Почивка в Гърция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Почивка в Гърция

Мнение от blqsu4ko » 07 Юли 2014, 9:38

Здравейте,
Знам, че има 1000 такива теми но аз нищо не успях да разбера - нито от тях, нито от букинг сайтовете.
Общо взето 4 човека искаме да отидем в Гърция, след средата на септември за 4 нощувки.
Искам море и спокойствие :mhihi:
Като цени незнам кое е нормално но примерно м/у 100-200 на човек за 4те нощувки. Ако е all inclusive предложете някакви подобни цени, незнам как вървят въобще.
Незнам и къде искам да ходим, никой от нас не е ходил в Гърция на море до сега и нямаме опит.
Даже май предпочитаме all inclusive. 2 двойки на по 20тина години сме, не много претенциозни. Моля за помощ :mhihi:
Благодаря предварително! :)
Live it like you Love it

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Почивка в Гърция

Мнение от toncho83 » 07 Юли 2014, 12:48

Скоро се върнахме от о-в Тасос.Искахме плаж без камъни и само пясък.В Гърция по-морето не взимаме пакет "all inclusive",защото ни се обикаля на различни места и ресторанти.
http://www.ntinasapartments.gr/ -Тук бяхме за 6 нощувки в "Superior" стая излезна около 700 лв за 2 ма възрастни и малко дете (1,6 г.)
На плажа чадъри и шезлонги не се плащат ако консумирате напитки.Ресторантите не са скъпи,нещо като в Бг,но в евро...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Почивка в Гърция

Мнение от blqsu4ko » 07 Юли 2014, 14:32

Благодаря за отговора. 700лв. само спането предполагам?
Май се насочваме към ол инклузив, защото не ни се обикаля, представям си нещо като спане и плаж само :mhihi:
ПС: Октомври може ли да се ходи на море или е твърде студено вече?
Live it like you Love it

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Почивка в Гърция

Мнение от plamen_nedkov » 07 Юли 2014, 15:54

без да правя реклама, погледни тук http://www.solvex.bg/ ходя втора година с тях и съм доволен, имат много предложение ОЛЛ Инклузив на прилични цени.
поздрави
Октомви е добре за море, водата е все още достатъчнво топла.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.03.2011
Пол: Мъж
Кара: Honda Accord '04 Executive
Мечтае да кара: BMW 435i Coupe

Re: Почивка в Гърция

Мнение от Veseliq » 07 Юли 2014, 16:33

Ходил съм десетки пъти в Гърция и мога да те посъветвам следното. Ако искате да ви излезе по-евтино - Халкидики. Специално Ставрос, Олимпиада, Уранополи, Аспровалта, Ворвуру - пълно е и с българи и плажовете са страхотни. Халкидики честно казано е по-близко на километри и от нашето черноморие, макар като път да е час и нещо повече, заради по-малкото магистрала. А в Гърция дори и много от далечните острови като Корфу и Кефалния не си струват колкото Халкидики. Виж през booking.com или ваучери, но не взимай all-inclusive. Храната по евтините all-inclusive-и (такива за под 100 евро на вечер на стая) е отвратителна, алкохола (вино и бира) са по-разредени и ужасни от тези по женския пазар. Докато рибата по заведенията е прясна и вкусна, а порциите големи (двама човека ще се наядете с 2 порции риба и една салата).

И още нещо, което удивително много хора пропускат... Не пътувай без зелена карта. Никъде не я искат, освен ако не стане беля - тогава тежко ти. Все едно нямаш застраховка и няма да излезеш от арест докато не платиш всичко, дори да не е била твоя вината.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Почивка в Гърция

Мнение от © » 07 Юли 2014, 17:11

Veseliq написа:... но не взимай all-inclusive. Храната по евтините all-inclusive-и (такива за под 100 евро на вечер на стая) е отвратителна, алкохола (вино и бира) са по-разредени и ужасни от тези по женския пазар. Докато рибата по заведенията е прясна и вкусна, а порциите големи (двама човека ще се наядете с 2 порции риба и една салата).
]

Подкрепям, ако си ходил някъде из бг или турция на ол инклузив, то в Гърция няма нищо общо с това което си свикнал
Иначе най-голямото предимство за мен лично е спокойствието - коренно различно от нашето море. Никой не те закача за нищо, място колкото искаш, чадъри и шезлонги също

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Почивка в Гърция

Мнение от blqsu4ko » 08 Юли 2014, 8:03

Благодаря на всички, чакам да кажат точни дати за отпуската и ще пиша като резервирам нещо. :)
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Почивка в Гърция

Мнение от bam-bam » 08 Юли 2014, 16:28

Veseliq написа:Ходил съм десетки пъти в Гърция и мога да те посъветвам следното. Ако искате да ви излезе по-евтино - Халкидики. Специално Ставрос, Олимпиада, Уранополи, Аспровалта, Ворвуру - пълно е и с българи и плажовете са страхотни. Халкидики честно казано е по-близко на километри и от нашето черноморие, макар като път да е час и нещо повече, заради по-малкото магистрала. А в Гърция дори и много от далечните острови като Корфу и Кефалния не си струват колкото Халкидики. Виж през booking.com или ваучери, но не взимай all-inclusive. Храната по евтините all-inclusive-и (такива за под 100 евро на вечер на стая) е отвратителна, алкохола (вино и бира) са по-разредени и ужасни от тези по женския пазар. Докато рибата по заведенията е прясна и вкусна, а порциите големи (двама човека ще се наядете с 2 порции риба и една салата).

И още нещо, което удивително много хора пропускат... Не пътувай без зелена карта. Никъде не я искат, освен ако не стане беля - тогава тежко ти. Все едно нямаш застраховка и няма да излезеш от арест докато не платиш всичко, дори да не е била твоя вината.



Има голяма драма с тези зелени карти, едни казват НЕ трябва, други ТРЯБВА.
Има го по вестници и сайтове, че не се изисква, нали сме в ЕУ.
Та май истината е някъде там по средата , като с големите талони.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 16.08.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Почивка в Гърция

Мнение от paxaH » 08 Юли 2014, 18:37

Не се лъжи и по звездите на хотелите - не отговарят на действителността (по скоро на българските очаквания) или скалата им е до 20 звезди :D
Най-добре чети коментарите от Booking-а
Селото се оказа точно във града

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Почивка в Гърция

Мнение от XaMaB » 10 Юли 2014, 8:32

bam-bam написа:Има голяма драма с тези зелени карти, едни казват НЕ трябва, други ТРЯБВА.
Има го по вестници и сайтове, че не се изисква, нали сме в ЕУ.


Не се изисква докато не стане беля. Тогава вече ще се радваш ако е в теб.
А причината да не я искат, е че очакват да я имат всички влизащи в гърция
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Почивка в Гърция

Мнение от © » 10 Юли 2014, 11:57

Нали според законодателството на ЕС не се изискват за никоя от държавите в общността? Или както обикновено Гърция е по-скоро извън ЕС :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Почивка в Гърция

Мнение от K_Ilkov » 10 Юли 2014, 12:50

Проблема е в кирилицата до колкото знам аз ... и не е само в Гърция ...
и наистина както някой написа става проблем като опреш някой да я чете по някаква причина тая полица
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Почивка в Гърция

Мнение от hell's angel » 10 Юли 2014, 20:29

:OT: :OT: :OT:

Ако малко ми е поочукана колата, има ли проблем с гръцките власти ? Един калник малко вдлъбнат, липсват разни лайстни по предната броня и фара леко свети на чорчик :( С оглед на ситуацията в момента, изобщо не ми се занимава с тенекиджии ...
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Почивка в Гърция

Мнение от zazomazo » 10 Юли 2014, 20:38

Ти ако знаеш в малките населени места гърците кви кошери търкалят.... :mhihi:

Ама реглаж на фаровете не е лошо да си направиш
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Почивка в Гърция

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2014, 20:39

K_Ilkov написа:Проблема е в кирилицата до колкото знам аз ... и не е само в Гърция ...
и наистина както някой написа става проблем като опреш някой да я чете по някаква причина тая полица


Кирилицата е официално призната азбука в Общността. Проблем на маляките е ако не искат да си я превеждат. ГО важи в целия ЕС без зелена карта.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook