Някой случайно да има тук със златен талон :))

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Vasko » 17 Мар 2015, 22:02

Колеги, тези дни понеже ми изтече книжката и се налагаше да си подавам документи за нова СУМПС и покрай чакането на гишетата на КАт за ново свидетелство случайно видях ,че са вдигнали с още една година приимуществото да имаш златен талон - т.е. вече не е пет години без нарушение ,а шест! Също ,което ми направи впечатление , че масово хората карат без талони, с отнети книжки и въобще всичко е една голяма мазаница и се сещат да си търсят талона, който е някъде загубен или книжката в момента ,в който им трябва същото и се почва едно ровене в компютера на КАТ и доста комични ситуации се получават..... А още по-интересно е , че за двата дни през които бях на гишето за да си подам документите за новата книжка и след това да си е взема - подадох ги за експресна поръчка, защото на мен книжката ми трябва всеки ден ...Та за тези два дни доколкото чух от служителките,които бяха изключително любезни за последният месец е имало точно един със златен талон и това е било ..ЖЕНА ! :))) Аз го отдавам на обстоятелството , че на жените не им се налага да карат или най-много от работа до къщи и обратно ,но нека да въртиш на ден по 100-200км и това всеки ден и да бързаш и да си притискан от времето ..Просто няма как за месец да имаш повече от 3 000 км и на година повече от 40 000 км и без да си сгазил лука ..Най-малкото ще е някъде с фиш ще изгориш или ще избързаш да изпревариш на непрекъсната линия някой по-бавно движещ се..... Споделете колеги, интересно ми е има ли такива от вас които да шофират активно ,но да притежават златен талон . Аз смятам , че за средностатистическият българин , който върти всеки ден 100 км или годишно 40 000 км това е невъзможно ... Просто рисковите ситуациите ,в които попада са прекалено много ,защото е всеки ден на пътя и по-често може да направи грешка ,отколкото този ,който изкарва автомобила всяка събота и неделя за да отиде на кафе с него ....
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Giovanni » 17 Мар 2015, 22:05

Аз съм със златен който взех миналата година.
Тогава пак си беше 6 тъй като на гишето лелката ме изгледа мръсно и ми го напомни,че 6 години ала бала и т.н. Аз и викам проверявай спокойно нямам нищо :) и така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Taruno » 17 Мар 2015, 22:09

Аз и жена ми също + баща и :) нарушения е имало, но не се е стигало до актове :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Stoqnov_1979 » 17 Мар 2015, 22:47

И аз съм с такъв от както ги измислиха! Между 15 и 20 хиляди километра на година минавам и винаги обръщам внимание как го гледат катаджиите като поискат синия талон,а им подам нещо такова оранжево :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от hell's angel » 17 Мар 2015, 22:49

Аз имам златен талон 4-5 години. Захапал съм некои и друг фиш за тва време и не знам дали ще си го взема пак, като ходя да си подменям книжката. В 90% от случаите ми се разминава на принципа - "Аре сега няма точно аз да ти взимам златния талон, да видиш, че и ние сме хора, ама другия път бля,бля,бля, лек път и русата ". Та общо взето си е бонус :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Vanqu1sh » 17 Мар 2015, 23:12

Въпреки че се досещам отговора, но да питам все пак. За златен талон не трябва да имам актове или и фишове?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Mollov » 17 Мар 2015, 23:19

Не трябва да имаш наказателни постановления т.е. АКТове...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Vanqu1sh » 17 Мар 2015, 23:21

Mollov написа:Не трябва да имаш наказателни постановления т.е. АКТове...

:bowdown: След 5 дни правя 6 години и имам само 3-4 фиша. Сега ако получа златен талон направо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Giovanni » 17 Мар 2015, 23:45

С фишове също не дават. Приятел беше с мен когато си дадох моето заявление и на него не му дадоха защото 2010г имал фиш за халогени.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Vasko » 18 Мар 2015, 3:05

Е-хе браво на нашата общност. Оказаха се много колеги със златни талони. Значи не може всички да ни заклеймяват,че сме били недоразвити комплексни и рацери. Да не се окаже даже,че в нашата общност примерните сме повече от тези в другите форуми:))
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от The_Ancient » 18 Мар 2015, 7:51

Mollov написа:Не трябва да имаш наказателни постановления т.е. АКТове...

Сигурен ли си в това?

Аз живея в чужбина от 2007-ма, 2013-та :mhihi: тъкмо правех 6 години и на магистрала Хемус ми писаха фиш за 20 лева за фаровете и си викам край никога няма да взема златен талон. От тогава нямам други провинения, та ако е вярно това за Коледа ще си подаря един златен талон :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от ukelichko » 18 Мар 2015, 8:41

Как се взема такъв талон? Поне от осем години нямам нарушения, но в КАТ никой нищо не ми е казвал когато си сменявах книжката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от dimodi » 18 Мар 2015, 9:31

Аз имам златен талон и карам между 40 и 50 хил.км. на година. Не че спазвам стриктно правилата, но въртя основно в един и същи регион и отлично знам къде дебнат. Освен това, ако случайно ме спрат не им се дървя, а си разговаряме човешки и обикновено се разбираме, дори не съм бутал пари досега. В общи линии за 16 години с книжка имам един акт още първата година като я взех и една глоба от общинска охрана за неправилно паркиране.:lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от Club BMW » 18 Мар 2015, 10:05

Mollov написа:Не трябва да имаш наказателни постановления т.е. АКТове...

В Наредба I-157 на МВР в чл.25 е записано, че водача на МПС не трябва да има наказания за нарушаване на правилата за движение по пътищата. Което значи, че не трябва да има издавани актове и фишове през последните шест години.

чл.25 (7) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2003 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 94 от 2009 г.) Контролен талон "Водач на МПС без наказания" се издава при поискване от водача:
1. когато няма наказания за нарушение на правилата за движение по пътищата от първоначалното придобиване на правоспособност и има стаж не по-малко от 6 години;
2. (изм. - ДВ, бр. 18 от 2013 г., в сила от 22.02.2013 г.) когато няма наказания за нарушение на правилата за движение по пътищата през последните 6 години.
(8) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2003 г., предишна ал. 5 - ДВ, бр. 94 от 2009 г.) Контролен талон "Водач на МПС без наказания" се издава въз основа на подадено заявление по образец (приложение № 5) и документ за платена такса.

Ако не сте в нарушение по чл. 26, ал. 7, контролен талон "Водач на МПС без наказания" се връща и след съставяне на АКТ или фиш.

Чл. 26. (6) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2013 г., в сила от 22.02.2013 г.) На водач, на който при съставяне на акт за нарушение по ЗДвП е отнет контролен талон "Водач на МПС без наказания", същият се връща след изпълнение от водача на задължението по чл. 190, ал. 3 ЗДвП.
(7) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2013 г., в сила от 22.02.2013 г.) В случаите по ал. 6 за установени нарушения, за които е предвидено наказание лишаване от право да се управлява МПС, след изтърпяване на наказанието и изпълнение на задължението по чл. 190, ал. 3 ЗДвП на водача се издава контролен талон по чл. 25, ал. 1.

Аз също имам такъв талон :driving:
Последна промяна Club BMW на 18 Мар 2015, 10:27, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Някой случайно да има тук със златен талон :))

Мнение от dr.peshev » 18 Мар 2015, 10:23

И аз съм с т.н. Златен талон!
10 000км/год
Талона има едно много особено свойство:
Понеже катаджията знае, че нищо не може да ми направи за 1 нарушение
(освен държавата да вземе някой лев), предпочита той да вземе парата!
Сега обаче с тези нови камери в патрулките не знам как ще е!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], ildivvy

Последни теми
Facebook