Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от randity » 03 Авг 2018, 10:38

alekangg написа:
randity написа:В момента съм на почивка в Испания. Днес ми се наложи да сипя нафта. 1.24€ за литър. Като не ги обръщам в левове, както цените за всичко, така и заплатите.

И какво от това?
Ами обръщай ги, там много неща в магазина са по-евтини от тук, без да бройм заплатите.

Обърнах ги. Оказва се, че нафтата идва на 2.40лв, а заплатата ми да гледам старци в някакъв дом за възрастни от 7 до 14:30 е 2 400лв (това е действителен случай).
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от c04 » 03 Авг 2018, 11:05

Don_Diego написа:
c04 написа:
Don_Diego написа:Ако е 760 пак няма да излизат сметките :mhihi: Личния ми рекорд с нея е 45+/100 градско, държах го 2 седмици и ми направиха забележка заради него :mhihi:

Това г30-ска М760 ли? Аз Е65 760и съм карал, ама над 30 не го качих :mhihi:


G12 :twisted: , ама то щото не му бяха настроили жигльорите на карбуратора и на празен ход много гориво мяташе та тресеше и бумтеше после в ауспусите :mhihi:
Странно е чувството да напълниш догоре и колата да сметне, че има гориво за 250км :shock: :mhihi:

Да де, г12...по това време щом пак не съм написал Е или ф добре е :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от NGneer4eto » 05 Авг 2018, 9:59

host написа:
alekangg написа:
Don_Diego написа:
c04 написа:
Don_Diego написа:Ако е 760 пак няма да излизат сметките :mhihi: Личния ми рекорд с нея е 45+/100 градско, държах го 2 седмици и ми направиха забележка заради него :mhihi:

Това г30-ска М760 ли? Аз Е65 760и съм карал, ама над 30 не го качих :mhihi:


G12 :twisted: , ама то щото не му бяха настроили жигльорите на карбуратора и на празен ход много гориво мяташе та тресеше и бумтеше после в ауспусите :mhihi:
Странно е чувството да напълниш догоре и колата да сметне, че има гориво за 250км :shock: :mhihi:

Дъртите Зилове горяха толкова, което е руско ДВГ с технология от 70-те години


6.6 l twin-turbo V12, 602 hp, 800 N⋅m
1,795–2,255 kg

магистрална ракетка с 4 врати и багажник :D
https://www.youtube.com/watch?v=qgRBmDN1BL8


:lol: Кефи ме как стрелката на горивото видимо пропадна 1-2мм за 40 сек. :mhihi:

randity написа:
alekangg написа:
randity написа:В момента съм на почивка в Испания. Днес ми се наложи да сипя нафта. 1.24€ за литър. Като не ги обръщам в левове, както цените за всичко, така и заплатите.

И какво от това?
Ами обръщай ги, там много неща в магазина са по-евтини от тук, без да бройм заплатите.

Обърнах ги. Оказва се, че нафтата идва на 2.40лв, а заплатата ми да гледам старци в някакъв дом за възрастни от 7 до 14:30 е 2 400лв (това е действителен случай).


А колко ти излиза месечно квартирата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Цените на горивата 2018

Мнение от alekangg » 05 Авг 2018, 10:09

Е това са подробности сега, както и цените на ток, нет и др.
Има по-евтини неща, но има има и по-скъпи. Не всичко е мед и рози.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от randity » 06 Авг 2018, 17:00

На гости съм при приятели. 4 стаен апартамент на 2 километра от морето им струва 300€ месечно. Грубо 500€ им излиза месечно апартамента с всички сметки, като е тях собствен, не под наем.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Mollov » 06 Авг 2018, 18:46

Темата е за горивата :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Leon » 13 Сеп 2018, 14:48

Leon написа:
TNT написа:Аз един път сипах 99+. При положение, че резервоара беше наполовина пълен... все едно някой ми дръпна ръчната. Може и да съм смерил кофти партида, защото познавам и доволни от там. От този до затвора сипах.

Не си. Повече от година зареждах до горе само при тях 95 и 99. С втория колата върви ОК, но с 95 верно е на ръчна. Покрай куфарите започнах на кварталното ОМВ, което преди критикувах, сега направо лети колата, а подозирам, че съм за смяна на ламбди. С дизела е подобно положението. Уж са голям търговец на едро, но има някаква шмекерия в горивата им - вероятно 99 е неразреден 95, а 95... не знам какво е. Тая схема я правеха на доста места. Газпром е другата верига, от която винаги има осезаема положителна разлика, където и да заредя из страната.

Прави ми впечатление обаче, че след раздвижването на цените нагоре, се появиха невиждани досега разлики в цените на отделните бензиностанции от порядъка на 6-8ст.

Такаа, прясна информация - след като се насочих към проблем с дюзите за завишения разход и кофти вървеж, те бяха демонтирани и изпратени за преглед в специализиран сервиз. Според тях са имали типичните проблеми, причинени от лошо гориво - отлагания, някакъв специфичен филм по филтърчетата, не съм запознат в детайли с устройството. Както подозирах, вече доказано, 95 бензина на Круиз е пълен боклук, а спестените с картата пари сега ще ги дам за ремонта на инжекторите с лихва. Няма да спамя повече темата, подробности ще пиша в другата за качеството на горивата, но понеже тук стана дума, не се лъжете по ниските им цени и отстъпки.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2018, 14:58

На газпром зареждам рядко , просто нямам удобна бензиностанция наблизо но винаги газта им е била добре и дава нисък разход . И бензин съм зареждал но не съм следил за някакви проблеми с вървежа . На ОМВ шел газта също е добра и блу форса на петрол става , не съм имал никакви проблеми с вървежа от тия или да ми гори 30 на 100 :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Фидел Кастро » 14 Сеп 2018, 20:58

Прословутата "евтина" бензиностанция, до бившия АРЗ "Люлин".

https://bg.fuelo.net/gasstation/id/2085?lang=bg

Пичове, вчера заредих за последно при тях!
ЛЪЖАТ ЖЕСТОКО В КОЛИЧЕСТВОТО!!!! МИНИМУМ 5 ЛИТРА НА 70 ЛИТРА!!!
Верно казва англичаните, че евтиното излиза скъпо!
Бензинът е добър, но те лъжат нагло. Още предния път го усетих, но вчера с почти сух резервоар се убедих напълно.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Don_Diego » 30 Сеп 2018, 14:08

Брат ми също имаше подобни съмнения за бензина там, но така и се хвана да провери със сигурност (рядко пълнеше догоре за да засече точен разход). Днес пълних с дизел 39ката там, отидох с напълно празен резервоар (20км оставащи по борд), заредих 68л. Отклонението според скритото меню беше около литър. Вече имат и "премиум" дизел там с мостри на самия дизел за да се направи разлика с обикновения им. Разликата в цената е минимална 2.16 срещу 2.09
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Фидел Кастро » 01 Окт 2018, 0:03

Диего, за качеството подчертах, че е много добро. Вероятно с дизела не удрят така яко. Там се връткат много големи количества и явно далаверата е по-различна.
Пак подчертавам, че повече няма да стъпя там.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от ildivvy » 01 Окт 2018, 13:15

Марешки в Пловдив продава А95 на 2,09лв.Лукойл-а след асеновградския надлез,преди околовръстното, го продава на 2,16лв.С карта за отстъпка от 5ст през седмицата и 7ст през почивни и празнични дни се обезсмисля дори ходенето до Марешки,за тези,които го правят! Май трябва да си преразгледа ценовата политика или пък се е понаял :dunno: ? Обикновено е с около 20-25ст разлика...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от TNT » 01 Окт 2018, 13:46

Както се обсъди и по-назад в темата, в момента най-оферта е на Газпром. Вчера за g-drive 100 се вързаха 20 стотинки отстъпка :wave:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Don_Diego » 01 Окт 2018, 16:35

Отделно и редовната цена на G-Drive горивата е с 15-20ст под останалите "премиум" горива :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от TNT » 01 Окт 2018, 17:02

И за "НЕпремиум" горивата, с отстъпката пак изпреварва всички...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook