Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 23 Май 2018, 14:32

Новия stealth е с добра идея, но трябва да има наистина много хора с такъв радар, че да работи адекватно. 100лв отгоре за тая функция не мисля, че си заслужават. А съм 99% сигурен, че това е единствената разлика. С този WiFi модул най-вероятно и трябва всеки път пускане/спиране. С bluetooth щеше да е по-удобно. То не харчи и толкова ток, постоянно ми е включен, за разлика от hotspot. Мен повече ме притесняват градско и междуградско (след завойче, на 40 или 60 ограничение). При изпреварвания често поглеждам, че се прибирам със 120-140, което си е солидна глоба. В Пловдив пък почти не мога да се прибера до вкъщи без да има някъде ограничение 30км/ч. С 50-60 пак си е солидна глоба.

Waze е супер, ползвам го често, но не и за ежедневните маршрути. Кой си пуска навигация до магазина или до работата :kuku: Извънградско - зависи от маршрута. Ако не е натоварен път, най-вероятно съм единствения. В Пловдив също не го ползват много много, в София повече се ползва.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dextuar » 24 Май 2018, 17:14

TNT написа:Waze е супер, ползвам го често, но не и за ежедневните маршрути. Кой си пуска навигация до магазина или до работата :kuku: Извънградско - зависи от маршрута. Ако не е натоварен път, най-вероятно съм единствения. В Пловдив също не го ползват много много, в София повече се ползва.
Аз го ползвам постоянно, особено ако смятам да раздавам повече газ. Не е нужно да си задал адрес, просто пусни приложението, пак ще ти казва за засади :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от host » 24 Май 2018, 18:50

И аз за това го ползвам понякога, върши работа

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от mitakam82 » 24 Май 2018, 19:06

Във Франция “оцелях” две години без детектори, заглушители и т.н. Всичко е забранено включително и приложение/навигации, които имат база данни или показват точно положение на мобилен радар. Може да указва само начало/край на зона за контрол на скоростта.

Само и единствено Waze, но се ползва от всички та дори и за хляб да отиваш до магазина. 99% сигурност дори и само с зони и не точно положения. А там К триногите са още по-гадни от нашите.

Та какво исках да кажа - ако си ползваме Waze няма какво да се занимаваме и да пръскаме пари по други контра мерки.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от b2 » 30 Май 2018, 20:08

Последните седмици имах свободно време и от техническо любопитство изчетох тази тема почти до степен да се навия да си купя някакво устройство. После обаче се разубедих като се замислих за какво ми е от години нямам актове пък и за никъде не бързам :D

И хоп днес дойде акт за 400лв 112км при 80км ограничение на околовръстното пише при ботаническа градина посока бул. България заснето със техническо средство S1 нещо си на 9май...
Като се замисля май имаше един такъв случай и май беше точно някаква камера на трипод или пък да е било в патрулка..

Ще взема да се обзаведа все пак, въпреки че доколкото виждам ако е било тринога камера с лазер файда нулева :)
Според коментарите тук бих се доверил на Bg сайта - стелт нещо си може би
Не бих се занимавал постоянно да пускам app на телефона




Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от гумата » 02 Юни 2018, 3:41

Колеги,
ако някой използва "Radar bot" какво мислите за "Radar bot"? Определено днес си качих и Waze и като го гледам ми изглежда много добре и ще го пробвам. При всяко положение посланието е солидарност за ранно известяване.
Определено нивото на закачалките е вдигнато с последните лазерни радари и не съм сигурен дали радар детекторите са достатъчни. По тази причина мисля, че солидарността в присветването никак не губи значение, но и нов софт за актуални стоянки не е без значение. В САЩ има съвсем нови модели Кобра, които нямат нищо общо с познатите ни модели и са на съвсем друго ниво при цени от 300- 400 долара. Моята Кобра 7410 вече е демоде. Въпреки, че още работи, писука като полудяла около джипиеси в населени места и около други сродни автомобили.. И си трябва качествено ново решение срещи мобилните камери и радари.
И все пак солидарността е посланието.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alx » 02 Юни 2018, 3:55

Не се за имаванте с кобри и други боклуци. Ако нямате пари за ескорт или валентайн or америкснските моя съвет е изобщо да не се занимавате.

Аз лично мисля, че комбинацията от валентайн и уейз е най- доброто. За лазерните джамери вече там е друга бира... най добрите не са американци ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 05 Юни 2018, 12:49

Пробвах Waze-то събота и неделя до Кулата и обратно. От 3 засади имаше 2 отбелязани, но едната не беше, та я сложих аз.
Сигурен съм, че има ефект, но да речем 70%, винаги ще има случаи, когато няма да е отбелязана засадата, понеже все ще има първи Х броя коли, които ще минат. Отделно, не разбирам защо са отбелязани всички пребройтелни камери, много хора си мислят, че и те са радари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от xaxo » 05 Юни 2018, 21:05

Waze така яко събаря батерията, че ... А идеята да си държа телефона на зареждане 5-6 часа не ми се нрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 05 Юни 2018, 22:57

Батерията я събаря всяка навигация.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.10.2016

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от eddieto_m » 06 Юни 2018, 1:09

Добавете и
https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.map
В настройките може да се направи да се показва върху Waze.

Изпратено от моят G3221 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Knoxville_ » 11 Юни 2018, 16:28

Реших и аз да си сваля Waze преди няколко седмици и вчера имах възможността да го пробвам от Бургас до София.

Тъй като на магистралата рядко карам с повече от 150-160, не ми свърши работа за камери и т.н., но ми преизчисли маршрута (не знам дали на база доклади на други потребители или прави и анализи на скоростта им на движение) и ме прекара през обходен път, като ми спести часове висене в тапите на магистралата. Оттук нататък мисля да го ползвам, когато карам извънградско.

Някой знае ли дали в други страни (в момента конкретно Гърция ме вълнува) бих имал проблем, ако ползвам приложението?

От мен +1 глас за Waze.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от speedhokk » 11 Юни 2018, 17:06

Абсолютно никакъв проблем няма да имаш, това все пак е навигация. Отделен е въпроса самите гърци колко я ползват и дали отбелязват неща, а българите масово си спират интернета на телефоните като излизат в чужбина, така че ме съмнява да има много отбелязани засади и т.н.
Все пак нищо не пречи да пробваш, само преди това си сметни спрямо абонаментния план колко интернет имаш в ЕС, за да не платиш на мобилния си оператор повече пари отколкото за някой фиш за превишена скорост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 11 Юни 2018, 17:48

Аз преди 10 дни го пробвах в Гърция, но нямаше нищо отбелязано, но и нямаше кьорав полицай по пътищата им.
Не знам кой си спира нета в чужбина, като дори при най-смотаните планове има 2ГБ нет в роуминг в ЕС. Трябва да теглиш филми, за да го издухаш за няколко дни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dpopov » 11 Юни 2018, 20:19

Колеги, аз също тествах Waze след вашите съвети. Много готино приложение. Избегнах 2 часа висене на тапата до Пловдив в неделя. Съобщи ми (гласово) за 2 поста на полицията, на които имаше полицаи. И ми напомни за стационарната камера след Пловдив, посока София. Всичко това ми костваше 8% от батерията за 2 часа и 30 мин път + Bluetooth streaming на музика в колата от Soundcloud. Ще го ползвам занапред и ще дорпинасям за информацията в него! Благодаря ви!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook