Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DiMIcha84 » 15 Ное 2017, 20:08

А меленето на кафето на най-финната настройка ли трябва да е, за най добър вкус на кафето?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 15 Ное 2017, 20:16

Всички параметри са свързани... Едрина на мелене, изпичане, температура, налягане, подготовка преди реално да текне кафето.

И т.н. ... Никой не може да ти каже вълшебната едрина.

Един пакет, отваряш го... Настройваш автомата и мелачката... Праксаш едно след друго кафетата (не си говоря току-тъй)... И докато направиш 130 кафета накрая иска пак леко настройка... Щото кафето в автомата вече не е като пред 3 часа... Примерно.

Отваряш следващи пакет и хоп... Вече пак иска настройка.

Казвам ти, от теб зависи да си настройш кафемашината... Според твоя вкус, твоето кафе и т.н.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Boyadjiev » 17 Ное 2017, 0:11

На кафе автомат Saeco Minuto и кафе Tchibo - на най-ситно е най-добре. На по-едро примерно на 60% от дължината на кафето започва да изсветлява струята кафе. В момента на най-ситно съм го направил да е и в момента на изсветляване горе долу се прекъсва кафето. Не е идеалната дължина, но е в рамките на 40-45мл. Все пак пробвах за класическо еспресо, но такова не става с тоя автомат :paranoid:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от b2 » 21 Ное 2017, 17:44

https://m.emag.bg/espreso-mashina-delon ... 568e2e7d33

Жена ми е харесала тази на промо в Амазон и мен ме кефи че е компактна. Някой има ли някаква идея за нея?

Иска ми се хубава ръчна машина вместо скапан робот. Ама като гледам ръчните или са много евтини тип лъки бой или много скъпи тип la pavoni (изтекоха ми очите по тях)

Също изглежда че мелачката е не по-малко важна от самата машина. Въпроса ми е тези дето са стандартните от едно време напирмер:
http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-gri ... 8/p/824702
Има ли читави, защото нямам място и за мелачка да седи постоянно на плота, а навсякъде всичко препоръчано е от типа “статични” дето са предвидени да седят постоянно на плота.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nikola59 » 22 Ное 2017, 3:38

b2 написа:https://m.emag.bg/espreso-mashina-delonghi-dedica-ustrojstvo-za-pjana-funkcija-cappuccino-15-bara-inoks-ec680-m/pd/DCPCLBBBM/?gclid=Cj0KCQiAus_QBRDgARIsAIRGNGj1PYtcW9tFreR7itiLC3VzAiinMC0PxnmBMcHbVM_KtHimV5SlnMQaApJiEALw_wcB&ref_cmp=ps&emagi_click_id=5868f1e516be18c04374c3568e2e7d33

Жена ми е харесала тази на промо в Амазон и мен ме кефи че е компактна. Някой има ли някаква идея за нея?

Иска ми се хубава ръчна машина вместо скапан робот. Ама като гледам ръчните или са много евтини тип лъки бой или много скъпи тип la pavoni (изтекоха ми очите по тях)

Също изглежда че мелачката е не по-малко важна от самата машина. Въпроса ми е тези дето са стандартните от едно време напирмер:
http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-gri ... 8/p/824702
Има ли читави, защото нямам място и за мелачка да седи постоянно на плота, а навсякъде всичко препоръчано е от типа “статични” дето са предвидени да седят постоянно на плота.

Не ти се вижда линка, но за хубава ръчна в ценови диапазон до 800 - 900 лв. за съжаление няма. Каквото и да вземеш до тази цена - все тая... Имаше - Gaggia Classic, но модела им до 2014г. Ако дори и на старо я намериш някъде (модел до 2014г.) - взимай. От 2015 като ги купиха Philips махнаха трипътния клапан, увеличиха пластмасата и я направиха ширпотреба.. На предната страница бях писал аз какво избрах когато преди 3 години бях пред тази дилема. А за тази кафемелачка която си посочил - става само турско кафе да си правиш или нещо за шварц, но за качествено еднородно мелене - забрави... Търси нещо със стоманени ножове да е и с прецизна регулация на едрината ако искаш меленето да е както трябва и отново за съжаление все са тип "статични". Успех в търсенето! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 26 Ное 2017, 0:11

Гадно кафе от капсула :mhihi:
Illy Iperespresso Monoarabica Costa Rica
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DiMIcha84 » 17 Дек 2017, 17:26

Колеги дайте предложения за добро кафе на зърна в ценови диапазон от 20 до около 35лв за 1кг, че като гледам повечето марки дето се предлагат даже не съм ги чувал, и не мога да реша от кое да си поръчвам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nikola59 » 17 Дек 2017, 18:19

DiMIcha84 написа:Колеги дайте предложения за добро кафе на зърна в ценови диапазон от 20 до около 35лв за 1кг, че като гледам повечето марки дето се предлагат даже не съм ги чувал, и не мога да реша от кое да си поръчвам.

Зависи от вкуса ти. Някои предпочитат само арабика, други малко или повече робуста+арабика. На мен лично 10% робуста + 90% арабика ми е идеално. Дано намериш нещо в този ценови диапазон.... Може би...Covim да пробваш в този ценови клас. Пробвал съм какво ли не.. последната година само Julius Meinl Gusto Pieno ползвам. Всеки има индивидуални предпочитания - ще намериш но трябва пробване :D Caffe Vergnano и Kimbo също заслужават внимание.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DiMIcha84 » 09 Юли 2018, 14:30

Здравейте. Вече както писах си купих кафе автомат Саеко, но след няколко месеца машината започна да иска постоянно обезвъздушаване и ми изписва грешка номер 5. Веднъж вече я пратих за ремонт във сервиза, върнаха ми я след седмица, без да има описано какъв е бил проблема. Минаха около 10дни машината работеше нормално, но сега отново започна да прави същия проблем, и не ми е много приятно отново да я пращам за ремонт и да стоя 1 седмица без кафе машина. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и има ли идея от каквоможе да е?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 10 Юли 2018, 16:00

Нямам идея даже как може да се обезвъздуши кафе машина тъй като ми се струва доста невероятно като проблем. Моя автомат е делонги , пускам водата от душа за топла вода докато излезе вода и толкова . Става за секунди , самата система не се нуждае от специално обезвъздушаване тъй като водата влиза с налягане от помпата . В машината има разходомер на водата преди помпата тъй че няма как да работи помпата без да минава вода . В действителност има как да стане при тест на помпата но става от сервизните режими . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от b2 » 11 Юли 2018, 21:49

nikola59 написа:
b2 написа:https://m.emag.bg/espreso-mashina-delonghi-dedica-ustrojstvo-za-pjana-funkcija-cappuccino-15-bara-inoks-ec680-m/pd/DCPCLBBBM/?gclid=Cj0KCQiAus_QBRDgARIsAIRGNGj1PYtcW9tFreR7itiLC3VzAiinMC0PxnmBMcHbVM_KtHimV5SlnMQaApJiEALw_wcB&ref_cmp=ps&emagi_click_id=5868f1e516be18c04374c3568e2e7d33

Жена ми е харесала тази на промо в Амазон и мен ме кефи че е компактна. Някой има ли някаква идея за нея?

Иска ми се хубава ръчна машина вместо скапан робот. Ама като гледам ръчните или са много евтини тип лъки бой или много скъпи тип la pavoni (изтекоха ми очите по тях)

Също изглежда че мелачката е не по-малко важна от самата машина. Въпроса ми е тези дето са стандартните от едно време напирмер:
http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-gri ... 8/p/824702
Има ли читави, защото нямам място и за мелачка да седи постоянно на плота, а навсякъде всичко препоръчано е от типа “статични” дето са предвидени да седят постоянно на плота.

Не ти се вижда линка, но за хубава ръчна в ценови диапазон до 800 - 900 лв. за съжаление няма. Каквото и да вземеш до тази цена - все тая... Имаше - Gaggia Classic, но модела им до 2014г. Ако дори и на старо я намериш някъде (модел до 2014г.) - взимай. От 2015 като ги купиха Philips махнаха трипътния клапан, увеличиха пластмасата и я направиха ширпотреба.. На предната страница бях писал аз какво избрах когато преди 3 години бях пред тази дилема. А за тази кафемелачка която си посочил - става само турско кафе да си правиш или нещо за шварц, но за качествено еднородно мелене - забрави... Търси нещо със стоманени ножове да е и с прецизна регулация на едрината ако искаш меленето да е както трябва и отново за съжаление все са тип "статични". Успех в търсенето! :)


Тогава малко почетох - реално само открехнах вратата на познанието по темата home barista и разбрах, че няма смисъл да купувам тази машина и нищо не съм правил от тогава.
В последните няколко седмици пак ми влезе мухата и попрочитам като ми остане време и съм твърдо решил да се оборудвам с:
Rancilio Silvia
Eureka Mignion

Видях че ти си с Rancilio Silvia + Rocky.
Аз ще правя само еспресо и след доста четене и гледане на клипчета стигнах до Silvia + Eureka Mignion конфигурацията.

Яд ме е, че и Silvia-та са я развалили в последната й версия заради ЕУ нормите за ниски норми на електроенергия и машината изключва автоматично на всеки 30 мин, а тя й трябват поне 45 за да загрее като хората :( Не е непреодолимо, но ме е яд, че чисто нова лъскава машина трябва веднага да я побългаря за да станат нещата.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 11 Юли 2018, 22:17

Не че нещо , обаче тая Rancilio Silvia ми прилича на сглобена в час по трудово от части квот останало . Съжалявам момчета , но не се сдържах - машина за 1000 лв не може да изглежда така вътре . Едно бойлерче , най обикновена ulka за 20лв помпата и две врътки .. :dunno:
rancho.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 11 Юли 2018, 23:54

Jordana написа:Не че нещо , обаче тая Rancilio Silvia ми прилича на сглобена в час по трудово от части квот останало . Съжалявам момчета , но не се сдържах - машина за 1000 лв не може да изглежда така вътре .


И аз съм горе-долу на подобно мнение за Ранчилио, даже тези копчета отпред имам чувството че са взаимствани от таблото на Лада 2105.
Иначе горещо бих препоръчал ECM Casa V, струва малко повече от Ранчилио но си заслужава всеки похарчен лев. Ето и ревю със сравнение:

keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nikola59 » 12 Юли 2018, 0:32

Jordana написа:Не че нещо , обаче тая Rancilio Silvia ми прилича на сглобена в час по трудово от части квот останало . Съжалявам момчета , но не се сдържах - машина за 1000 лв не може да изглежда така вътре . Едно бойлерче , най обикновена ulka за 20лв помпата и две врътки .. :dunno:
rancho.png

А какво очакваш в една кафемашина - космически кораб ли? :mrgreen: Нищо по-различно няма да намериш в която и да е машина за домашна употреба.
Изключвам недуразумението кафе автомати, дето при най-малкото невнимание в обслужването отива или за поредният път в сервиза или директно в коша за боклук. Тук цената не се определя от това на което се чудиш, а в изработката конструкцията на "главата", трипътният клапан, ръкохватката с цедките , цялостната конструкция на самата кафемашина и това за което е предназначена - да работи без проблеми и да прави перфектно кафе.
Поддържам мнението си мисля вече повече от 3 години откато я ползвам - нищо по-добро няма да намерите на пазара в ценовият диапазон до 1000лв. в категорията кафемашини за домашна употреба.

b2 написа:Тогава малко почетох - реално само открехнах вратата на познанието по темата home barista и разбрах, че няма смисъл да купувам тази машина и нищо не съм правил от тогава.
В последните няколко седмици пак ми влезе мухата и попрочитам като ми остане време и съм твърдо решил да се оборудвам с:
Rancilio Silvia
Eureka Mignion

Видях че ти си с Rancilio Silvia + Rocky.
Аз ще правя само еспресо и след доста четене и гледане на клипчета стигнах до Silvia + Eureka Mignion конфигурацията.

Яд ме е, че и Silvia-та са я развалили в последната й версия заради ЕУ нормите за ниски норми на електроенергия и машината изключва автоматично на всеки 30 мин, а тя й трябват поне 45 за да загрее като хората :( Не е непреодолимо, но ме е яд, че чисто нова лъскава машина трябва веднага да я побългаря за да станат нещата.


Колега @b2 - това е правилният избор. :yes: Вече за кафемелачката незнам защото ползвам Rocky-то което също работи без никакви проблеми. Да, вече навсякъде в Европа поставиха ограничението да изключват при определено време. За останалите кафемашини е 10 мин., за Rancilio е 30. Да, пишат някъде на места 45мин. за оптимални резултати, но по лични наблюдения 20-30 мин. са достатъчни, а ако те притеснява ограничението - лесно може да се премахне :) Вече ако по натам ти се занимава - PID контролер и други глезотийки - достатчно е писано за модела в бариста форумите :)
Единстевено еденичната цедка смених, че тази на Rancilio ми е много плитка. Взех една 14г. на LM (La Marzocco), но и тези на VST са качествени - сертификата на цедката е също от La Marzocco - те им ги издават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 13 Юли 2018, 19:32

Определено света на бариста е странен ...едно от най скъпите кафета е Kopi Luwak с цена достигаща 1500 долара за кило . Странното в това кафе е че това са зърна обикновена арабика , изядени от някакъв азиатски плъх и после изсрани . Това което не се е смляло в червото на плъха е Kopi Luwak за 1500 долара килото ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook