Една легенда на 44

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Една легенда на 44

Мнение от b00st » 24 Апр 2014, 23:18

michev написа: Нали не мислиш сериозно, че масовият потребител /ВАЗ 2101 е проектиран точно за МАСОВ автомобил/ на запад по него време е карал 3.0 ЦС, ГТ40, П1800 на Волво, Мустанг или Е-тайп? Само за информация великият ФВ по него време прави все още костенурката и нейните деривати :mhihi: . Така че сравнението е леко казано некоректно.

OK, кажи ми тогава руски автомобил, който да може да се сравни с някой от тях? Жокер - такъв няма.
За VW Beetle нещо не те разбрах, произвежда се още от Втората световна, когато в Русия е имало кал, магарета и едни огромни дараци, където трудно ще ги наречеш кола. Пък ако случайно не знаеш, бръмбърът е 2-рият най-продаван автомобил в света :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: Една легенда на 44

Мнение от ///MBlitzz » 24 Апр 2014, 23:31

b00st написа:
michev написа: Нали не мислиш сериозно, че масовият потребител /ВАЗ 2101 е проектиран точно за МАСОВ автомобил/ на запад по него време е карал 3.0 ЦС, ГТ40, П1800 на Волво, Мустанг или Е-тайп? Само за информация великият ФВ по него време прави все още костенурката и нейните деривати :mhihi: . Така че сравнението е леко казано некоректно.

OK, кажи ми тогава руски автомобил, който да може да се сравни с някой от тях.
За VW Beetle нещо не те разбрах, произвежда се още от Втората световна, когато в Русия е имало предимно магарета и едни огромни дараци, където трудно ще ги наречеш кола. Пък ако случайно не знаеш, бръмбърът е 2-рият най-продаван автомобил в света :dunno:

Не знам коя година е ,но със сигурност е около времето на Жигулитата.
Изображение
Изображение
Едит: сега видях ,че е с БМВ мотор но дизайна е наистина уникален!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Една легенда на 44

Мнение от michev » 24 Апр 2014, 23:58

Това, че е костенурката е вторият най-продаван автомобил, не го прави много по-автомобил, нали? И той, както и ладата са имали една единствена цел, а именно масовизация. А това, че руската авто промишленост няма аналози на горе упоменатите автомобили е разбираемо, целите и са били други и не е въпрос до моженето, че 10 години по-рано, същата тази държава прати човек в космоса и думна шпионския U2 на височина, за която не се и предполагаше че може да бъде свален самолет с ракета от земята. Та си е въпрос на приоритети.
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Една легенда на 44

Мнение от steeN » 25 Апр 2014, 3:55

///MBlitzz написа:...


Ето това е оригинала, доста е променена... разпъната и свалена, общо взето по-скоро вдъхновение от колкото нещо друго.


Изображение


А ето и оригинала на оригинала... Plymouth Savoy

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Една легенда на 44

Мнение от Lenco » 25 Апр 2014, 8:39

Жигулата си е легенда. Безсмислено е да спорят по това, хора карали я нова от магазина, родили се в онези години, и родените по-късно, за които употребявано е36 е култ.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Една легенда на 44

Мнение от DLVasilev » 25 Апр 2014, 8:51

Lenco написа:Жигулата си е легенда. Безсмислено е да спорят по това, хора карали я нова от магазина, родили се в онези години, и родените по-късно, за които употребявано е36 е култ.

:yes:
+1
Ние сме имали това. На запад кой какво е карал си е тяхна работа, а ние сме заровени на изток от рая така че и жигулито е било много за времето си ;)
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Една легенда на 44

Мнение от kener » 25 Апр 2014, 9:07

То и много хора по онова време не са имали въобще автомобил.
40653

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Една легенда на 44

Мнение от b00st » 25 Апр 2014, 9:29

kener написа:То и много хора по онова време не са имали въобще автомобил.

Чудя се кое е по-тъжно, да нямаш автомобил или да я чакаш тая тояга 10 години след като си я платил? :dunno:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Една легенда на 44

Мнение от Lenco » 25 Апр 2014, 9:40

b00st написа:
kener написа:То и много хора по онова време не са имали въобще автомобил.

Чудя се кое е по-тъжно, да нямаш автомобил или да я чакаш тая тояга 10 години след като си я платил? :dunno:

Ако не знаеш, какво е да гледаш Минчо Празников на телевизор ОПЕРА, няма да спреш да се чудиш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Една легенда на 44

Мнение от kagebista » 25 Апр 2014, 10:15

То и Е30ките първите години излизаха с едно огледало :lol:
25349_121464977866001_2956978_n.jpg

Моят баща смени жигулката с волга. После купи бмвто 90та година. И волгата стана пикап :mhihi:
После си купи Лада Нива през 95та година, поради естеството му на работа и нуждата от проходим автомобил.
И на двете съм научен от 14 годишен сам да ги карам... така че оплаквания нямам :clap:
Баща ми също плаща и чака жигулата, но 86та е решил да я смени с нова Волга. Плащаш чакаш, това което има и тогава са го приемали с радост даже. Знам че за жигулата е чакал много повече, отколкото за Волгата...
Не може да се каже тъжно или не, заради онези времена. Няма база за сравнение. Просто хората са се радвали, че са хванали ред на опашката.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Една легенда на 44

Мнение от DLVasilev » 25 Апр 2014, 11:57

Тoй дядо ми е имал 62-ра година ново рено 8 или т.нар. булгаррено, което е било революционен автомобил тогава, след това чака за Жигули, взима го ново и почти веднага след това го заменя за фиат 125-ца, след това купува току-що излязлата като модел самара 2108, която пък беше баси атракцията пред блока докато баща ми не докара първото си бмв през 89-та :mhihi: Една много приятна светлозеленикава Е28-ца 535i български жълт фалшив номер направен в сърбия, за да спести доста хиляди левове през митницата :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Една легенда на 44

Мнение от steeN » 25 Апр 2014, 15:52

Lenco написа:Жигулата си е легенда. Безсмислено е да спорят по това, хора карали я нова от магазина, родили се в онези години, и родените по-късно, за които употребявано е36 е култ.


За мен Е36 не е култ... Просто има добро съотношение цена/производителност и за това карам такава. Има доста неща, които не харесвам в Е36, като се почне с позицията на шофьора и т.н.... Отдавна надживях култовете. Единственото БМВ към което имам наистина специално отношение е Е30 и като цяло 80те и назад, защото са били много по-напред от станалите и не толкова комерсиални.
Последна промяна steeN на 25 Апр 2014, 16:08, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Една легенда на 44

Мнение от michev » 25 Апр 2014, 16:08

steeN написа:
Lenco написа:Жигулата си е легенда. Безсмислено е да спорят по това, хора карали я нова от магазина, родили се в онези години, и родените по-късно, за които употребявано е36 е култ.


За мен Е36 не е култ... Просто има добро съотношение цена/производителност и за това карам такава. Има доста неща, които не харесвам в Е36, като се почне с позицията на шофьора и т.н.... Отдавна надживях култовете. Единственото БМВ към което имам наистина специално отношение е Е30.


Аз затова си имам и Е36 и Е30 :D
only rear wheel drive

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: София

Re: Една легенда на 44

Мнение от butaloto. » 16 Май 2014, 0:34

Направо сте ми смешни с вашите коментари.. по тях само мога да съдя, че сте виждали Жигули само на снимка. Има огромен потенциал в руската техника, за който явно не сте си направили труда да се докоснете. За справка само ще спомена, че карам Лада 1500 която е способна да разкъса над 80% от вашите форумни Е30...36-ци. На спирачен път, драг, маневреност.. всичко що е немско разкъсвам много грозно! В лада форума мога лесно да бъда намерен.. приемам предизвикателства всякакви, ако има смелчаци да се пуснат с барана рускиня 1980-та година производство :mhihi:
Classic Team

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Една легенда на 44

Мнение от boksioraE39 » 16 Май 2014, 12:57

butaloto. написа:Направо сте ми смешни с вашите коментари.. по тях само мога да съдя, че сте виждали Жигули само на снимка. Има огромен потенциал в руската техника, за който явно не сте си направили труда да се докоснете. За справка само ще спомена, че карам Лада 1500 която е способна да разкъса над 80% от вашите форумни Е30...36-ци. На спирачен път, драг, маневреност.. всичко що е немско разкъсвам много грозно! В лада форума мога лесно да бъданамерен.. приемам предизвикателства всякакви, ако има смелчаци да се пуснат с барана рускиня 1980-та година производство :mhihi:


Няма да те търся в лада форума така че пиши на лс кога ще я докараш на бояна да отупаш едно Е36 което даже не е за драг. Сериозен съм,даваи го т'ва абартово чудовище. :bchug:
И все пак след толкова сериозни думи сподели нещо за колата си и не е нужно да си голям "смелчак" за един два старта. ;)
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook