Някой случайно да има тук със златен талон :))

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от steeN » 30 Юни 2015, 20:19

Ще питам в КАТ като си вземам моя :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от doomy525 » 30 Юни 2015, 20:40

да не забравиш да споделиш мнение само, че аз вече питах във КАТ ВТ ;)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от kiko » 30 Юни 2015, 20:52

още 1г да се задържа и ще ви го снимам да се кефите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.02.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X6 xDrive35d
Мечтае да кара: Tesla Model S

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от dlh6wn » 09 Мар 2018, 23:26

Здравейте колеги,

Да възобновя темата за тези, които се интересуват от златния талон..
Опита ми е от КАТ-София.

1. Теглите номерче за Гише 31, обикновено няма опашка.
2. Давате си личната карта, шофьорската книжка и синия талон, след което проверяват, дали имате право на златен талон (отнема около минута).
3. Ако всичко е наред ви дават да попълните Заявление по образец, плащате таксата, която в КАТ-София е 3 лв., връщате се на гишето с платежното и попълненото заявление и това е.

Аз лично си приготвих и напечатах заявлението вкъщи, което ми спести много време в КАТ, а по-долу прилагам линка, ако на някой му свърши работа. А иначе „Златния Талон“ е едно оранжево картонче, което изглежда доста евтино и не прилича много на награда за съвестното шофиране през годините, но все пак е нещо.

Линкът за заявлението, което приготвих: https://www.dropbox.com/s/x4wkjar0jh4kmgz/TVBN.pdf?dl=0

Поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Kurtov » 14 Мар 2018, 0:10

Taruno написа:Аз и жена ми също + баща и :) нарушения е имало, но не се е стигало до актове :)


Фишовете не зануляват ли брояча ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 0:18

Зануляват. Вдигаха ми и на мен нервите в КАТ декември. Бяха ми казали, че на 18-ти ще мога и да отида на това гише. Чакам си на 18-ти 40мин... дойде моя ред... не било това гише. После чаках още на едно, за да ми кажат, че на 18-ти всъщност ми бил последния фиш и не били пълни 6 години, на 19 да отида :banghead: Аз никога не съм имал акт, но съм имал фиш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Borymeckata » 14 Мар 2018, 8:26

Жената е със златен талон от няколко години, ама тя и толкова кара... Тази година ще пробвам да направя ГО на нейно име (и двамата сме собственици на колата по талон). Аз имам някакъв фиш отпреди 4 години - не го знам за какво е, не помня и да съм го плащал... Щях да го платя, ако ми го бяха изпратили... :mhihi: :mhihi: Рушвет никога през живота си не съм давал.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от NGneer4eto » 14 Мар 2018, 13:52

Kurtov написа:
Taruno написа:Аз и жена ми също + баща и :) нарушения е имало, но не се е стигало до актове :)


Фишовете не зануляват ли брояча ?


Може би ако не отиват в КАТ не зануляват. Аз като си вадих моя златен талон последният ми акт беше 8 години преди това. А имах фиш преди 2 години писан в Пловдив за 10-на 20 лв мисля беше. Но помня, че го плащах в данъчното, а не КАТ. Когато направиха проверката за талона в разпечатката излезе само Акта и нямаше никакви проблеми.

Borymeckata написа:Жената е със златен талон от няколко години, ама тя и толкова кара... Тази година ще пробвам да направя ГО на нейно име (и двамата сме собственици на колата по талон). Аз имам някакъв фиш отпреди 4 години - не го знам за какво е, не помня и да съм го плащал... Щях да го платя, ако ми го бяха изпратили... :mhihi: :mhihi: Рушвет никога през живота си не съм давал.


Златния талон на жена ти все едно е почти твой. Ако някоя камера те щракне и не ти се вижда лицето на снимката, пращаш нея до КАТ и всичко е точно. Защо ще правиш гражданска на нейно име? Някакви преференции ли има? Все пак ти 4 години нямаш нарушение. За ГО не беше ли ПТП условието?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 16:26

Аз по-скоро разчитам на теорията, че при готини катаджии ще ми се разминат по-леки нарушения. Затова си го изкарах. Чувал съм, че са по-снизходителни и минаваш със забележка тип "няма да правиш повече така". Ама още не са ме спирали, за да потвърдя :ok: Иначе реално по закон какви са привилегиите... пълен ташак.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 17:14

Така е. Това е просто един малък бонус в твоя полза. Ако разчиташ на него - лошо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от host » 14 Мар 2018, 17:30

точно 20мин след получаването на "златния" талон вече го бях връчил на един униформен с най-любезното ми "заповядайте" ...
водача на патрула решил да мине на червено, на буркани, че да ме спре за проверка ... бил видял, че съм изпреварил без да пусна мигач автомобил след като съм се изнесъл от кръстовището ...

няма да обяснявам как точно ръкомахаше и тряскаше вратата на патрулния автомобил "старшия" с който беше състезателя полицай, крещейки, че повече с тоя на смяна няма да е

нз колко върши работа ама точно за такива безмислени "проверки" и т.н. може би върши работа - нямам никакви нарушения с изключение на един рекет в Печелбаре (чепеларе) където местния патрул ме глоби на табелата на населеното място, че с 54км/ч съм изпреварил TIR каращ с 30км/ч ... защо ... защото имало ограничени "път в ремонт 40км/ч" в при табелата на влизане в населеното място ... всички служители на гишето ми се смяха като ходих да си плащам ... казаха, че не помнят да са виждали вписана скорост 54км/ч

иначе нз що ама много познати са ме питали за златен талон ... нз кво толкова се впечатляват ... може би трябва да им искам по 5eu за снимка с моя талон :D :D :D :dunno: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от r19 » 14 Мар 2018, 21:45

И аз имам златен талон, и доколкото знам каквото и да направиш не ти взимат точки, т.е само пари и си оставаш пак със златния талон(освен алкохол, катастрофа или някое друго по-сериозно нарушение)
Иначе мисля, че има два вида полицаи. Едните ти се кефят като видят, че си със златен талон, а другите правят всичко възможно да ти го вземат :mrgreen: :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Сондьора » 14 Мар 2018, 22:13

Кви проверки...само от Враца..имам 5 фиша за превишена скорост 61-65 км/ч...спрях да минавам през Враца...няколко фиша...мездра враца...101-106км/ч...даже и не ги виждам от къде ме щракат с тая невероятна скорост...последня път, виновен, спират ме за говорене по тел....вади принтер и три фиша от Враца и един от северна дъга :shock: ...земи вика и тия трите :shock:..пак с некви малоумни превишения...даже един на брата изядох от южната....за тва има още златен :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от NGneer4eto » 14 Мар 2018, 22:46

TNT написа:Аз по-скоро разчитам на теорията, че при готини катаджии ще ми се разминат по-леки нарушения. Затова си го изкарах. Чувал съм, че са по-снизходителни и минаваш със забележка тип "няма да правиш повече така". Ама още не са ме спирали, за да потвърдя :ok: Иначе реално по закон какви са привилегиите... пълен ташак.


Привилегиите са, че не ти отнемат точки и то само при превишена скорост и още няколко нарушения. Ако минеш на червено не те спасява - което е напълно логично. Талонът беше доста ценен, когато за щяло и нещяло взимаха книжките за по няколко месеца. Мисля, че за +30 км/ч взимаха за 1 месец или нещо подобно, но след като пооправиха закона и вече и точки почти не взимат, малко се пообезсмисли.
Мога да потвърдя, че помага разминаването на глобата при "готини катаджии". Преди известно време, когато не беше много модерно да се спира на пешеходна пътека ме бяха спряли, защото не съм пропуснал пешеходка, която беше стъпила на пътеката на другата лента. Теоретично и да бях искал нямаше как да и направя нещо, но правилникът си е правилник. Полицаят ми гледа документите. Казах му, че ако счита, че съм виновен да пише и че една глоба на 10 години ще я преживея. Явно прецени да си спести агонията да пише 15 минути акт и каза да внимавам занапред. И честно казано оттогава по-гледам да пускам пешеходци. Все пак някой трябва да вади репутацията на марката от дъното. :mhihi:
Не знам как стои положението със стационарните камери. Не съм чувал на някого да му вземат точки от тях, а само глоби. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Club BMW » 14 Мар 2018, 23:22

NGneer4eto написа:Ако минеш на червено не те спасява - което е напълно логично.


Първия път спасява, но при повторно нарушение не ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook