Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 23 Юни 2019, 13:28

Тея които могат да се настроят излизат на 11-12 бара за да могат да правят кафе с хартиени таблетки.
Другите, които нямат клапан са ясни 13-14 бара далеч от 8-8,5 където трябва да е за еспресо.
Последна промяна alekangg на 25 Юни 2019, 21:35, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 25 Юни 2019, 19:36

По напред в темата стана въпрос за Kopi Luwak , но се оказва че това не е най хубавото кафе . Най хубавото кафе е Black Ivory Coffee ....с други думи кафе добито от слонско лайно . 2000 кинта за кило от тоя еликсир ...:mhihi:
Мисля че следващото най хубаво и скъпо кафе ще е се нарича "рядко щастие" от 3000 зелени гущера килото , ще е добито от ......оставям сами да се сетите :mhihi:
Elephant-Dung-Coffee.jpg

elephant-dung-coffee-2.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 26 Юни 2019, 6:46, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 25 Юни 2019, 21:12

Пшебеш макя му.. мен тъкмо ми подариха един пакет от маймунските вайна. :ranting:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DriftoMania » 26 Юни 2019, 12:31

Препоръчайте някаква машинка с капсули за "временно" ползване в офис.. тоест няма да прави повече от 2-3 кафета на ден, ще си е само за мен докато свърша един проект. Никога не съм имал досег до машина с капсули, дори не знам коя каква е, кои са по-добри, по-изгодни и т.н.. само веднъж трябваше да взема за един приятел капсули, но не подозирах че не са просто един вид капсули и се оказа че съм взел за Неспресо, а тя неговата била Долче густо (може и обратното да беше :mhihi: ).. Има ли разлика от тия по 100 лв и тия дето са по-скъпи в техно-магазините? Откъде се купуват капсулките, кои са ок, кои не?
Наистина нямам големи изисквания, вкъщи си имам еспресо машина със "слушалка" и не я сменям за нищо на света, просто ще трябва да купя някаква за закърпване на положението докато съм временно на място без кафе :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от ивчо » 26 Юни 2019, 14:07

Купуваш едно Dolce, капсули от кафемаг Garibaldi като марка или ако си държиш на Nescafe ...
Не съм кафеман, на жената брато донесе от швейцарско едно кафе Maxwell house - прибива доста марки за нашия пазар .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 26 Юни 2019, 14:20

Не се лъжи да вземеш машина работеща с кафе на пакетчета (тип хартиен филтър) - кафето е ужасно.
В момента най-популярния "стандарт" за капсули мисля е Nespresso, дори Дъбов пуснаха кафе в такава капсула.
Аз вкъщи съм с Illy Iperespesso, но взех машината на супер далавера (130лв с доставката). Капсулата в последствие идва около левче, а самото кафе е доста добро.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 26 Юни 2019, 22:01

Я кажете колко зле е Гаджия (или гагия, гняджия или както там правилно се произнася) Класик 2018/2019 модела?

Кафето не го пия в размер на една плюнка, колкото и да го обичам така от известно време по други причини, ако това има значение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 27 Юни 2019, 4:46

На мен ни е интересна причината да не го пиеш така, след като казваш, че го обичаш късо.
Имат влошаване както с всичко дргуго, за такъв тип машина ще ти трябва и мелачка, което оскъпява още.
От друга страна колото и да се оскъпи, като чета че се плаща по 1лв за капсула... за толкова пари ще се пият от най-скъпите кафета у нас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 27 Юни 2019, 9:18

Пия го по-дълго и слагам разни масла в него.

Сега си го меля в Дъбов и пакетчето така или иначе за 5-6 дни свършва. Това проблем ли ще е с такава машина?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от ivokomandos » 27 Юни 2019, 9:35

Не, няма да е проблем, ще им кажеш за каква машина да ти го мелят. Аз бях пред същата дилема като теб за Gagga Classic, взех втора употреба 2012г., доста запазена. Сега се оглеждам и за кафемелачка. Gaggia 2018-2019 е по-добра от 2015-2018, но най-добре такава до 2014. Прочети тази тема https://coffeeforums.bg/viewtopic.php?f=7&t=8 .
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 27 Юни 2019, 10:07

alekangg написа:От друга страна колото и да се оскъпи, като чета че се плаща по 1лв за капсула... за толкова пари ще се пият от най-скъпите кафета у нас.


За "гости" е идеално :mhihi:
За кафе в бързината също става капсулата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 27 Юни 2019, 10:11

bum_bum написа:Пия го по-дълго и слагам разни масла в него.

Сега си го меля в Дъбов и пакетчето така или иначе за 5-6 дни свършва. Това проблем ли ще е с такава машина?

Проблема не е чак в 5-6 дни, особено ако имаш хубав съд за съхранение.

Проблем е смяната на кафето, понеже на една и съща машина и мелачка на една и съща степен на мелене, положението е много различно с различни кафета.
Това разбира се не се вижда и разбира при автомати и по-евтини машини с крема диск.
Ако смяташ да не сменяш много кафетата е вариант.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 27 Юни 2019, 10:11

Don_Diego написа:
alekangg написа:От друга страна колото и да се оскъпи, като чета че се плаща по 1лв за капсула... за толкова пари ще се пият от най-скъпите кафета у нас.


За "гости" е идеално :mhihi:
За кафе в бързината също става капсулата

Така е

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 27 Юни 2019, 11:07

alekangg написа:
bum_bum написа:Пия го по-дълго и слагам разни масла в него.

Сега си го меля в Дъбов и пакетчето така или иначе за 5-6 дни свършва. Това проблем ли ще е с такава машина?

Проблема не е чак в 5-6 дни, особено ако имаш хубав съд за съхранение.

Проблем е смяната на кафето, понеже на една и съща машина и мелачка на една и съща степен на мелене, положението е много различно с различни кафета.
Това разбира се не се вижда и разбира при автомати и по-евтини машини с крема диск.
Ако смяташ да не сменяш много кафетата е вариант.


Те там го мелят, според това на какъв тип машина ще го правиш. Едва ли е оптималния вариант, но пък мелачката им предполагам струва, колкото една скромна кола. Основно пия един вид кафе и от време на време си взимам нещо ново като има да го опитам.

Иначе като му набухам 20 гр масло от самия вкус на кафето не остава кой знае какво, та понася доста несъвършенства в начина на приготвяне :mhihi: Въпросът е да имам нещо безотказно и лесно за правене на кафе, без да се налага да му слугувам нон-стоп.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 27 Юни 2019, 11:54

Оптималния вариант за съхранение е под вакуум в хладилника . Иначе безотказно е много условно тъй като дори пресите дават фира , но тия гаджии нямат нищо кой знае какво вътре . Един бойлер с реотан , помпа , два клапана и две врътки . В общи линии части за около 100 лв общо . Не виждам причина защо да не ти върши работа дълго и безпроблемно .
https://www.google.com/search?q=%D0%B2% ... 80&bih=551
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook