Нерегистрирана кола в общината

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Нерегистрирана кола в общината

Мнение от govedarov » 07 Май 2014, 17:29

Здравейте ,

Значи преди 6 години си взех кола нов внос. Регистрирах си я в КАТ , платих си еко-таксата и т.н обаче ми казаха , че трябва да ида в общината и да я регистрирам и да си плащам данъци. Да обаче аз не го направих къде от това , че не ми се занимаваше да ходя да се разправям , къде , че не ми се даваха излишни пари за данъци. Сега обаче искам да продам колата а доколкото разбрах няма как да я продам без да съм и плащал данъци ама аз 6 години не съм плащал нито съм я регистрирал. До преди 4 години на прегледите не ми се искаха данък а тука от преди година две ми взимаха по 10 лева отгоре затова , че нямах данък. Гледам данъка и е 36 лева на година , та за 6 години това са към 130 лева грубо , но въпроса е ако ида да я регистрирам да не ми треснат некоя голяма глоба. Дайте нещо съвет ако сте попадали в такава ситуация. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от bam-bam » 07 Май 2014, 23:39

Глоба няма , поне аз като съм плащал.
Но има лихва и за най-далечната година е най-много и за по близка година става по-малка сумата.
Явно лихвата е % от забавянето и колко повече е далечна година и % става повече лихва.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '92 Е36

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от san4o » 08 Май 2014, 8:45

Глоба има и е по преценка на тия в общината, между 20 и 200лв за физически лица.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от sapio » 08 Май 2014, 8:55

san4o написа:Глоба има и е по преценка на тия в общината, между 20 и 200лв за физически лица.


До втората година, след изтичане на двумесечния срок за деклариране на МПС. С други думи при него няма да има глоба, защото е минала давността.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от turieca » 08 Май 2014, 18:34

Гледам данъка и е 36 лева на година , та за 6 години това са към 130 лева грубо

6*36=216- Пак си поогледай сметките

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: м-ка

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от DAF » 08 Май 2014, 19:26

turieca написа:
Гледам данъка и е 36 лева на година , та за 6 години това са към 130 лева грубо

6*36=216- Пак си поогледай сметките


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Доколкото съм запознат, давността към общината е 5 години. Тоест тя е изтекла, и след тези 5 години не могат да ти търсят нито лихва, нито да ти сложат глоба. Отиваш в общината с документите и си я регистрираш спокойно, като ще платиш само данък за 2014 година.
ХУЛИГАН НА МАГИСТРАЛАТА

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от barty » 08 Май 2014, 22:01

Не съм сигурен че за данъците има давност :?: То ако беше така доста хора щяха да пестят от данъци. Има разлика м/у данък и глоба.
Според мен колегата ще го одрусат 500 - 600лв
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от radio_manbg » 09 Май 2014, 6:51

Ще споделя случка на един познат

колата е алфа 147 - 1.6 - 120 кс. - данък + лихва = 1370 лв... поне така ми беше казано...
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от barty » 09 Май 2014, 7:02

radio_manbg написа:Ще споделя случка на един познат

колата е алфа 147 - 1.6 - 120 кс. - данък + лихва = 1370 лв... поне така ми беше казано...


Това ми звучи реалистично, но да вярваш че има давност за данъци :dunno: Не случайно има и лаф: От смъртта и данъците няма спасение
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от sapio » 09 Май 2014, 7:42

Давността за данъците е 5 години, като за да се погасят по тази давност се подава молба. Абсолютната давност е 10 години, когато се погасяват "автоматично".

DAF написа: Доколкото съм запознат, давността към общината е 5 години. Тоест тя е изтекла, и след тези 5 години не могат да ти търсят нито лихва, нито да ти сложат глоба. Отиваш в общината с документите и си я регистрираш спокойно, като ще платиш само данък за 2014 година.


Това е меко казано странно изчисление. 2014 не е изтекла и не влиза в сметката. Колегата трябва да плати от 2009 насам данъка и лихвите върху него. За 2008 и назад, ако си подаде молба за погасяване на задълженията по давност, ще мине метър. За останалите трябва да попадне на най-необикновения служител в отдел МДТ, че да не ги плати.

:OT: Сигурно сте чували за единната сметка на Дянков, която наскоро Конституциония съд отмени. Идеята и беше точно такава - да не може да ти се погасяват задълженията по давност. Там наливаш едни пари, които отиват за погасяване винаги на най-старото задължение. В момента също е така, само че сметката не е една. Това обаче е за републиканските данъци и осигурвки. Данък МПС е общински данък, който се събира от общината, а не от държавата. Сумите не постъпват по сметки на НАП, а на общините.
Това само информативно, по повод давността. Лафът за данъците и смърта е от американски филм и за сега няма място за сравнение.
Последна промяна sapio на 09 Май 2014, 13:50, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от sin_fen » 09 Май 2014, 12:29

govedarov написа:Здравейте ,

Значи преди 6 години си взех кола нов внос. Регистрирах си я в КАТ , платих си еко-таксата и т.н обаче ми казаха , че трябва да ида в общината и да я регистрирам и да си плащам данъци. Да обаче аз не го направих къде от това , че не ми се занимаваше да ходя да се разправям , къде , че не ми се даваха излишни пари за данъци. Сега обаче искам да продам колата а доколкото разбрах няма как да я продам без да съм и плащал данъци ама аз 6 години не съм плащал нито съм я регистрирал. До преди 4 години на прегледите не ми се искаха данък а тука от преди година две ми взимаха по 10 лева отгоре затова , че нямах данък. Гледам данъка и е 36 лева на година , та за 6 години това са към 130 лева грубо , но въпроса е ако ида да я регистрирам да не ми треснат некоя голяма глоба. Дайте нещо съвет ако сте попадали в такава ситуация. :)


Ако искаш да я продадеш без да плащаш данъка действай бързо и към Перник. Засега само там може, но не се знае до кога или си загуби талона, но това май не минаваше на всякъде вече.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от bobi_81xx » 09 Май 2014, 13:24

Колега,не е за писане директно тук но няма значение.Унищожаваш,големият талон или предната табела на автомобила,заявяваш в КАТ че е изгубен.Правиш нова регистрация с нови табели плащаш си за регистрацията и всичко ти става ОК ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от Nukem » 09 Май 2014, 16:02

sin_fen написа:
govedarov написа:Здравейте ,

Значи преди 6 години си взех кола нов внос. Регистрирах си я в КАТ , платих си еко-таксата и т.н обаче ми казаха , че трябва да ида в общината и да я регистрирам и да си плащам данъци. Да обаче аз не го направих къде от това , че не ми се занимаваше да ходя да се разправям , къде , че не ми се даваха излишни пари за данъци. Сега обаче искам да продам колата а доколкото разбрах няма как да я продам без да съм и плащал данъци ама аз 6 години не съм плащал нито съм я регистрирал. До преди 4 години на прегледите не ми се искаха данък а тука от преди година две ми взимаха по 10 лева отгоре затова , че нямах данък. Гледам данъка и е 36 лева на година , та за 6 години това са към 130 лева грубо , но въпроса е ако ида да я регистрирам да не ми треснат некоя голяма глоба. Дайте нещо съвет ако сте попадали в такава ситуация. :)


Ако искаш да я продадеш без да плащаш данъка действай бързо и към Перник. Засега само там може, но не се знае до кога или си загуби талона, но това май не минаваше на всякъде вече.

Става и в София, един пичове в едно бусче точно до КАТ в Дианабад ulitsa "Lachezar Stanchev, при тях става също номера!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от stambo_81dg » 09 Май 2014, 16:31

То за това сме на този "хал" в тази държава :help:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Нерегистрирана кола в общината

Мнение от iliew » 10 Май 2014, 2:28

stambo_81dg написа:То за това сме на този "хал" в тази държава :help:

Да ти кажа не сме точно заради това на този хал... :idea:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook