Статистика откраднати БМВ-та

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

модел

е30
5
10%
е36
3
6%
е46
11
23%
е9x
4
8%
е28
0
Няма гласували
е34
1
2%
е6x
7
15%
f10
0
Няма гласували
e32
0
Няма гласували
e38
1
2%
e65
2
4%
f01
0
Няма гласували
x1-6
8
17%
друга
6
13%
 
Общо гласове : 48
Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: VW T4

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от ivofordivo » 03 Дек 2017, 18:18

20171203_180651.jpg


Не знам дали е тук точното място за поста .Ако някой си търси Е60-та.
седи повече от година да не кажа и 3 ,на глуха уличка във Видин.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Пътнически превози в страната и чюжбина,Внос и превози на употребявани автомобили.24 часа Пътна помощ.0899845409 http://www.facebook.com/avtrans

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от sixstraight » 04 Дек 2017, 22:24

Е верно ли някой е откраднал е34, дано е било в миналия век че почвам да се притеснявам :shock:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от BMW_POWER » 05 Дек 2017, 5:30

На мен ми откраднаха Е36 325 през 1997г. Беше служебно и не знам дали се брои, но гласувах.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 19.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E87 118d ‘07 ; E46 320d ‘00
Мечтае да кара: BMW 750Li - G12

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от Kristiyanpeev97 » 05 Дек 2017, 8:05

ukelichko написа:Малко извън темата, но крадени ли са ви застраховани коли и изплащали ли са ви ги като хората. Легнало ми е едно много читаво Х3 на сърцето, но не ми стиска точно заради това, че е много рисков модел.


Абсолютно същата драма е при мен с Е92... На мен ми стиска, но все пак да попитам. :mhihi:
///BMW M

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от antonpau » 05 Дек 2017, 9:17

Крали са ни, да :mhihi: Иначе по отношение на изплащането има много фактори, които тежат. При мен се получи така, че е91-цата ми я изплатиха с 400 лева по-малко, отколкото я бях взел почти 3 години по-рано - комбинация от фактор добра покупна цена (даже доста добра) и леко надзастраховане (ама леко, че иначе става съмнително и те режат). Но това е доста рядко стечение на обстоятелствата.
Общо взето най-важното е да не изтъняваш с каското. На една приятелка, която взе много хубава и лачена е90 LCI, много добър приятел на баща й, изживяващ се като фрийланс брокер, за да й направи услуга да не плаща много каско, я застрахова на 15к при покупна цена 24к. Е познай след два месеца, когато я откраднаха, колко точно студена вода се изпи :banghead: Общо взето не само в случая на БМВ-тата, ами почти повсеместно подзастраховането в крайна сметка излиза набутвация ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от drago_pavlov » 06 Дек 2017, 16:28

Е46 купено за 8200, налети още 3 бона в него, застраховано за 10000. Като го откраднаха ми платиха 7800.
Не е реалистично да се очаква повече от 70-80% от сумата, на която е застраховано.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от antonpau » 06 Дек 2017, 18:12

Да, това са обикновено процентите. Мен ми я платиха на 85% два месеца преди изтичането на каското, а очаквах 70-75%... рядко съм тичал по-бързо да подписвам документи :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от bum_bum » 06 Дек 2017, 18:29

А тия на какво основание си смятат 20% обезценка в края на периода? Толкова ли падат цените на пазара?

Ако обезценката е действително такава това взима ли се в предвид при изчисляването на застрахователната премия?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Дек 2017, 20:29

На база "не искаме да ти платим колкото трябва". Затова ВСЕКИ човек трябва просто да спре да им тъпче гушите. Така няма да тъпчите гушите и на тези, които си правят далаверките така като някоя повредена кола я палят сами, блъскат някъде, обявяват за крадена и я разглобяват те и т.н. само и само да докопат едни хубави пари. Поради тия факти процента за БМВ скочи безбожно в последните години и може спокойно да им се покаже един среден на застрахователите и да си внимавате повече къде си държите колите, да си измислите още защити и т.н.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от shlosera » 06 Дек 2017, 20:42

Top Gun Maverick написа:На база "не искаме да ти платим колкото трябва". Затова ВСЕКИ човек трябва просто да спре да им тъпче гушите. Така няма да тъпчите гушите и на тези, които си правят далаверките така като някоя повредена кола я палят сами, блъскат някъде, обявяват за крадена и я разглобяват те и т.н. само и само да докопат едни хубави пари. Поради тия факти процента за БМВ скочи безбожно в последните години и може спокойно да им се покаже един среден на застрахователите и да си внимавате повече къде си държите колите, да си измислите още защити и т.н.
Набелязана ли е една кола (от някой, който знае какво прави) ако щеш в парламента я дръж ще я задигнат.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Статистика откраднати БМВ-та

Мнение от antonpau » 07 Дек 2017, 8:50

shlosera написа: Набелязана ли е една кола (от някой, който знае какво прави) ако щеш в парламента я дръж ще я задигнат.

Според зависи. Е91-цата нямаше защити и си я вдигнаха от раз. Е61-цата на 10-тия ден, откакто я подкарах, я пробваха. Избиха патрона, но на нея имам защита и не можаха да я запалят. Повече не е имало опити за кажба на цялата кола. Няколко месеца по-късно ми ощавиха фаровете, навито и (!!!) резервната гума :banghead: но пък изобщо не се бяха пробвали да я крадат цялата.
Top Gun Maverick написа: Затова ВСЕКИ човек трябва просто да спре да им тъпче гушите. Така няма да тъпчите гушите и на тези, които си правят далаверките така като някоя повредена кола я палят сами, блъскат някъде, обявяват за крадена и я разглобяват те и т.н. само и само да докопат едни хубави пари..

Ако това стане, не ми се мисли какъв бизнес ще се завърти, взимайки предвид очеизвадния факт, че крадците така и така се ползват с протекции :banghead: Не мисля, че това е подходящо решение - все пак каското покрива не само кражби, но и всякакви други произшествия, човешки или природни :mhihi:
Това, което трябва да стане според мен, е да се накарат "органите" да си вършат скапаната работа. Това не важи само за кражбите на коли, но и за всички други, които хич не са малко, за сметка на което в огромен процент се вършат от едни и същи хора от десетилетия насам :banghead:
bum_bum написа:А тия на какво основание си смятат 20% обезценка в края на периода? Толкова ли падат цените на пазара? Ако обезценката е действително такава това взима ли се в предвид при изчисляването на застрахователната премия?

По принцип гледат пазарната цена на даден автомобил към момента на застрахователното събитие, за да се предпазят от голямо надзастраховане. Това все пак оставя някакви вратички да се бориш за по-адекватно изплащане. Разбира се, доста удобно забравят да погледнат въпросния пазар, когато колата е очевадно подзастрахована :ok:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook