Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от b2 » 20 Юли 2018, 23:04

DHL се справиха точно навреме за уикенда :)

Изображение

Като видях че идват се отбих набързо до Дъбов и взех два пакета като за сефте да се уча :)

Изображение

Изображение

Второто е спечелило 7 място на престижен световен конкурс и е почти 3 пъти по-скъпо. Него ще го оставя за след Diablo-то та да похабя по-малко :-)

Първото кафе можеше и да е доста по-зле. Прекалено финно беше смилането и голяма дозата. Потока беше слаб. За 40 секунди едвам излезе 30-40мл.
Стана много късно за кафета, та утре ще продължавам с тестовете и тунинга.

Още от първото направено кафе вкъщи замириса на качествена сладкарница - много ме кефи!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 20 Юли 2018, 23:42

Това второто е за филтър, не го зеносвай :mhihi:

Иначе добре, че се пръкна тоя да се видим в хубаво кафе и ние. Че преди това ежедневното топ кафе беше Чибо. Лаваца беше за гости, а Илли за Нова Година. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от b2 » 21 Юли 2018, 6:16

Увериха ме в магазина, че и на еспресо няма да съжалявам :) ще споделя сигурно към края ня седмицата.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 17:23

Това не е ли на зърна кафето в пакетите ? В смисъл че основно е меленето за разделяне филтър / еспресо . Честито за придобивката колега , дано ти служат дълго и безпроблемно и двете .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 21 Юли 2018, 19:26

На зърна е явно ма така е казал дегустатора.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от b2 » 22 Юли 2018, 20:43

Да на зърна е, просто просветените кафеджии са решили че качествата на кафето са най-подходящи за преса.
Аз обаче нямам интерес към този способ на екстракция :)
Уикенда изпихме с жената първия пакет 200те от грама. Като за първи пакет сравнително малко фира отиде по настройки на меленето.
Мисля че се оправих и му хващам цаката. Кафето киселее ако не му нацелиш перфектно правенето - така ги пекат в Дъбов. Дори се разходих до магазина да ми направят едно кафе там за да имам референтна стойност. Като попитах за по-малко кисел сорт се оказа, че това е най-малко киселия който имат, и че по-скоро аз да си “тренирам небцето”.
Ще пробвам и други пекарни - убеден съм, че ще намеря доста добри и интересни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 22 Юли 2018, 22:13

Пробвай с класическите миксове арабика робуста . По принцип , повечето от немските и холандски пакетирани кафета киселеят . Аз лично предпочитам по неутрален вкус нещо средно , не толкова натрапчив като лавацата на прегоряла коркова тапа и киселоча на немските . Рядко вземам два пъти едно и също кафе последоватлно , опитвам различни иначе за два месеца едно и също кафе ми омръзва колкото и да ми допада първоначално . В тези магазинчета за насипно кафе също има добри попадения , просто трябва да се опитват различни неща за да е интересно :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 22 Юли 2018, 22:54

b2 написа:Уикенда изпихме с жената първия пакет 200те от грама.


:shock: спали ли сте изобщо, това са 33 кафета някъде :mhihi:

Пил съм едно и също тяхно кафе на едно и също място. Първия път ми беше идеално, следващата седмица кисело и горчиво.. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 23 Юли 2018, 8:19

оксидация , едрина ... човека който ти е го правил... бая неща са променливите

впрочем, не лошо да се уточни , че и вкусовите качества на човек не винаги са еднакви ;) може и разликата да идва и от пиещия кафето , но предполагам е била сериозна разлика щом го пишеш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 23 Юли 2018, 8:51

С тия машинки има още бая променливи , колко е натъпкано в дозата , как е натъпкато , едрината , кога е смляно , колко е загряла машината , диска да не е задръстен и т.н . Обаче като седнеш на кафе нали трябва да има за какво да си говорите и да се коментира , лафа около начина и тънкостите по направата на кафето е част от свещенодействието . Иначе си вземаш един капсулатор и всеки път е едно и също без да се занимаваш с разни чалъми по приготвянето . :)
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 23 Юли 2018, 9:24

то бариста е за съжаление критичната част ... щото машината само прави каквото той иска :mhihi:

иначе хора има всякакви ... имам познати пият си горчивите нескафе/якобс и т.н. "неща" и са щастливи ... естествено си правят и кафета по 100-120мл ... само КАФЕ ... после ръгат кво ли не ...

важното е да си доволено - колкото повече знаеш, толко си по-недоволен :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Leon » 23 Юли 2018, 13:09

На Дъбов и на мен ми е кисело, не е от небцето ви :mhihi: А иначе бариста е най-важната променлива в кафето, ама интересно как в Италия навсякъде е константа - даже и по кварталните кафенета дето си пускат тото преди работа ;) А в България и хубавото кафе рядко успяват да го направят добро за пиене :dunno:

По темата - като ходя в Италия си нося Кимбо за кафе автомата (добре че почнаха да го внасят вече), сега ми донесоха една Лаваца е черно-лилав пакет, каквато не бях виждал и хич не е зле.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 23 Юли 2018, 13:30

А какво Кимбо по-точно пиете ? И на мен един кафе-фен ми го хвали, а аз дотук опитах 3 различни и не ми харесаха. Факт е, че опитах трите евтини, ама скъпите им... за тея пари друго бих си взел.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 23 Юли 2018, 13:50

99% от хората под "кафе за дома" разбират Nova Brazilia ... а за да не се излагат пред хората ако са им на гости им слагат "синя лаваца" ... щото нали тва е топа на топа, и поне 60-70% са на мнение, че кафеварката просто се "слага на котлона" ... масово съм чувал пък и да не ги миели и кви ли не простотии

самата култура на консумация на кафе (и чай) в България е доста ниска, от много кафета и много способи (тия прословути кафеварки) може да се изкара прилично за типа на приготвяне кафе ... въпроса е човека който го прави знае ли какво прави

само не мога да преглътна "френска преса" ... тая гадост нз защо имам познати които яко ми я рекламират... и спец за тях винаги си пускам показано в прозрачна чаша 1 пръст еспресо ... щото знам, че за тях "това не е кафе" :mhihi:

________________________________

да не си помисли някой че плюя дадени марки кафе и т.н. ... едно време като беше евтина бразилийката за цената си беше адекватна дори ама напоследък гледам разликата с най-ниския клас лаваца е 1-2-3л макс ... т.е. бразилийката е 4лв , лавацата 7лв ... което ... лично мен би ме отблъснало ама си я купуват хората

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 23 Юли 2018, 13:59

TNT написа:А какво Кимбо по-точно пиете ?


Това Кимбо онова с един с фес ли е? Само като видя картинката с фесчето и вече не ми се пие кафе. :no: Но то предполагам си е до вкус. Тия бариста глупости с вкуса на малини, боровинки, кръгъл вкус на небцето, фино тяло и и т.н. нещо не им кълва.

host написа: (тия прословути кафеварки)


С Мока кафеварка ако ти се занимава може да направиш съвсем прилично кафе.

А ако пресата ти е гадна трябва да опиташ cold brew french press :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook