Какво да правим, когато започне война?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Jordana » 23 Мар 2018, 21:20

—....... Если Вы уходите в «автономку», то вы берете на себе 360 патронов (это 12 магазинов) и еще столько же, но в пачках просто кидаете в рюкзак. Сильно сэкономите в весе......

Тия глупости къртят направо ....
720 патрона за ак х 16 гр бройката са 11 кг само патроните без шесте пълнителя . С автомата 3.8кг , шесте пълнителя 1.8кг , 2 гранати 600гр и въпросните патрони 11кг са около ....17-18 кила само желязо . За другите храната и вода , медпакета и купищата натурии за «автономку» ще трябва и един шерп да си водите , в краен случай товарно муле :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2018, 4:55

Jordana написа:
—....... Если Вы уходите в «автономку», то вы берете на себе 360 патронов (это 12 магазинов) и еще столько же, но в пачках просто кидаете в рюкзак. Сильно сэкономите в весе......

Тия глупости къртят направо ....
720 патрона за ак х 16 гр бройката са 11 кг само патроните без шесте пълнителя . С автомата 3.8кг , шесте пълнителя 1.8кг , 2 гранати 600гр и въпросните патрони 11кг са около ....17-18 кила само желязо . За другите храната и вода , медпакета и купищата натурии за «автономку» ще трябва и един шерп да си водите , в краен случай товарно муле :mhihi:


В Афганистан спец частите при отиване на акция са носили между 700 и 900 патрона на човек. Разказват как са ги карали да скачат от хеликоптера (от 4-5м височина) с около 40кг товар. Хеликоптера не каца, за да не оставя следи. С джойстика пред ПС-N е много по-лесно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Jordana » 24 Мар 2018, 9:19

Е те щото тия натоварени като магарета с 40кг няма да се размажат на земята ако скочат от вертушката . Изобщо ще е толкова безследно и безтравматично че няма на къде . Пускат ги с въжета , човек няма как да скочи с 40 кг на гърба си щото дори от 2 метра ще си счупи краката . Хеликоптерите не кацат заради терена най вече , следи винаги остават . Такива групи от десетина командоси носят картечница и снайпер освен другите лични оръжия , а боекомплекта им се разпределя като товар допълнително . Плюс мини , взрив пакети и инженерно оборудване щото има и сапьор в групата . Въоръжението и комплектацията се подбират според мисията , обикновено се прави базов лагер и там им пускат всичкия пасивен багаж . В самата мисия носят само оръжието , вода и храна за 1 ден .
Руските спецназ са три различни ведомства , но примерно ето комплектацията на спецназ вътрешни войски .
........Один из вариантов снаряжения разведчика на основе комплекта «Выд-ра-Зм» включает в себя следующие предметы:
- 20 гранатных выстрелов к подствольному гранатомету (ВОГ-25);
- 2 ручных гранаты Ф-1;
- 4 ручных гранаты РГД-5;
- 900 патронов к автомату АКС-74 (калибр 5,45 мм);
- 8 магазинов к автомату;
- мину осколочную направленную МОН-25;
- 2 разовых противотанковых гранатомета РПГ18 «Муха»;
- радиостанцию «Арбалет»;
- нож разведчика стреляющий НРС;
- 16 патронов к нему;
- 25 электродетонаторов;
- саперные провода 4 х 50 метров; - электрический фонарь; - подрывную
машинку; - бинокль ночной БН-2 с зарядным устройством; - саперную лопат-ку; - противогаз; - СПП «Дождь-1»; - АЗК; - комбинированный котелок; - тент 3,5 х 2,9 метра; - зимнюю куртку; - спальный мешок; - перевязочный пакет ИПП с резиновым жгутом; - сухой паек; - комплект туалетных принад-лежностей.
Комплект индивидуальной экипировки «Танкер»
В этот комплект входят: рюкзак, коврик-гамак, боевой разгрузочный жи-лет, спальный мешок, плащ-палатка.
Рюкзак изготовлен из высокопрочной синтетической ткани камуфляжной расцветки и конструктивно выполнен таким образом, чтобы обеспечивать оп-тимальное расположение центра тяжести даже при беге по пересеченной местности. Он состоит из съемной подвесной системы, основной емкости, дополнительных навесных карманов. Масса рюкзака - 2,3 кг, грузоподъем-ность - до 40 кг.
......Това все пак са професионални войници , за цивилни хора съвсем съвсем далечни неща щото тука по тия ширини нито има от къде да си набавиш такава екипировка , нито тези тактики имат нещо общо с оцеляването при война .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2018, 15:33

Ставаше въпрос колко патрона е носил всеки един. На нас едно време ни се полагаха 120 патрона. Нямам идея как са ги смятали. За Афганистан преразказвам гледано в тубата. Не съм бил там и не познавам никого, който да е бил там. Учих заедно с афганистанци 2007г в училище и предпочитам да си нямам работа с тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2020, 19:20

Тази тема е потънала незаслужено надолу . При настъпващия апокалипсис кой как се подготвя за съдния ден и края на света ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Моджо » 26 Фев 2020, 19:45

Зася се спасяваме от короната, после ще мислим за войната. Имам клиенти дето правят леки картечници...зема се обзаведа с няколко ;)
Леки, леки..колко па да са леки - 12.7/108 патрон. Иначе има и с 7,62 де.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от alx » 26 Фев 2020, 20:41

Никак. Имам си всичко.

Аман от глупости...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2020, 20:44

alx написа:Никак. Имам си всичко.

Аман от глупости...


Ми лаф да става. То вече война не ти трябва. Опъват жълтите ленти и не ти дават да излизаш две седмици...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от kiko » 26 Фев 2020, 22:28

Jordana написа:Тази тема е потънала незаслужено надолу . При настъпващия апокалипсис кой как се подготвя за съдния ден и края на света ?

ти в къв филм си влезнАл не е истина :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от streetz » 27 Фев 2020, 7:52

Заредил съм военновременния запас с консерви, вода, някои основни продукти и сечива, допълних аптечката, обърнах спестяванията в евро (те пък едни спестявания). Та няколко седмици може да не се излиза. Че я корона вирус, я еврозона .... апокалипсиси да искаш :D
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от ukelichko » 27 Фев 2020, 8:26

Не ми трябва на мен коронавирус и еврозона, та да се подготвям. Аз съм си винаги готов. Оръжието ми е на една ръка разстояние, мазето пълно с продукция, спестяванията......ами спестяванията ги обърнах в продукти на Епъл, коли, телевизори, морета, екскурзии, СПА уикенди. Сега чакам, да дойде апокалипсиса, та да опраскам комшийката за една консерва Русенско варено :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Borymeckata » 27 Фев 2020, 9:25

Jordana написа:Тази тема е потънала незаслужено надолу . При настъпващия апокалипсис кой как се подготвя за съдния ден и края на света ?

Аз си купих уред за варене с пара и се научих да си приготвям за 20 минути всякакви зеленчуци. С един плик картофи и моркови изкарвам седмица, само да не ми спрат тока...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Jordana » 27 Фев 2020, 10:15

Американците твърдят че всеки четвърти американец има план за действие при идването на зомби апокалипсиса . Аз не мога да определя с точност дали съм от първите трима или този четвъртия , имам план за действие в който първа точка е да си съставя план за действие при зомби апокалипсис . Но още съм на първа точка от плана , на това отгоре не съм американец така че не знам към коя точно група се числя :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от alx » 27 Фев 2020, 18:08

Jordana написа:Американците твърдят че всеки четвърти американец има план за действие при идването на зомби апокалипсиса . Аз не мога да определя с точност дали съм от първите трима или този четвъртия , имам план за действие в който първа точка е да си съставя план за действие при зомби апокалипсис . Но още съм на първа точка от плана , на това отгоре не съм американец така че не знам към коя точно група се числя :mhihi:


американците са обречени при една пандемия защото... нямат русенско варено. всичко друго е второстепенно :ok:

да не говориме, че спре ли им тока, спира им горивото... и от там до зомбитата е една крачка.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от N.Mihaylovski » 27 Фев 2020, 19:44

alx написа:
Jordana написа:Американците твърдят че всеки четвърти американец има план за действие при идването на зомби апокалипсиса . Аз не мога да определя с точност дали съм от първите трима или този четвъртия , имам план за действие в който първа точка е да си съставя план за действие при зомби апокалипсис . Но още съм на първа точка от плана , на това отгоре не съм американец така че не знам към коя точно група се числя :mhihi:


американците са обречени при една пандемия защото... нямат русенско варено. всичко друго е второстепенно :ok:

да не говориме, че спре ли им тока, спира им горивото... и от там до зомбитата е една крачка.

Викаш тука поне сме си от руския блок, имаме туби фунии, русенско варено имаше, днес гледах в Метро беше посвършило, еййй ще илядиме начи :mhihi:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook