С какво се отоплявате зимата?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

С какво се отоплявате зимата?

Централно парно
70
19%
Газ
36
10%
Дърва
68
18%
Въглища
21
6%
Ток
183
48%
 
Общо гласове : 378
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от 3186 » 21 Ное 2016, 18:24

drago_pavlov написа:Това за кой район на България е?

София

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от alx » 21 Ное 2016, 18:27

аз току що сипах 2300 литра нафта. нормално изкарва до коледа. после още два пъти по толкова до следващия ноември...

изключително ми е неприятно, просто защото е стара технология и не особено икономична независимо от всичката електроника с която е набутана цялата система, но нямам друга алтернатива която да е финансово подходяща... газовата компания не ще да ни газифицира улицата, електричеството ни е доста скъпо... геопомпа е безбожно скъпо и така...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от speeder88 » 21 Ное 2016, 20:07

alx написа:аз току що сипах 2300 литра нафта. нормално изкарва до коледа. после още два пъти по толкова до следващия ноември...

изключително ми е неприятно, просто защото е стара технология и не особено икономична независимо от всичката електроника с която е набутана цялата система, но нямам друга алтернатива която да е финансово подходяща... газовата компания не ще да ни газифицира улицата, електричеството ни е доста скъпо... геопомпа е безбожно скъпо и така...

Т'ва за колко голяма къща и в кой край на УСА?
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от alx » 21 Ное 2016, 20:37

speeder88 написа:
alx написа:аз току що сипах 2300 литра нафта. нормално изкарва до коледа. после още два пъти по толкова до следващия ноември...

изключително ми е неприятно, просто защото е стара технология и не особено икономична независимо от всичката електроника с която е набутана цялата система, но нямам друга алтернатива която да е финансово подходяща... газовата компания не ще да ни газифицира улицата, електричеството ни е доста скъпо... геопомпа е безбожно скъпо и така...

Т'ва за колко голяма къща и в кой край на УСА?


нова англия... къщата е голяма...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от ludnik » 21 Ное 2016, 22:21

Конвектор Adax Glamox 2кW с електронен терморегулатор и седмичен програматор.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от Don_Diego » 04 Сеп 2019, 15:35

Да се похваля, че онзи ден получих одобрение по програмата Дезире газ и идните седмици ще се газифицирам :lalala:
Няколко кубика дърва и котела на твърдо гориво си остават обаче в случай на нужда :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

С какво се отоплявате зимата?

Мнение от Venelin1111 » 04 Сеп 2019, 15:43

Камина с водна риза на дърва. Изградена парна инсталация в къщата която ще използвам ако мина на камина с пелети в бъдеще.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от alx » 04 Сеп 2019, 15:53

Don_Diego написа:Да се похваля, че онзи ден получих одобрение по програмата Дезире газ и идните седмици ще се газифицирам :lalala:
Няколко кубика дърва и котела на твърдо гориво си остават обаче в случай на нужда :mhihi:


благородно ти завиждам... на мене газовата компания ми обади такава цифра, че силно подозирам, че газта която би ми доставяла я добива на марс...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от Don_Diego » 04 Сеп 2019, 15:56

То и при мен беше така докато се уточним, че наистина има тръба минаваща пред къщата :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от zAcK » 04 Сеп 2019, 19:00

3186 написа:С 2 хиперинверторни Мitsubishi Еlectric (12-ка и 18-ка) отоплявам 95 квадрата без проблеми и в най-големите студове миналата зима най-високата сметка беше 150 лв(плюс 2 бойлера). С уточнението, че работеха почти нон-стоп на съвсем ниски обороти. Инвестицията беше солена, но в дългосрочен план е обосновано :)


Ние сме с 3 броя Мitsubishi хиперинвертори в София в подобен апартамент. Не спират от края на септември до пролетта.
Сметките са същите, като жената ги държи на 26 градуса денонощно :mhihi: Ама тавана ми е с 10 см. каменна вата
и много гипсокартон. Смея да твърдя, че това е най-якото нещо, дето съм правил по апартамента.

Комшиите под нас са на климатици, но почти не ги пускат :mhihi: Таваните след изолация са около 280 см. да не каже някой нещо :mhihi:

За София климатиците са най-доброто отопление. Имам доста колеги на газ, ебати филмите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А, да. Уж имам приложение на телефона, да ги пускам през деня като ни няма на 21-22 градуса, ама така и не съм го правил, па май няма и нужда.
Дори като ни няма за седмица не ги пипам :mhihi:

----------

Забравих. Прозорците са с по 4 стъкла, двете в триплекс - 5мм 4мм и 9мм. Това заедно с изолацията на тавана явно си казва думата.

P.S. Имам déjà vu, че съм го писал някъде тук това :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от klintan66 » 04 Сеп 2019, 20:48

До сега съм на ел. подово но отиват над 400лв на месец.
Това лято само за бойлер и осветление и почти без да се готви плащам 75-80 лв.

zAcK, ако за още 100 лв се топлят 90 кв с два хиперивертори ще ги сложа но нещо ме съмнява. Или 150 са само климатиците?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от zAcK » 04 Сеп 2019, 21:07

klintan66 написа:zAcK, ако за още 100 лв се топлят 90 кв с два хиперивертори ще ги сложа но нещо ме съмнява. Или 150 са само климатиците?


Това са ни сметките за ток последната година. 3 хиперинвертора - един MSZ-FH35 и два броя MSZ-FH25,
като по-големият топли хол с вестибюл и отворена към тях кухня с два метра дупка към нея със свод :mhihi:
Какви ли не майстори ми обясняваха, че не можело в подобно помещение със два свода да има един климатик,
ама не ги послушах и не съм се объркал. Едната стена на апартамента към кухня, баня и една спалня не е изолирана.
И така. На последен етаж с яка изолация на тавана и стара 5 см. скапана изолация на другите стени, от тия де ги слагат
заради общината да не мрънка за фасадата :banghead: Сградата е 1936-та година с плътни тухли. То други е нямало.
Т.е. и тухлите са скапани.

Както е написано назад в темата - най-важни са прозорците и тавана :bchug:

Изображение

Стъклопакета на прозорците :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Зарибих се от стъклопакета на 540-ката :mhihi:

P.S. Не ги правят вече такива :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от sean-john » 05 Сеп 2019, 11:00

Тази зима ще ми е за първи път с Термопомпа въздух/вода правена от мен (абсолютен нууб) от климатик.Топля ~100m2,две отделни къщички свързани с локално парно.Направих я началото на годината (март) и я пробвах за месец,бях супер доволен...няма разпалки,няма чистене на кюнци,мръзнене докато запалиш и т.н..

За 1 месец ми изгори 250kWh,вярно външната T не падна под 0 ,но тази зима ще се тества на 100%. Т в жилищата беше 22-24C денонощно.
Последна промяна sean-john на 05 Сеп 2019, 11:18, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от Jordana » 05 Сеп 2019, 11:08

Каква е тая термопомпа въздух въздух пък да топли с парно ? Ако ползваш радиатори или конвектори е въздух вода ..:roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: С какво се отоплявате зимата?

Мнение от sean-john » 05 Сеп 2019, 11:21

Обърках се въздух/вода е :mhihi: .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook