Почивка в Гърция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Почивка в Гърция

Мнение от madafaka_donkele » 15 Мар 2017, 21:26

Да изтупаме праха от темата :mhihi:

Кажете някой евтин и добър хотел в гръцко, който да не е много надолу. Не по-надолу от Паралия Катерини.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Почивка в Гърция

Мнение от © » 16 Мар 2017, 8:37

И на мен ми се мисли за лятото вече. Пишете кой къде ще почива из гръцко, да се надъхваме докато сме на работа :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Почивка в Гърция

Мнение от Владо » 16 Мар 2017, 10:03

Чу се преди няколко дни че имат над 100% увеличение на резервациите от руснаци, същото и от германци, спрямо миналата година... С постоянно високото присъствие на нашенци, сърби и македонци, май ще е навалица таз година...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Почивка в Гърция

Мнение от Е.Димитров » 16 Мар 2017, 10:46

Аз вече резервирах на същото място, като миналата година.
Разликата , спрямо миналата година е 5% по-висока цена в същият хотел

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Почивка в Гърция

Мнение от acho.rs » 16 Мар 2017, 17:38

На Тасос е много яко и полиция почти никога не спира - може да си крузваш на анасонови отвари :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Почивка в Гърция

Мнение от ukelichko » 16 Мар 2017, 21:16

В процес съм на резервация на луксозен ветроходен катамаран за десет човека в края на август. Тръгваме от Атина и една седмица ни вози където искаме. Носим си храна ако искаме да ядем на лодката. Може и да се храним по ресторанти. Има 4 спални, две самостоятелни легла, 4 бани с тоалетни и всекидневна или както се казва там на корабен език. Цената е около 4К евра плюс пристанищните такси и горивото, ако искаме да се придвижваме по-бързо на двигатели. Още не съм получил окончателната оферта. За първи път го правя и като мине, ще споделя как е. Има си и някакъв капитан, който да ни вози. Водя пазарлък през времето на плаване да ме учи как се кара това чудо и на година да го взема без капитан. Ако се науча да го карам разбира се. Като гледах е пълно с електроника и автопилоти и какво ли не. То жените и децата ги е много страх и едва ли ще се шляем много из открито море. Просто покрай брега ще обикаляме разни плажове. Най-хубавото на това начинание е, че ако нещата се смарангясат, на практика се получава, че тръгваш с яхта а се прибираш с хеликоптер :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Почивка в Гърция

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2017, 22:06

ukelichko написа:Водя пазарлък през времето на плаване да ме учи как се кара това чудо и на година да го взема без капитан.


Честно ли? :mhihi: Това е като да кажеш- отивам до Варна с влака и ще се пазаря с машиниста да ме научи, че другия път сам да го карам. С тази разлика, че морската навигация е леко по-трудна от сухопътната.

Не забравяйте, че на капитана се оставя бакшиш. Обикновено 10% ;)
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Почивка в Гърция

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Мар 2017, 0:10

Освен всичко друго за да го "караш" ти трябва Капитанско, но и да имаш такива лодки няма шанс да ти дадат без капитан, е има начин ,оставяш депозит равен на стойността на лодката.
Миналата година исках да взема лодка без капитанско и не стана, сега съм се записал и ще взема Капитанско, че много ме блазни с лодка покрай островите :lol:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Почивка в Гърция

Мнение от skoti79 » 17 Мар 2017, 7:53

ukelichko написа:В процес съм на резервация на луксозен ветроходен катамаран за десет човека в края на август. Тръгваме от Атина и една седмица ни вози където искаме.


Избрал си малко далечно място за старт, има доста по-близки варианти за начало.
На моменти ,ако сте 10 човека става лудница ,да така цената е малко-по изгодна ,но..
Не се запасявай с храна за всичките дни от самото начало, няма смисъл, така и така ще се слиза и разглежда.
Направете си план и обиколете всички по-интересни острови.
Без капитанско,няма кой да ти даде лодката си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Почивка в Гърция

Мнение от ukelichko » 17 Мар 2017, 9:48

Имам си капитанско право, до 40 бруто регистър тона и съм карал какви ли не моторници, дето някой даже се водят яхти по Дунав, но там навигацията е друга. Относно управлението, миналата година ме возиха на някаква 40 футова ветроходна яхта и всичко се правеше от електрониката. Даже коригираше платната сама чрез лебедки на електромотори и си следеше зададения курс по навигацията. Имаше сирена за доближаване до съд и какво ли не. Не знам до какъв порив на вятъра, електрониката може да коригира платната, но капитана заеба управлението и през цялото време не пипна нищо, докато не влязохме в марината. Това с наемането без капитан го споменах само като идея. А и няма да прекосявам Атлантика. Цялата работа е, че се заглеждам по някакви ветроходни яхти и искам да си купя такава. Това плаване е да се ориентирам какво точно търся. Защото като се возих миналата година, половината плаване беше с поне 15 градусов наклон на едната страна, другата половина на другата страна. Вярно, екстремно е, но как да го обясниш на жена. Нали като легнеш и изпадаш от леглото и ти се разлива пиенето. Не знам защо не слагат койки по тия яхти. Пикането по време на плаване също е голям пиниз. Казват, че катамараните не се накланяли и било много комфортно. Говорих с една фирма да огледаме из Европа какво има втора ръка, да ми го реновират и да си имам и аз нещо такова. Но това са теми за други разговори.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Почивка в Гърция

Мнение от kiko » 17 Мар 2017, 10:23

Евала,това се казва начинание :clap:
Аз,след 3 прекрасни поредни години на Тасос решихме малко да поразнообразим и септември ще съм на Халкидики,средния ръкав.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Почивка в Гърция

Мнение от ///M Power » 17 Мар 2017, 10:56

ukelichko написа:....
Чак да не се накланят :mhihi: , ама си надигат едното краче (като куче да пикае)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Почивка в Гърция

Мнение от skoti79 » 17 Мар 2017, 10:59

ukelichko написа:Имам си капитанско право

:lol: Това вече е друго,нямаш проблеми при наемане, без капитан.
Твойте размисли ги имах и аз преди време, ще кажа само, че като теглиш чертата накрая не си струва за 1-2 месеца годишно ,да си купуваш лично корито.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Почивка в Гърция

Мнение от intention » 17 Мар 2017, 11:26

Това лято както и предното - Халкидики.
Вурвуру и околията та чак до призрачния град.

На къмпинг на Манасу или на Родия, за палаткуване - Тиганя, за за хотел - в самото Вурвуру, който иска лукс - Екиес.

Прилични цени, добро обслужване, хубава вода и чисти плажове, повечето няма какво да ви обеждавам - по-скоро да послужи на хората дето се чудя дали да ходят в Гърция- да, струва си !
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Почивка в Гърция

Мнение от 3186 » 17 Мар 2017, 12:25

Лефкада, 3 коли хора, на някакви вили с градина, барбекю и басейн само за нас. Ако зависеше от мен, щеше да е Халкидики, понеже на Лефкада не очаквам кой знае какви плажове за почивка, а по-скоро туризъм :oops: Халкидики за мен е идеалното съотношение на качество на плажове, населеност, разстояние от София и цена. Има толкова много плажове, че е доста трудно да не си открие човек полупразен такъв. В същото време има предостатъчно градчета с магазинчета и ресторанти. :) Бил съм и на Тасос, където също си струва да се отиде поне веднъж и да се посетят някои по-интересни места. Минусът и на двете е, че има доста нашенци(особено на Тасос).

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook