Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от PolandBall » 14 Май 2018, 1:23

Gpenev написа:
ildivvy написа:Другия колега пише,че е супер доволен от "Лайт"...Къде е истината :dunno: ?



Като качество може да е ок, аз не съм зареждал от там, но няколко човека вече се оплакват, че лъжат с количеството.


По тоя повод миналата седмица, един колега рева по разни групи в интернет, че го били нацакали с 15 литра отгоре. Обаче се оказа, че колата му е купувана с по голям резервоар и реално всичко било ОК. Аз също зареждам от там от около година и не съм усетил да ме нареждат с количеството. А може и аз да не съм разбрал... :paranoid: Визирам обекта им в Пловдив срещу този на Марешки.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Rainbow » 14 Май 2018, 9:42

Шела и те ме изненадаха с цени - 2.24 за 95 и 2.67 за 100 (София). Марешки в Габрово чух от познати е на 1.99 за 95.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Комбина » 14 Май 2018, 11:39

В Петък вечерта заредих А95 на Шел Люлин с/у Билла на 2.11лв без отстъпката.

Вчера вечерта заредих А95 на Шел Драгичево за 2.10лв без отстъпката. Дизела там беше 2.15

Същите бяха цените и на Петрол Драгичево, Лукойл към Владая + Еко Княжево и Газпром Черния Кос.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от TheDriver » 14 Май 2018, 12:16

Шел Драгичево от доста време държат по-ниски цени от тези в София. Но там не е опция да зареждаш ако нямаш път.

Аз си го обяснявам с наличието на конкурент в близост(веднага след кръстовището) който държи много ниски цени.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Комбина » 14 Май 2018, 12:53

Често минавам от там и съм зареждал поне 100 пъти дизел и бензин все пълен резервоар, оплаквания никакви.

Защо според теб по цялото трасе Княжево - Перник всички бензионстанции държат еднакви цени? От Еко Княжево, през Лукойл, Газпром до Петрол след кръговото посока Перник всичките са с поне 10ст/л винаги надолу от всички други. В момента дори разликата е 15ст/л което е доста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 14:12

То цените са ясни. Цакат ни брутално. Някой като се появи с нормални надценки и "тоя работи на загуба". Мен повече качеството ме притеснява. В Пловдив аз ли ги смервам все най-кривите, ама масово е зле горивото. Често пътувам Пловдив-София-Петрич и по участъка София-Петрич един път не съм заредил смотано. На Шел, Газпром, Еко. Колата винаги върви добре и добре харчи. В Пловдив няколко пъти нацелих гориво, с което или ръмжи мотора, или "някой ми дърпа ръчната". От Круиз в кичука с 99+ ли е, кво там се водеше, направо все едно съм забравил ръчната. Като се смеси 50/50 гориво, представям си, ако бях на лампа и бях сипал до горе. Еко и Газпром до денталния също са много зле. После що ми издумка бензиновата помпа без никакви признаци. Ей така от ряз ме остави на пътя с пълен резервоар. Приятел работи преди години в Газпром. На 2 тона гориво, добавката била 1,5 литра :mhihi: От 98 като минаваха на G 100 ли, кво там си бяха кръстили скъпия бензин.... само бяха сменили табелките и цената на плюс. Реално нова цистерна не е идвала. На мен ми е интересно... хубаво държавата не ги контролира, правят си квото искат. Но самите франчайзи нямат ли някакъв вътрешен контрол ? Щото примерно, като сипя на 3-4 различни ОМВ-та и най-нормалното е да спра да зареждам на ОМВ изобщо. И от това губи цялата верига.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от host » 14 Май 2018, 15:45

Не е по темата но ... ако имаш съмнения за много кофти (реално работещ едва мотор) гориво ... си купуваш фунийка за гориво ... +1л ATF масло (синтетично ако ти се търси) и 1л син спирт за горене (има във всяка железария) , сипваш 20-30-50гр от ATF-а, и целия спирт (спирта след маслото естествено хем да ти почисти фунийката). Тва за двигатели тип m52 (т.е. дърти коли) бензинови.

Моята помпа още е оригиналната, многократно и аз съм попадал на такива изроди които наливат всякакви неща, но не и бензин от колонката. Само тва ми е помагало.

Не твърдя , че е единсвения начин, нито най-добрия, нито че е правилно. Аз това правя, защото работи като ме преебат с горивото.

В последно време, често ми се случва да зареждам на Лайт Газ , но не в Кючук париж в Пловдив, а в другия им обект в града, този >>>
https://www.google.bg/maps/place/%D0%9B ... 9303?hl=bg

издънки до сега е нямало

друга бензиностанция от която често зареждам в ЖК "Христо Смирненски" (тая на тебе Жоре ще ти е удобна)
https://www.google.bg/maps/place/Light+ ... 9586?hl=bg
просто ми е срещу офиса и често също зареждам , няма драми

драми съм имал с обекти на :
OMV бул. Дунав (до кръстовището с Васил Априлов) - почти ми гаснеше колата
Petrol бул. Васил Априлов (до 2ро районно, срещу бул. Свобода) - тресе, едвам пали, двоен разход ... поне от 2ма души знам, че и те така са пострадали и то в различни периоди от време
VM Petrolium (Рогошко шосе) - висок разход, колата мудно ускорява, неспокоен празен ход ... и от други хора знам, че има такива случаи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 18:00

host написа:Petrol бул. Васил Априлов (до 2ро районно, срещу бул. Свобода) - тресе, едвам пали, двоен разход ... поне от 2ма души знам, че и те така са пострадали и то в различни периоди от време

А ся де... приятели на газ пък само там зареждаха, преди да затворят булеварда :dunno: Такива с дизели също.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от host » 14 Май 2018, 19:22

аз само за бензин пиша, забравил съм да го отбележа, другите горива нямам никаква представа

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от ildivvy » 18 Май 2018, 4:33

Снощи сипах от "Лайт"-а за проба! Не намирам някаква разлика! Сега ще видя и колко ще измина и дали количеството им е точно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от toncho83 » 18 Май 2018, 7:37

Над 15 000 км съм минал с гориво ( нафта) зареждано от "Лайта".Нямам драми за сега

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от ka4i » 19 Май 2018, 11:21

Да питам нещо не за цените, а за качеството, макар, че и цените са близки на дизела в Гърция. Споделих на колега, че като имам път в Гърция, дали по работа, дали с детето лятно време си сипвам дизел там, защото съм чувал, че е по хубав, а както казах и на цена се доближават. Та пича ми каза, че това не е така и че негови приятели дето живеят там и не са много навътре от границата, идвали в България да си сипват, защото нашият бил по хубав!!!. И също така от много хора чух, че нафтата на Марешки НЕ струвала. Вече се чудя къде да сипвам. Има една "скрита" бензиностанция на Цариградско след светофара на Горубляне, преди представителството на Инфинити навътре в двора - (Преди беше в самото Горубляне в едно хале). Последно нафтата беше 1.94 и съм чувал, че е румънска без акциз. Там сипвам често, засега нямам драми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Gpenev » 19 Май 2018, 12:31

1 месец сипвах на Газпром. По гадна нафта не съм сипвал, колата не върви и гори литър отгоре. Сега си зареждам пак на Еко+БДЦ и нямам проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Don_Diego » 19 Май 2018, 20:38

Аз бях много доволен от G-drive дизела на Газпром! На кола, която по принцип харчеше малко имах понижение на извънградския разход между 0.2-0.5 (според карането) спрямо екто дизела на Лукойл. Сега съм с бензинова служебна и наливам 100 пак от Газпром и нямам забележки, w-то също предимно с техния 100 октанов се кара
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Цените на горивата 2018

Мнение от Kroki » 02 Юни 2018, 18:55

Кефи ме, как:
- Shell - Джъмбо газта е 0,94 ст.
- OMV - Ломско - 0,94 ст.
- Петрол - Обеля - 0,94 ст.

И

- Shell - Околовръстно(драгалевци) - 1,13 ст
- OMV - Бояна - 1,14 ст
- Петрол - Симеоновско - 1,12 ст.

Явно за по-бедната част на София, горивата са с по-ниска цена. Все едно съм в Miami. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook