Добра автомивка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Добра автомивка?

Мнение от DigitalExile » 30 Сеп 2014, 20:19

Има една до нас която безконтактоното направо сваля боя, лак всичко :lol:
Ето тук се намира НЕ я препоръчвам на никой.
https://goo.gl/maps/Wzcsc

--

Аз за НЕ ръчна автомивка 1 лв. не съм дал. Няма и да дам. Мия си колата само при тези
http://5minutes-bg.com/ има ги из цяла София.
Препарата им е супер. за 4 лв. се мие колата без проблем, ако е много мръсна, иначе по малко.
за вътре зависи кой как пази, аз с още 1лв. за прахосмукачка се оправям. :yes:
Бърша с една микрофибърна за още 5 минути и съм готов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Добра автомивка?

Мнение от ивчо » 30 Сеп 2014, 20:22

Mollov написа:Аз лично не мога да предложа вариант за ръчно миене... но мога да предложа вариант за "четки"... единственото място, където може да се измие смислено колата на четки е на OMV Гешов (до бизнес център Сердика).

Реално е една от добрите такива - обаче на 34-ката винаги в горният край на стъклата на вратите оставят следи от самите четки ! Нямам идея защо се получава така, но винаги около 3-4 пръста от стъклото седи недоизмито - просто е размазана мръсотията ! Някой път ще го снимам че много ме дразни !
От тези с левчетата - най съм доволен от тази на ул. Обиколна в Овча купел ! Препарата е добър, имат готини "четки" и времето ми стига да си измия колата ... Реално с 4 лв я мия външно - 1 за да я намокря и сваля каквото има/ 1 за препарат / и 2 за всяка една страна след препарата :bchug:
До сервиза в който работя пак има автомивка, и по-голямата част от клиентските коли ги мием там ... Момчетата са там от няколко години, но явно си има дни в които на всеки му се случва нещо ...
А ако имах телепорт, щях да си мия колата във Варна .. Ко я правят едни момчета там - само дето не мият ауспуха и кардана ... Там даже съм си тръгвал с чувството, че 5-10 лева бакшиш са малко ! Реално една комплексно миене отива на час и нещо -стелки, мокети, въздуховоди, табла, задната кора зад облегалките (където седят колоните), гумените уплътнения на вратите ... И цената преди година беше 9 лв за всичкото това .. Първият път като отидох там, и си взех някаква кола и ароматизатор и с миенето - 13 лв :++
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Добра автомивка?

Мнение от deyan-enchev » 30 Сеп 2014, 23:43

blackrider написа:Здравейте колеги от София.Очаквайте скоро напълно екологичната наша мобилна услуга ( НИЕ ИДВАМЕ при ВАС) за София! Скоро ще има и реклама тук. За форума с големи отстъпки,а за определени хора безплатно няколко пъти !
Забравете за прецакан лак,хром,уплътнения.Напълно 100% екологично. Цената за пълно пране вътре ( мокет,седалки,врати,таван,табло,въздуховоди,колани,багажник) и вън (ръчно полиране,протекция гуми и освежаване пластмасови детайли) ,ще е под половината от цените на обикновените автомивки! Като добавим това,че ние идваме при вас.А не вие да губите време ,гориво и вредно почистване на автомобила ви.
Поздрави на всички. :)
Андро и Тошко :yes:


Пиши ми като започнете, или направо идвайте в Младост 1а, ако гарантирате за лака :yes:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Добра автомивка?

Мнение от Mollov » 01 Окт 2014, 10:03

ивчо написа:Реално е една от добрите такива - обаче на 34-ката винаги в горният край на стъклата на вратите оставят следи от самите четки ! Нямам идея защо се получава така, но винаги около 3-4 пръста от стъклото седи недоизмито - просто е размазана мръсотията ! Някой път ще го снимам че много ме дразни !


Това не са следи от четките... по-скоро е място, където четките не докосват, щото са напълно вертикални, а заради страничните огледала оста на четките се измества леко навън, за да не направи някой демидж... поради това четките докосват прозореца само донякъде, но не и напълно... тавана и малко отстрани го хваща горната хоризонтална четка, но самият джам няма кой да го пипне... освен "пердето" накрая, ама то по-скоро само обира водата...

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Добра автомивка?

Мнение от bigmurzi » 01 Окт 2014, 14:52

аз в последно време съм доволен от фреш в мол парадайс. стараят се момчетата доста да докарат на бабада приятен външен вид. :yes:
преди ходех отвън, но откакто има мивката вътре в мола, персонала на външната са под всякаква критика.
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 8.02.2006
Кара: 2003 330dA TOURING

Добра автомивка?

Мнение от Vinchenzo » 08 Окт 2014, 10:58

Аз мия на тези easy wash с жетоните. Има ги в Люлин. За 5 лв вътре/вънка и подсушавам с микрофибъра. Не съм забелязал лака да е мръднал, а никелираните детайли не матират.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Добра автомивка?

Мнение от lancerpor » 08 Окт 2014, 12:01

ивчо написа:
Mollov написа:Аз лично не мога да предложа вариант за ръчно миене... но мога да предложа вариант за "четки"... единственото място, където може да се измие смислено колата на четки е на OMV Гешов (до бизнес център Сердика).

Реално е една от добрите такива - обаче на 34-ката винаги в горният край на стъклата на вратите оставят следи от самите четки ! Нямам идея защо се получава така, но винаги около 3-4 пръста от стъклото седи недоизмито - просто е размазана мръсотията ! Някой път ще го снимам че много ме дразни !
От тези с левчетата - най съм доволен от тази на ул. Обиколна в Овча купел ! Препарата е добър, имат готини "четки" и времето ми стига да си измия колата ... Реално с 4 лв я мия външно - 1 за да я намокря и сваля каквото има/ 1 за препарат / и 2 за всяка една страна след препарата :bchug:
До сервиза в който работя пак има автомивка, и по-голямата част от клиентските коли ги мием там ... Момчетата са там от няколко години, но явно си има дни в които на всеки му се случва нещо ...
А ако имах телепорт, щях да си мия колата във Варна .. Ко я правят едни момчета там - само дето не мият ауспуха и кардана ... Там даже съм си тръгвал с чувството, че 5-10 лева бакшиш са малко ! Реално една комплексно миене отива на час и нещо -стелки, мокети, въздуховоди, табла, задната кора зад облегалките (където седят колоните), гумените уплътнения на вратите ... И цената преди година беше 9 лв за всичкото това .. Първият път като отидох там, и си взех някаква кола и ароматизатор и с миенето - 13 лв :++


Сподели къде е, че аз не се сещам във варна къде има добра мивка :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Добра автомивка?

Мнение от Rainbow » 08 Окт 2014, 12:28

Да добавя, че аз съм принципно доволен от газком в Младост, но и там май сменят персонала сравнително често та зависи... Но съм имал случай за вън/вътре от по 90 минути и аз при тях (е вярно 18 лева е де, но...).

Един колега ми беше хвалил и в зимния дворец някаква, трябва да я проверя, да ги видим и тях :roll:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добра автомивка?

Мнение от Don_Diego » 12 Окт 2014, 15:22

В редките случаи когато не си мия сам колата вкъщи, я оставям в Enigma - е по-добра автомивка не съм намерил в София. Вярно, че цените им са малко над средните за София (24лв им е най-качественото измиване и мазане на всичко по колата), но пък резултата всеки път е УАУ. Пролетта изпрах салона апри тях (84лв с включено горепосоченото миене) и не можах да си позная колата. От години персонала е без промяна и може би затова са стигнали до ниво, че мият само с предварително записан час и уточнена процедура за колата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: bmw 320d e90
Мечтае да кара: m5

Re: Добра автомивка?

Мнение от hpnotic2 » 15 Окт 2014, 19:49

bigmurzi написа:аз в последно време съм доволен от фреш в мол парадайс. стараят се момчетата доста да докарат на бабада приятен външен вид. :yes:
преди ходех отвън, но откакто има мивката вътре в мола, персонала на външната са под всякаква критика.


Началото на март оставих е90-то да я мият на външния фреш до Paradise.Бях сутринта и нямаше хора още.Момчето почна да ми мие колата вътре и вънка.Докато я миеше започнаха да идват коли - gl63, ml63, panamera, cayenne, една x6 M син мат(най-красивата х6, която съм виждал :yes: ), rs6 и т.н. , все скъпи и хубави коли.Нямаше клетки за всичките, а аз бях отишъл някъде и тъкмо се връщах и чувам как, предполагам управителя, казва на момчето, което ми доизбърсваше колата нещо от сорта на "стига си я мил тая кола (или друг неприятен епитет)".Каза го с едно изключително отвращение, което лично ме подразни.Вярно не е gl63 или panamera, но все пак очаквах малко по-различно отношение, защото и аз плащам 20 лева и те плащат 20 лева.Та момчето набързо позабърса и ми каза, че е готова.От тогава не си мия колата на външния Фреш.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 14.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330XD

Re: Добра автомивка?

Мнение от Petk0FF » 23 Юни 2017, 18:03

Никога повече няма да стъпя на автомивки Фреш и конкретно Мол Парадайз. Преди 3 месеца констатирах кражба от жабката а миналата седмица ми удариха и колата. Предната броня е напукана. Дадоха ми колата в тъмната част и понеже бързах не я огледах. Чак на другия ден видях щетата. Майната им. Хем скъпчии, хем некадърници.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Добра автомивка?

Мнение от damian2112 » 23 Юни 2017, 20:02

За момента съм доволен от Wash Depot в мола на Стамболийски, вече 3-4 пъти съм я мил там и е добре. Минус е, че се плаща и за паркинга на мола, а и са доста заети... обикновено я оставям на обяд и си я взимам след работа, което е 2лв за паркинг. Но е първата автомивка, в която виждам да изсушават (с компресор за въздух) и улея между стъклата и декоративните лайсни на вратите :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Добра автомивка?

Мнение от b2 » 25 Юни 2017, 9:39

Don_Diego написа:В редките случаи когато не си мия сам колата вкъщи, я оставям в Enigma - е по-добра автомивка не съм намерил в София. Вярно, че цените им са малко над средните за София (24лв им е най-качественото измиване и мазане на всичко по колата), но пък резултата всеки път е УАУ. Пролетта изпрах салона апри тях (84лв с включено горепосоченото миене) и не можах да си позная колата. От години персонала е без промяна и може би затова са стигнали до ниво, че мият само с предварително записан час и уточнена процедура за колата.


Енигма в Овча Купел ул. Любляна, нали?

Определено залужават препоръка. Факта, че се запазва час обикновено за 1-2 седмици напред също го потвърждава :-)

Взеха ми 70 лв за вътрешно+външно+двигател и резултата беше наистина перфектен. Забелязах доста детайли, на които са обърнали внимание с нужната доза перфекционизъм. Това е адски рядко срещано в сферата на услугите изобщо, еле пък в автомивките :mhihi:
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Добра автомивка?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Авг 2019, 16:08

Да resurrect-нем малко темата :mhihi:

Кажете някоя добра автомивка в младостите, дружбите, горубляне, слатина, гео милев, дианабад, дървеница, студентски. Под добра имам предвид да използват микрофибърни кърпи, да ги мият хубаво преди да започнат поредната кола, да не надерат и общо взето да не прееб@т и без това прееб@ната боя/лак. А, да и да не искат 100лв. :mhihi: Ако има и записване за час най-добре, че ми писна да въртя, като градския докато намеря свободна :ranting: :banghead: :censored:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Добра автомивка?

Мнение от (bubsa) » 13 Авг 2019, 21:26

Не е в твоя район,но чух много добри отзиви за един пич в Костинброд.Между 2-те кръгови се намира в една къща.Отпред стои една много лачена е46-ца.
Някой ако знае нещо по въпроса да сподели.
Аз дълго време си миех колата на тея с монетите(в люлин срещу шела)но нещо взеха да се излагат.Последните пъти четките не приличаха на нищо и гаранция дерът боята много :censored:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook