Пазаруване от ebay.co.uk?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от v3n0m » 06 Сеп 2016, 10:24

За съжаление има много неща които ги има в Али-то а в ebay ги няма. Сега примерно съм си харесал едни капачки за джанти на HRE които намирам само в Али-то, но най вероятно ще пропусна защото не ми се влиза във филма отново... :kuku:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от Е.Димитров » 14 Сеп 2016, 13:59

Здравейте колеги,
не става въпрос точно за .co.uk ами за глобалният Ebay.
Та, доста пъти съм си пазарувал от там и съм продавал, играл съм на търгове, и сам аз съм пускал търгове, но за 3 ти път ми се случва нещо, според мен си е някаква измама.
Играя за едни 2 дин навигации :mhihi: и попадам на някакъв продукт, който ми допада, гледам че няма резерва (много мразя с резерва) и пускам бид, търга го дават че приключва след 1-2 дена...и изведнъж получавам имейл, че продавача му е ударил "cancel" на търга, поради "нисък интерес" или нещо от сорта...
И това ми се случва за 3 ти път:
eBay Bid Cancellation Notice - Item 272368542551 : EU STOCK 10.1" Android 4.4 Double din Car Stereo Radio Autoradio GPS SD Airplay
Please note that this is a system generated email. Please do not reply to this email. If you have questions, please click the following link or paste it in your browser. http://pages.ebay.com/help/contact_inline/index.html

eBay Bid Cancellation Notice - Item

Dear eBay Community Member,
The bid that you entered for the item (272368542551) has been cancelled. You can view the reason provided for the cancellation by selecting the (bid history) link from the individual item page.

Please be cautious if you are contacted about purchasing this item after the bid has been cancelled and as always avoid paying for your eBay item using instant wire transfer services through Western Union or MoneyGram as these payment methods are unsafe when paying someone you do not know."

И как става тая работа, убеден съм, че е против всякакви правила, или....
Някой има ли обяснение за такива случай?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от Elesar74 » 14 Сеп 2016, 14:34

Може продавача да се откаже в процеса на търга.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от Е.Димитров » 14 Сеп 2016, 15:33

Elesar74 написа:Може продавача да се откаже в процеса на търга.

Верно ли, ми че това си е ебаси измамата.
Понеже участвам на други места на търгове, и там си е забранено, всъщност на всякъде е забранено, един път като си пуснал търг с условия, не може туко така да кажеш, ами не ми харесва цената, до която достигна търга и го приключвам.
Не вярвам в ebay да може така да се разиграват хората.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от kiko » 06 Окт 2016, 19:52

не е съвсем по темата ама има ли някой с добро сърце :angel: да ми поръча едни неща/малки са/ от ибей от US,че янките не дават шипинг да му се невиди

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от seimo » 08 Май 2018, 21:08

Здравейте колеги, Да не отварям нова тема ,но искам да поръчам от ebay.co.uk едно ECU втора употреба за мотор на стойност около 40 паунда с доставката. Въпроса ми е дължа ли някакви мита и ддс понеже ми казаха че за електроника се дължало :dunno: Конкретния продавач е от Литва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от bioz » 08 Май 2018, 21:31

seimo написа:Здравейте колеги, Да не отварям нова тема ,но искам да поръчам от ebay.co.uk едно ECU втора употреба за мотор на стойност около 40 паунда с доставката. Въпроса ми е дължа ли някакви мита и ддс понеже ми казаха че за електроника се дължало :dunno: Конкретния продавач е от Литва.


Мито не се дължи ако се изпраща от държава в ЕС без значение памперси или електроника...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от seimo » 08 Май 2018, 21:37

И всичко трябва да си дойде по нормалния ред до адрес както примерно нещо за доларче от али-то.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от u`F`o » 14 Май 2018, 20:11

seimo написа:И всичко трябва да си дойде по нормалния ред до адрес както примерно нещо за доларче от али-то.

Точно така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от бабъл » 18 Май 2018, 9:47

Да се включа в темата и аз,вчера видях, че при плащане с кредитна карта ме прецакват с курса на евро и паунд.До сега не ми се беше случвало. 130 £ = 300.50 лв. 204 € = 420 лв. Някой да знае защо става така ? Пробвах с карти от различни банки и е все едно и също.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от Georgi_G » 18 Май 2018, 9:59

През PayPal ли?

Ако е през тях, най-вероятно си оставил курса по подразбиране на PayPal. В твоя полза е да избереш опцията конвертиране по курса на банката издател.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от бабъл » 18 Май 2018, 10:15

Мисля, че не е през PayPal, от опциите за плащане избирам,кредитна или дебитна карта. Нямам акаунт в PayPal.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от Georgi_G » 18 Май 2018, 10:26

бабъл написа:Мисля, че не е през PayPal, от опциите за плащане избирам,кредитна или дебитна карта. Нямам акаунт в PayPal.

Тогава остава банката да са надървили курсовете.
Ако плащането е в различни валути, конвертирането от една в друга, най-често е по курс купува за едната(картата) и курс продава(плащането) в другата валута.
А валутните курсове на нашите банки, всички си ги знаем. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от alekangg » 18 Май 2018, 18:03

бабъл написа:Да се включа в темата и аз,вчера видях, че при плащане с кредитна карта ме прецакват с курса на евро и паунд.До сега не ми се беше случвало. 130 £ = 300.50 лв. 204 € = 420 лв. Някой да знае защо става така ? Пробвах с карти от различни банки и е все едно и също.

И как разбра, че взима една и съща сума с различни карти?? Това може да стане, ако купиш няколко пъти с различни карти едно и също нещо.

Няма как с различни карти да е една и съща крайната сума в лева. Това зависи от банката, курса, превлутирането, комисиона на банката, сетълмента и т.н. Някои банки имат и специален курс при покупка в чужда валута, а други ти начисляват % комисион.
Някои са много нагли и примерно при покупка на нещо в лири, превалутират два пъти, първо през долар и след това в евро и като цяло зависи от сетълмента на карата, реално има два вида евро и долар.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от бабъл » 19 Май 2018, 6:30

Като си напишеш данните на картата, преди да натиснеш плащане, ти показва сумата и в левове. Накарах сестра ми с нейната карта да пробва и крайната сума беше същата. Плащал съм много пъти до сега и не е имало такъв проблем, понеделник ще звънна в банката.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook