Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от speedhokk » 11 Юни 2018, 21:18

alekangg написа:Аз преди 10 дни го пробвах в Гърция, но нямаше нищо отбелязано, но и нямаше кьорав полицай по пътищата им.
Не знам кой си спира нета в чужбина, като дори при най-смотаните планове има 2ГБ нет в роуминг в ЕС. Трябва да теглиш филми, за да го издухаш за няколко дни.


Моя план трябва да е бил някакъв доста бедняшки значи, защото миналата година имах към 1200мб за ЕС :lol: Телефона си го ползвах за нави точно за 40км, другото ми беше по 30-40мин фб на ден, 1-2 пъти дневно поглеждах прогнозата за времето и 2-3 пъти поглеждах някакви спортни неща. През цялото останало време интернета си го спирах и бях изразходил към 350-400мб за 7 дни.
Не знам ако някой си цъка телефона постоянно, не си спира нета и го ползва 1000-1500км за навигация колко ще изразходи.

Както и да е, по принцип би трябвало по някое време да получиш смс, че си хабиш интернета, та можеш да вземеш мерки. Всичко това обаче не променя това което казваш, а именно, че нямало нищо отбелязано. И си прав, че много много полицаи нямаше. Ние миналата година за 2200км из Гърция срещнахме 2 патрулки, едната от които беше на сирени и бързаше за някъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Knoxville_ » 12 Юни 2018, 9:49

На мен конкретно не ми е зор заради засади и камери, тъй като смятам да карам в ограниченията.
Но това с интернета го бях забравил и явно там ще изпозлвам гугъл мапс, тъй като може и в офлайн режим само с GPS.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от vixx » 12 Юни 2018, 17:30

speedhokk написа:
alekangg написа:Не знам ако някой си цъка телефона постоянно, не си спира нета и го ползва 1000-1500км за навигация колко ще изразходи.


Колега, затова сваляш предварително картата в Here и си свиркаш.
На моя план нета, който имах стана валиден за целия ЕС след последните промени, както и разговорите. Проверете дали и при вас не е така (Теленор съм).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от xaxo » 12 Юни 2018, 18:29

А на Waze има ли начин да се увеличи дистанциятя от която съобщава за полиция? Много късно ми се струва известяването.

Уж гледах из настройките, но не видях такава опция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 14 Юни 2018, 18:22

Here е страшно неадекватна спрямо Waze.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bai_ILIA » 14 Юни 2018, 18:26

"Уважаеми клиенти,
Нашият екип направи тестове на Stelth RG300 с допълнителен лазерен сензор, който се монтира до регистрационния номер на автомобила. Постигнахме разстояние на засичане на новата трипод камера "S1" на разстояние от около 500 метра, когато визьора на камерата е насочен право към регистрационния номер. В случаите в които излъчването на S1 е в обратната посока или е под по-голям ъгъл, поради характеристиките на излъчения лазарен сноп , засичането е невъзможно. За разлика от микровълновите радари, работещи в Х, К и Ка Банд, чиито сигнали се засичат и в двете посоки на голямо разстояние поради голямото разсейване и отражение на вълните, лазерния сигнал представлява много тесен сноп светлина в невидимия спектър, който е конкретно насочен към номера на автомобила и има нищожен процент на разсейване.

Въпреки това, ние смятаме, че преправеният Stelth RG300 или новият Stelth RG79HT в комбинация с лазерния сензор ще осигурят много по-добра защита срещу трипода S1.

Препоръчваме Ви да използвате Stelth RG79HT в комбинация с лазерния сензор, но ако вече имате закупен Stelth RG300 вие трябва да се направи следното:

Да ни изпратите вашето устройство (или ни го донесете на на адреса обявен в нашия уеб сайт) за да направим някои подобрения. За да бъде възможно засичането на трипода S1 трябва да се подмени платката с процесора и лазерния сектор с друга, с висок клас фото диод. Цената за това е 190.00 лв с ДДС.

Цената на допълнителния свръхчувствителен лазерен сензор, който се монтира до номера, и се включва към USB порта на радар-детектора е 185.00 лв с ДДС."

Бачкат си хората по въпроса :)
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 14 Юни 2018, 18:42

блажени са вярващите

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.04.2018
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Elenko » 15 Юни 2018, 8:16

alekangg написа:Пробвах Waze-то събота и неделя до Кулата и обратно. От 3 засади имаше 2 отбелязани, но едната не беше, та я сложих аз.
Сигурен съм, че има ефект, но да речем 70%, винаги ще има случаи, когато няма да е отбелязана засадата, понеже все ще има първи Х броя коли, които ще минат. Отделно, не разбирам защо са отбелязани всички пребройтелни камери, много хора си мислят, че и те са радари.


Прав си!

Аз също отскоро ползвам приложението WAZE и ме е яд на мен си, че по-рано не съм го правил. НО, както и ти казваш колега, само на WAZE не може да се разчита. Трябва си свръхчувствителен радар-детектор. нА waze бонус му е следеното на актуалната пътна обстановка и обменът на информация, между водачите на МПС-уейзърри. Но, до там. Не може да замести, а само може да е допълнение ъм един истински радар -датектор или джамър.
Аз сериозно съм се замислил, дали да не закупя онзи унгарския джамър на ,,КИйо", който се произвежда от фирмата-производител на зловещите камери с лазер.
Обаче, с автомобил, на който е монтирано подобно техническо средство, става практически невъзможно да пътуваш в съседна Гърция например.
Засега съм с радар детектор snooper 4Zero Elite и мога да кажа, че е отличен за станартните стационарни камери, но само веднъж, един единствен път, за една секунда съм видял този детектор да прихване лазер и това беше. Със сигурност не е ефективен срещу новите камери на КАТ МВР. Аз сега очаквам поне 2-3 ЕФ за превишена скорост.
Продължавам да търся решение, защото с тези големи по размер административни наказания, с наличието на безумни ограничения на скоростта на дружение в пътни участъци, които са безопасни и не налагат подобна необходимост, всичко това съчетано с тия камери, просто ме задължава да търся някакви мерки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от don_gori » 15 Юни 2018, 9:01

Ония ден позлвах Waze-то по пътя за Маказа и на 2 пъти пропусна да каже, че има някой скрит под сянката .. хубавото беше че и 2та пъти имаше коли пред мен и нямах възможност да ги изпреваря :lol:
Миналата седмица 2 пъти ходих Хасково-Стара Загора с личната кола и 3 пъти радара си свърши работата със старите камери и патрулки, хубавото за сега е че триподите основно ги ползват в града или на входовете ..
Иначе добре си бачкат хората .. който клъвне на 400лв ще им е добре :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Knoxville_ » 15 Юни 2018, 9:28

Миналата събота бяха изкарали триногата на пътя за Созопол.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от andy » 15 Юни 2018, 9:43

И по магистрала Тракия ги слагат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от xaxo » 15 Юни 2018, 9:54

don_gori написа:


А на какво разстояние от радара те уведомява, горе долу?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от don_gori » 15 Юни 2018, 11:29

xaxo написа:А на какво разстояние от радара те уведомява, горе долу?

Ами зависи , преди години като не бяха толкова масови радарите техните камери бяха включени нон стоп и радара ги хващаше може би от 1-1.5км права посока или поне 6-700м в някое населено място. Сега са се изтарикатили и камерите им са изключени/или са в режим на прихващане само на скоростта , та вече като навлезнеш в радиуса им включват камерата и снимат. Точно в едно от селата преди Ст.Загора радара изписа Х със слаб обхват за 2-3 сек(явно са го включили за малко) и изгасна, аз съответно намалих и след 4-500м ги мернах добре прикрити зад една къща :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от xaxo » 15 Юни 2018, 11:44

Аз имах предвид Waze на какво разстояние те известява, понеже каза че си карал с него.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 15 Юни 2018, 11:47

bai_ILIA написа:В случаите в които излъчването на S1 е в обратната посока или е под по-голям ъгъл, поради характеристиките на излъчения лазарен сноп , засичането е невъзможно. За разлика от микровълновите радари, работещи в Х, К и Ка Банд, чиито сигнали се засичат и в двете посоки на голямо разстояние поради голямото разсейване и отражение на вълните, лазерния сигнал представлява много тесен сноп светлина в невидимия спектър, който е конкретно насочен към номера на автомобила и има нищожен процент на разсейване.


Открили са топлата вода :) Но това в по нашите ширини е популярен спорт.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook