Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 10:23

Колеги, сънувах невероятен сън - 100 октана на Екото го направили 1.83. Толкова хубав сън, чак не смея да мина край него да не си го разваля. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от seimo » 05 Яну 2019, 10:56

Top Gun Maverick написа:Колеги, сънувах невероятен сън - 100 октана на Екото го направили 1.83. Толкова хубав сън, чак не смея да мина край него да не си го разваля. :mhihi:


100цата незнам, но обикновения бензин за нищо не става. Последно сипвах на мотора на разклона за Шипка при Дунавци. По смотано 95 не съм сипвал от години.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от TNT » 05 Яну 2019, 11:57

host написа:Пресни впечатления от Газпром, бул. Пещерско шосе, гр. Пловдив.

М52то взе да тресе при палене все едно детонации прави... Нямам намерение повече там да зареждам, просто нямах време да посетя бензиностанцията на която зареждам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Редовно си сипвам от там, не съм имал проблеми. Макар и последните няколко резервоара да не са от там. Реално на Газпром в цялата страна като съм сипвал, само на този в Пловдив до денталния не беше ок. Добре вървеше, ама мотора започна да ръмжи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 12:24

seimo написа:
Top Gun Maverick написа:Колеги, сънувах невероятен сън - 100 октана на Екото го направили 1.83. Толкова хубав сън, чак не смея да мина край него да не си го разваля. :mhihi:


100цата незнам, но обикновения бензин за нищо не става. Последно сипвах на мотора на разклона за Шипка при Дунавци. По смотано 95 не съм сипвал от години.

И Екото се прецакаха на места защото пуснаха франчайзи, аз не сипвам от тая никога, тя и другата в града са на един фес, като им знам начина трупане на пари(дърва крадат от горите, на ДПС аргатите са тия)не се учудвам. Освен Шел и Лукойл, другаде супер рядко спирам. Последните са монополисти, но толкова години никъде проблем с нищо не съм имал. А едното Еко ми е на 100 метра от нас и всеки ден минавам покрай него, сигурно затова го сънувах. :mhihi:
Из страната не знам къде са им фрайчайзите. 100-така обаче уж трябва да е еднакъв навсякъде както при Шел - внос от Гърция. Но последния винаги е по-скъп понякога с 10 стотинки от всички други 100 на другите вериги, от ОМВ с доста повече дори.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от zAcK » 05 Яну 2019, 15:49

zAcK написа:
smamf написа:
zAcK написа:Някой има ли скорошни впечатления от Лукойл в София до Бизнес парка. Заредих един резервоар дизел
и 535-цата взе да трака и да върви доста по-малко :banghead: Изгорих голяма част на дълго и сега с друг дизел няма драма :?:
Отвратително качество е дизела там. Преди 2 години сипахме пълен резервоар на безпроблемно е91 320d (беше на резерва) от скъпия им дизел, и тръгнахме по Тракия. Не можахме да стигнем до Ихтиман даже. Карали сме спокойно 120-130. Колата изгасна в движение и не пожела да запали повече. Върнахме я в София на платформа. Дюзите и още една камара неща бяха заминали. За няма и 30 километра. От горивото. Явно 2 години по-късно нещата са същите.


Ама и аз къде заредих там :banghead: Един приятел ми вика, на Лукойл са им много добри горивата,
а аз на Лукойл не бях зареждал години. И бързах и хОй.... :banghead: Добре, че сложих доволно Bardahl.
Толкова зле не е звучала колата никога. Сега се нормализира, дано само карантията й да е ОК :banghead:



Попаднах на това... Явно тия от Лукойл са си ..... майката... :banghead:

https://www.facebook.com/plamen.hristov.1238/posts/10217821276394469
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Kurtov » 05 Яну 2019, 17:23

Какъв му е проблема на портокаловия сок ?
Какъв трябва да бъде цвета на дизела ?
И цвета не се ли променя с промяна на температурата ?
Питам, защото не знам, не се правя на интересен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от steeN » 05 Яну 2019, 18:45

Май бензина пак ще ходи нагоре, освен ако долара не вземе да се гътне, което е доста възможно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от host » 06 Яну 2019, 16:28

Значи прегледах си касовите от зарежданията.

Объркал съм се, Жоре прав си. Бензина от Газпром е ок.

А защо ги прегледах... Защото тази сутрин колата пак тресе 5-8сек и държи 1200 оборота... А заредих вчера на уж проверения обект Еко "Пещерско шосе", гр. Пловдив.

Поведението е 1:1 като предния път когато се случи, а зареждането от Газпром е било между тия две от Еко и колата си беше, ок.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от zAcK » 21 Яну 2019, 10:14

bum_bum написа:Докато работех с тях така и не им схванах системата за франчайз, но 80 или 82 от общо 99-те се контролират директно от Шел.


Може ли инфо, дали тази на България е от директно контролираните от Shell? Или тази на околовръстното под Драгалевци? :bchug:

Май ще се окаже, че скъпият им дизел е най-добър и се чудя коя от тия двете да си избера :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от bum_bum » 21 Яну 2019, 10:22

Да. И двете са. Също и другите 3 на Околовръстното.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от zAcK » 21 Яну 2019, 10:50

bum_bum написа:Да. И двете са. Също и другите 3 на Околовръстното.


Мерси много! :bchug: Не очаквах да има такава разлика, но сравнено с дизела от Лукойл, сега колата е съвсем друга :shock:
Последните пъти зареждах на тоя Shell на България, че ми е най-близо, но и тия на околомръсното стават :mhihi:
С тоя дизел от Лукойл звукът на колата беше отвратителен, сега вече си е приличен за дизел :mhihi: И работи много по-мазно, а не като ЮМЗ :mhihi:

Дей.а и шибания Лукойл........ :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от TheDriver » 21 Яну 2019, 12:02

zAcK написа:
bum_bum написа:Да. И двете са. Също и другите 3 на Околовръстното.


Мерси много! :bchug: Не очаквах да има такава разлика, но сравнено с дизела от Лукойл, сега колата е съвсем друга :shock:
Последните пъти зареждах на тоя Shell на България, че ми е най-близо, но и тия на околомръсното стават :mhihi:
С тоя дизел от Лукойл звукът на колата беше отвратителен, сега вече си е приличен за дизел :mhihi: И работи много по-мазно, а не като ЮМЗ :mhihi:

Дей.а и шибания Лукойл........ :banghead:



Основно зареждам дизел точно на тоя Шел при кръговото на Драгалевци и до сега не съм имал проблеми :yes:
За другия които е в обратната посока при детелината на България нищо не мога да кажа.
Този на България ми е в квартала и се случва и там да зареждам, но относително рядко. Все пак без проблеми - като изключим това че в 11:45 затварят и ги чакам до 12:15 да си приключат касата за деня. :mhihi:

Драгичево също сипвам често и по много :mhihi: също не е имало проблеми.


С бензина и особено V-Power racing обаче далеч не е така. Примерно на тоя Шел в Младост 1 на Цариградско съм имал проблем и с 95 и с V-Power racing. Съответно там вече нищо не зареждам. Общо взето на този при Драгалевци до сега не е имало дерт и при бензин и при дизел.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от ka4i » 21 Яну 2019, 13:06

Как може да се разбере кой Шел от кого се контролира. Дали от Шел или франчайз. Че аз сипвам В пауър дизел на Владимир Вазов и Резбарска и ми стана интересно?!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от madafaka_donkele » 21 Яну 2019, 13:24

ka4i написа:Как може да се разбере кой Шел от кого се контролира. Дали от Шел или франчайз. Че аз сипвам В пауър дизел на Владимир Вазов и Резбарска и ми стана интересно?!


Като сте тръгналЕ да кажете поне и шела на младост дали е от контролираните...изобщо ако някой има списък с контролираните да го постне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Цените на горивата 2019г.

Мнение от k.milanov » 21 Яну 2019, 18:38

Аз съм доволен от нафтата на ЕКО на бул. Царица Йоана, но не съм доволен от тази на бул. Черни връх и Околовръстното до Икеа. Най-вече вторите определено ме врътнаха в количеството.
OMW на тунела на Люлин го пробвах и ми се стори, че колата работеше по-шумно :dunno:

Идея дали шела, който е преди Орион, е от читавите? Последно съм сипвал там газ на 36тицата и бях много доволен.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheDriver

Последни теми
Facebook