Машина за полиране?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 22 Мар 2015, 21:44

bum_bum написа:
Явно има натискане и натискане :mhihi:

Аз като я купих и четох, че не трябва много зор да се дава за да не се изпече боята и не съм прилагал много голям натиск, .



Чуек... ти с орбиталка ако изпечеш боята сигурно ше си пръвия :D :D :D Можеш да си сигурен, че нямаш почти никъв шанс... тя няма нито сила, нито... сила.... :D за такова нещо... не може да загрее толкова заради осцилиращият ефект... така се губи много топлина и приложение на търкащият ефект върху едно и също място (което се случва с ротарито, което така загрява повърхността при търкане на едно и също място)... натискай си я машината... за по-лесно, да си сигурен, че върши работа... върху back plate-а му драсни с маркер една черта по радиуса... и гледай тая черта да се върти...

Това с компенсиране на оборотите го има при ротарито... при орбиталите го няма, ОСВЕН 2-3 машини с forced DA схема на въртене... при тях я има именно тая компенсация и позволява да се натиска повече без да се губи въртящият ефект (и само да вибрира и нищо да не прави)... ама са скъпи и ги има само в чужбинско.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Машина за полиране?

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2015, 21:49

Те самите гъби си имат маркер по който да гледаш дали се върти и имаше някакъв ориентир по колко пъти в секунда трябва да се върти за да е оптимален натиска но съм забравил вече, че отдавна не съм пастирал. А и полирането ми е по-лесно на ръка, отколкото да вадя машини и кабеляци.

Явно не е толкова мощна, колкото съм си мислел а ме е било страх да я понатисна :mhihi: Как да е, аз съм много доволен от нея и за аматьорска поддръжка върши чудесна работа.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 22 Мар 2015, 22:03

Аз имам DAS 6 Pro, която е по-мощна от "обикновената", и мога да кажа, че и тя е слаба... :D

Иначе малко гъби имат маркер, по-скоро се вижда по back plate-а, но с подобна черна черта с маркер можеш да си правиш сметката по-точно за силата на въртене... щото DA-то за да е ефективно трябва да хванеш точната зависимост между въртене и натиск... щото ако няма натиск няма да има сила на полиране, ама пък ако е много натиска няма да върти, а тогава няма.... полиране :D

Под "полиране" аз имам предвид именно абразивното полиране/търкане на лака на колата... "пастирането" не е полиране, това е термин, дето е измислен в България :D и няма нищо общо с Compounding :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: 96' e39 520
Детайли за колата: m52b20

Re: Машина за полиране?

Мнение от hishnika » 22 Мар 2015, 23:44

Един маниак на тема пастиране:

https://www.youtube.com/watch?v=7cAnevFwZeY

Човек трябва да разгледа профила му, обяснява всичко супер подробно и работи по невероятни коли.

Може да е от полза на някого :yes:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 23 Мар 2015, 0:10

Трябва малко да се внимава с тия хора, че доста често човек може да се обърка от многото информация, която се подава... и нещата стават малко объркани.... но има един пич, Junkman2000 (има го в Youtube)... той е направил няколко клипа със супер елементарни и направо "като за балъци" урока по полиране... как да се държи машината (в зависимост от типа машина), как да се слага полиращ препарат, как се правят "пасове", колко дълго да се работи със съответният продукт и т.н. Неговите уроци са наистина супер елементарно наредени, че дори най-начинаещият да може да се ориентира както трябва... само трябва да се знае английски :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Машина за полиране?

Мнение от немо » 23 Мар 2015, 0:19

doomy525 написа:Извинявам се за офтопика, но искам да попитам възможно ли е една кола само да се лакира тъй като боята е запазена, но лака е паднал? Няма деруги, няма нищо просто трябва да се "опресни" лака, но не съм запознат. Говоря за цялостно лакирване на кола

Ако правилно съм ти разбрал въпроса:
"Паднал" (олющен) лак се оправя само с шлайфане до здрава основа и ново изграждане на покритието (грундфюлер,база,лак)!
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Машина за полиране?

Мнение от DoesNot » 08 Мар 2018, 21:05

Кажете каква бюджетна DA Polish машина да си купя :?: Тази DAS-6 PRO Dual Action Polisher добра ли е ? Ще я ползвам предимно за моя автомобил и на роднини/приятели.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 09 Мар 2018, 10:47

DAS6 Pro хич не е лоша, с 900W мотор е... но... последните 2-3 години по-интересни стават т.нар. "форсирани" DA, при които е налице повече въртелива сила в главата на уреда, което спомага за понижаване на най-основния проблем на DA - спиране на въртящият момент (само осцилира) при повече натиск и изобщо при употреба. В момента голям хит са новите разработки на Rupes, които са и доста скъпи... но скъсяват дистанцията спрямо Rotary, като запазват плюсовете на DA.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Машина за полиране?

Мнение от немо » 10 Мар 2018, 14:16

Mollov написа:....

Това ли имаш предвид или нещо друго?

http://bigfootrupes.com/products/lhr-21es/
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 11 Мар 2018, 0:50

Да, като цяло... 21-цата е малко големичка т.е. за големи гъби е и по-удобна предимно за големи панели, че иначе ако има ръбове и неравности и трябва много да я кривиш... ще загубиш от ефективността.... 15-ката е за 5" гъби и е по-удобна, особено за 1-ва машина... но общо взето това са две от най-добрите DA машини, които човек може да вземе...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Машина за полиране?

Мнение от FaceOff » 20 Май 2018, 0:39

Колеги, коя от тези машини ще ми препоръчате? Не съм вързан в ръцете, но за пръв път ще пробвам да полирам сам, и разбира се абсолютно любителски, за собствени нужди.

https://dikarconsult.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8?bfilter=m0:39;

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Машина за полиране?

Мнение от kasho » 20 Май 2018, 22:28

skipper написа:Ако са като тази, значи е боклук ;)
Изображение


Добре де, а на тези какво им е чак толкова, че са боклук? Поне за нанасяне на слой вакса не стават ли?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 21 Май 2018, 11:01

Да, колкото за вакса са ОК ;) Реално погледнато, вероятно ще можеш да постигнеш нещо повече от "търкане на ръка" с някоя абразивна паста, ама няма да е кой знае какво... още повече, че тоя тип машини не може да им се сложи някаква конкретна абразивна гъба, ами само някви "кичета".


FaceOff написа:Колеги, коя от тези машини ще ми препоръчате? Не съм вързан в ръцете, но за пръв път ще пробвам да полирам сам, и разбира се абсолютно любителски, за собствени нужди.

https://dikarconsult.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8?bfilter=m0:39;


Принципно, според мен, е добре да гледаш машини с подложка не по-голяма от 150мм... машините със 180мм подложка позволяват за полиране на по-голяма площ за единица време, но изборът от гъби е по-ограничен (повечето са до 150мм).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за полиране?

Мнение от Jordana » 21 Май 2018, 12:00

Периферната скорост на тия машини е много голяма предвид големия диаметър на кечето и липсата регулация на обороти риска да се получат слънца е много голям . Отделно че мотора идва слаб за такъв голям диск , практически или натиска е само от собствената тежест или замята или спира направо . Поне не е толкова лесно да се запали боята на сухо , докато с другите е въпрос на секунди ако не внимаваш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 21 Май 2018, 12:18

С тоя "чайник" по-горе ако някой успее да направи "слънца"/холограми направо ще му стисна ръката, че е майстор :D :D :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook