Машина за полиране?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за полиране?

Мнение от Jordana » 21 Май 2018, 12:25

:lol: Имам една такава , стои стана 7-8 години пусках я точно два пъти . За никакъв чеп не става . С нейното кече и губера не става нищо общо взето .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Машина за полиране?

Мнение от FaceOff » 22 Май 2018, 19:28

Mollov написа:
FaceOff написа:Колеги, коя от тези машини ще ми препоръчате? Не съм вързан в ръцете, но за пръв път ще пробвам да полирам сам, и разбира се абсолютно любителски, за собствени нужди.

https://dikarconsult.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8?bfilter=m0:39;


Принципно, според мен, е добре да гледаш машини с подложка не по-голяма от 150мм... машините със 180мм подложка позволяват за полиране на по-голяма площ за единица време, но изборът от гъби е по-ограничен (повечето са до 150мм).


Благодаря ти! Да, срещал съм и друг път да го казваш това за подложката, и сигурно е така. Мислех, че лесно мога да я сменя, но може би греша. Виждал съм и доста скъпи подложки (80-100лв), но тук например има няколко евтини -
https://www.tashev-galving.com/411415-20-1/0/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%BA%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%84+%D1%81+%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D1%80%D0%BE

Или просто мога да взема първия модел (1026, 1000W) който е с 15см подложка.. С минимум от 800 оборота обаче, си мисля дали няма да прецакам нещо.. или са ок?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Машина за полиране?

Мнение от Infinity_bg » 30 Май 2018, 20:15

Ето такава си взимаш и забравяш за всякакви други измислени машинки. http://detailingbrothers.com/#products_new Тази е от клас професионална Dual Action Random Orbital Polisher с която много трудно можеш да си прегориш боята, за разлика от една орбитална машина. Цената и е в пъти по-ниска от професионална на лидерите в бранша Rupes https://detailingstorebg.com/polishing- ... l-polisher

Дават 1 година гаранция, има и кичета, общо взето готова за работа веднага. Хората си слагат и името на нея, така че това е не лоша предпоставка за добро качество. Аз сериозно се замислям да си взема една такава, че на ръка си е тегаво полирането... а с нея освен боя, ще може да се полират и прозорците, фаровете и т.н.
BMW 325i M3 look.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Машина за полиране?

Мнение от FaceOff » 31 Май 2018, 1:00

Infinity_bg написа:Ето такава си взимаш и забравяш за всякакви други измислени машинки. http://detailingbrothers.com/#products_new Тази е от клас професионална Dual Action Random Orbital Polisher с която много трудно можеш да си прегориш боята, за разлика от една орбитална машина. Цената и е в пъти по-ниска от професионална на лидерите в бранша Rupes https://detailingstorebg.com/polishing- ... l-polisher

Дават 1 година гаранция, има и кичета, общо взето готова за работа веднага. Хората си слагат и името на нея, така че това е не лоша предпоставка за добро качество. Аз сериозно се замислям да си взема една такава, че на ръка си е тегаво полирането... а с нея освен боя, ще може да се полират и прозорците, фаровете и т.н.


Силно ме отблъскват подобен род опити за реклама - взимаш тоя китаец на братя Кушеви "..и забравяш за 'сякви други измислени машинки :mhihi: ..." - несериозно е!
И как точно разбра, че е "от клас професионална" :mhihi: освен по цената, защото се доближава, да?
Иначе няма лошо, виждал съм кола правена от тях, още когато работеха с китайче, неносещо тяхното име, и колата беше супер.. ;)
А за "полирането на ръка" напрЪво изби рибата... тегаво е викаш? :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Машина за полиране?

Мнение от Владо » 31 Май 2018, 10:20

Здрасти Колега,

Не мога да видя цената на горната, но миналата година на 1 май съм си поръчал тази: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000ROD3OO/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1
Но тогава цената ѝ е била много по-ниска.
Като цяло обаче няма нищо общо с другия тип, предлагани преди това. Имам някакъв мишлен от някой маркет, помня че беше 170 лева някъде.
Потърси си орбиталка, има доста предложения, и на сносна цена.

Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Машина за полиране?

Мнение от Exclusive89 » 31 Май 2018, 12:07

FaceOff написа:Силно ме отблъскват подобен род опити за реклама - взимаш тоя китаец на братя Кушеви "..и забравяш за 'сякви други измислени машинки :mhihi: ..." - несериозно е!
И как точно разбра, че е "от клас професионална" :mhihi: освен по цената, защото се доближава, да?

А ти защо мислиш, че е опит за реклама? Лично аз имам познат, който се занимава с полиране, пастиране и т.н. и е адски доволен от машината, а и преди това може би наби няколко хиладарки за подобни машини :yes:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 31 Май 2018, 13:53

А ти да виждаш директен линк за някоя машина, или просто линк към сайта им, с (наистина) доста рекламно послание? "Хората си слагат името на нея" - това наистина ли някой смята, че е атестат за качество, точно на тия машини???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Машина за полиране?

Мнение от FaceOff » 31 Май 2018, 14:34

Exclusive89 написа:
FaceOff написа:Силно ме отблъскват подобен род опити за реклама - взимаш тоя китаец на братя Кушеви "..и забравяш за 'сякви други измислени машинки :mhihi: ..." - несериозно е!
И как точно разбра, че е "от клас професионална" :mhihi: освен по цената, защото се доближава, да?

А ти защо мислиш, че е опит за реклама? Лично аз имам познат, който се занимава с полиране, пастиране и т.н. и е адски доволен от машината, а и преди това може би наби няколко хиладарки за подобни машини :yes:


Няколко хилядарки викаш?..... и тази е най-добра?? :yes: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Машина за полиране?

Мнение от Exclusive89 » 31 Май 2018, 16:20

А ве не казвам, че е най най най, но има и такива, които струват доста повече от тази... нещо не ги харесва :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Машина за полиране?

Мнение от немо » 31 Май 2018, 17:01

Може би през 2000г. си купих Festo RAP-180....това нещо колко "бой" е изяло бедна Ви е фантазията :lol:
Електрониката му малко се е_ава,ама като знаеш как се е_бава не е голям проблем.
А,сменял съм четки :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Машина за полиране?

Мнение от Infinity_bg » 13 Юни 2018, 10:06

FaceOff написа:
Infinity_bg написа:Ето такава си взимаш и забравяш за всякакви други измислени машинки. http://detailingbrothers.com/#products_new Тази е от клас професионална Dual Action Random Orbital Polisher с която много трудно можеш да си прегориш боята, за разлика от една орбитална машина. Цената и е в пъти по-ниска от професионална на лидерите в бранша Rupes https://detailingstorebg.com/polishing- ... l-polisher

Дават 1 година гаранция, има и кичета, общо взето готова за работа веднага. Хората си слагат и името на нея, така че това е не лоша предпоставка за добро качество. Аз сериозно се замислям да си взема една такава, че на ръка си е тегаво полирането... а с нея освен боя, ще може да се полират и прозорците, фаровете и т.н.


Силно ме отблъскват подобен род опити за реклама - взимаш тоя китаец на братя Кушеви "..и забравяш за 'сякви други измислени машинки :mhihi: ..." - несериозно е!
И как точно разбра, че е "от клас професионална" :mhihi: освен по цената, защото се доближава, да?
Иначе няма лошо, виждал съм кола правена от тях, още когато работеха с китайче, неносещо тяхното име, и колата беше супер.. ;)
А за "полирането на ръка" напрЪво изби рибата... тегаво е викаш? :mhihi: :mhihi:



Ами принципно, човека търсеше някаква машина с която да полира. Едва ли мисли да се занимава професионално с тази дейност. Още повече, че за да работиш детайлинг се изсисква доста практика и познания, хубави машини, кичета, че и качествени консумативи.
В крайна сметка понеже и аз искам да си правя колите (а и защо не на някой приятел) и нямам особено доверие на разните там по автомивките, реших да си купя някаква машина, ако не професионална, то поне полу... и се разтърсих из Нета. Тези на Rupes са много яки и са си едни от лидерите но цените са им над 1000 лв. На Кушев вероятно е ребрандиран Китаец с лепнато тяхно лого- вероятно машинката им е добра, но 500 лв ми идваха пак много за лично ползване... и след търсене няколко дена по нета и мисли дали може да се намери нещо от Ебей, накрая попаднах на това https://www.olx.bg/ad/polirascha-mashin ... 7w2oQ.html което идва на 250 лв. Купих си я и мога да ви кажа, че е супер за цената си! Изработката и е добра, тиха е при работа, дуал екшън е идва си с кичета и резервни графитни четки, и не на последно място е Полска!

Още не съм я пробвал как търка, но със сигурен, че ще върши чудесна работа, още повече че взех и профи кичета, от една американска фирма за детайлинг неща, плюс качествена полир паста, от тази която се разпада на все по дребни частици при полирането.
BMW 325i M3 look.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Машина за полиране?

Мнение от hrpopov217 » 29 Ное 2018, 0:14

Аз пък съм фен на марковата техника, и си купих ето такава директо от Италия с гъби, пасти и всичките карантии на Рупес https://rupesusa.com/product/lhr21-mark ... -polisher/ . Донесоха ми я преди 2 дни и немога да кажа мнение, но по форумите което чета са само положителни мнения. Сега сигурно повечето ще кажат, че е лудост за 3 коли да се взема такава машина, но не ми се правиха експерименти с разни реплики.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 29 Ное 2018, 16:34

Rupes са доста добри машини, но имат някои много добри алтернативи... по принцип 21-ците не са много удобни за "непрофесионална работа", 15-ките са далеч по-смислени... :)

Ако се беше поинтересувал за машините Zentool, вероятно щеше да ти дойде и желанието за "експеримент" :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Машина за полиране?

Мнение от spower » 30 Ное 2018, 12:06

Незнам защо гледате полирмашини с ексцентрици..
Аз от 2009г година ползвам на спарки като тая машина: https://www.onlinemashini.bg/polirma6in ... 200w-/1450 и съм много доволен. Доста коли и мотори изтърках, избил съм и парите отдавна. От практикер си я купих за 185лева и исках да е професионална с дълъг живот.
Държа инструментите ми да са качествени. За справка мой приятел бояджия, който с това си вади хляба от няколко месеца ползва подобна на Райдър и е доволен.
Цената и беше доста прилична. За собствена употреба ще е иделана. Има регулатор на оборотите и ON/OFF бутон.
Трябват ви две или три гъби в зависимост колко пасти ще ползвате. Най-често ползвам след 2000 водна шкурка 74 и 75 на 3М и с това приключвам. Има си тънкости при полирането, трябва да се внимава да не се прегрее лака, или ако е тънък да не се притрие. Оборотите се ползват в зависимост от едростта на пастата и твърдостта на гъбите. На това обърнете внимание :bchug:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране?

Мнение от Mollov » 30 Ное 2018, 12:19

Имай предвид, че т.нар. "ексцентрици" или по английскому "Dual Action Orbital Polisher" отдавна не са това, което повечето фенове на Rotary си мислят, че са...

Съвременното поколение DA са форсирани т.е. не са free spin и имат МНОГО по-висока ефективност. Факт, цените не са 150-200лв, но и самите машини са далеч по-safe спрямо Rotary, а дават кажи-речи същата ефективност, дори в някои случаи дори по-висока ефективност на полиране. Това също се случва, защото последните 2-3 години се разработиха много варианти на цели системи от пасти и гъби, които още повече повишават ефективността на DA, което помага да се надскачат Rotary-тата... в някои случаи, не винаги.

Много хора не умеят да полират с Rotary, не успяват да се научат да владеят подобен тип машина, освен това МНОГО хора, които си мислят, че са много добри, все още не могат да вадят холограми от тъмноцветни автомобили и само търсят вариант да ги маскират. Затова и много ползватели на Rotary обичат да работят с 3М - загряват лака (което в доста случаи е противопоказно) пълнят порите на лака с полираща паста и после си мислят, че "много му разбират", ама след 2-3-4 измивания на колата всичко лъсва...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook