Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Nickelback » 08 Мар 2015, 16:13

Отварям си темичка да си дискутираме разни пара- и недотам паранормални явления, сили, енергии, нови елементи и частици, нови физически трактовки на закони и т.н. Само моля да се стремим за запазване на приличното ниво на изложение подкрепено с факти, стойностни лични разсъждения, научни обосновки и т.н. Неща като например ХААРП, разни конспиративни теории, кой е убил Кенеди, извънземен разум и т.н. НЕ са основен обект на темата и хубаво да ги избегнем. Редно е да ги споменем евентуално като източник на дадена технология, но да не задълбаваме в самите конспирации. Важна е научната обосновка на нещата. Главната идея е всеки заинтересуван да сподели материали, източници, нови линкове и открития, и да ги дискутираме. Желателно е да оставим на заден план кой на какво "просто вярва" без аргументация, както и крайните отговори - категорично възможно/невъзможно, защото трудно се доказват тези неща и са прелюдия към караници и заключване на темата. Апелирам за приемственост на чуждата гледна точка, взаимно уважение и конструктивен диалог :yes:

Основни теми:
- Пътуване във времето
- Пътуване в пространството
- Многомерно пространство и интерпретации
- Антигравитация
- Енергия от вакуума
и каквото още се сетите в подобен аспект :ok:

От мен - последната стойностна статия, която ми направи впечатление беше тази за визуализирането на разни 4-мерни тела :ok:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9C%D0% ... _2862.html
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 7.12.2011
Местоположение: Varna / Pleven
Пол: Мъж
Кара: e30 320i 89`; е36 316i 95`
Мечтае да кара: e30 cabrio v10

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от BobiMinev » 08 Мар 2015, 17:38

Преди време попаднах на нещо което ми се стори много интересно. Една анимация която изяснява всички от аспектите които си засегнал + някои допълнителни.
Ако изгледате всички епизоди - 22 броя са , ще видите решенията на много от загадките до момента за човечеството, както и цялото му устройство :)

това е сайта http://thespiritscience.net/about-spirit-science/ с всички епизоди ( за неразбиращите - има ги с превод в vbox )

Където не е подкрепено с ТВЪРДИ факти, презентиращия следва изключително логически подход.

Ето и две-три въвеждащи изречения да разберем за какво става въпрос :

The show follows Patchman, a little multidimensional patch-doll who takes you on a journey into the unknown and begins a long discussion about what it means to be Spiritual.

Thoughts, Chakras, Sacred-Geometry, Astral Travel, and even Atlantis, through Spirit Science we look at all of these topics.

Most people don’t realize that there is a very powerful connection between Spirituality and Science. All of our modern scientific fields are slowly but surely coming full circle in understanding a very cosmic connection between all things.

All of the atoms, particles, plants, animals, humans, and galaxies, all function under very similar patterns and principles of existence. Through the understanding of these patterns, we can grow in awareness of who we really are, and where our place is in the cosmos.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Nickelback » 08 Мар 2015, 18:06

Изглежда много интересна и обещаваща поредица, колега :yes: Не бях попадал на нея, определено ще я изгледам от-до. Благодаря :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Larbi » 08 Мар 2015, 19:51

Всичко това си съществува, само където масата нямаме достъп до тези технологии и по-добре (особенно пътуване във времето и телепортации) защото ще стане една каша мамма миа :) Апропо само за тази енергия на вакума не бях чувал. Какво е това?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Elesar74 » 08 Мар 2015, 20:58

По темата само ще кажа, че това, което виждаме с очите си, е малка част или даже несъществена, в сравнение с това, с което разполага елита на света. На хората обикновено се подхвърля добре манипулираната и прецедена информация, която да им затвори очите за истината. А истината е, че чрез технологии и знание, една определена група хора, се стреми да получи вечен живот. За другите няма дори огризка от кокала.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 i touring,520d touring
Детайли за колата: 318i 1999год. ,520d 2010год.

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от cezarre » 08 Мар 2015, 21:08

Здравейте,ето нещо и от мен http://www.youtube.com/watch?v=eD3MeAWvx5Y :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Харлоу
Кара: E90 335d, F30 320d

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от nikinenov » 08 Мар 2015, 21:44

Интересна тема и дано не стане "манджа с грозде".
"Кратка теория на времето" е книга която всеки трябва да прочете (Stephen Hawking)
Brian Greene - н мерно пространство, стринг теория
Karl Sagan, Michio Kaku, Neil deGrasse Tyson са автори, които излизат извън себе си да популяризират науката и да я направят по-достъпна.
Ще се опитвам да се включвам и аз когато мога :)
Only a month ago, I stepped out of the Ferrari 430 and thought that maybe in 200 years, someone, somewhere, using materials that don't currently exist, will make something better. But in fact, I only had to wait four weeks. The M5 is that good.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Larbi » 08 Мар 2015, 22:38

nikinenov написа:Интересна тема и дано не стане "манджа с грозде".


Даже се учудвам, че още не са я налазили няколко видни форумни "експерти" и не е станала вече мармалад :mhihi:

По темата: https://www.youtube.com/watch?v=xZeFMjRnRck случаят сложен под номер 3 ми е любимият и го има в много сайтове описан.

"В средата на юни 1950 година, мъж на видима възраст 30 години на име Рудолф Фенц, носейки дрехи типични за 19-ти век е бил блъснат от кола на "Тайм Скуеър" в Ню Йорк. В последвалото разледване, полицията установила, че този човек бил по документи безследно изчезнал през 1876 година на възраст 29 години. В джобовете му са открити:
*меден жетон за бира
*сметка/касов бон за гледане на кон и измиване на карета
*писмо от 1876 година
*70 долара и визитни картички
всички предмети намерени у него били нови и сякаш изобщо не са износени или остарели от времето (все пак 74 години са минали в нашата реалност), сочейки, че човека е пътувал във времето директно от 1876 до 1950."


Това са документирани случаи. Чел съм много подобни неща за каквото паранормално нещо може да се сети човек и специално за това пътуване във времето явно хората които са пътували са влезли или са били засмукани от някакъв вортекс или дупка без тяхно желание. Типично е това за изчезналите и после появили се самолети и кораби в Бермудския Триъгълник.
Наскоро бях чел една история за портал в Щатите където изчезвали хора и животни разказвали индианците, пък и човека който разказва историята също като е бил там а приятели и са знаели историята са видяли доказателство. Мога да намеря линка да дам да прочетете. Общо взето хвърлили камъни през портала (то е някакъв камънак като арка от скали) но нищо не станало с тези камъни. После хвърлили някакъв заек мисля и той изчезнал или бъркам в историята на индианците където са им го разправяли, но този човек като бил погледнал отблизо през портала и видял ясно небе оттатъка, същата природа, но ясно небе, а реално в него момент времето не било много добро - имало облаци и нещо от сорта.
Последна промяна Larbi на 09 Мар 2015, 0:56, променена общо 2 пъти
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от cod-cdbp » 08 Мар 2015, 23:01

Държа да отбележа, че времето пространството и гравитацията са взаимосвързани.
И за да в мой стил поста лек майтап по темата (поредицата дава доста бегла представа за тези неща, руснаците имат доста по-съдържателни филми)



PS самият аз доста съм се ровил по темата и ще ми е интересно да науча нещо ново :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от d.raychev » 08 Мар 2015, 23:32

Здравейте,колеги,както виждате съм нов във форума и още "нов" в живота :D но мога да кажа,че се увличам по всякакви паранормални неща,но въпреки това не съм толкова запознат с материята.Та така по темата за пътуванията във времето и колегата,който е дал пример за човека "изчезнал" през 1876 и блъснат през 1950-има доста такива случаи в интернет описани,но това,което първо ми изникна в съзнанието беше от "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг,която прочетох предното лято...Та в тая книга(предполагам сте я чели ама да си кажа мойто :mhihi: ) се говори точно за граф Сен Жермен,който се появил в един бар със химикалка ли беше не помня точно,пише в книгата,че графа е живял поне 200 години без да се промени и е попадал в най-различни страни...като цяло книгата е пълна с такава информация и мен лично,главата ме заболя първите часове като я четох,просто адски много информация,колко е вярна не знам,но поднесена по такъв начин,че те кара да й вярваш...И лично мнение е,че пътуването във времето и много други знайни и незнайни за нас обикновените хора неща са измислени преди доста години. :)
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Larbi » 09 Мар 2015, 0:53

d.raychev написа:Здравейте,колеги,както виждате съм нов във форума и още "нов" в живота :D но мога да кажа,че се увличам по всякакви паранормални неща,но въпреки това не съм толкова запознат с материята.Та така по темата за пътуванията във времето и колегата,който е дал пример за човека "изчезнал" през 1876 и блъснат през 1950-има доста такива случаи в интернет описани,но това,което първо ми изникна в съзнанието беше от "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг,която прочетох предното лято...Та в тая книга(предполагам сте я чели ама да си кажа мойто :mhihi: ) се говори точно за граф Сен Жермен,който се появил в един бар със химикалка ли беше не помня точно,пише в книгата,че графа е живял поне 200 години без да се промени и е попадал в най-различни страни...като цяло книгата е пълна с такава информация и мен лично,главата ме заболя първите часове като я четох,просто адски много информация,колко е вярна не знам,но поднесена по такъв начин,че те кара да й вярваш...И лично мнение е,че пътуването във времето и много други знайни и незнайни за нас обикновените хора неща са измислени преди доста години. :)


Добре дошъл :)
За Сен Жермен има много материали, но нищо реално не е доказано за него в смисъл уж е умрял през една година, а пък после пак са го видели след години и т.н. По едно време рових нета денонощно за инфо за този индивид, защото ми беше станал култов. Това с писалката в бара и аз съм го чел :ok:
Има много теории за него. Смята се, че е притежавал така наречения "Филосовски Камък" който не е никакъв камък, но това е друга тема. Та този камък така наречен освен да превръща разни метали в злато и от обикновенни камъни да прави скъпоценни може да лекува болести и да удължава живота. За големия му набор от таланти и това, че бил полиглот с 10 или повече езика бяха, няма да се спирам, но има теория според която на определен период от време изчезвал за няколко седмици и пишеше, че за 2 седмици му били регенерирали клетките в долната земя. Шамбала, там Мамбала от което пък се влиза в една тема за кухата земя и става бой със саби по форумски :mhihi: Само още 2 неща за Графа ще напиша които смятам за важни и те са:
*Тръгнал е да организира, дава напътствия и т.н. на ранните ложи Масони и други тайни общества. 8) Тук някой който чете с отворени очи такива теми почва да се замисля, как всичко е свързано. Напреднали технологии за манипулация на времето и пространството и всякакви подобни, забранени за достъп от простолюдието и масата хора, тайни общества и окултизъм. Нищо случайно няма в този, онзи и всички светове ;)
*Забелязали са го, че на колкото и приеми и пиршества да е присъствал, то той НИКОГА не е хапвал нищо. :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Nickelback » 09 Мар 2015, 8:16

Хаха интересни особи имало значи :)

Я кажете след експеримента Филаделфия или Рейнбоу ли беше имало ли е друг подобен "официално" за манипулиране на полето, телепортации и тем подобни..?

П.С. larbi, за свободната енергия имам разни материали, ще гледам да ги постна довечера :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Е.Димитров » 09 Мар 2015, 9:11

Ето един експеримент за пътуване във времето:
Тръгвате сутрин за работа и съответно се намирате в точка А, тоест домът ви, а точка Б е работата, към която отивате и съответно имаме 2 времеви линии в пространствено времевият континиум а именно времето в което тръгвате от вас (пример 8,30 часа) и времето, което ще пристигнете на работа (пример 9,00 часа).
При тръгване, анализирате всички аспекти на сегашното ви положение, като как се чувствате, какво виждате, колко е часа и къде се намирате, като почнете да съпоставяте и къде ще бъдете в 9,00 часа, тоест изместването във времето или така нареченото "субективно бъдеще", но все още не сте тръгнали, но пък си мислите за бъдещето къде ще сте...започвате все повече да си мислите за бъдещето ви местоположение, което все още не се е случило, и така започвате да пътувате в бъдещето, в един момент минавате през времето и пространството и се озовавате в онова бъдеще, където сте си мислили...Това е интересен експеримент и тест за мозъка как възприема бъдещето.
Според една теория, по този начин изкривявате субективно времето и пространството, и пак според тази теория, вие може да се върнете в изходящата точка, но само ако намерите начин да се върнете през същият времеви тунел, през който сте преминали първоначално, тоест пресъздаване на всички събития и факти като по времето през което сте минали...което всъщност е невъзможната част.
Съществува теория обаче, че има наличие на червееви дупки в пространствено-времевият континиум, които игнорират тези неща, като връщане във субективното време и на теория е възможно да се върнеш в миналото или бъдещето.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Larbi » 09 Мар 2015, 13:46

Nickelback написа:Хаха интересни особи имало значи :)

Я кажете след експеримента Филаделфия или Рейнбоу ли беше имало ли е друг подобен "официално" за манипулиране на полето, телепортации и тем подобни..?

П.С. larbi, за свободната енергия имам разни материали, ще гледам да ги постна довечера :yes:


След Филаделфия се провежда проекта "Монтоук" за пътуване във времето, проект "Дъга" мисля беше за майнд контрол и подобни. Интересното е че статуята на коня пред летището в Денвър е същия който казват, че са видели тези които са пътували го 3000 и коя година беше и същият който е нарисуван на книгата.
montauk.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пътуване във времето, антигравитация и все в този ред...

Мнение от Jordana » 09 Мар 2015, 19:43

Някой интересува ли се от такива неща като жироскопа например ?
https://www.youtube.com/watch?v=GeyDf4ooPdo
или от такива експерименти
https://www.youtube.com/watch?v=AzOSYJmYLTg
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook