Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от alx » 31 Окт 2018, 14:55

Nickelback написа:
alx написа:Обектива пред лазера е силно фокусиран- лазерите за измерване на скоростта на 300 метра правят конус с 1м диаметър... за да “бръкнеш” на лазерния приемник с друг лазер трябва да си в този конус и да държиш твоя лазер там доста време за да разтопи силикона на приемника. Гуд лък в реалния свят.


За матрицата на камерите говорят колегите, не за лазерния приемник... която е дооста уязвима, особено ако мощния лазер е близо и правилно насочен... Не очаквайте да я унищожите напълно, но белите и разни други "петна" са гарантирани :D

Изображение

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


всички лидари имат индикация за прилагане на контрамерки. един вид знаят като ги заслепяваш и дават индикация на оператора. нали знаеш ако контузиш камерата и последното нещо дето е снимала преди да подаде сигнал е твоята кола къде ще ти го заврат този лазер после? :bchug:

а колко по-лесно е да намалиш скоростта... сега, ясно е, че има и хранилки, но в 90% от случайте които съм видял, камерите са били на място където и аз бих ги сложил.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Nickelback » 31 Окт 2018, 15:02

Говореше за топене на силикон на приемника на лазера... та в тая връзка отговорих :bchug:
Иначе мога да попитам бившият ми колега, който е в R&D звеното на Leica за какво могат и не могат, но не се съмнявам, че е така както казваш, а и е твърде логично...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от steeN » 31 Окт 2018, 15:50

alx написа:къде ще ти го заврат този лазер после? :bchug:


И аз буквално това си помислих, особено ако те хванат с нелегален лазер (с по-висока мощност). Може да сме бананова република, ама някои неща са доста нездравословни, противно на общественото мнение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 31 Окт 2018, 18:37

Не знам до каква мощност са разрешени, но доказуемостта на умисъл в подобно деяние ми се струва крайно хлъзгава. Виждам някакво трикрако нещо на пътя и го осветявам с лазера.. Бая зор ще видят за да докажат, че съм имал намерение да го повредя при положение, че съм кретен и нямам нито представа що е тва, нито че лазера би го повредил.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 31 Окт 2018, 22:31

Много хипотези има в това мнение... но дори това да вземем, изобщо не е нужна умисъл за да те осъдят за това, че си повредил чужда собственост.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 31 Окт 2018, 23:13

Просто се напъвам да мисля :mhihi: В случай, че не съм могъл да предвидя последствията, тъй като за това са необходими специални познания, които аз не съм притежавал, а не съм и бил длъжен деянието може да се счете за случайно, т.е. ненаказуемо.

Някой адвокат да даде мнение как би изглеждал подобен казус и да вадим лазерите :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 31 Окт 2018, 23:17

Не познаването на закона, не оправдава нарушаването му...сиреч ще намерят начин да те наиграят :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 31 Окт 2018, 23:27

Чл. 216. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който унищожи или повреди противозаконно чужда движима или недвижима вещ, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който унищожи, разруши или повреди свое ипотекирано или заложено имущество, се наказва с лишаване от свобода до пет години и глоба до две хиляди лева.
(3) (Нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2017 г.) Който, като осъществи нерегламентиран достъп до информационна система от значение за предприятие, учреждение, юридическо или физическо лице, и по този начин унищожи или повреди чуждо имущество, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години и глоба до десет хиляди лева.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или глоба от сто до триста лева.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) Ако са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици или ако деянието е извършено от лице по чл. 142, ал. 2, точки 6 и 8, или ако деянието е свързано с унищожаване или повреждане на елементи от далекосъобщителната мрежа, наказанието е лишаване от свобода до десет години, като съдът може да постанови и лишаване от права по чл. 37, ал. 1, т. 6 и 7.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако деянието по ал. 1, 2, 3 и 5 е извършено по непредпазливост, наказанието е лишаване от свобода до две години или глоба от сто до триста лева.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 31 Окт 2018, 23:35

Непредпазливост е едно, случайност е друго. Ясно ми е, че за непредпазливост винаги го ядеш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 31 Окт 2018, 23:38

TNT написа: Какво ви е мнението за втора ръка радар ? В олх гледам някои актуални модели на половин цена ? Няколко пъти обсъждания Stealth RG300 за 200лв срещу 375лв нов ? И това без пазарлък :mhihi: Повечето са Кобри и Whistler, но има и V1. Изобщо как може да се тества ? Включваш в колата, светва, ама после ? :mhihi: Ако е преебано нещо вътре и нищо да не засича... оставаш с пръст в устата, ако е изтекла гаранцията.

Все още ме интересува :help: Има ли от какво да се притеснявам ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 31 Окт 2018, 23:53

Гаранцията на V1 така или иначе важи само за оригиналния купувач. При препродажба отпада.

Най-малкото можеш да го пробваш на някоя фотоклетка на бензиностанция :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alx » 01 Ное 2018, 0:11

TNT написа:
TNT написа: Какво ви е мнението за втора ръка радар ? В олх гледам някои актуални модели на половин цена ? Няколко пъти обсъждания Stealth RG300 за 200лв срещу 375лв нов ? И това без пазарлък :mhihi: Повечето са Кобри и Whistler, но има и V1. Изобщо как може да се тества ? Включваш в колата, светва, ама после ? :mhihi: Ако е преебано нещо вътре и нищо да не засича... оставаш с пръст в устата, ако е изтекла гаранцията.

Все още ме интересува :help: Има ли от какво да се притеснявам ?


най-малкото можеш да му въведеш серийния номер на сайта на в1 и да го видиш кое поколение е... че ако не е по-нов и ги филтрира, ще те съсипят радарите в огледалата за странично виждане на по-лъскавите коли...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от don_gori » 01 Ное 2018, 8:28

TNT написа:
TNT написа: Какво ви е мнението за втора ръка радар ? В олх гледам някои актуални модели на половин цена ? Няколко пъти обсъждания Stealth RG300 за 200лв срещу 375лв нов ? И това без пазарлък :mhihi: Повечето са Кобри и Whistler, но има и V1. Изобщо как може да се тества ? Включваш в колата, светва, ама после ? :mhihi: Ако е преебано нещо вътре и нищо да не засича... оставаш с пръст в устата, ако е изтекла гаранцията.

Все още ме интересува :help: Има ли от какво да се притеснявам ?

Незнам но според мен сега не е голяма далавера да даваш пари за радар :dunno: С тея триножки 90+% си във фотото ако си над допустимата скорост, защото има много фактори и все негативни. В момента моя го държа основно за патрулките със старите камери, които се крият из междуселските пътища и да ми обажда когато триногата ме е снимала вече :mhihi: Въпреки че съм хващал триноги, преди няколко дена ми се случи радара да си замълчи на една изпъната вечерта .. и добре че карах в ограничението. Та да дадеш пари за нещо още повече незнайно и да чакаш да те спаси .. :dunno: Един Whistler като моя е около и под 200лв нов, поне ще ти обади за да те освободи от душевните размисли дали са те снимали или не :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 01 Ное 2018, 8:37

Радар детектора има превантивен плацебо ефект дори да не е 100% ефективен срещу всички камери . Просто човек кара по внимателно без да се увлича когато радар детектора е включен и писка от време на време да напомни за злите гоблини в храстите . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 01 Ное 2018, 12:04

bum_bum написа:Непредпазливост е едно, случайност е друго. Ясно ми е, че за непредпазливост винаги го ядеш.


Освен за невменяемост да се бориш не знам друго :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook