Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от speedhokk » 30 Дек 2018, 17:50

Аз до ден днешен най-голямата греда с бензин съм я удрял на шела до the mall. Едно резервоарче 95 fuel save. Още с качването на цариградско ми призля. От тогава съм сипвал още само веднъж на шел, сложих 95 v power и си беше съвсем нормално положението, но цената не ми се вижда оправдана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от ///M Power » 30 Дек 2018, 20:19

bum_bum написа:С Шел в интерес на истината не съм удрял на камък до сега. Разбира се твърдо вярвам, че в нормална страна качеството на аналогичното гориво ще е още по-добро.


За сметка аз съм удрял на камък и за теб :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от host » 30 Дек 2018, 22:34

Пресни впечатления от Газпром, бул. Пещерско шосе, гр. Пловдив.

М52то взе да тресе при палене все едно детонации прави... Нямам намерение повече там да зареждам, просто нямах време да посетя бензиностанцията на която зареждам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от bum_bum » 30 Дек 2018, 23:04

Don_Diego написа:Разлика във вървеж и разход нямаше никаква.


На инжекцион с детонационни датчици, който е и настроен за 95 заводски няма кой знае какво да усетиш и с 200 октана да караш. Скутера ми беше със сменено гърне и не бяха пипани джетовете на карбуратора та за това си искаше по-високо октанов бензин и скапания се усещаше лесно.

///M Power написа:
bum_bum написа:С Шел в интерес на истината не съм удрял на камък до сега. Разбира се твърдо вярвам, че в нормална страна качеството на аналогичното гориво ще е още по-добро.


За сметка аз съм удрял на камък и за теб :mhihi:


Може :dunno: Аз от 15 години карам в в пауър нафта и в пауър 100 от там и никога не съм имал повод за оплаквания. Може би не съм попадал на кофти бензиностанция за това време.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от datchko » 31 Дек 2018, 11:55

bum_bum написа:
Don_Diego написа:Разлика във вървеж и разход нямаше никаква.


На инжекцион с детонационни датчици, който е и настроен за 95 заводски няма кой знае какво да усетиш и с 200 октана да караш. Скутера ми беше със сменено гърне и не бяха пипани джетовете на карбуратора та за това си искаше по-високо октанов бензин и скапания се усещаше лесно.

///M Power написа:
bum_bum написа:С Шел в интерес на истината не съм удрял на камък до сега. Разбира се твърдо вярвам, че в нормална страна качеството на аналогичното гориво ще е още по-добро.


За сметка аз съм удрял на камък и за теб :mhihi:


Може :dunno: Аз от 15 години карам в в пауър нафта и в пауър 100 от там и никога не съм имал повод за оплаквания. Може би не съм попадал на кофти бензиностанция за това време.


А коя бензиностанция на Шел би препоръчал?
Или по-скоро от коя си по-доволен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от bum_bum » 31 Дек 2018, 12:09

Ами за тия години почти няма такава на която да не съм зареждал сигурно.

Докато работех с тях така и не им схванах системата за франчайз, но 80 или 82 от общо 99-те се контролират директно от Шел. Останалите са на някакъв друг режим. На никоя не съм имал проблем със скъпата нафта и бензин. 95 предполагам е не по-различен от на всяка друга нормална бензиностанция.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Don_Diego » 31 Дек 2018, 12:38

bum_bum написа:
Don_Diego написа:Разлика във вървеж и разход нямаше никаква.


На инжекцион с детонационни датчици, който е и настроен за 95 заводски няма кой знае какво да усетиш и с 200 октана да караш.



На 8цата веднага се хваща разлика между 95 и 100 (може да се кара с 95), а ако уцелиш и кофти партида става страшно :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Е.Димитров » 31 Дек 2018, 14:16

на 30 ти заредих в една бензиностанция (писах им, и ако не се поправят, ще напиша във всеки сайт по света, какви са измамници) газ.
Всеки път зареждам на тази бензиностанция на същата колонка.
Бутилката ми е 50 литра , на мястото на резервната гума и всеки път зареждам на чисто празна бутилка и събира от 41 до 42 литра газ, дори си пазя бележките от стари зареждания.
Всичко по колата ми е изправно и няма никакви проблеми.
На 30 ти заредих 53,45 литра газ!
Обясних и на момчето, което зарежда, че имат проблем с колонката и на служителката на касата (управителя тъкмо си бил тръгнал) и на колите зад мен, които чакаха да заредят.
Само хората с колите зад мен тази информация им се стори интересна и всички в купом решиха да теглят по една на бензиностанцията и да заредят другаде.
На служителите им беше през оная работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от dr.peshev » 31 Дек 2018, 15:05

Е.Димитров написа:на 30 ти заредих в една бензиностанция (писах им, и ако не се поправят, ще напиша във всеки сайт по света, какви са измамници) газ.

И аз на "мойта" писах и в сайтове писах и във Фейса писах и все тая!Най-странното е , че на никой не му пука.В BG се приема за редно от време на време да ни лъжат в количество и качество.Единствено се интересуват коя е бензиностанцията, за да не зареждат от нея! :dunno:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от zAcK » 01 Яну 2019, 11:03

smamf написа:
zAcK написа:Някой има ли скорошни впечатления от Лукойл в София до Бизнес парка. Заредих един резервоар дизел
и 535-цата взе да трака и да върви доста по-малко :banghead: Изгорих голяма част на дълго и сега с друг дизел няма драма :?:
Отвратително качество е дизела там. Преди 2 години сипахме пълен резервоар на безпроблемно е91 320d (беше на резерва) от скъпия им дизел, и тръгнахме по Тракия. Не можахме да стигнем до Ихтиман даже. Карали сме спокойно 120-130. Колата изгасна в движение и не пожела да запали повече. Върнахме я в София на платформа. Дюзите и още една камара неща бяха заминали. За няма и 30 километра. От горивото. Явно 2 години по-късно нещата са същите.


Ама и аз къде заредих там :banghead: Един приятел ми вика, на Лукойл са им много добри горивата,
а аз на Лукойл не бях зареждал години. И бързах и хОй.... :banghead: Добре, че сложих доволно Bardahl.
Толкова зле не е звучала колата никога. Сега се нормализира, дано само карантията й да е ОК :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Сондьора » 01 Яну 2019, 16:37

Ина мен това ми казаха, само че тряяло да си е на Лукойл, а не франчайз...ся коя е истинска, коя не ходи разбери.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Яну 2019, 18:18

Да очакваме ли нещо от това:
https://fakti.bg/world/352672-moskva-na ... =firstpage
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от host » 02 Яну 2019, 9:01

Вдигане на цената :mhihi: ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от BaDxBoY » 02 Яну 2019, 16:47

Говорихме за Кристала в Обеля с някой тук.

Вчера сипах 50лв дизел на 1.89лв. Учудващо колата върви добре, до сега над 6 месеца карам само с Shell V power за над 2.60л, честно казано не можах за 100км да хвана никаква разлика в колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от cod-cdbp » 03 Яну 2019, 18:00

BaDxBoY написа:Говорихме за Кристала в Обеля с някой тук.

Вчера сипах 50лв дизел на 1.89лв. Учудващо колата върви добре, до сега над 6 месеца карам само с Shell V power за над 2.60л, честно казано не можах за 100км да хвана никаква разлика в колата.



Забелязъл съм, че понякога им доставят кофти гориво. Нищо повече не мога да кажа. Май е на късмет, според времето.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook