Машина за полиране?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Машина за полиране?

Мнение от Bokrael » 27 Авг 2014, 9:00

Здравейте, абе чудя се дали да не си взема една любителска машинка да си пастирам лекичко колата от време на време и гледах, че в продавалника има някакви за по 30-40 кинта втора ръка и исках да попитам за мнения ако някой е имал машина от тези клас да сподели, върши ли работа? Не че е кой знае каква сложна техника или процедура, но все пак. :bchug:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Машина за полиране?

Мнение от Kroki » 27 Авг 2014, 9:16

Едно от най-важните неща е да има реглаж на оборотите.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: Машина за полиране?

Мнение от skipper » 27 Авг 2014, 9:28

Bokrael написа:Здравейте, абе чудя се дали да не си взема една любителска машинка да си пастирам лекичко колата от време на време и гледах, че в продавалника има някакви за по 30-40 кинта втора ръка и исках да попитам за мнения ако някой е имал машина от тези клас да сподели, върши ли работа? Не че е кой знае каква сложна техника или процедура, но все пак. :bchug:

Ако са като тази, значи е боклук ;)
Изображение
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Машина за полиране?

Мнение от rhase » 27 Авг 2014, 10:27

Задължително да се регулират оборотите и гледай да не е от най-слабите. Задели 100-тина лв и ще вземеш нещо по-прилично. С най-евтините просто бършеш пастата от колата, става доста по-бавно и ефекта е по-краткотраен, и ти разбива китките от вибрациите :kuku:
Тези не са зле
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за полиране?

Мнение от Jordana » 27 Авг 2014, 11:39

Нисък клас машина е поне 60-70 лв .Тия от първия линк ,кръглите с две дръжки са пълен боклук .Проблема обаче не е само машината .За да свършите качествена работа ще ви трябват качествени гъби с различна структура и кечета от естествен косъм .Това си е цифра почти колкото такава машина.А тези неща в окомплектовката на машината са боклук и не стават за нищо . Качествен набор от пасти за шлайфане и полиране изобщо не го споменавам той е ясен .
Ако не разполагате с нужните материали умения за работа с нужните инструменти рискувате почти 100% да си осерете колата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 27 Авг 2014, 14:22

Машина като тази от поста на rhase не е подходяща за начинаещ, защото можеш да направиш големи бели с нея... това е т.нар. Rotary Polisher и макар повечето да имат контрол над оборотите, неправилната техника ще доведе до повече щети, от колкото полезна дейност, а при наистина кофти техника може да доведе до пребоядисване.

За начинаещ по-препоръчително е да се вземе т.нар. Orbital Polisher/Dual Action Orbital Polisher. При него освен, че се върти, гъбата И осцилира, поради което не може да създаде достатъчно постоянно търкане на единица място (включително и да създаде топлината), че да скапеш боята... т.е. с този тип машина ще е много трудно (почти невъзможно) да скапеш лака на колата до състояние, след което да се иска пребоядисване.

С Orbital Polisher-а може да се постигне почти същия ефект, както и с Rotary-то, но процеса преминава по-бавно, а един от основните недостатъци на Orbital-а е възможността да третира дълбоки драскотини по начин, по който може да го направи Rotary... въпреки това има нови пасти и системи от гъби и пасти, с които този недостатък до голяма степен е преодолян.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: м-ка

Re: Машина за полиране?

Мнение от DAF » 19 Мар 2015, 23:43

Здравейте, ще помоля за помощ, за избор на машина. Нямам опит и незнам какво да взема. Колата ми е пребоядисвана скоро и няма забележки. Поради тази причина, машината ще я ползвам основно да вадя блясък с пасти, които имат минимални абразивни частици или без такива (ако това има значение за избора на машината). До 150 лв мога да дам, но гледам, че има и за по 100 лв. Те ще ми свършат ли работа ? Ето това намерих. :bchug:

http://praktiker-online.bg/product/9537 ... 44-aa.html
http://praktiker-online.bg/product/9481 ... -pc04.html
http://www.onlinemashini.bg/polira6ta-m ... 0-w-/16314
http://www.onlinemashini.bg/polirma6ina ... 00w-/13562
http://www.onlinemashini.bg/polirma6ina ... -mm-/13616
http://www.onlinemashini.bg/polira6ta-m ... -mm-/13338
ХУЛИГАН НА МАГИСТРАЛАТА

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 20 Мар 2015, 11:02

Всяка една от тия е Rotary polisher... ще ти свърши работа за всякаква полираща работа по автомобила. При Rotary обаче е нужно да имаш правилната техника, защото доста лесно можеш да съсипеш всичко, или ако си прекалено предпазлив - да не направиш нищо :) Повечето от тия Rotary-та са с 6" и 7" гъби, които не само, че са по-скъпи, но и са с голям обсег на действие, а при начинаещ това може да е проблем :)

Ако наистина нямаш абсолютно никакъв опит ти препоръчвам да си купиш Dual Action Orbital Polisher или по-просто казано DA Polisher... по-скъпи са от 150лв, но с тях можеш да свършиш доста работа, а варианта да съсипеш лака е супер минимален, почти невъзможен. При DA-то е по-лесно да се владее машината още от самото начало.

P.S. Сега видях, че в горния си пост съм обяснил разликата между двата типа машини и т.н. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Машина за полиране?

Мнение от Борис_Малинов » 22 Мар 2015, 9:46

То с тез маши и от по 100лв. малко да понатиснеш и направо спират. За съжаление качествена или поне що годе, започват на цени от 350лв. нагоре. Такива, които са с редуктор и, колкото и да натискаш не променят зададените от теб обороти. Имам такава от 100лв. която ми е излишна, ако имаш интерес ще ти я дам на прилична цена. За непрофесионална работа става...
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Машина за полиране?

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2015, 11:41

DAS-6 е орбитална, има настройка за оборотите и струва около 250лв. Достатъчно мощна е за да можеш да си натискаш колкото искаш без да я спреш.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 22 Мар 2015, 14:16

Е тук не си прав :) Аз имам 6 Pro и доста лесно я спирам... това, че само вибрира на място (без да се върти) не й дава никаква ефективност :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Машина за полиране?

Мнение от doomy525 » 22 Мар 2015, 14:42

Извинявам се за офтопика, но искам да попитам възможно ли е една кола само да се лакира тъй като боята е запазена, но лака е паднал? Няма деруги, няма нищо просто трябва да се "опресни" лака, но не съм запознат. Говоря за цялостно лакирване на кола
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: м-ка

Re: Машина за полиране?

Мнение от DAF » 22 Мар 2015, 15:14

Ето тази си купих. В момента е на промоция за 119 лв и в комплекта има 3 кичета. http://praktiker-online.bg/product/9537 ... 44-aa.html
ХУЛИГАН НА МАГИСТРАЛАТА

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Машина за полиране?

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2015, 18:03

Mollov написа:Е тук не си прав :) Аз имам 6 Pro и доста лесно я спирам... това, че само вибрира на място (без да се върти) не й дава никаква ефективност :)


Явно има натискане и натискане :mhihi:

Аз като я купих и четох, че не трябва много зор да се дава за да не се изпече боята и не съм прилагал много голям натиск, но по разните дефекти като търкам по-усилено си натискам и по-силно и не съм я спирал. Сигурно ме е било страх да приложа повече сила за да не стане на паяжини.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Машина за полиране?

Мнение от Борис_Малинов » 22 Мар 2015, 19:21

То не е въпроса да спре изцяло, идеята е с промяната на натиска оборотите да не мърдат. За целта машината трябва да има редуктор и електроно компенсиране на оборотите при по-голямо напрежение. Пък холограмите, :mhihi: аз на по-миналия събор не видях кола, която е "паститирана" и да няма холограми. Нямаха тези, дет не бяха пастирани. ;)
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook