Добра автомивка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Добра автомивка?

Мнение от (bubsa) » 30 Сеп 2014, 15:15

Някой ако може да сподели добра автомивка в западна София ще съм му много благодарен :bchug: Едната която посещавах е с нов и отвратителен персонал,а другата не на нужното ниво и я ползвам само в краен случай.
1 Е на Стамболийски,а 2 срещу Арена и двете горещо не ги препоръчвам!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Добра автомивка?

Мнение от ивчо » 30 Сеп 2014, 15:17

До Борово ходи ли ти се ?! :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Добра автомивка?

Мнение от (bubsa) » 30 Сеп 2014, 15:26

ивчо написа:До Борово ходи ли ти се ?! :mhihi:

Ако си заслужава и служителите не са наркомани бих се разходил :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Добра автомивка?

Мнение от ивчо » 30 Сеп 2014, 15:38

Пращам ти ЛС, да не е реклама :yes: :bchug:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Добра автомивка?

Мнение от Mollov » 30 Сеп 2014, 15:47

Дано не е тази на Т.каблешков, до Happy...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Добра автомивка?

Мнение от (bubsa) » 30 Сеп 2014, 16:15

Mollov написа:Дано не е тази на Т.каблешков, до Happy...

Мисля,че е тя.Поне така изглежда на картата.
Какво и е?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Добра автомивка?

Мнение от Club BMW » 30 Сеп 2014, 16:41

По скоро е до газостанцията, ако говорим за една и съща. Нищо особено не е обслужването.

Интересно ми е дали оставяте бакшиш и колко?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Добра автомивка?

Мнение от deyan-enchev » 30 Сеп 2014, 17:25

Добра автомивка направо си е плашещо понятие за мен.

Освен, че масово се неглижират практики при миенето на гъбата в кофа (две от които едната с решетка е нечувано за нашите автомивки), при безконтактното препарата се разрежда по-малко (за да миел) и подсушаването става с силикон .... или пък 20х20 парцал с който се бършат и фалцовете.

Масово се правят холограми на лака, но това ще го видите само, ако лака ви е нов/полиран.

При стар и увреден лак няма абсолютно никакво значение дали ви мият колата с метла, с четка или със сандали.
Интериорното почистване на повечето места също е трагедия.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Добра автомивка?

Мнение от Georgi_G » 30 Сеп 2014, 17:58

Няма такава автомивка. Мърлящината е повсеместна! В най добрия случай качеството е инцидентно и го разбираш като повториш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Добра автомивка?

Мнение от (bubsa) » 30 Сеп 2014, 18:51

Club BMW написа:По скоро е до газостанцията, ако говорим за една и съща. Нищо особено не е обслужването.

Интересно ми е дали оставяте бакшиш и колко?

Винаги оставям бакшиш,НО само ако съм доволен!Ако има следи по стъклата или замазано някъде си давам точно и повече не стъпвам.
На автомивката която си посещавам от около 10 години редовно винаги оставям по 2-3 или 5 лв,даже като отида до магазинчето за 3 в 1 питам пича дали иска.Лошото е че е напуснал :confused: Имаше още един,който се стараеше,но и него го няма от около 2-3 месеца.Тези двамата си бачкаха там от край време.
Днес отивам и един кисел наркоман ми посочи с пръст да изчакам на улицата все едно съм натрапник и му теглих една и си тръгнах.

ПС По тези където са с левчета или жетони не ми се ходи,че нещо не ми харесват,а и не мога да си изчистя колата като хората сам.Да не говориме,че излиза по-скъпо.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Добра автомивка?

Мнение от ивчо » 30 Сеп 2014, 19:15

Mollov написа:Дано не е тази на Т.каблешков, до Happy...

Всъшност - шефовете ми си мият техните собствени коли там ..
Ако колегата реши, да отиде където прецени ... Не ангажирам никой с мнение да ходи точно там ... Реално може да познават колите, и само при тях да влагат старание ...
Но "евтина" кола при тях не съм видял !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Добра автомивка?

Мнение от Mollov » 30 Сеп 2014, 19:37

Наложи ми се веднъж да си измия там колата... т.е. да им я оставя да я измият... и да ти кажа честно, без да влизам в подробности... ае щом успя тоя пич някси да ми избие долното гуменото уплатнение на задната лява врата и после на два пъти да се опита да го съсипе с блъскане на вратата (с цел да я затвори)... преди да го видя, че и той да види кво прави... бършат, мажат, изобщооооо.... не ми се говори повече...

Аз лично не мога да предложа вариант за ръчно миене... но мога да предложа вариант за "четки"... единственото място, където може да се измие смислено колата на четки е на OMV Гешов (до бизнес център Сердика).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Добра автомивка?

Мнение от DigitalExile » 30 Сеп 2014, 19:50

(bubsa) написа:ПС По тези където са с левчета или жетони не ми се ходи,че нещо не ми харесват,а и не мога да си изчистя колата като хората сам.Да не говориме,че излиза по-скъпо.



Как го сметна ако не е тайна?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Re: Добра автомивка?

Мнение от blackrider » 30 Сеп 2014, 20:06

Здравейте колеги от София.Очаквайте скоро напълно екологичната наша мобилна услуга ( НИЕ ИДВАМЕ при ВАС) за София! Скоро ще има и реклама тук. За форума с големи отстъпки,а за определени хора безплатно няколко пъти !
Забравете за прецакан лак,хром,уплътнения.Напълно 100% екологично. Цената за пълно пране вътре ( мокет,седалки,врати,таван,табло,въздуховоди,колани,багажник) и вън (ръчно полиране,протекция гуми и освежаване пластмасови детайли) ,ще е под половината от цените на обикновените автомивки! Като добавим това,че ние идваме при вас.А не вие да губите време ,гориво и вредно почистване на автомобила ви.
Поздрави на всички. :)
Андро и Тошко :yes:
Последна промяна blackrider на 30 Сеп 2014, 20:35, променена общо 2 пъти

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Добра автомивка?

Мнение от Mollov » 30 Сеп 2014, 20:09

По принцип, в зависимост от автомивката "на жетони" може и това да се случи... някои са доста зле в това отношение... при други пък използват безконтактно, че да става по-лесно измиването... това пак не е добре, щото в дългосрочен (и не чак толкова дългосрочен) план стават големи поразии.

Иначе винаги съм казвал, че ако човек иска да му е по-лесно да си мие сам колата, добре е да я вкара в състояние, в което самата кола ще се цапа малко по-трудно и ще се мие по-лесно - с нанасянето поне на вакса. По възможност да не е някоя евтина, която след две измивания да се отмие и тя.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook