Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 19 Фев 2018, 9:41

Тази снимка не е от БГ.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 19 Фев 2018, 9:47

Dirty M5 driveR написа:
titanium написа:Добре де... Някой с радар със засичане на лазер, дали е минавал покрай лазерния трипод и да е виждал има ли реакция от радара? Идеята ми е, че това копеле трябва да засича в някакъв постоянен режим и да се засича от нашите детектори! Видях я в края на миналия месец и досега карам навсякъде с пуснат радар, но не съм ги засичал повече тия...


Нали това обяснявахме... Трябва да си късметлия лазерния лъч да попадне точно върху "лазерното око" на твоя радар-детектор. При положение, че полицейския лазер се слага и под някакъв ъгъл т.е. лъча не е успореден на автомобила ти шанса да ти писне е 50:50, може би по-малък. И аз чакам да го мерна някъде и да пробвам междудругото. :mhihi: Ето една снимка от русенско някъде.

Изображение


Много модерни мантинели имате в Русенско :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Фев 2018, 17:31

Е че... във фейсбук го бяха постнали за уж русенско. Все тая. :mhihi: Принципът е важен! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 19 Фев 2018, 17:51

Днес сутринта в 6 тръгнах за Кулата и до Благоевград имаше ПЕТ! патрулки с радари. :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от drifty » 19 Фев 2018, 19:45

Ще трябва да се вземат радари, не става иначе.. По принцип никога не гледам табелите с ограничения и си карам по усмострение според пътя и трафика. Честно казано бавното каране ми се струва опасно /под бавно имам предвид 60-80км/ч/. Лично аз съм по-нащрек при по-висока скорост и не ми се доспива от скука и умора като се влача. В града карам лежерно, който е от В.Търново знае, че сме много толерантни откъм пешеходци, та няма място за изсилване, но на околовръстни пътища си стрига с 80-100, нелепо е да карам с 50 там където има две ленти и няма хора.. Иначе извън града си поддържам 90-110, което за мен е напълно приемлива и безопасна скорост. Пустите камери обаче винаги са на някоя права, с ограничение 60 по неясни причини и не ми се иска да плащам пари за глупости. Където сметна за редно, намалям и много рядко си позволявам да карам бързо, но някои шофьори са много изнервящи.. вчера изкачвах Шипка, една лелка ме накара да вкарам първа на един от завоите.. карам опел сега, който е карал знае, че първа влиза само на спрял или почти спрял автомобил - е как се търпи това? Как да не превишиш скоростта дакато караш зад такъв индивид.... Ще изчакам още малко, тъкмо да си намеря Е39ка и ще се надявам да има отзиви как се справят радарите с новите камери..
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 19 Фев 2018, 20:05

drifty написа:Ще трябва да се вземат радари, не става иначе.. По принцип никога не гледам табелите с ограничения и си карам по усмострение според пътя и трафика. Честно казано бавното каране ми се струва опасно /под бавно имам предвид 60-80км/ч/. Лично аз съм по-нащрек при по-висока скорост и не ми се доспива от скука и умора като се влача. В града карам лежерно, който е от В.Търново знае, че сме много толерантни откъм пешеходци, та няма място за изсилване, но на околовръстни пътища си стрига с 80-100, нелепо е да карам с 50 там където има две ленти и няма хора.. Иначе извън града си поддържам 90-110, което за мен е напълно приемлива и безопасна скорост. Пустите камери обаче винаги са на някоя права, с ограничение 60 по неясни причини и не ми се иска да плащам пари за глупости. Където сметна за редно, намалям и много рядко си позволявам да карам бързо, но някои шофьори са много изнервящи.. вчера изкачвах Шипка, една лелка ме накара да вкарам първа на един от завоите.. карам опел сега, който е карал знае, че първа влиза само на спрял или почти спрял автомобил - е как се търпи това? Как да не превишиш скоростта дакато караш зад такъв индивид.... Ще изчакам още малко, тъкмо да си намеря Е39ка и ще се надявам да има отзиви как се справят радарите с новите камери..


Офтопик - прави се реглаж на механизма на скоростите и първа влиза като у дома си.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 9.04.2013
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от titanium » 20 Фев 2018, 1:38

Това чудо може да сканира по 3 коли едновременно, та се чудех дали няма да е възможно да бъде засечен от радар детектор, защото все пак лазерните лъчи имат тенденцията да отскачат и така. Събота говорих с тия дето продават бг радар детекторите и ми каза, че в момента нищо не засичало тия новите arh s1, дори и valentine one, но работели по въпроса! Дано се справят! Понеже съм вманиачен в момента по това да намеря начин за засичането на новите изчадия и съм изчел де що има, попаднах на унгарска Фирма радари, които пише, че засичат arh s1... Надявам се да се появи повече информация скоро и да се окажат не чак толкова неоткриваеми


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 20 Фев 2018, 12:32

Чета тук там за новите arh s1 и ми изниква един въпрос в главата:
Устройството засича скоростта на движещия се автомобил от разстояние 600м, но снима номера от 150 м през деня и 100 м през нощта (това последното е забележително постижение с оглед на мръсотията по пътищата и колегите каращи с невероятни ксенони в рефлектори). Това означава ли, че от момента на засичане до момента на снимане на номера, ако обърна и ще остана ненаказан?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 20 Фев 2018, 12:53

Малка корекция ...

Автоматичното разпознаване на регистрационните номера

Ден до 150 м / 490 фута (с CCD сензор), ден до 250 м / 820 фута (с CMOS сензор) и нощ до 150 m / 490 ft (зависи от околната среда)

Лазер

Измерителен интервал на разстоянието от 25 - 600 м / 80 - 1970 фута (до 1200 м / 3940 фута @ отразяваща цел)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от andy » 20 Фев 2018, 13:55

efren написа:Чета тук там за новите arh s1 и ми изниква един въпрос в главата:
Устройството засича скоростта на движещия се автомобил от разстояние 600м, но снима номера от 150 м през деня и 100 м през нощта (това последното е забележително постижение с оглед на мръсотията по пътищата и колегите каращи с невероятни ксенони в рефлектори). Това означава ли, че от момента на засичане до момента на снимане на номера, ако обърна и ще остана ненаказан?


Това е така на теория, защото скоростта ще е засечена, камерата запалена, колата ще се види, но няма да разпознае рег.номер ако изчезнеш преди въпросните метри в които камерта разпознава номера ти.. На практика едва ли ще разбереш че вече си засечен, за да направиш това. И не на последно място радарите се слагат в повечето случай на места където ще ги видиш но вече ще си в обсега на снимане. т.е. под около 200 метра.

п.с. достатъчно е да спреш докато отмине временето на клипа заложен в камерата, а той е под минута и после да продължиш.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 20 Фев 2018, 14:59

Въпроса беше само теоретичен. Ясно е, че почти винаги виждаш радара късно.


Club BMW написа:Малка корекция ...

Автоматичното разпознаване на регистрационните номера

Ден до 150 м / 490 фута (с CCD сензор), ден до 250 м / 820 фута (с CMOS сензор) и нощ до 150 m / 490 ft (зависи от околната среда)

Лазер

Измерителен интервал на разстоянието от 25 - 600 м / 80 - 1970 фута (до 1200 м / 3940 фута @ отразяваща цел)


Е това 150 метра в безлунна нощ и със светещи отсреща ксенончета в рефлекторен фар (а той всеки трети е такъв, плюс фарове за мъгла и евентуално афтър маркет дневни) искам да го видя :shock: .
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 20 Фев 2018, 15:43

Ако обърнеш, най-много да спечелиш полицейско преследване, според мен :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 20 Фев 2018, 15:53

Камерата на кого ще я оставят ? :mhihi:

efren написа:
Е това 150 метра в безлунна нощ и със светещи отсреща ксенончета в рефлекторен фар (а той всеки трети е такъв, плюс фарове за мъгла и евентуално афтър маркет дневни) искам да го видя :shock: .


Камерата има с какво да вижда, да си свети ...

Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 20 Фев 2018, 18:33

steeN написа:Ако обърнеш, най-много да спечелиш полицейско преследване, според мен :)


Е нали обещаха да няма патрулка за да е по конспиративно, само някой щял да я пази - той пеша ли ще ме гони? Пък и като се замисля, цял живот не са ме гонили, кво пък - един път може. :mhihi:

Сега сериозно - хрумна и втори въпрос: Някъде прочетох, че лазера се цели в номера на автомобила, това означава ли, че човек може да се възползва от баналната схема с бушона, тоест да си карам зад някой състезател?


Club BMW написа:Камерата на кого ще я оставят ? :mhihi:

efren написа:
Е това 150 метра в безлунна нощ и със светещи отсреща ксенончета в рефлекторен фар (а той всеки трети е такъв, плюс фарове за мъгла и евентуално афтър маркет дневни) искам да го видя :shock: .


Камерата има с какво да вижда, да си свети ...

Изображение


Тука вече изглежда по-логично 60/120 метра максимум, според зависи от целта и колко ще блести самата тя, което означава, че на някои цели ще падне доста разстоянието.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook