Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 21 Окт 2018, 9:37

Ако е качено по-нависоко ченгето не би трябвало да може да заглушиш лазера... освен това ако са под по-голям ъгъл пак трудна работа. Така, че и те имат разни трикове скрити :paranoid:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от ceco_kd » 21 Окт 2018, 9:39

Чувал съм, че ако ограничението е 90 км/ч настройват радара или камерата на +20(30)км/ч. Т.е. ако караш с 110-120 км/ч макс би трябвало да няма проблем. Да речем аз си карам с около 100-110 км/ч и съм долу-горе спокоен, че няма да ме снимат и че не съм опасен за себе си и за другите(така се надявам поне). Вие с колко км/ч искате да карате и с колко искате да карат тези срещу Вас като се разминавате?
Напишете колко трябва да е ограничението на скоростта извън населено място, после в градски условия и накрая на магистралата с колко трябва да се прелита по "накъдрените" ни настилки?
Извинявайте, че ще Ви оцапам темата, ама според мен човек готов да даде 1000 лв, за да не могат да го засичат с колко си кара ежедневно явно не си пие хапчетата редовно. Не Ви ли се живее малко по-спокойно бре хора.....за къде бързате толкова. Не е ли по-добре да стигнем "там" след като сме си отгледали децата и сме им помогнали и на тях до някакъв период да поотгледат техните деца. Кеф Ви е да гледате забили стрелки в края на циферблатите, кеф Ви е да си изтрепваме сами ли? От известно време влизам в 20-30 автомобила средно на ден. Няма да Ви казвам в какъв % от тях виждам бухалка или дърво някакво или нож.....пък да каже човек, че бейзбола е на почит тука някак си не ми се връзва...накъде отиваме???
Със здраве на всички!!!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 21 Окт 2018, 11:18

В града ограниченията са ОК.

100 km/h на път без мантинела, повече не.
140 km/h на път с мантинела... за повече трябват 3 ленти според мен.

Толкова ми стига на мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Окт 2018, 12:19

И кой в тая тема се вълнува от моралната страна на нещата? В смисъл, че всеки човек по принцип се вълнува и от това, някои повече, други по-малко, но има такива теми колкото искаш. Вървете и там обяснявайте кой с колко трябва и къде да се движи. Тука коментираме друго! Ще ме извинявате сега вие, но аз не влизам в темите ви за колелета да ви обясня колко сте еди какви си, че се качвате на тях, съвсем примерно го давам.
И недейте мисли, че който кара бързо понякога означава, че бърза за някъде и т.н.
Някой ако има нещо за детектори да казва, моля. Другите за бухалки, застраховки, кучета и котки, има си теми.


Хрuсто написа:Изображение


Плевен-Луковит. :clap:

Аз докато знам, че целта на БГ КАТ е да те преебе, а не да те накара да караш бавно, не бих ги съжалявал, че ги лъжат с детектори и анти-радари.
Аз лично не ползвам детектори, но и уж знам как да се пазя като намалям където трябва, а и не летя нон-стоп. Гледайки такива снимки обаче изобщо не бих се замислил да си Акрия една цифра от номера с бяло фолио като пътувам надалеч и да си гледат те работата.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 21 Окт 2018, 13:31

Тука последно време ги засичам ползват нова тактика , застават на някоя отбивка с храсталак и патрулката в отбивката не се вижда докато не се изравниш с нея а камерата си стои на пътя . Това не само е подло и злобарско поведение , но няма нищо общо с джентълменския феърплей на играта . Кво се крият като страхливци в храстите ушаците ниедни ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от mopasan » 21 Окт 2018, 14:02

Jordana написа:Тука последно време ги засичам ползват нова тактика , застават на някоя отбивка с храсталак и патрулката в отбивката не се вижда докато не се изравниш с нея а камерата си стои на пътя . Това не само е подло и злобарско поведение , но няма нищо общо с джентълменския феърплей на играта . Кво се крият като страхливци в храстите ушаците ниедни ? :mhihi:


Ти май не разбираш идеята а? Целта е като ти дойдат 2-3 честитки по 100-200лв , и ще почнеш да се оглеждаш като гърмян заек и ще видиш как сам ще намалиш скоростта. Това е идеята, в цял свят е така. Единствения начин да те накарат да спазваш закона е като ти бръкнат в джоба. При нас големия проблем е в ниската събираемост. Нека го направят , ако не си платиш глобата да ти блокират заплатата или сметките, да видим как ще спазваме ограниченията.
Не ви ли стигат ежедневно убити хора по пътищата? Основния причинител на катастофите със смърт е скоростта. А малоумници по пътищата на нашата родина много, просто се чувстват безнаказани.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 21 Окт 2018, 14:16

Не не я разбирам идеята . Искаш да кажеш че ако те прегазя със 70 щото толкова е ограничението ще ти стане по добре понеже си законно прегазен или какво ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 21 Окт 2018, 16:16

Пак разни хора се правят на Лили Иванова. На последната верижна катастрофа на магистралата, където имаше отново запалено сметище и сутринта се бяха оправили едно хубаво 7-8 колички... Предната вечер минавах от там. Вече имаше много лек дим. Имаше патрулка с включени светлини, виждаха се светлините от километри. И както си е 140км/ч на магистралата, малко преди патрулката 90км/ч знак :bang: Четох, че още на другия ден (когато е станала катастрофата) са сложили и триногата там. Сега стоя и чакам да видя дали са ме снимали. Намалих рязко, ама не съм скочил на спирачките от 140 на 90 със сигурност, просто защото някой си там пуснал бурканите. В тъмното не видях тринога, но ако е имало... със сигурност съм минал с над 100 (имаше видимост, нямаше причина да намалявам, колите на 200-300м пред мен също си ги виждах идеално).

Накратко - ей за това следя какви радари има на пазара и ще гледам да се оборудвам при първа възможност. Чак 1300лв няма да дам, ама 400-500лв може и да отделя в близко бъдеще. Защото сега реално чакам снимка за 200-600лв :wave: И ако пристигне, няма да си я платя, а ще я обжалвам по всички възможни начини, които позволява закона. Като не видях знака забранено и имах лепенка, си платих 20лв. Ама сега, ако имам снимка... ще им подаря едно глухарче. Те знаят какво да го правят :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 22 Окт 2018, 8:01

Ето пресния пример от днес , човека дрогиран удря 16 коли . 40 акта за нарушения и нито един за превишена скорост . Но КАТ клечат по храстите да пазят камерите че капе лев от тях . Аз не съм против контрола на скороста , против съм да стигат до крайности щото това постоянното пресиране на хората с глупави аргументи как санкциите на превишената скорост едва ли не е решение на всичко . Не е решение на нищо и това е доказано навсякъде по света . От един момент това вече става тормоз и придобива репресивна форма върху гражданите . Само за сравнение да попитам ако всеки ден ви идва данъчна проверка въпреки че сте изряден , то няма ли на третия ден да им теглите една майна на тия уроди ? Същото е със тия камери , като се премине един праг на търпимост хората почват да нарушават при всяка една възможност правилата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 22 Окт 2018, 8:15

Jordana написа:Ето пресния пример от днес , човека дрогиран удря 16 коли . 40 акта за нарушения и нито един за превишена скорост . Но КАТ клечат по храстите да пазят камерите че капе лев от тях . Аз не съм против контрола на скороста , против съм да стигат до крайности щото това постоянното пресиране на хората с глупави аргументи как санкциите на превишената скорост едва ли не е решение на всичко . Не е решение на нищо и това е доказано навсякъде по света . От един момент това вече става тормоз и придобива репресивна форма върху гражданите . Само за сравнение да попитам ако всеки ден ви идва данъчна проверка въпреки че сте изряден , то няма ли на третия ден да им теглите една майна на тия уроди ? Същото е със тия камери , като се премине един праг на търпимост хората почват да нарушават при всяка една възможност правилата .

Ще може ли пример, как след нарушения праг, хората започват да нарушават правилата? Къде го видя това?
Поне в Европа, САЩ и пр бели страни не съм видял такова нещо, дори напротив, стават по-ниски от тревата, защото знаят, че умиране има, но отърване нямам от глобите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Е.Димитров » 22 Окт 2018, 8:22

:OT:
Както казах в друга тема, от Стара Загора до Чирпан, ограничение 90 през 2 километра, естествено и патрулка с радар.
Та за чии е това ограничение, и то 90км/ч?
Нямам радар, защото по принцип карам по правилата, поради тази причина не бих и инвестирал в радар, бих дал парите за друго, но в България, никой не мисли за жертви и ситуации, просто събират пари!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 22 Окт 2018, 9:21

Мисля че е излишно да се убеждаваме колко са обичани ушевите по цял свят , и как само ние българите нарушаваме някакви измислени правила . Навсякъде по света тия камери ги палят стрелят и трошат при всеки удобен случай , дори ги взривяват . Просто българина още не превъртял достатъчно и по принцип послушно търпи дивотиите на ушевите . Но и това ще се промени .
https://www.youtube.com/watch?v=pnUxdpSgsiA
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 22 Окт 2018, 9:48

Дали са обичани или не смятам, че спор няма, но аз питах къде си видял тая аномалия, да вдигат глобите и наказанията и хората да не ги ебе? То е ясно, че няма такова място, ама реших да питам.
В Америка за стъпване на криво ще имаш дертове, не за палене, ако те хванат разбира се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 22 Окт 2018, 10:00

Навярно е така , не съм ходил в САЩ да троша камери - те сами си ги неутрализират :dunno:
https://wjla.com/news/local/multiple-dc ... police-say
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 22 Окт 2018, 10:13

Ти си уникален! По гръб не падаш никога.. :wave:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook