Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Юли 2018, 8:35

Чак 1500 евро не е, дори в България. В София където знаем надценките какви са, го има по 1900лв някъде, в Европа е по-евтино.
Иначе това с изсирането много ме кефи, как повечето се възмущават, но същите тези повечето хора жулят шкембета и всякакви карантии без проблем.
Само, че в случая с кафето е обяснено много точно и ясно защо ги събират тези зърна. Аз не съм пил до сега, много ме е яд, че не пробвах в Брюксел в един кафе магазин имаше, но бях изпил вече 3 кафета за половин ден и не взех. Беше на оферта нещо 9 евро чашката, което не ми се стори много, след като нормално кафе в този град е 3,50 евро.

Аз чак 1000лв няма да дам за домашна машинка, а за мелачка използвам Hario ръчна, с реглаж на едрината и с керамични мелници и най-важното не е скъпа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 14 Юли 2018, 9:04

Мелницата е друга бира . Хубавата мелница е много важна за да се получи хубаво кафе защото разтрошава зърната по различен начин от малките и евтини мелнички . А това как е смляно кафето е изключително важно за извличеното на съставките . Малките мелници в кафе автоматите са основен недостатък на тия машини защото имат съвсем ограничен диапазон на регулация и по дефолт не мелят добре дори в най скъпите автомати . Въпреки че и там са керамични ...което не знам какво точно значи щото това е просто едно зъбно колело на конус . Вероятно самото то е от металокерамична сплав , което не знам как се отразява на по-доброто смилане ??!! Много пъти съм си правил експерименти с едно и също кафе пуснато смляно отделно през автомата и същото на зърна през неговата си мелница и винаги има разлика в плюс на външно смляното . Но за мен лично автомата си е отличен избор заради липсата на свинщината която става с отделните мелачки кафеварки бурканчета лъжички чашки утайки и един куп писюрщина за едно кафе . Отделно че не се налага да ставам бариста и да свещенодействам на всяко кафе в очакване дали ще стане или няма да стане както трябва . Автомата си го прави напълно едно и също всеки път .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Exclusive89 » 14 Юли 2018, 9:46

alekangg написа:много ме е яд, че не пробвах в Брюксел в един кафе магазин имаше...

А къде се намира въпросното кафене/магазин някакви координати, ако ми е на близо мога да опитам :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Юли 2018, 10:08

Exclusive89 написа:
alekangg написа:много ме е яд, че не пробвах в Брюксел в един кафе магазин имаше...

А къде се намира въпросното кафене/магазин някакви координати, ако ми е на близо мога да опитам :)


Оф не мога да ти кажа, имах половин ден и се разхождах по центъра и попаднах на него. Помня само, че е от баш центъра на юг. Беше един магазин за кафе не бар, имаха много видове кафе, но се предлагаше и да пиеш на място на столове на бара и имаше рекламна табелка на бара за въпросното.
Сега изрових снимката, както се вижда килограма е 400евро(в Бг е над 2 пъти повече), много далеч е от споменатите по-горе 1500 евро ! А кафето на място е 9 евро.
IMG_0869.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 14 Юли 2018, 10:25

Разлика в цената има вероятно щото го добиват по различен начин . Класическия начин е събират акито на паткана в гората , един вид свободно добит матриял с натурален произход . Като всеки бизнес обаче и тука има уловка , правят ферми с тия плъхове и ги хранят с кафе съответно им събират лайното в контролирана среда и добива е по-голям респективно цената пада ...:mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Юли 2018, 10:42

Jordana написа:Разлика в цената има вероятно щото го добиват по различен начин . Класическия начин е събират акито на паткана в гората , един вид свободно добит матриял с натурален произход . Като всеки бизнес обаче и тука има уловка , правят ферми с тия плъхове и ги хранят с кафе съответно им събират лайното в контролирана среда и добива е по-голям респективно цената пада ...:mhihi:

Вероятно на едните ще има етикет БИО и ще е х4 цената..стига глупости моля ти се, събирали в гората лайната на животното, с какво ги търсят тези лайна?? :help:
Всичкото кафе идва от ферми от Индонезия, няма вариант да ходиш в джунглата и да търсиш зърната в лайната. Кафето също не вирее в джунглата и не ходят там да берат, отглежда се от хора пак.
Има разлика между отделните ферми, както е с кокошките у нас, има затворени в клетки и уж диви, но не ги преследват джунглата.
Ето даже за 300евро килопграма има и то от дивите! Къде са 1500, знам, че е трудно да се каже, че не си знаел колко струва, но все пак.
https://www.amazon.co.uk/Exclusive-Sust ... 315023e5e8

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Leon » 14 Юли 2018, 11:01

Не бяха ли прилепи дето акат кафето, бре?
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Don_Diego » 14 Юли 2018, 11:02

Аз съм пил...не мойта игра, много ми е кисело :dunno: Ама ще се прежаля да го пия пак, че в офиса шефа само такова пие :mhihi:
Има къде-къде по-добри кафета за тия космически суми

ПП: Цибетка е животното, май е от рода на котките
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Leon » 14 Юли 2018, 11:05

Ясно, явно има и друго кафе, което се събира след преработка от животно.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Юли 2018, 11:09

Leon написа:Не бяха ли прилепи дето акат кафето, бре?

Гризач е.
https://en.wikipedia.org/wiki/Asian_palm_civet
Имало и на български, бозайник го броят.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Азиатска_палмова_цивета

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 14 Юли 2018, 12:00

Добре де , явно е паднала цената . А как се разбира че е истинско срано от паткан а не някакво менте просто арабика с малко овкусители ? Аз не съм пил такова Kopi Luwak , и кафе от кал между пръстите на краката да ми сипят ще си мисля че е аки от паткан ...как може да провери човек автентичен ли е продукта ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от b2 » 14 Юли 2018, 12:27

Jordana написа:.. Отделно че не се налага да ставам бариста и да свещенодействам на всяко кафе в очакване дали ще стане или няма да стане както трябва . Автомата си го прави напълно едно и също всеки път .


Това е ключово. Явно аз си търся ново хоби :-) И ми е мерак, за момента не ми пречи разправията - даже напротив.

А по темата за Силвията кво има в нея за толкова пари и че е грозна и има по-хубави..
Аз съм нов в това тъкмо си я поръчах даже още не е дошла :) но по-скоро разглеждам Силвията като най-евтиното дето върши работа, а не най-хубавото :)
Като във всяко нещо има и по-хубаво и по-скъпо за всеки вкус и възможности :-)

Автоматите не ме кефят. Някак си на принтери ми приличат всичките :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Юли 2018, 12:28

Jordana написа:Добре де , явно е паднала цената . А как се разбира че е истинско срано от паткан а не някакво менте просто арабика с малко овкусители ? Аз не съм пил такова Kopi Luwak , и кафе от кал между пръстите на краката да ми сипят ще си мисля че е аки от паткан ...как може да провери човек автентичен ли е продукта ? :mhihi:

Това се отнася за всичко, как може да знаеш, че е истинско някое уиски от 1000+лв?
Залага се на надеждни продавачи най-общо казано.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Exclusive89 » 14 Юли 2018, 12:30

@alekangg благодаря :yes:
П.П. тук гледам, че предлагат на същата цена, а може и там да си бил
https://en.yelp.be/biz_photos/corica-br ... 2?start=30 :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 14 Юли 2018, 12:54

Май е това!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook