Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Exclusive89 » 10 Ное 2017, 13:45

Don_Diego написа:За малко натоварване хубава машина за кафе на капсули е оптималния вариант. Аз съм с Illy и кафето всеки път е прекрасно и еднакво с предното. Голям избор от разновидности на кафе и почти никаква подръжка на машината

+1 и аз съм с машина на Illy + Nespresso, пълен айляк почти никаква поддръжка и голям избор както си споменал :)
П.П. гледам, че продават някакви пластмасови и алуминиеви капсули за Неспресо, която се зарежда с обикновено мляно кафе, още не съм пробвал, но скоро ще изпробвам. https://www.olx.bg/ad/nespresso-kapsula ... e3328b0948
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от goppe » 10 Ное 2017, 14:55

Според мен специално тези метални капсули са безмислени. Като ги гледам колко са малки, докато им сложиш кафето и ги затвориш, всичко около теб ще стане леш. И като сложим самата процедура по пълнене, то по-добре човек да си купи обикновена машина и да си зарежда дръжката. Но щом си имаш вече машина за капсули, може да е добър вариант, да - ще си разнообразиш вкуса на кафе и ще ти излиза по-евтино :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nikola59 » 10 Ное 2017, 15:10

Philips отдавна е собственост на китайци та всеки да си прави сметката. Между другото Gaggia ги купиха Philips още през 2014г. и тотално скапаха марката - визирам култовият модел Gaggia Classic. Относно каквито и автомати да вземете рано или късно попадате във "филм", но всеки сам си решава... Аз моят избор го направих преди 2 години: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky мелачка. Сега ако трябва да избирам пак бих избрал тази комбинация. Купувах ги от тук: https://www.espressocoffeeshop.com впредвид раздутите цени както винаги у нас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 11 Ное 2017, 13:13

Оказа се че 25 евра са еквивалента на тоя резултат ... мен не ми се занимава ... знам какво се иска за читаво кафе, но за момента това стига
1.jpg

2.jpg

3.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Leon » 11 Ное 2017, 17:20

Първата и най-истинска, за мен, машинка на Лаваца... По темата - от 9г. вкъщи ползвам Saeco Odea Giro и съм супер-доволен. Преди 3г. й изгоря кафемелачката, която е най-скъпата част, после още веднъж съм я носил на профилактика и настройка. Чета, че след като минаха към Филипс качеството е паднало, но според мен просто напускаха много модели, за да вдигнат скрито цените и тези с качеството на старите са в по-висок клас сега. Имам наблюдения над Gaggia, страхотни машини, но са във висок ценови клас, смислените автомати са към 2000лв. По офисите сме ползвали какви ли не машинки и капсули, но всичко клони от посредствено към потресаващо, дори новите шарени лаваци. Кафето на Тонино Ламборгини е страхотно, става добре на автоматите, на профи машина с добър бариста ми е фаворит.

Но... (винаги има такова) досега не съм попадал на автоматична машина, която да направи истински добро еспресо, което можеш да пиеш във всеки квартален бар в Италия за по едно евро...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от TNT » 11 Ное 2017, 17:31

Автомата се купува от мързел и пестене на време. Едно е да изхвърлиш отпадъците след няколко кафета, друго е да се занимаваш с кафеварки. А и сутрин едно копче и излиза вълшебната отвара :oops: Факт е обаче, че за каквито и машини да става на въпрос - трябва да са качествени. Че от машина до машина има бая разлика. На капсули наистина много скъпо излиза. Аз лично пия доста кафета на ден и е абсурдно от финансова гледна точка да си закупя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от host » 11 Ное 2017, 19:03

0.40 лева / 0.20 евро ? скъпо ? тва е ако позлваш съвместима капсула Espresso Point ако е оригиналната вече към 0.60-0.70 отива ... ОБАЧЕ ;) >>>

кефя се много на хората с мерак, кефя се и на хората с хобита - ако не ми пречеше щях да пръсна адски много пари за машини, кафе, мелачки, права вода до машината, препарати и простотии

ама да стигнем до обаче-то и до мързела ... влизам в офиса, пускам буклука да загрее, свалям си якето, давам на котарака (офисния) да яде, пускам си цялото осветление, проверявам дали всички машини са пуснати ... и воала ... чашите ми са топли, пускам някаква там рандъм капсула дето ме кефи и имам готово неотвратително кафе ... примерно ? не му бая, не му се моля, не рева че съм изсипал сумати пара за зърна и те след 1ч вече нямат качествата при първото смляно кафе, не се чудя как да ги съхранявам, как да ги меля, па що муньо ги е прегорил (щото както знаем ИЗПИЧАНЕТО е едно от нещата за да имате по-натам по веригата нещо смислено) и т.н. т.н.

като попадна на кофти капсула ... в кофата ... -0.50BGN/0.25EU примерно и "продължаваме напред"

За такива мързеливи хора като мен, които НЯМАТ сериозни възможности за това хоби ... малко неща бият обикновени капсули (просто трябва да изгорите с някаква сума да пробвате различни)

Ако имах до офиса барист да ми прави всеки ден истински кафето дето е печено сутринта или поне да е отворил пакета преди час поне , щях да му давам 2BGN/1EU ... макс то 3BGN/1.5EU ... ама няма ... виждал съм ама няма както се казва

Автоматите по улици които предлагат захар с вода и всякакви други такива не искам да ги коментирам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от apexs » 11 Ное 2017, 19:24

Също много харесвам кафе и от година съм с машина Illy Mitaca M8 + Illy Mitaca Milk frother. Честно казано по-добро кафе в домашни условия не съм пил, а имам приятели с машини и за хххх лв . В по-големите обекти на Газпром имат почти всички видове капсули и могат да се пробват. Като цяло кафето на Illy е страхотно. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DiMIcha84 » 12 Ное 2017, 17:09

Колеги и аз се зарибих да си купувам кафе автомат, но съм много бос по темата и ме интересува дали този автомат който е на промоция в техномаркет си заслужава парите?http://www.technopolis.bg/bg/Fully-automatic-coffee-machines/%D0%9A%D0%90%D0%A4%D0%95%D0%90%D0%92%D0%A2-SAECO-HD8911-09-INCANTO/p/823908
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 12 Ное 2017, 18:15

Отлича е машината . Всички базови функции са налице - филтър омекотител , настройки на мелачката, настройки на топлината , настройки на дължината . Недостатъци на пръв поглед е малкия воден резервоар -1.8л и поне аз не виждам да има подгрев на чашите . Всички операции с разпенване и мляко са ръчни . Малък компактен автомат за дома . В описанието твърдят че изкарва 15000 кафета без подръжка и след 5000 декалцинация но това е твърде голямо изхвърляне според мен . Такива автомати изискват поне на 6 месеца цикъл декалциниране и изваждане на инфузора , накисване във вода и основно почистване на цялата машина .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от DiMIcha84 » 13 Ное 2017, 22:03

Купих я. Сега да предложите и някое добро кафе на зърна?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2017, 22:13

Кажи цена, че доколкото четох за болшинството кафеджии Лаваца и Или са върхът на сладоледа. 1-2к за машина и пак пиеш негърска пот. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 13 Ное 2017, 22:20

Това е изключително индивидуално . За едни доброто е кофти за други , например аз лаваца не мога да пия . Във всичките и разновидности ми е прекалено горчива и неприятна . Пробваш различни кафета докато уцелиш .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 13 Ное 2017, 22:50

Днех бях на гости при колега и пих може би най-доброто кафе, правено в домашни условия :shock:
Факт, че колегата е маниак на тази тема и дълги години е имал собствено кафене, та се е понаучил кое-как и какво да купува, но кафето беше феноменално
Кафето беше Julius Meinl Poesia нещо си (май е най-скъпото на тази марка) и ползва машина и мелачка останали му от кафенето :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nikola59 » 14 Ное 2017, 1:40

Don_Diego написа:Днех бях на гости при колега и пих може би най-доброто кафе, правено в домашни условия :shock:
Факт, че колегата е маниак на тази тема и дълги години е имал собствено кафене, та се е понаучил кое-как и какво да купува, но кафето беше феноменално
Кафето беше Julius Meinl Poesia нещо си (май е най-скъпото на тази марка) и ползва машина и мелачка останали му от кафенето :mhihi:

:yes: Ами знае какво да пие. Аз също вече повече от година съм на Julius Meinl но Gusto Pieno. Пробвал съм им цялата серия, въпрос е на вкус. Някой да си не помисли че селекцията е австрийска - отдавна не е :D На Kimbo сериите също не са лоши. Всеки да опитва и ще намери какво е най-добре на вкус за него.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook