Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от bum_bum » 21 Яну 2019, 19:17

Този на Орион не е от въпросните, което не означава на всяка цена, че не е читав. Както казах не им схванах системата на дистрибуция, не че съм го и мислил, но тези, които споменавам се одитират от централата във връзка с наличностите на предлаганите в магазина стоки.

Т.е. индиректно предполагам, че и контролът върху горивата е аналогичен.

Ще видя дали пазя списъка още.

ЕКО-то до Икея беше това, на което заредих преди 2-3 години 100 октана авио на скутера и щеше да му стопи буталцето.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от Ganchev__ » 21 Яну 2019, 21:56

Последния месец пътувам доста и ми прави впечатление, че Лукойл са уеднаквили цените на обектите си.На магистралата, в София и в малките градчета цените са еднакви. :shock: Досега винаги цените на магистралата са били много по-високи в сравнение с останалите обекти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от madafaka_donkele » 22 Яну 2019, 8:55

Гъзпром май са развалили А95-цата си. Сипах, като за последно, че нали им свършиха прИмоциите и с бензина, с който минавах 300км. всеки момент ще светне резервата, а съм на има няма 200км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от madafaka_donkele » 08 Фев 2019, 9:54

В Бенита и Дизелор някой сипвАл ли е бенДзин, става ли?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от c04 » 08 Фев 2019, 12:12

madafaka_donkele написа:В Бенита и Дизелор някой сипвАл ли е бенДзин, става ли?

Бенита сипвам, ама у Варна... добре са :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от TheDriver » 10 Фев 2019, 10:40

Колеги внимавайте с настоящата ”промоция” на Шел със събирането на стикери.

Не всички обекти участват и ако не влезеш да четеш правилата на сайта от брошурите няма как да разбереш.

Според мен списъка с участваши обекти на сайта е добра отправна точка за това кой обект как е контролиран.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от alekangg » 10 Фев 2019, 22:12

TheDriver написа:Колеги внимавайте с настоящата ”промоция” на Шел със събирането на стикери.

Не всички обекти участват и ако не влезеш да четеш правилата на сайта от брошурите няма как да разбереш.

Според мен списъка с участваши обекти на сайта е добра отправна точка за това кой обект как е контролиран.


Преди години имах случай с техен стикер, който в последствие се оказа, че не можел да се използва навсякъде.
Имаше само три реда на него,
Влез в коя да е бензиностанция на Шел,
Зареди гориво
Вземи Х% намаление.

Никъде не ставаше дума, че е само за някои Шелове
В последствие на един Шел не ми го признаха, аз пък се заядох и стигнах до КЗП.
Резултата беше, че за 3лв, които не ми ги признаха ми дадоха 50л гориво по мой избор. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от TheDriver » 11 Фев 2019, 10:30

До утре мисля да съм готов с жалбата до КЗП :yes:

Никъде в брошурата не пише, че важи само на определени обекти. Никъде на страницата на промоцията не го пише. Единствено ако си свалиш пълния текст на правилата(или другия pdf с обектите) и ги прочетеш ще го разбереш.

Покъпката която направих в неделя до голяма степен беше повлияна от промоцията и въпросната реклама. А в крайна сметка не получих нищо.

Според мен си е подвеждаща реклама.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от alekangg » 11 Фев 2019, 11:15

Действай смело, снимка на талона, касовия бон и жалба

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от Kurtov » 08 Апр 2019, 14:11

Здравейте колеги.
Преди около седмица заредих дизел в Пловдив на Лайт до бензиностанцията на Марешки на рогошко шосе.
BMW e46 330xd m57 184 коня е мотора. Ламапта светеше, така че не е имало много гориво в колата.
Заредих 80 лева, което беше, около 39-40 литра.
Два-три дена по-късно(карам по около 20 км градско), сутринта колата запали малко по-трудно от обичайното, но си помислих, че е от акумулатора, понеже не съм го сменял от както съм купил колата.
Днес, след като 2 дена не беше карана, запалих и двигателя се разтресе доста сериозно първите секунди.
Главен заподозрян за поведението на колата е дизела от Лайт, не съм на 100% сигурен, но днес ще сложа двутактово масло и ще видя как ще е другите дни.
Имайте едно на ум.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от 520i » 08 Апр 2019, 21:06

alekangg написа:Никъде не ставаше дума, че е само за някои Шелове
В последствие на един Шел не ми го признаха, аз пък се заядох и стигнах до КЗП.
Резултата беше, че за 3лв, които не ми ги признаха ми дадоха 50л гориво по мой избор. :mhihi:


И на мен днес ми дадоха 50л V-Power Racing. Първоначално мислих да се пазаря за 100л, ама се отказах.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от 520i » 08 Апр 2019, 21:07

alekangg написа:Никъде не ставаше дума, че е само за някои Шелове
В последствие на един Шел не ми го признаха, аз пък се заядох и стигнах до КЗП.
Резултата беше, че за 3лв, които не ми ги признаха ми дадоха 50л гориво по мой избор. :mhihi:


И на мен днес ми дадоха 50л V-Power Racing. Първоначално мислих да се пазаря за 100л, ама се отказах.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от alekangg » 08 Апр 2019, 21:28

520i написа:
alekangg написа:Никъде не ставаше дума, че е само за някои Шелове
В последствие на един Шел не ми го признаха, аз пък се заядох и стигнах до КЗП.
Резултата беше, че за 3лв, които не ми ги признаха ми дадоха 50л гориво по мой избор. :mhihi:


И на мен днес ми дадоха 50л V-Power Racing. Първоначално мислих да се пазаря за 100л, ама се отказах.

Браво! Само така ще се научат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от Пинтев » 09 Апр 2019, 9:35

Тук в Малта през последните две години цените на горивата не се пипат. Дизел 1.23 евро цент и Бензин 1.36. Няма сезон няма извън сезон.Попитах местните,и те ми казаха че правителството е сключило договор или е прокарало закон неразбрах много...но да не се пипат цените на горивата.А при нас..само мрънкат че цената на световния пазар за вдига,че незнам си какво...пълна измама.Ама така е..имаше протести,ония свалха цената и всичко тихо..сега пак си поскъпва горивото до следващият протест...и Така до края на света. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от TheDriver » 19 Апр 2019, 17:01

Аз получих отговор на жалбите си към КЗК и КЗП :mhihi:

В общи линии ми заявяват, че аз съм си виновен, че съм се набутал с Шел. :mhihi:

Моята жалба беше по повод, че в нито един от хартиените рекламни материали или на началната страница на промоцията не фигурира условието, че само определени обекти участват в промоцията( даже и с дребен шрифт). Така както ясно фигурира условието, че количествата са ограничени, например. Т.е. подвеждаща реклама.


Ето цитат от последните изречения, че целият отговор е десетина страници(постарали са се да ми разкажат надълго и на широко за промоцията на Шел :mhihi: )

Уведомяваме, че Законът за защита на потребителите защитава разумния и внимателен, средно информиран потребител, притежаващ критично отношение към информацията, която му се предоставя, проучил е пазара по отношение на качетвото, и условията на предлаганите на стоки и услуги, избрал е видимо надежден търговец, който проявява необходимото внимание и има добри принципи на коректност, и равнопоставеност към клиентите и е упражнил потребителското си право на избор.


:mhihi: :mhihi:

Очевидно не съм поне средно информиран. :mrgreen:

Доколкото ги разбирам, ако си отишъл при некоректен търговец сам си си виновен, комисията ще се намеси, ако си избрал най-читавия търговец и той въпреки безупречнето си реноме вземе че се издъни. :angel:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook