Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 31 Яну 2018, 12:04

Според мен ще си е същия както до сега. Все пак иначе ще задръстят системата с бумаги.
Просто вече като ги засечеш и тръгнеш да намаляш те вече ще ти имат скоростта.
Което ще видим в каква реакция ще избие....
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 31 Яну 2018, 13:10

Обмислям купуването на Laser Pro Park, което не е детектор, но е единствения вариант срещу новите лазерни радари, които са в употреба от няколко седмици.

Няма да обяснявам какво е и защо е, има много информация и клипове в нета.
Работят на честотата на новите лазерни радари и 904-905нм и е видно, че вършат добра работа. У нас според закона има глоба от 50лв за ползватели на такива неща, като вероятността да се наложи е почти нулева реално, понеже при сработване се изключва сам след 7-8 сек, да не говорим, че у нас няма кой да тръгне да проверява за такова нещо, достатъчно жертви ще има за глобяване.
Мисля да си купя такова нещо, най-вече понеже започват да дебнат на всеки 30 и 40 знак и в градовете и за 10-15км отгоре глобите ще са сериозни. Просто от невнимание може да ме хващат редовно, не че ще карам с 100+ в градовете.

Точно тези устройства са спрени от производство вече, има подобни на цени от 600-800+евро, като зависи и с колко сензора са 1 за отпред или 2бр за отпред и отзад. Тук-там има и от останали бройки от LPP, като цените на които ги намирам са поне 400евро+ доставки.

Аз лично съм намерил във форум, откъдето съм купувал 3 пъти детектори от сорта на ескорт, (даже един продадох на колега тук в последствие) два броя на цена от 270евро/брой, като всеки комплект включва два сензора за отпред и отзад. Ще има само пътни разходи, без мита, ддс и пр. Та понеже там от където ще гу купя, има много дебели глоби за такива неща и за това в момента ги дават супер евтино, а и съм купувал от тях се чудя дали няма да ми свалят още малко, ако купя и двата, а и пратката ще е на половина после.
Някой, ако иска може да се включи в купуването им, аз съм на косъм за сега и съм в процес на мислене, но все повече се навивам.

Единственото лошо е, че трябва да се монтира на колата, вижте клиповете и не може да се мести от кола на кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dpopov » 31 Яну 2018, 14:08

Колеги, раздуйте малко за тези "нови радари", че нещо не съм в час аз. Аз съм с V1 и май съм спрял да следи за лазер. Ще се налага да го пускам, явно.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 31 Яну 2018, 14:14

V1 ще се побърква от лазерите на новите японски модели, при тях почти всичко е на лазер, а не на КА като при другите коли
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 31 Яну 2018, 14:17

Няма никакъв смисъл да се засича лазерен радар. В момента, който си го засякал вече е късно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dpopov » 31 Яну 2018, 14:27

steeN написа:Няма никакъв смисъл да се засича лазерен радар. В момента, който си го засякал вече е късно.


Кеф :roll:

А тия новите "триноги" камери с лазер ли ще са?
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 31 Яну 2018, 14:54

ДА, 1-2 страници по-напред в темата има детайлна информация + техническа спецификация на конкретните камери :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dpopov » 31 Яну 2018, 15:12

Don_Diego написа:ДА, 1-2 страници по-напред в темата има детайлна информация + техническа спецификация на конкретните камери :yes:


Благодаря!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 31 Яну 2018, 15:55

За лазерноте триноги камери единствения лек е да не те хване. Всички детектори хващат като са те хванали, понеже цялото хващане трае 0,2сек. Няма как да се хване от рано понеже няма вълни както другите радари. Заглушаването става с LPP за който писах днес и смятам да си взимам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2018, 16:06

Тия заглушители са малко като фолиото за номера срещу снимки. Т.е. няма файда. Повечето не работят. Специално този към който си се насочил също казват, че не върши никаква работа.

Днес лазера е пак под моста на ринга. Не знам колко успях да вдигна след като го видях ама го тествах с поне 150. :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 29.10.2009
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от sanch0 » 05 Фев 2018, 15:10

Добър ден на всички.
Ако и тези лазерни заглушители не вършат работа, коя ще бъде най-адекватната защита срещу тези нови камери.
Ще следя темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2018, 13:30

Най-адекватната защита, която цитират по чуждите форуми е да не превишаваш ограничението.

На този етап сигурен начин за спасение от лазерите не съществува.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от K_Ilkov » 06 Фев 2018, 13:56

На ринг мола между лентите ли слагат триногата?
В каква посока засичат или и в двете?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 06 Фев 2018, 14:02

Доколкото знам все още се обучават всички, които ще ползват тези камери. Може би след средата на този месец официално ще бъдат представени тези камери. Иначе конкретно тази при Ринг мол я държат най-вдясно и снима каращите посока Младост. Един път обаче съм я виждал и между лентите да снима тези в обратната посока :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2018, 21:10

На ринга съм го виждал и в ляво и в дясно под моста.

По средата не съм ги засичал.

Обикновено са много хора и явно се обучават. Последния път бях с мотора и им помогнах с обучението да го видят как писка на превишена скорост :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook