а

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.02.2018
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: на детето БМВ-то :)

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от ElSi » 28 Мар 2018, 10:04

frizzante написа:
ElSi написа:Аз си реших проблема, като си купих направо нова пералня. Старата бе на 10 години близо, ми какво ли не слагах за премахване на миризмата и дрехите миришеха на :ranting:
Сега всичко пера на 60 градуса, с препарати на Сано - течни и да чука на дърво след година дрехите миришат на теменужки :mhihi:
Това е най-лесната работа, но пералнята е на няма и 3 г. и беше +1000 лв и не искам така лесно да я отписвам.



При това положение си прав, но само заради препаратите които са ползвани да миришат така дрехите :banghead: На високи градуси пробвал ли си да переш?
На мен ми прави впечатление, че ако пусна на някаква бърза програма която макс градусите са 40, пак не ми миришат на препарата, а все едно са киснати във водата само и миризмата е :banghead:
I don't know where the Limit is But I know where is Not!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от FaceOff » 28 Мар 2018, 12:45

Абсурдно е да се пере само на 30 градуса. Пералнята ми е на 4 години, Хотпойнт-аристон, пере се само с течни препарати и капсули, винаги и омекотител, и помен от неприятна миризма няма, където и да пипам по вътрешността няма плесен. Вярно, че почти постоянно седи отворена, но и не ползвам Ариел и подобни, това не изпира нищо. А има хора дето и маратонките си перят в пералнята... бърррррр

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от frizzante » 28 Мар 2018, 23:15

Изобщо съм далеч от мисълта, че в пералнята ми има плесен. Такива чак миризми или черно по прането никога. Определено отчитам като грешка прането на 30 гр. ама тя пущината сама си го избираше това. Струваха ми се малко ама казах си кой съм аз да им давам акъл на семнайсе там проекранта и тн. Мери си кг, задаваш и какво има вътре като материя и тръгва. Сега пак си го прави ама ръчно ще ги вдигам градусите и така. Ще сменя и препаратите и ще видя занапред резултата. За топлото съм сигурен, защото като извадих чекмеджето за препаратите да го измия добре, ми направи впечатление, че там където се сипва омекотителя най-вече е едно мазно и лепкаво и колкото и да го поливаш си стои там. В момента в който просто го полях с топла вода изчезна без търкане. Та да, сега минимум на 40 гр. и така.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от Cyberloner » 31 Мар 2018, 13:06

FaceOff написа:А има хора дето и маратонките си перят в пералнята... бърррррр

Аз съм от тях в последните 15-ина години и никакъв проблем с пералнята(старата е някакъв Siltal от 1998-ма, който още си работи при майка ми). Само преди да метна маратонките в пералнята им измивам хубаво подметките. После излизат като нови.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от FaceOff » 31 Мар 2018, 14:44

Cyberloner написа:
FaceOff написа:А има хора дето и маратонките си перят в пералнята... бърррррр

Аз съм от тях в последните 15-ина години и никакъв проблем с пералнята(старата е някакъв Siltal от 1998-ма, който още си работи при майка ми). Само преди да метна маратонките в пералнята им измивам хубаво подметките. После излизат като нови.


Абе то 'секви хора има, даже некои си еб@т жените :kuku: аз съм от тях :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от memorex » 31 Мар 2018, 17:16

Цялата работа идва от икономия на ток,пари за препарати и качество вода.Аз по принцип не пускам перални ама да се запиша. :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от b00st » 31 Мар 2018, 18:08

С течния препарат за пране няма никакъв проблем, просто се слага в барабана в една чашка директно и никога течен и омекотител в отделението горе!
Пералнята ми е на 10г, няма никакви миризми и тем подобни, а никога не е чистена с доместос, сода, препарати и тем подобни :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от Фидел Кастро » 31 Мар 2018, 23:56

b00st написа:просто се слага в барабана в една чашка директно и никога течен и омекотител в отделението горе!

Напълно си прав с една забележка от моя страна: Желателно е да полееш дрехите за пране с препарата, когато вече са поставени в барабана, а не предварително да сипеш без да има дрехи. Това ми го каза опитен техник преди години защото ни се развали автоматичния дозатор на съдомиялната та стигнахме и до пералните в разговора си. :D
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от Jordana » 03 Апр 2018, 21:10

Ясно че е стара темата , но някой може да му е полезно . При такива упорити смрадливи проблеми , проверявайте маркуча за източване на водата . Тоя маркуч обикновено е потопен в мръсния щранг от мивка или...още по-лошо :mhihi: Та мисълта ми е че при затлачване с помия тия тръби могат да задържат вода и смрадта по неведоми причини да попадне в пералнята . А при неправилно поставен маркуч на пералнята и да влезе от помията вътре в пералнята . Особено ако не е поставен маркуча на ухото отзад на пералнята .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook