Някой случайно да има тук със златен талон :))

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Doberman_vas » 18 Мар 2015, 10:26

за златният може винаги да отидете до кат и да им кажете, проверка и ако нямате 6 години, срещу 2 лв мисля че го издаваха.
понякога и мен ме е спасявал,
понякога е бил повод да си поискат пари - ей сега трябва да ти вземем златният талон - казвам ти дъще, сещай се снахо :)
като цяло вече като за почти нищо не се отнемат точки не е голяма далавера, но все пак не е лошо да го имаш.
моя го взеха преди 4 години и ми спаси 12 точки за минаване на червено (според тъпият полицай де :dummy: ), но глобата от стотина лева си я плащаш
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от stefanoff » 18 Мар 2015, 11:50

И аз съм със златен , тая година случайно минавах една сутрин покрай КАТ и се присетих, че от отдавна ми се полага :mhihi: Нямам нито актове нито фишове от както въобще имам книжка , горе долу 10години. По около 10к правя на година
Не Мы такие, Жизнь такая

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: На криво
Мечтае да кара: Още по-на криво

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Изрода » 18 Мар 2015, 12:18

Vanqu1sh написа:
Mollov написа:Не трябва да имаш наказателни постановления т.е. АКТове...

:bowdown: След 5 дни правя 6 години и имам само 3-4 фиша. Сега ако получа златен талон направо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ххаха и фишовете са в играта :driving:
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Club BMW » 18 Мар 2015, 13:14

Закона ти дава възможност да посочиш, кой е извършил нарушението, ако не си бил ти.
Контролен талон "Водач на МПС без наказания" винаги и само е спасявал притежателя му от отнемане на точки и нищо друго по закон. От промените, които цитирах в предната страница, става ясно, че отнемането на този талон е само в случай, в който са " установени нарушения, за които е предвидено наказание лишаване от право да се управлява МПС".
Всеки, който притежава такъв талон и не направи нарушения свързано с отнемане на СУМПС, няма да му бъдат отнети точки при установени нарушения, а талона ще му бъде върнат. Вече талона не е за еднократно спасяване, както беше преди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от hell's angel » 18 Мар 2015, 13:31

Чух някви твърдения, че имало отстъпки в цената на ГО, за притежателите на златен талон в някои застрахователни компании. Някой да е наясно дали е така ?
Ubi dubium, ibi libertas

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Mollov » 18 Мар 2015, 13:52

Club BMW написа:Всеки, който притежава такъв талон и не направи нарушения свързано с отнемане на СУМПС, няма да му бъдат отнети точки при установени нарушения, а талона ще му бъде върнат. Вече талона не е за еднократно спасяване, както беше преди.


Ето това май е по-интересното в това да го имаш тоя талон... макар че ако 6 години не си имал нарушение... едва ли ще ти е нужен за пазене на точки...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Rainbow » 18 Мар 2015, 14:38

hell's angel написа:Чух някви твърдения, че имало отстъпки в цената на ГО, за притежателите на златен талон в някои застрахователни компании. Някой да е наясно дали е така ?


За ГО не съм имал преди към някой компании ми предлагаха 10% за каско. И аз имам златен талон от няколко години :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от steeN » 18 Мар 2015, 15:09

Начи е време да взема моя. Май последно 2007ма имах някакъв акт на околовръстното за 40-60 км/ч отгоре.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от b00st » 18 Мар 2015, 15:40

Единствения начин да ти вземат златния талон от 2 години насам е да те хванат с алкохол. Изпробвано е - писали са ми акт след като го взех за без колан и ми върнаха пак същия талон, като си платих глобата и не ти отнемат точки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Nukem » 18 Мар 2015, 16:29

10 години със златното талонче, добре че минах на пенсинерска кола, че иначе нямаше да изкарам още дълго с него! :mrgreen:
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от hell's angel » 18 Мар 2015, 16:51

Rainbow написа:
hell's angel написа:Чух някви твърдения, че имало отстъпки в цената на ГО, за притежателите на златен талон в някои застрахователни компании. Някой да е наясно дали е така ?


За ГО не съм имал преди към някой компании ми предлагаха 10% за каско. И аз имам златен талон от няколко години :)



Значи е вярно :yes: Ама дето викат ямболии - Дууу ка ма аа яд :mhihi: Нищо догодина :D
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от skoti79 » 18 Мар 2015, 17:09

Пфф тука половината форум сме с златен талон :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от mit-kong » 18 Мар 2015, 17:13

Направо бях забравил за тези талони, имам 6 години без акт или фиш, какво се предполага, че трябва да направя за да си взема талона (от София съм)? И има ли как дистанционно да проверя дали ми се полага, да не стане да отида там и те да измислят някоя всевишна глупост?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: ШОПландия
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Amatior4o » 18 Мар 2015, 17:30

b00st написа:Единствения начин да ти вземат златния талон от 2 години насам е да те хванат с алкохол. Изпробвано е - писали са ми акт след като го взех за без колан и ми върнаха пак същия талон, като си платих глобата и не ти отнемат точки.

Точно това ми беше любопитното и на мен. Един приятел, който работи в КАТ ми каза, че вече златните талони са пожизнени (освен в случаите за каране в нетрезво състояние). И след направено леко нарушение има само парична глоба без взимане на точки и пак ти връщат златният талон.

Да чукна на дърво не ми се е налагало да тръгнат да ми пишат акт или фиш за нещо дребно и не ми се е налагало да тествам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от didodi » 18 Мар 2015, 19:30

Не ви ли е срам бе , златни талони да имте :mhihi: Яяя ги снимайте , че не вярвам :mhihi: На мен на 5-та година и нещо ми завъртяха един селски акт в едно селско село, че съм се врътнал с 1,8 тдс-а на снега 1 път :winky: само и само да не го взема тоя блажен талон :smoke:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook