Къде си пазите колите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

къде си държите колата

на улицата
85
40%
паркинг
9
4%
паркинг с охрана
23
11%
гараж
97
45%
 
Общо гласове : 214
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Къде си пазите колите

Мнение от steeN » 17 Апр 2015, 18:51

При тия кражби се чудя гараж или паркинг е по-добре... супер неудобно е ако не ти е до вас ама много е тъпо сутрин да станеш и нещо да ти липсва... да не говорим, че едно чупено стъкло ти губи толкова време, че... не съм гледал много ма цените нямаше голяма разлика между гараж и паркинг. Уж охрана за разлика от гаража, ма май са само за украса тия охрани ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Къде си пазите колите

Мнение от devent » 17 Апр 2015, 20:18

Аз не разбирам хората, които си държат колите на улицата. За 3 часа да седи пред нас не ми е спокойно, а за цяла нощ не си и помислям. Нямам толкова свободно време, че да си позволя да се занимавам нон стоп с каскота, некадърни бояджии, ударени врати, спукани гуми, откраднати чистачки, разбити стъкла и т.н.
Обиколил съм много платени паркинги и повечето са еднакви. "Охраната" са пенсионери със смешно заплащане, които спят по цяла нощ и гледат телевизия. Може би не на всякъде е така, но аз уцелих 6/6 паркинги с такива.
Сега съм в гараж, който не е с автоматични врати и се налага да слизаш да отключваш, после да заключваш и това на няколко междинни врати. Но ако го правиш сутрин и вечер по веднъж се търпи. По-гадното е, че не ми е пред нас. Ако се наложи да излезна бързо и нямах служена кола би ми било огромен проблем. Търся златната среда - паркинг с охрана и автоматична врата = изпълнена мечта :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Къде си пазите колите

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Апр 2015, 20:25

devent написа:Аз не разбирам хората, които си държат колите на улицата.


А аз не разбирам ти как си представяш всички коли да се държат в гараж. :mhihi: Държа си колата на паркинга пред блока. Нямам гараж, нямам и намерение да наемам гараж на 432423543 метра от блока, че постоянно да се разхождам пеш (а уж имам кола). Района, в който живея не е известен с подобни посегателства и честно казано съм спокоен. А и да не съм какво да направя - за какво ми е кола, която не мога да ползвам на момента, когато ми се наложи? Аз пък това не разбирам. Като "зимата не карам колата, щото е зима". :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Къде си пазите колите

Мнение от devent » 17 Апр 2015, 21:20

Dirty M5 driveR написа:
devent написа:Аз не разбирам хората, които си държат колите на улицата.


А аз не разбирам ти как си представяш всички коли да се държат в гараж. :mhihi:


:D :D не се изразих правилно. Имах предвид хората, които си обичат колите, не буквално всички. За другите неща си прав донякъде и те разбирам, но не ми се спори през телефона :) всеки е намерил своята истина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Re: Къде си пазите колите

Мнение от da_ne » 17 Апр 2015, 21:52

Моята седи пред блока. От 98 съм шофер и до сега пред блока несъм имал проблеми. Всички ядове са ми били когато колата е била паркирана на друго място. Най-много проблеми съм имал на метростанция К.Величков.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Къде си пазите колите

Мнение от randity » 17 Апр 2015, 22:37

Пред блока под камерите.. и кво... един път не беше там и ми счупиха прозореца :)
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 19.12.2008
Местоположение: Долна Митрополия
Пол: Мъж
Кара: biturbo wc,Honda cbr929rr
Детайли за колата: Audi A6'12 3.0tdi

Re: Къде си пазите колите

Мнение от МИТАКА1654 » 17 Апр 2015, 23:16

Язе на село си я държа на улицата с ключовете на нея,един път само един беше заспал вътре,със зор го събудих :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Къде си пазите колите

Мнение от Mollov » 18 Апр 2015, 0:16

devent написа: "Охраната" са пенсионери със смешно заплащане, които спят по цяла нощ и гледат телевизия. Може би не на всякъде е така, но аз уцелих 6/6 паркинги с такива.


Подобен паркинг е "платен паркинг", не "охраняем паркинг"... има огромна разлика :) Освен това дори и само платените паркинги с пенсионери са на хора, които не са случайни в района... и общо взето потенциалните джамбази са наясно, че там не може да се пипа...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Къде си пазите колите

Мнение от Borymeckata » 18 Апр 2015, 8:33

Въпросът явно е за София и големите градове. Въпреки че и в дълбоката провинция не е толкова лесно да си купиш удобен гараж... Моят е помещение в самия блок, буквално под апартамента ни. Има си отделен електромер и водомер, щото преди е бил магазинче. Вътре си държа другия комплект гуми с джантите, инструменти, масла и всичко необходимо за обслужване и дребни ремонти. Имам си и музика. Мислех също за телевизор и хладилник, но ще заемат много място.

Та колата по принцип стои в гаража, въпреки че понякога ме мързи да я прибирам и си нощува пред блока. Когато пътувам до някой областен град - на платен паркинг и така. Спирам винаги на едни и същи паркинги и винаги давам някой лев отгоре на охраната с молба да наглеждат колата, защото имам важни документи в нея. Хората вече ме познават, поздравяват ме и явно се радват да ме видят - нямам никакви ядове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Къде си пазите колите

Мнение от Пилев » 18 Апр 2015, 9:03

В нас в гараж. На работа пак на паркинг, закрит. В другите "в нас" пак в гаражи.
Като ходя на почивка, гледам хотелите да имат и те паркинги. А бе като цяло не остава на вънка/улицата. Пък и най-мразя да си търся и място за паркиране.

Когато бях само с е36-цата, в студентски град, равносметката е:
4 огледала (не само стъклата), счупени и откраднати стъкла. От както бях сложил спукани не са пипани самите стъкла
чистачки няколко пъти(от евтините по 3-4 лв).
2 спукани гуми. Предна и задна, за да е по-интересно.
Бутнат и огънат заден калник.
КАПАЧКИ за мястото на фарове за мъгла(дори няма фарове за мъгла)
Някоя и друга лайсна. Помня, че тогава едно момче с морга ми подари лайсни, след като разбра че са ми ги откраднали.

Сега е36-цата отново е на улицата, но не там и не в София.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: Къде си пазите колите

Мнение от mit-kong » 18 Апр 2015, 10:44

Винаги съм си държал колите на платен паркинг и никога не съм имал проблеми. Като на този, който я държа в момента, дедовците освен, че спят нощно време, през деня се скитат из квартала по капанчетата в близост да си лафат с хората. :mhihi: Веднъж я спрях пред входа да се кача да взема нещо и като слезнах ми нямаше огледалото. :kuku: Лошото е дето казва колегата, че малко се обезмисля да имаш кола като не е пред блока или в гараж в блока, тъй като разстоянието до метрото и колата ми е еднакво, само дето колата докато я подгрея и измета снега (зимата) изгуба сумати време.... :bang:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 15.07.2011
Местоположение: София
Кара: Opel :P
Мечтае да кара: M3

Re: Къде си пазите колите

Мнение от mralien » 18 Апр 2015, 11:30

На улицата, спасение няма. Все пак преди всичко, колата е да върши работа, ако трябва да и треперя за всичко - не, мерси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Къде си пазите колите

Мнение от barty » 18 Апр 2015, 19:45

На улицата, карам кола която не ми е любов но няма модерни джанти, ксенони, нави ...... но поне не ми пука и не и треперя.
Според мен трябва да караш кола, която да не и трепериш, или поне ежедневката да е такава. Ако имаш гараж то тогава можеш да се поотпуснеш с някоя "любовница" :mhihi:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Къде си пазите колите

Мнение от hummer » 18 Апр 2015, 20:23

Ми едва ли някой ще държи кола ,в която са набивани пари на улицата пред блока :mhihi:

Пред блока само дараци и варели :lol: дето и земята да ги погълне да не ти пука.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Re: Къде си пазите колите

Мнение от da_ne » 18 Апр 2015, 22:23

480291_439576956102256_495648002_n.jpg
598364_439577226102229_211153144_n.jpg


Това ми е предишната кола в Люлин. Бях я спрял за някалко часа и някакво наркоманче да и вземе радиото без панел е какви ги е свършило.Та какво като нощем е на паркинг или в гараж. Това е между 14 и 17 часа следобед.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook