а

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от stefanoff » 24 Ное 2014, 17:36

Имал съм подобен проблем, бялото пране ставаше сиво-кафяво - проблема беше в щранговете. Като пусна водата първите 200гр потичаха кафява мътилка, която се бухваше в прането :mhihi: Провери си първо какво ти тече от крана, където се захранва пералнята
Не Мы такие, Жизнь такая

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 Black Pearl

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от justjoro » 24 Ное 2014, 17:36

Сипваи 3литра оцет и температурата на макс при мен помогна

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.03.2014
Пол: Мъж
Кара: N57D30O1
Детайли за колата: F10 530d Xdrive

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от Spark 50 » 24 Ное 2014, 17:47

Казват,че било от омекотителите и течните прахове които се наслояват и съответно започват да се развъждат плесени бактерии и т.н.Всъда за течен прах сипи 1/3 доместос и пусни пералнята на 90 градуса.Има ефект,но временен.Другия вариант е да разглобиш казана и основно почистване.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от ///M_Martin » 24 Ное 2014, 17:51

Ще ти дам един съвет,на който ме светна един техник,приложил съм го неколкократно и за мен има резултат.
Взимаш една опаковка Доместос,без значение кой от всичките но нищо друго като аналог!
Няма проблем за гумените уплътнения и други части в пералнята.
Обилно навсякъде минаваш с него вътре,по самото уплътнение по ваничката за праха и омекотитела и общо взето изполваш цялата опаковка.
След това пускаш пералнята напълно празна,само с препарата на някаква програма но на най-висока температура и точно преди да почне да изпомпва я гасиш от щепсела!
Оставяш я така за около 30-40мин да стои с гореща вода/препарат вътре в нея и след това я пускаш да изпомпи,изплакне и т.н.
Пускаш една празна пералня на половин програма за да си сигурен че всичко е изплакнато и чисто и няма да имаш проблем с дрехите и готово!
П.П.За да разбереш че е готова да я изключиш от щепсела преди да изпомпи водата сложи ръка на стъклото,трябва да не може да си оставиш ръката за повече от 5-10 сек. така ще знаеш че температурата е достатъчно висока :winky:
Успех с процедурата :mhihi: !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от gromovich » 24 Ное 2014, 18:21

Спри с омекотителите и течния препарата на първо време. Сипи 1 шише с белина и пусни някаква програма на повече градуси

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от KoolyO » 24 Ное 2014, 18:37

Мда, това си се получава от течни препарати и омекотители.
Принципно и 1. и 2. вършат работа, като ///M_Martin е описал идеалния вариант на 1, който може би дава най-дълготраен ефект. Аз не съм я изключвал от контакта. Просто Доместос - 95 градуса, най-дълга програма и после поне половин година забравям. Временно е, ама аз към прахове не се връщам :mhihi:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от zvetiko » 24 Ное 2014, 18:46

Е, всяка вечер въртят по 100 пъти една и съща реклама за случая- има загрижена домакиня,маркуч, от който тече тиня и т.н. :) Става въпрос за Calgon 2в1 ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от Владо » 24 Ное 2014, 22:14

имам същия върпул :mhihi:

получавало ми се е преди време същото, интересно ми е какво в течните препарати и омекотители го предизвиква :roll:
скоро не е ставало, но у нас се пере почти винаги с различен препарат... в момента е течен, няма посочения ефект :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от vavilon » 25 Ное 2014, 10:43

Течният препарат е по агресивен, по бързо се разгражда и лесно отмива натрупаната с години гняс. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: с колкото пари изкара
Мечтае да кара: BMW S1000RR
Детайли за колата: корава 316-ка (M40B20)

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от T0nk00 » 25 Ное 2014, 10:43

Колега, викай майстор.

Имах същия проблем и се оказа засмукан чорап в системата. Как точно е станало не знам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от hell's angel » 25 Ное 2014, 13:24

Vra4anin написа:Наистина ми е интересно и на мен, защо точно омекотеля и течния перилен препарат са главни виновници за такава мизерия, какво е обяснението :dunno:


Защото при пране на 30-40 градуса не се разтварят и отмиват, а остават по стените и тръбите на пералнята и са идеална среда за развитие на разни бактерии и гъби. Още повече, че в тях няма белина, а са само ПАВ и ароматизатори ....Пускай си един такъв високо температурен рън веднъж месечно и разреди пранетата на 30-40 градуса с течен препарат (или слагай прах за пране като переш на ниска температура) и не би трябвало да имаш проблеми. Така или иначе на 40 градуса не переш, ами сваляш праха и ароматизираш. Та пускай поне на 60 да трепаш разни коли - на 40 градуса 90% от микроорганизмите оцеляват. Доместоса е белина и течен сапун, та спокойно можеш да сипеш обикновена белина и да не се бориш с пяната (цялото шише е стабилен оувъркил между другото :mrgreen: ). Хапче от миялната върши същата работа :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от Cyberloner » 25 Ное 2014, 14:37

Относно нагревателя - един път на няколко месеца сипваш в пералнята щедро препарат за миялна(или 6-7 таблетки) но да са от тези, които са и против котлен камък и смело на 90*. В чекмеджето за омекотител наливаш препарат за миляна, но от този течния, който е за блясък. После пералнята отвътре е като току що излязла от завода.

Зависи и къде живееш де. В София водата е мека и много трудно ще натрупаш какъвто и да е котлен камък. Може да провериш от сайта на не помня коя агенция беше в твоят район с каква твърдост е водата и да си знаеш в бъдеще какво да очакваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от mili4uk » 25 Ное 2014, 16:01

Колега, само да те питам - чистил ли си филтъра ? Мисля че почти всяка пералня има филтър ! При мен се намира отдолу - малко маркуче което го отпушвам и излиза всякаква гадна тиня и миризма, а до него е филтъра - в същото състояние. Чистя го 2-3 пъти в годината и всичко е наред !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от zazomazo » 25 Ное 2014, 16:43

T0nk00 написа:Колега, викай майстор.

Имах същия проблем и се оказа засмукан чорап в системата.


Баси смрадливия чорап, дето ше усмърди няколко перални след това :shock:





п.с. сори, колега ма не се сдържах :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 9.07.2008
Местоположение: Местоположение:
Пол: Мъж
Кара: e36 coupe M50TUB20

Re: Пералня - лоша миризма на изпрани дрехи

Мнение от shaby » 25 Ное 2014, 16:49

+1 за ползване на обикновен прах. Същия проблем го имах при ползване на течни препарати. Спрях да ги ползвам, 2 празни цикъла на 95 градуса с Доместос както каза ///M_Martin и всичко е точно!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook