Какво да правим, когато започне война?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Е.Димитров » 05 Мар 2020, 9:15

Само да питам, че нещо не ми е ясно.
Значи, имаме ситуация в Сирия, гърмят се , грозни работи, бежанци от войната и въпросните сирийци, когато преминат границата с Турция се превръщат в афганистанци, пакистанци, иранци, че дори и мароканци?!!
Та въпросите ми са:
Тая Сирия да не е съставена от всякакви народности?
Как по дяволите се домъкнаха мароканците през половината свят и искат да влязат в Европа, като срещу Мароко е Испания, едва на няколко километра отстояние?
Нали обясняват , че "мигранти" са само тези, дето идват от държави с бойни действия, и за сега само Сирия е призната за такава държава, защо въпросни мароканци, иранци, пакистанци и афганистанци не се третират като престъпници в опит да преминават незаконно граница?
Щото аз ако тръгна да преминавам някаква граница на юруш, няма да ме гледат като на изстрадал бежанец , ами директно...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от b_u_b_o » 05 Мар 2020, 9:22

Borymeckata написа:
ildivvy написа:П.П. Скоро няма ли някой да му спретне някой 'нещастен случай' или нещо подобно...

Ако си спомняте - преди време военните се опитаха, ама не успяха. Още се чудя на позицията, която тогава зае българското (съзнателно не пиша "нашето") правителкство - да подкрепи султана... :dunno: :dunno:
Вместо с всички сили и средства да подкрепим "превратаджиите" (които между другото, според заветите на Кемал Ататюрк и се опитваха да върнат Турция от тоталитарния режим към т. нар. светска държава), ние олизахме задника на въпросния. Даже хванахме на границата някакви военни, които бягаха от Ердоган и му ги върнахме, за да ги съди законно и демократично. Аз не разбрах какво стана с тези хора, дано да са живи все още... Според мен, при този "преврат" нашите дупедавци предадоха демокрацията, та каквото и да изпатим в бъдеще от султана - заслужили сме си го.


Не съм съвсем съгласен, мислиш ли че с нашата подкрепа преврата щеше да е успешен? Щото в противен случай щеше да е доста глупаво да ги подкрепим, кой иска враг като Ердоган в съседство даже. Със сигурност не е най-моралното да се помага на султана, но беше в нас интерес. Защото сега автобусите нямаше само на гръцката граница да карат мигрантите. Изобщо международната политика е деликатно нещо. Странното е че на Бойко му се получава да целува на всички задника и да е в добри отношения с всички. :mhihi:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Последна промяна b_u_b_o на 05 Мар 2020, 9:46, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 9:42

Тоя "преврат" беше в стил на пародията "атентат" срещу Ахмед Доган, не знам въобще защо се коментира..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Borymeckata » 05 Мар 2020, 10:05

Тия преврати в Турция обикновено илизат уиспешни, тоя път нещо военните не го планираха добре и сякаш избързаха... :dunno: :dunno:
Не знам точно какво стана, но има исторически прецеденти какво ТРЯБВАШЕ да стане.

Е.Димитров написа:Само да питам, че нещо не ми е ясно.
Значи, имаме ситуация в Сирия, гърмят се , грозни работи, бежанци от войната и въпросните сирийци, когато преминат границата с Турция се превръщат в афганистанци, пакистанци, иранци, че дори и мароканци?!!...

На мен пък друго ми е чудно за тези мигранти. За жените и децата е ясно - цивилни бежанци от войната в Сирия, ОК. Не разбирам как здрави и прави млади мъже са тръгнали да се спасяват, щото се почувствали застрашени от войната. Това не е ли точно дезертьорството, което винаги и във всяка армия се е наказвало? Аз не вярвам в някоя война (например в ПСВ и ВСВ) да е имало мъже, които са изгаряли от желание да се бият... но все пак са го правели. И ако побегнеш от армията - военният трибунал не се церемони много с теб. Аз влязох в БНА през 1985-та година, кашик. Как мислите, какво щеше да се случи с мен, ако бях обявил, че животът ми е застрашен от военната служба и вместо към Школата в Плевен бях тръгнал да се спасявам в Германия?

Та не схващам сега какво става - ние събираме и спасяваме дезертьорите от сирийската армия ли? Ако е така - защо го правим? Защо не ги ловим и връщаме на Башар Асад? Както върнахме военните "превратаджии" на Султана?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от ildivvy » 05 Мар 2020, 20:44

Тези 'сирийци' може да не са дезертьори от армията на Асад! Може да са от формированията,които бяха против Асад :mhihi: ...! От друга страна,в Турция се влиза лесно! Те имат безвизови режими с почти всички страни и е много вероятно 'чуждите граждани' да ползват това за по-лесен достъп към ЕС! Това,което плаши най-много султана е образуването на кюрдистанска държава! Защо 'активността' му се повиши след довършването на ИДИЛ? Защото кюрдите.които най-много допринесоха за това и изнесоха на 'гръб' всичко, имаха някои 'обещания' от САЩ за 'някои неща', и дойде време за 'удържане на думата'! Това обаче не се харесва на Ердогания,защото ще заплаши 'голяма хапка' и от нейната територия :mhihi: ... Според мен, Кюрдистан ще има! Въпрос на време е... Това е един от последните големи народи,които нямат собствена държава...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Моджо » 05 Мар 2020, 21:05

Я се готва за войната с една мускатова "Старосел" и некви луканки ... Наздраве!
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 21:09

Тея гомна без извинение са заложени още при разделението на бившата Османска империя от "великите сили" навремето, мисля след ПСВ беше..
Отделно, че ония са едно 1-2 века назад в еволюционното си и обществено развитие, най-вече заради религията, ама може и от жегата, не знам..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от K_Ilkov » 05 Мар 2020, 21:14

Моджо написа: една мускатова "Старосел" ... Наздраве!

Много блага! Наздраве!
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от BMW_POWER » 06 Мар 2020, 0:05

Е.Димитров написа:Само да питам, че нещо не ми е ясно..


В момента бият остатъците от ислямска държава. Затова е пълно с всякаква паплач. Отделно има и много радикалисти от бившите съветски републики. Руснаците искат да ги избият, за да не дойдат тези после обратно.
Играта като цяло е за катарския газ.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от BMW_POWER » 15 Ное 2020, 4:28

Още няколко съвета:

Ако не знаеш как дамските превръзки могат да спасят истинския мъж, то тази статия е за теб.
1. Дамските превръзки са идеални за стелки за обувки – абсорбират влагата от краката и омекотяват при ходене и бягане на големи разстояния.

2. Презервативите идеално спасяват документите и телефоните при дъжд или прекосяване на река.

3. Умението да отваряш консерви без отварачка, което можеш да усвоиш от клипчета в YouTube, може да те превърне в новия Рамбо.

4. Фолио, увито около обикновена крушка – може доста добре да загрее малка стая.

5. Ако не си си взел репелент против комари за похода в гората, то идеалното средство за защита от насекоми ще бъде градинският чай. Намери растението, запали няколко листчета до палатката и тихата нощ ти е гарантирана.

6. Най-добре вържи пакета с храната с въже или връзки за обувки и го окачи на клон. В противен случай, докато спиш, може да ти го откраднат катерици или да го изядат полски мишки.

7. През зимата трябва да се бръснеш нощем, а не сутрин, за да не излагаш на раздразнение кожата по време на дългите походи в студа.

8. Можеш да охладиш манерката с вода, ако я обвиеш в мокра кърпа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво да правим, когато започне война?

Мнение от Jordana » 19 Ное 2020, 8:11

3. Умението да отваряш консерви без отварачка, което можеш да усвоиш от клипчета в YouTube, може да те превърне в новия Рамбо.

Или да умреш от глад ако не можеш да си отвориш консервата . Което ще те превърне в новия Гюро Михайлов без съмнение :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook