El_Loco » 29 Май 2015, 1:23

а ти прочете ли мнението на което отговаряш?

преди бяха евтини. много.

но сега нещо цените им стават все по високи. ще поживеем, ще видим...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Lenco » 29 Май 2015, 8:06

El_Loco написа:а ти прочете ли мнението на което отговаряш?

преди бяха евтини. много.

но сега нещо цените им стават все по високи. ще поживеем, ще видим...

Ако въпроса е към мен, не съм отговорил, написал съм мнение.
А Вие, на училище ходили ли сте?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от vankatagsi » 29 Май 2015, 8:46

El_Loco написа:а ти прочете ли мнението на което отговаряш?

преди бяха евтини. много.

но сега нещо цените им стават все по високи. ще поживеем, ще видим...


Няма как да не вдигнат цените, при положение че имат доста разходи - над 20човека персонал, коли , наеми, сайт и тн. И аз имам няколко коли на части и знам колко труд и разправия да тая работа и колко пари се изкарват, та с тези раходи които имат едва ли имат печалба , може и за парлама да е всичко, идеята да е друга. Иначе може да се всякакви, но ми харесва идеята всяка частичка е да описана, качета с сайта и с цена, друг е въпроса колко е оправдано, за мен не е..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от leTransporteur » 10 Юни 2015, 15:56

по принцип не хейтвам ... но не ми оставят шанс .. първата ми поръчка при тях ще е последна.

Поръчах панелчето с бутоните за климатик и нагрев на задното стъкло за Е34, като това на снимката беше с лампичките на бутоните, но пристигна обикновения панел без светлинки предполагам от първите е34-ки.

Обадих им се да им кажа, че са го объркали да го сменят, но се оказа, че нямало други, т.е ако мине номера.

Да ще ми върнат 5те лева, ама като отида на майната си да им го остава...

Така не се прави бизнес, мене ме загубиха.

PS. Не е нужно да си разбирач за да видиш, че частта която изпращат се различава от тази посочена в сайта им. Освен лампичките и картинките на бутоните са различни :clap:

PS2: Току що ми се обадиха, че ще ми изпратят панела, който е от снимката, но отново искат да им оставя стария на място при тях .. и не мога да ги разменя с техния доставчик :kuku:
Поне извадиха някаква адекватна реакция...минава ми и през акъла, че следят темата :mhihi: :bchug:
Карай бързо
Стигни 'пръв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от немо » 10 Юни 2015, 21:52

vankatagsi написа:
Няма как да не вдигнат цените, при положение че имат доста разходи - над 20човека персонал, коли , наеми, сайт и тн. И аз имам няколко коли на части и знам колко труд и разправия да тая работа и колко пари се изкарват, та с тези раходи които имат едва ли имат печалба , може и за парлама да е всичко, идеята да е друга.

Охххх,почти ме разплака :( ,щото нямам наблюдения над "моргаджии" и нямам идея какво направиха за 6-7 год. ,нямат печалба,ама хич,даже за данъците едвам изкарват.....опс :confused: споменах мръсната дума "данъци" :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от belial » 30 Окт 2015, 9:07

Е няма други такива като Megaparts. Поръчвам си пълен интериорен комплект (общо 9 части) лайсни за F07, при което се оказва, че една от тях не са ми я изпратили. След дълги разговори по телефона се оказа, че въпросната лайсна са я забравили и ще ми я пратят още на следващия ден. Минава една седмица и нищо не получавам. Пак им звъня и ми казват, че въпросната лайсна я нямали в наличност. Гледам малко по късно в сайта им пише, че тази лайсна си е в наличност и пак я поръчвам. Звънят ми след малко, за да потвърдя поръчката и на следващия ден пак ми пращат смс, че въпросната част я нямали в наличност. И така вече 4 пъти - поръчвам нещо от сайта им, звънят ми за потвърждение, после ми пращат смс че това нещо го нямат и след един ден пак го качват в сайта, че го имат в наличност...
Направо не знам тея хора там не говорят ли по между си, как може нещо което го нямат да го пускат 5 пъти, че го имат в наличност. Да не говоря, че сега без тази лайсна комплекта не ми е пълен и все едно съм си дал парите за останалите части на вятъра. Отделно едни и същи части имат 4 пъти разлика в цените - предна лява лайсна е 10лв, а предна дясна е 40лв. И като ги питам защо е така никой не може да ми отговори, а всички тези части са от една и съща кола и са в едно и също състояние.
Вярно някои части са им на сравнително ниски цени, но органицазията им е нула. Не може да ти казват и обещават едно и след два часа ти съобщават точно обратното, и това се случва вече 4 пъти...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от Silverlight » 30 Окт 2015, 14:58

belial написа:Е няма други такива като Megaparts. Поръчвам си пълен интериорен комплект (общо 9 части) лайсни за F07, при което се оказва, че една от тях не са ми я изпратили. След дълги разговори по телефона се оказа, че въпросната лайсна са я забравили и ще ми я пратят още на следващия ден. Минава една седмица и нищо не получавам. Пак им звъня и ми казват, че въпросната лайсна я нямали в наличност. Гледам малко по късно в сайта им пише, че тази лайсна си е в наличност и пак я поръчвам. Звънят ми след малко, за да потвърдя поръчката и на следващия ден пак ми пращат смс, че въпросната част я нямали в наличност. И така вече 4 пъти - поръчвам нещо от сайта им, звънят ми за потвърждение, после ми пращат смс че това нещо го нямат и след един ден пак го качват в сайта, че го имат в наличност...
Направо не знам тея хора там не говорят ли по между си, как може нещо което го нямат да го пускат 5 пъти, че го имат в наличност. Да не говоря, че сега без тази лайсна комплекта не ми е пълен и все едно съм си дал парите за останалите части на вятъра. Отделно едни и същи части имат 4 пъти разлика в цените - предна лява лайсна е 10лв, а предна дясна е 40лв. И като ги питам защо е така никой не може да ми отговори, а всички тези части са от една и съща кола и са в едно и също състояние.
Вярно някои части са им на сравнително ниски цени, но органицазията им е нула. Не може да ти казват и обещават едно и след два часа ти съобщават точно обратното, и това се случва вече 4 пъти...

И аз така чаках 1 седмица за една пластмаса... Добре, че не са ми я пратили, защото след това като отворих сайта на снимката видях, че е счупена и се отказах. Но пък от другата страна продават много евтини, докато някои колеги от форума ми искаха 100лв за 1 бутало от там си я поръчах за 30. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Съмнения за Megaparts, мнения и приказки

Мнение от top » 30 Окт 2015, 15:07

Попаднах на сайта им, защото търсех една пластмасова лайстна която ми се счупи за най задния страничен прозорец и понеже никъде не мога да я намеря я поръчах от тях, но се оказаха много несериозни и не изпълниха поръчката, получих след 2-3 дена нещо от сорта че поръчката била в статус търсене и така си остана. Явно ги мързи да работят, иначе хубав сайт са си направили, пускат реклами, но българска работа...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook