Пазаруване от ebay.co.uk?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от AGT » 17 Апр 2014, 17:33

По големия проблем са измамниците в ибей отколкото фирмите превозвачи до Бг . Всяка седмица пускам клейм в пейпал за някой тарикат циганин решил , че е най умния .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от ukelichko » 17 Апр 2014, 19:58

AGT написа:По големия проблем са измамниците в ибей отколкото фирмите превозвачи до Бг . Всяка седмица пускам клейм в пейпал за някой тарикат циганин решил , че е най умния .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Я разясни по-подробно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от Elesar74 » 18 Апр 2014, 13:32

Аз пазарувам в английския ebay и не ползвам никакви посреднически услуги. Преди месец някъде, поръчах едни неща там, дойдоха изкл. бързо, обаче се повредиха при експлоатацията. Веднага писах на човека, че искам да ги върна, нещо, което беше споменато и от него като възможност. Не отварях кейс, върнах нещата, платих обратния транспорт, човека вчера върна парите. И нещо повече, даже ми се извини, че това, което ми е продал, се е повредило. И там има тарикати, има и честни и почтени хора.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от AGT » 18 Апр 2014, 13:37

Постоянно някой тарикат "продава" стока на супер цена......съответно нищо не изпраща. Убеждава те , че всичко е наред и трябва да се изчака да пристигне стоката а през това време човека трупа пачка... Ако се излъжеш да изчакаш 40 дни и не си клеймнал гориш . Другия вариант е с търговете - печелиш търга на добра цена.....съответно продавача решава ,че не му е изгодно и не изпраща нищо.... Две седмици се опитва да те убеди ,че е изпратено и накрая излиза с номера "ами те куриерите са я загубили , ще връщам парите " . Абе какви ли не маймунски номера в ибей има. Отделно за капак на всичко и куриерските фирми са ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА !!!!! Поредния парадокс в момента е , че чакам поръчка от миналата събота при обещание за получаване на следващия работен ден .......е цяла седмица не дойде нищо ....а е от официален сайт.....не е ибей !
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от 520i » 18 Апр 2014, 15:29

Аз от co.uk съм поръчвал доста неща и никога не съм имал проблеми. Винаги съм си получавал това, което съм поръчвал. И никакви куриерски фирми не съм използвал. Като запелен рибар, доста и рибарски щуротии съм поръчвал, като последното беше една плувка за 0.06 паунда и дойде с безплатна доставка!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 4.12.2005
Местоположение: Михайловград
Кара: '96 Е34 tds touring Individual
Мечтае да кара: E34 M5 Touring

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от exvitermini » 18 Апр 2014, 15:39

520i написа:Аз от co.uk съм поръчвал доста неща и никога не съм имал проблеми. Винаги съм си получавал това, което съм поръчвал. И никакви куриерски фирми не съм използвал. Като запелен рибар, доста и рибарски щуротии съм поръчвал, като последното беше една плувка за 0.06 паунда и дойде с безплатна доставка!


Едно е да си в Англия и да имаш вътрешнонационална доставка, друго е до България и международна доставка. Когато има такава до България няма проблем, всеки знае това! Но когато няма доставка до България е нужен посредник - именно за това става на въпрос в темата .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от 520i » 18 Апр 2014, 16:20

Съжалявам, все забравям да си сменя местожителството :) За България става дума.
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от © » 18 Апр 2014, 18:48

Ако пазаруваш достатъчно често и търсиш най-добрите варианти, предполагам бързо ще забележиш, че си доста ограничен в избора на стоки, които се доставят то БГ. Масово по-добрите цени, по-големия избор се доставя само до УК и то безплатно. Е как да не ползваш посредническа фирма.
Колкото до търговците, от моя скромен опит най-коректни са именно китайците и по-скоро тези Хонг Конг защото може би си внушавам или е случайност, но доставката им е доста по- бърза от Китай

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 4.12.2005
Местоположение: Михайловград
Кара: '96 Е34 tds touring Individual
Мечтае да кара: E34 M5 Touring

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от exvitermini » 18 Апр 2014, 22:36

Аз имах някаква информация преди години, че всички пратки от Китай излизат през Хонг Конг. Не знам колко е вярно. Може би затова от Хонг Конг пратките са по-бързи с няколко дни. Има си и доста бавни обработки от самите потребители, които повечето представляват онлайн магазини.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от maxpower » 06 Юли 2016, 17:10

Малко да вдигна темата. Искам да поръчам едно ново турбо от ebay.co.uk, някой може ли да препоръча надежда фирма за посредник. Искам да е през фирма, за да носи отговорността ако пратката не пристигне, понеже сумата не е малка.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от bum_bum » 06 Юли 2016, 17:45

ДХЛ, УПС и сие :mhihi:

Останалите за по 2-3лв на кило отговорност не носят.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от maxpower » 06 Юли 2016, 18:07

bum_bum написа:ДХЛ, УПС и сие :mhihi:

Останалите за по 2-3лв на кило отговорност не носят.

Аз нямам нищо против да си платя, за да се извърши от куриер, но продавача и писал "Standard Int'l Postage". Това не ми прилича да е с InTime,UPS, FedEx и т.н. Ако се има в предвид, че ще се ползват Български Пощи- ако не е препоръчано пиши го бегало. Поне за препоръчаните се водят на отчет и там изчезването на пратката е малко по сложно.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от bum_bum » 06 Юли 2016, 18:16

Има начин и там. С препоръчаните се следи тегло. Вадят го и слагат нещо също толкова тежко. Получаваш камък за 1к и може да се оплачеш на арменския поп.

Питай го да си доплатиш с някой куриер, който предлага застраховка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от stambo_81dg » 07 Юли 2016, 22:39

https://www.uktobg.com/home Аз използвам тях и до сега не съм имал проблем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от ebay.co.uk?

Мнение от bum_bum » 08 Юли 2016, 8:50

То и аз не съм имал проблеми с тях и с други и съм си поръчвал и телефон за 1к но риска си го има.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook