Cadillac BLS? 1.9D

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж

Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от -Злой- » 02 Авг 2014, 0:33

Някой да се е сблъсквал с това чудо?
Колата е с 1,9 (Алфа мотор?) на базата на СААБ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от Демирев » 03 Авг 2014, 13:04

За бисерите е че Кадилак - Сааб - Опел - Алфа Ромео ползват двигателите на Дженеръл Мотърс ли?
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 15.10.2004

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от GRIPEN » 03 Авг 2014, 15:26

Той не само е на базата на Saab 9-3 SS, ами и e произвеждан в завода на Saab в Trollhättan Швеция, и си е общо взето 9-3 с друга фаца.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от barty » 03 Авг 2014, 18:05

Демирев написа:За бисерите е че Кадилак - Сааб - Опел - Алфа Ромео ползват двигателите на Дженеръл Мотърс ли?


По скоро Кадилак и ГМ като цяло ползват дизеловият мотор на Алфа Ромео.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от skipper » 03 Авг 2014, 19:35

Дизеляка на ФИАТ се използва в Алфа Ромео, Ланчия, Кадилак,Опел, Сааб, Сузуки, Шевролет, Джийп, Ивеко, Ситроен,Пежо и в някакви Индийски колички. Така, че е в каквото и купе да го вземеш няма да съжаляваш :yes:
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 15.10.2004

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от GRIPEN » 03 Авг 2014, 21:38

Такива неща пишат из нета за тоя мотор :
Opel also uses a version of this engine. Their CDTI engine, manufactured in Pratola Serra, Italy and Kaiserslautern, Germany, is the product of the half-decade joint venture between GM and Fiat. It is used in the Vectra, Signum, Astra, Zafira, Cadillac BLS and Suzuki SX4 as well as some Saabs marked as TiD and TTiD (twinturbo version).


http://en.wikipedia.org/wiki/JTD_engine#1.9

Това, което съм чел от собственици на тоя мотор, е че е читав. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 29.05.2007

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от ivanhow » 03 Авг 2014, 21:42

Колега здрасти

Аз карам такава кола. Моята е 1.9 150 к.с с ръчни скорости. Двигателя е същият като на Вектра Ц. Аз съм доволен от ускорението и разхода. Колата харчи извънграда около 6/100 а в града 8-9 масимум. Поддръжката не е скъпа. Окачването е на вектра, а купето е дизайн на СААБ. Ако искаш пиши и ще ти го дам да направиш едно кръгче.

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от -Злой- » 03 Авг 2014, 22:31

ivanhow написа:Колега здрасти

Аз карам такава кола. Моята е 1.9 150 к.с с ръчни скорости. Двигателя е същият като на Вектра Ц. Аз съм доволен от ускорението и разхода. Колата харчи извънграда около 6/100 а в града 8-9 масимум. Поддръжката не е скъпа. Окачването е на вектра, а купето е дизайн на СААБ. Ако искаш пиши и ще ти го дам да направиш едно кръгче.

Поздрави

Благодаря!
Не вярвах, че ще срещна собственик на такова чудо тук! :) Изненадата е приятна :)
В крайна сметка това Опел ли е или е Сааб? Имам предвид следното - ходова част, предно/задно окачване какво е? Опел ли е? ДВГ и кутия от Алфа ли са или от СААБ? Щото алфите от това време ползват японски автомати, та затова питам този какъв е? Аисин или друг? Например тряа да сменям накладки - от Вектра ли тряа да са или от 93/95? Как стои въпроса с ламарините и екстериора като цяло? Има ли доставки до БГ?
Питам, защото гледах съвсем други коли, но в СИМАУТО (автокъща в София) попаднах на един сив БЛС, който изглежда много, ама много запазен на фона на другите коли в този ценови диапазон.
Отзад погледнат си е истински Кадилак (въпреки, че като му отворих багажника, пружината скърцаше като на Жигула), отпред не е нищо впечатляващо. Има ли обаче други допирни точки с Кадилака или ... само емблемите ... ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от barty » 04 Авг 2014, 9:07

Използват една и съща платформа, например тъста ми има новата Крома, която е същата като Вектрата и въпросният Кадилак, само ламарините са различни. На този Фиат Крома на всички части пише GM / Опел...според мен са хубави коли с хубав мотор.
Проблем ще имаш с някои специфични елементи и ако ти се наложи с фарове и ламарини.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 15.10.2004

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от GRIPEN » 04 Авг 2014, 20:58

Платформата е GM Epsilon.
Тук ги има изброени кои автомобили са на нея:

http://en.wikipedia.org/wiki/GM_Epsilon_platform

Общо взето, всичко по окачване и спирачки става от Vectra C.

По интериора има много неща от Saab 9-3, които са специфични за Saab 9-3 и не стават от Vectra C.
Например:
-волан,бутоните на него и еърбег-а
-корите на вратите, модулите за прозорците в тях
- таблото с уредите
- ключа и ISM модула (това в което го вкарваш за да запалиш)
- CIM модула (това на което са лостчетата за мигачите и чистачките)
- ключа за светлините
- управлението на климатроника
- управлението на огледалата, че и самите огледала
- лоста на автоматика, както и този на ръчката
- лоста на ръчната спирачка
Това на пръв поглед, сигурно има и други, невидими без разглобяване еднакви неща.

Отвън, така като гледам и вратите са като на 9-3, както и фаровете за мъгла изглеждат като на Saab-a.
Предполагам, че и стъклата са еднакви.

Автоматите при 9-3 са Aisin а и не само при този модел, както и не само автоматите. Saab ползва доста техните кутии.

Евентуални проблеми при търсене на части можеш да имаш по специфичните Кадилак неща, например по екстериора- ламарини, стопове фарове, маска, калници, брони.
Като под "проблеми" имам в предвид, намирането им по морги тук.
Иначе 9-3-ки продаващи се на части има вече доста.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 23.05.2014
Мечтае да кара: F30 Alpina

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от Crusible » 08 Авг 2014, 11:40

Имам Астра с 1.9 DTH 16в мотора, който е идентичен с този на Кадилак. 1.9 8в/16в (120/150к.с.) механично са много здрави. Ранните версии 2004-2007 имат проблеми с вихровите клапи, който обаче не е заплаха за мотора, както е при Е46 2.0 150 дизела. Замяната им е неоправдано скъпа около 1к. при положение, че можеш да си караш и така.

В същото време двигателят е много силен, работи по-грубо спрямо дизелите от това поколение, но пък тегли като мечка, поне в купето на Астрата така се усеща. На мен ми харчи около 6 междуградско и 7.5 градско (наблюдения за около 70к км).

Ако имаш сериозни намерения към кадилака се увери какво е състоянието на съединителя, защото смяната му е скъпа - около 1.2к заедно с лагер помпа и демпферен маховик. Сменят се заедно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от barty » 08 Авг 2014, 18:09

Кадилака е автомат, няма да сменя съединител.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от skipper » 16 Сеп 2014, 16:51

За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Има ли някой, който да кара SAAB 9-3, че ми е влязла някаква муха в главата за един Saab 9-3 Vector 1.9 Tid ( 120hp 8V или 150hp 16V) ? Двигателя го познавам, но за колата нямам никаква информация освен тази по-горе от колегите.
п.п. То от всички автофоруми излезе, че BMW форума е най-добрия :clap: В другите или няма никой или никой не пише :|
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от 520i » 16 Сеп 2014, 17:44

Що не погледнеш тоя черния? Мен лично комбито ме грабна. Сивото нещо не ми хареса особено.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: Cadillac BLS? 1.9D

Мнение от skipper » 16 Сеп 2014, 18:11

520i написа:Що не погледнеш тоя черния? Мен лично комбито ме грабна. Сивото нещо не ми хареса особено.

За този ли говориш http://www.mobile.bg/11400845574314173 ?
Не ми се дават пари за кола от автокъща в България с неясна история. Имам мой човек, който се занимава с внос и му е паднала оферта за един черен 9-3 в Италия 1.9 2008-ма 95к. километра,един собственик,върната от лизинг, сервизна книжка (последно е влизала април месец). И ми звънна дали съм заинтересован.
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook