LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Grozdanoff » 10 Мар 2018, 21:57

georgi_1986 написа:Правиш 50-60км смесено(градско и извънградско) на напълно загрял мотор без резки натискания на газта.


Колеги пропоръчайте човек, който да ми монтира газов инжекцион във Варна, намерих някакъв пич във Виница, който ми дава супер цена- 1050лв(6цил) с тороидална бутилка, но дали ги разбира монтажите :dunno:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от georgi_1986 » 10 Мар 2018, 22:10

Аз моята кола я взех от момче от Варна и уредбата беше монтирана в http://eltech-bg.com
Може да ги посетиш, но за 1050 ще е с лоши дюзи, сложи дюзи хана или баракуда за да нямаш проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Grozdanoff » 10 Мар 2018, 22:14

georgi_1986 написа:Аз моята кола я взех от момче от Варна и уредбата беше монтирана в http://eltech-bg.com
Може да ги посетиш, но за 1050 ще е с лоши дюзи, сложи дюзи хана или баракуда за да нямаш проблеми.


мерси колега
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от don_gori » 11 Мар 2018, 7:40

Колега не че нещо, но по-евтина цена не означава на 100% че точно рейката ще е скапана. Аз съм бил с Валтек винаги, на 28цата навъртях около 50к км без никакви проблеми, на сегашната ми кола отново съм с Валтек за 4цил. и съм подминал 80к отново без никакви проблеми. Даже миналата седмица реших да я разглобя малко за профилактика и искам да ти кажа, че беше в отлично състояние след навъртяни толкова км.
Тази цена от 1050лв си е напълно нормална според мен и могат да се сложат части без компромиси, разбира се сигурно майстора няма да вземе 50% печалба но това е друга тема :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Grozdanoff » 11 Мар 2018, 10:57

don_gori написа:Колега не че нещо, но по-евтина цена не означава на 100% че точно рейката ще е скапана. Аз съм бил с Валтек винаги, на 28цата навъртях около 50к км без никакви проблеми, на сегашната ми кола отново съм с Валтек за 4цил. и съм подминал 80к отново без никакви проблеми. Даже миналата седмица реших да я разглобя малко за профилактика и искам да ти кажа, че беше в отлично състояние след навъртяни толкова км.
Тази цена от 1050лв си е напълно нормална според мен и могат да се сложат части без компромиси, разбира се сигурно майстора няма да вземе 50% печалба но това е друга тема :mhihi:


Просто незнам има ли смисъл да давам 1500 при друг човек... На един приятел в София му сложиха газов инжекцион за 8цил - 2000лв, попринцип такава цена няма, а колата си вървеше перфектно, а за 8цил и на 3000лв има уредби! Та чудя се има ли смисъл да се набутвам за по-скъп газов инжекцион.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от nazo1976 » 30 Май 2018, 8:11

Имам проблем с газов инжекцион брц ,ако някой знае кадърни газаджий за София нека сподели

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Knoxville_ » 30 Май 2018, 9:05

Сервизът на БРЦ в София е в Дружба, не знам другаде дали имат.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Oblivion » 30 Май 2018, 9:36

Koлега на бившата ми 528-ца предишния собственик беше сложил газ романо в официалния сервиз по фактура 1600 лв. Много доволен беше останал както и аз монтажа беше на професионално ниво без забележка.

Ако ще даваш една торба с пари най-добре романо, брц или ланди ренцо и задължително в официален сервиз :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от rhase » 20 Юни 2018, 8:12

Коланги,
някой да сподели пресни впечатления от газ-сервиз в София? Трябва ми някой да смени мембрани, филтри и каквото още трябва + настройка на ТGas(мисля че е Tamona) комп. с Magic3 изпарител :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Ganchev__ » 20 Юни 2018, 11:53

Обърни се към Живко ( memberlist.php?mode=viewprofile&u=4493 ).На мен ми сменя компютър, филтри и прави настройки. :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Обзор/Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 530ia
Мечтае да кара: s50 Compact

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Dimchev » 26 Ное 2018, 14:01

Здравейте колеги, някой може ли да ми препоръча газ сервиз в кой да ми настроят добре Газов инжекцион Ловато (томасето) в София. Ходих в единия официален сервиз, който се намира в Хаджи Димитър и нищо не свършиха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от bioz » 07 Фев 2019, 10:00

Колеги според вас така монтиран изпарителя може ли изобщо да се обезвъздуши или и това е пореднота глупост на инженерите газаджии?

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Mpower94 » 07 Фев 2019, 10:39

Ми според мен, пробката трябва да си остане най - високата част в охладителната система. Виждал съм изпарители които са монтирани и по ниско от твоя. Моят беше сложен по високо и се налагаше да се обезвъздушава и от маркучите кото влизат и излизат от него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от Jordana » 07 Фев 2019, 15:30

Според мен няма проблем за изпарителя в такова положение . Стига да е взета вода от правилните места , странно ми се вижда поставянето от тая страна на мотора при положение че изводите за парното са от другата ..:roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: LPG/CNG Монтаж, експлоатация, поддръжка, съвети и опит

Мнение от bioz » 07 Фев 2019, 17:21

Jordana написа:Според мен няма проблем за изпарителя в такова положение . Стига да е взета вода от правилните места , странно ми се вижда поставянето от тая страна на мотора при положение че изводите за парното са от другата ..:roll:


Сигурно им защото има повече място там :)

Но въпреки това не мога да си обясня как ще излезе въздуха след като тръбите вървят от изпарителя надолу ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook