Пазаруване от ebay.co.uk?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 706
Регистриран на: 26.09.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 535i, S500

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от furiozo » 08 Юли 2016, 12:09

Ползвам ggbg от години и съм мега доволен. Всичко каквото съм поръчвал е идвало навреме и здраво, скъпо или евтино няма значение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 08 Юли 2016, 14:37

Не мисля, че тези фирми ще носят някаква отговорност ако се случи да не пристигне. Надяваш се, че няма да има проблеми и действаш. И аз ползвам много габко, гъбко или както там се водят :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от AGT » 08 Юли 2016, 20:43

Фирмата която и да е тя ...... освен Англия-България нищо друго като транспорт няма да ти гарантира . Аз ползвам само една вече 9 години и проблеми никога не съм имал !
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от v3n0m » 15 Юли 2016, 22:37

Преди 2-3 седмици си поръчах нови джанти, пристигнаха с UPS. За дата на пристигане от 22 до 29 юни, на 23 бяха при мен. И за доставката в обявата пишеше същото че транспортната фирма е стандартна, което се оказа UPS, но до колкото разбрах някой път използват и DHL. :yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 01 Сеп 2016, 14:23

Един бърз въпрос - китаеца е писал 22 долара на пратката, но я пратил през DHL. Сега ми звънят - трябвало да се освобождава от митница. Варинатите са били - аз да се занимавам, плащам и 24лв на тях и ходя по митници (никога не съм го правил), втория вариант е нищо не плащам на тях само ДДС, но трябва да им изпратя нотариално заверено пълномощно в оригинал + някакъв си номер от митницата ...
Какво да избера?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от turieca » 01 Сеп 2016, 17:37

Аз играх втория вариянт, че от Казанлък до София за един кантар и да платя 16лв ддс. Вадих ЕОРИ номер, който ставал за седмица, но в Казанлък ми го направиха за 5 минути. Направих и пълномощно обадих се на DHL и пратиха куриер да вземе документите и ми освободиха пратката и доставиха до адрес без да им доплащам нищо. При мен искаха и оригинал от фактурата, че китаеца писал 20 долара, а реално беше към 45.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 01 Сеп 2016, 20:45

Български пощи става любимият ми куриер :mhihi: DHL sucks
п.с. тренирам за фидбека

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от turieca » 01 Сеп 2016, 21:21

Сега издирваме телефон за 300 лв в български пощи. Пощальона вика доставих ти го аз казах ще те скопя пич. Сега ще има жалби до Стара Загора и разправии. До сега нищо не е липсвало как стана така, че най скъпото се запиля не знам. Случаеност?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 01 Сеп 2016, 21:27

Аз моя пощальон го познавам добре, той също, знае че постоянно получавам някакви пакетчета и то за повечето не трябва да се подписвам. Ако е някой недобросъвестен, ще ги остави пред вратата и ще си ходи. После - изчезнали, наистина си е риск и с тях ако нямаш човек. Аз съм му казал да ми оставя бележки ако не ме открие, нищо че са без проследяващ номер

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от turieca » 01 Сеп 2016, 21:34

И мен ме познава добре, че в село само аз и зет ми получаваме и се познаваме всички ама.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 01 Сеп 2016, 22:02

Явно има нещо нагласено тогава, но то ще изскочи. Няма къде да ходи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от v3n0m » 02 Сеп 2016, 9:21

turieca написа:Аз играх втория вариянт, че от Казанлък до София за един кантар и да платя 16лв ддс. Вадих ЕОРИ номер, който ставал за седмица, но в Казанлък ми го направиха за 5 минути. Направих и пълномощно обадих се на DHL и пратиха куриер да вземе документите и ми освободиха пратката и доставиха до адрес без да им доплащам нищо. При мен искаха и оригинал от фактурата, че китаеца писал 20 долара, а реално беше към 45.


На мен с UPS ми дойдоха джантите направо на адреса без никакви разправии. Поръчах на брат ми един телефон от Али-то и не стига че чаках 1 месец а платих за експресна доставка, като пристигна телефона ми заявиха че трябвало да ида до София да го освободя от митница :kuku: Вдигнах ГОЛЯМ скандал и започнаха да се звънят едни телефони и се оказа че телефона ми е бил във Велико Търново и след 5 мин беше при мен. DHL sucks :ranting:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от B.Stoimenov » 02 Сеп 2016, 10:36

Разликата е, че твоите джанти са идвали от Uk - сиреч - Европейски съюз - няма митници.
А някои стоки - независимо в кой сайт са публикувани - идват от Китай (не е ЕС ) - респективно има Митница. Може да мине пратката, а може и да си я спрат. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от v3n0m » 02 Сеп 2016, 14:12

B.Stoimenov написа:Разликата е, че твоите джанти са идвали от Uk - сиреч - Европейски съюз - няма митници.
А някои стоки - независимо в кой сайт са публикувани - идват от Китай (не е ЕС ) - респективно има Митница. Може да мине пратката, а може и да си я спрат. :yes:


А това с освобождаването от митница май важи само за БГ, защото като бях в Англия си поръчах самурайски меч от Япония и си ми пристигна на адреса в Англия без да се налага да правя каквото и да било.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 02 Сеп 2016, 14:48

v3n0m написа:
turieca написа:Аз играх втория вариянт, че от Казанлък до София за един кантар и да платя 16лв ддс. Вадих ЕОРИ номер, който ставал за седмица, но в Казанлък ми го направиха за 5 минути. Направих и пълномощно обадих се на DHL и пратиха куриер да вземе документите и ми освободиха пратката и доставиха до адрес без да им доплащам нищо. При мен искаха и оригинал от фактурата, че китаеца писал 20 долара, а реално беше към 45.


На мен с UPS ми дойдоха джантите направо на адреса без никакви разправии. Поръчах на брат ми един телефон от Али-то и не стига че чаках 1 месец а платих за експресна доставка, като пристигна телефона ми заявиха че трябвало да ида до София да го освободя от митница :kuku: Вдигнах ГОЛЯМ скандал и започнаха да се звънят едни телефони и се оказа че телефона ми е бил във Велико Търново и след 5 мин беше при мен. DHL sucks :ranting:

Такива са, а пък като гледам алиекспрес ги ползват освновно тях т.е. забравям за тоя сайт. За какво ли ми е притрябвал при положение, че има ebay. С DHL в никакъв случай не ми се занимава вече

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook